#21 2019-01-03 08:18:45

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Akurat zachowanie króla wyjaśnia się w 3 tomie LN. A co do podejścia do bohatera tarczy przez pozostałych bohaterów, to z tego co mówili wynika że w grach które  przypominały świat w którym się znaleźli profesja tanka była uważana za bezwartościową, bo chociaż początkowo jego statystyki rosły szybko to później zostawał mocno w tyle. Poza tym oni nie uważali się za drużynę, tylko każdy z nich miał własnych towarzyszy i pozostałych traktowali jak rywali.

Ostatnio edytowany przez ill (2019-01-03 08:36:30)


GG: 1677958

Offline

#22 2019-01-03 13:25:09

roobalek
Użytkownik
Dołączył: 2014-04-10

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Nie czytałem ani LN-ki, ani mangi, tylko obejrzałem 1ep i... jakoś nie mam problemu z sensem i logiką, czy jak kto woli z ciągiem przyczynowo-skutkowym.
Zachowanie króla (i innych), w stosunku do naszego bohatera może trochę dziwić na początku, do momentu utworzenia drużyn, a im dalej tym robi się jaśniej i prościej, przewidywalnie.
Oglądaliście 1ep? W scenie formowania się drużyn ewidentnie widać, że w tym świecie najwyższą wartość mają ci, którzy posiadają broń (do skutecznego, szybkiego pozbycia się wroga), kto jej nie ma, ten się nie liczy. Skoro ktoś się nie liczy, a zawadza, to się go eliminuje/usuwa, tu pojawia się kwestia zastosowania odpowiednich środków usuwania do osoby usuwanej - przecież, bez powodu nie skrócą o głowę, czy też ot tak, nie wykopią za drzwi "człowieka z legend/przepowiedni". Zatem mamy prostą, skuteczną intrygę.
Gdyby ktoś miał wątpliwości, co do wartości/przydatności wojownika z bronią/bez broni, starczy przypomnieć sobie, jakie podejście w tej kwestii ma nasz bohater, gdzie i po co, udał się z naszą ślicznotką w pierwszej kolejności? Takie pytanie retoryczne.
Co do kwestii "drużyny bohaterów", to scenka formowania rozwiewa wszystkie wątpliwości bo, albo mnie się zdaje, albo był tam moment, w którym była mowa, że przywołani wybawcy nie mogą tworzyć jednej drużyny i stąd wymuszony podział na oddzielne drużyny bohaterów.
Jeśli chodzi o ewentualną rywalizację, to może ze względu na motyw pozbycia się "5-go koła u wozu", jak na razie jakoś bardziej rzuciła mi się w oczy współpraca, niż rywalizacja - a co będzie dalej? Anime pokaże oczkod

Offline

#23 2019-01-03 18:43:04

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

Jak Kamiyan hejtuje od pierwszego odcinka, to znaczy, że będzie to dobra baja xD.

Haha +1

Offline

#24 2019-01-06 10:59:16

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Jako że pre-air pojawił się na CR, to go obejrzałem - chociaż w sumie nie wiem po co go dali, jak za kilka dni będzie premiera baka.

I jakoś nie zaważyłem wymienionych tu wcześniej mankamentów, więc albo ktoś niezbyt uważnie oglądał, albo czegoś nie zrozumiał (może to wina tamtego tłumaczenia?).
Oczywiście są tutaj drobne niedopowiedzenia, ale zawsze mogą one zostać rozwiane w dalszych odcinkach albo całkiem olane - co w sumie (jak już wcześniej wspomniałem) zbytnio mi nie przeszkadza, bo mogę darować pewne niedociągnięcia we wstępie, o ile później będzie tylko lepiej.

Czy cała ta intryga jest grubymi nićmi szyta, być może. Jednak Shield Hero od samego początku jest traktowany jako osoba trzeciej kategorii.
Co inni zyskali na tych fałszywych oskarżeniach i zniszczeniu reputacji Shield Hero, a przede wszystkich czy w ogóle miało to jakiś sens? Trudno w tym momencie ocenić, bo jeszcze niezbyt dobrze znamy ten świat.

ill napisał:

Akurat zachowanie króla wyjaśnia się w 3 tomie LN.

W takim razie pozostaje nam jedynie czekać... bo w tym przypadku nie znam ani pierwowzoru, ani jej mangowej adaptacji.
Czasem dobrze dla odmiany zaliczać się do tzw. anime-only watchers oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#25 2019-01-07 02:42:22

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

Czasem dobrze dla odmiany zaliczać się do tzw. anime-only watchers.

No też jestem i już na początku za dużo rzeczy się gryzie. Pewnie, można kiepsko wystartować, ale skoro już na początku założenia świata ledwo się kupy trzymają, a intryga zbyt dużego sensu nie ma, to się raczej cudów na kiju po takim tytule nie oczekuje. Imho.

FAiM napisał:

wcześniej mankamentów

Plz, cały ten wątek z tą babką kupy się nie trzymał. Jego konkluzja również. Przemiana bohatera mocno wymuszona plotem, bo nikt się w jeden dzień nie przemienia z niedojdy w kozaka. Założeń świata nawet nie chce mi się opisywać, bo boli mnie głowa od czegoś tak głupiego. Ktoś to chyba wymyślał przy dłuższym posiedzeniu na klopie.

No, ale jak mówiłem – isekaje z założenia są głupie, ale część potrafi się czymś wyróżnić.
ReZero na przykład miało ciekawą mechanikę cofania. Jeśli Loga można uznać za isekaj, to tam też pełno elementów było dość nowatorskich i miało ciekawy dizajn.

Tutaj co mamy póki co? Niedojdę z shounena, od zera do bohatera. Było 15 tysięcy razy. OP bohaterowie w isekajach też byli 15 tysięcy razy. Charakterami też się to nie wyróżnia, a nawet cofa w rozwoju, bo bohaterowie są strasznie jednowymiarowi. Na coś bardziej złożonego raczej nie ma co liczyć, chociaż kto wie, nie będę skreślał tego już na starcie.

Nie wiem, na razie nic nadzwyczajnego. Chyba że kogoś rusza kiepsko wyreżyserowana scena niby gwałtu. Bo jak dla mnie studio tu też się nie popisało i całość wypadła ciapkę komicznie, a zdaje się to miał być dramat.

roobalek napisał:

W scenie formowania się drużyn ewidentnie widać, że w tym świecie najwyższą wartość mają ci, którzy posiadają broń.

Co kłóci się z założeniami chyba 100% gier RPG (a już w pierwszej scenie też masz pasek statusu, czyli to jest prosto z gry wzięte).
Ale mniejsze już o to. O czymś takim słyszał?

Pokaż spoiler KLIK
spIBC1cqsSoEu74TijLCvgc_9AwemfzVeGt6oNafhskVuV9oZzqloWXofFqXP_avrwF2pgxEavfvUUu7ogTa27rxpVQlfOkHccfrJA9IP2cYL17yLod9V9GkHCinkBOD

W gruncie rzeczy seria jako kolejny średniaczek isekaj nie jest taka zła. Głupiutka, ale walki mogą być dobre. No i motyw niewolnictwa ma jakiś potencjał, o ile nie będzie poprowadzony tak durnie jak prawie wszystko w pierwszym odcinku.


Wydaje mi się, że gdyby czytelnicy oryginału nie wychwalali tego tytułu pod niebiosa, to seria przeszła by sobie po prostu z normalną notką jako taki kolejny isekaj. Bo jak na razie to ludzie bez powodu dziesiątkami na stronach sypią po pierwszym odcinku. Ale ogólnie zobaczymy, dla mnie to na razie takie 6/10, a może i podskoczy w trakcie oglądania. Chociaż znając życie, to oni pewnie wymyślą 1-2 dobre arci, a potem będzie guano. O ile guano nie będzie już w 1.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-01-07 02:42:57)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#26 2019-01-07 20:58:59

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Kamiyan3991 napisał:

Plz, cały ten wątek z tą babką kupy się nie trzymał.

A możesz napisać, co tam niby dokładnie "kupy się nie trzyma"?
Bo chyba nie myślisz - tak jak MC - że intrygę uknuł Spear Hero wraz z Myne?
Przecież ewidentne na początku widać, że Myne w jakieś sposób jest powiązana z królem, a przynajmniej z arystokracją:

Pokaż spoiler
Bo co by robiła na zamku w dworskich ciuchach przed wezwaniem Hero?
Lhtlwunl.png EAef7gEl.png

Również nie sądzę, by Spear Hero został w ogóle wtajemniczony w tę intrygę - zbyt duże ryzyko, że jednak stanie po stronie Shield Hero - więc zapewne został jedynie wykorzystany.

Jedynie zastanawiający zostaje fakt naciągnięcia na wypaśną zbroję - czyżby Myne miała w tym również jakiś własny cel? A może to nie koniec intrygi i teraz celem jest Separ Hero?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#27 2019-01-08 05:39:57

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Przyjmij, że jesteś królem z tego anime. Moje królestwo, cały świat nawiedza zło nie z tego świata. Armię nie są w stanie z tym walczyć, najlepsi poszukiwacze przegród również zawodzą, ale jest wiara w bohaterów z innego świata, którzy mają ocalić świat. I początek jest obiecujący, gdyż udaje się ich przywołać. Zgodnie z wiarą mają potężną magiczną broń i jedną tarcze. Status również posiadają. Zatem logicznie myśląc i działając zgodnie z instrukcją, że każdy ma wypić poziom. To każdemu z nich dałbym najlepszą możliwą ekipę by byli na wszystko przygotowani. Kazał bym im też by robili za samouczek. Każdemu z bohaterów dałbym najlepsze możliwe wyposażenie. I specialny glejt również dający wszystko na koszt królestwa. I tak bym ich odprawił w drogę.

Tymczasem król z anime mimo wiedzy, że każdy z nich jest potrzebny do uratowania świata, to nie liczy się z konsekwencją puszczenia w świat niedorajdy bez broni, wyposażenia, doświadczenia, pieniędzy… Toć nawet piłki mogą go zabić, a bez kompletu bohaterów cóż… koniec świata.

Inni bohaterowie też mają problemy z myśleniem. Toć mogą zostać odesłani tylko wszyscy razem, więc jak bohater tarczy zginie to cóż… koniec gry.

A tak konkretniej się odnosząc do anime. Król musi być głupi skoro nie widzi nieścisłości w kryminalnej sprawię albo z jakiegoś powodu nie chce jest mu to na rękę.

Bohaterowie najpierw mówią, że za darmo nie robią, a potem jednak się zgadzają bez zachcianek. I w ogóle się nie przejmują tym, że mogą zginąć. Grupka z pokolenia Z tak ochoczo na wojnę idzie… I inne bezmyślne kwestie z tego anime.

A potem ma się wrażenie, że LN było pisane tak by mieć odróżniający się opis, a potem to już autor myśleć nie musi.

Offline

#28 2019-01-08 07:03:40

roobalek
Użytkownik
Dołączył: 2014-04-10

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

Przecież ewidentne na początku widać, że Myne w jakieś sposób jest powiązana z królem, a przynajmniej z arystokracją:

Pokaż spoiler
Bo co by robiła na zamku w dworskich ciuchach przed wezwaniem Hero?
https://i.imgur.com/Lhtlwunl.png https://i.imgur.com/EAef7gEl.png

Dodam tylko, że już nieco wcześniej mamy info, kto ona i czego możemy się po niej spodziewać:
Dialogue: 0,0:02:26.22,0:02:31.49,Default,,0,0,0,,Looks like there's no heroine. Besides, \N this princess looks like a bitch.

Offline

#29 2019-01-08 18:47:47

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Jeśli założymy, że Myne to ta księżniczka oczkod.

Nesbro, oglądałeś w ogóle ten odcinek?
Przecież dostali najlepszych wojowników, dostali kasę na sprzęt, wikt i opierunek...

Nesbro napisał:

Inni bohaterowie też mają problemy z myśleniem. Toć mogą zostać odesłani tylko wszyscy razem, więc jak bohater tarczy zginie to cóż… koniec gry.

A to niby skąd wytrzasnąłeś? Tam było jedynie, że nowych bohaterów będą mogli przywołać dopiero gdy zginą wszyscy czterej. A do domu będą mogli wrócić jak pokonają wszystkie fale.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#30 2019-01-08 19:39:37

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

Jeśli założymy, że Myne to ta księżniczka oczkod.

Nesbro, oglądałeś w ogóle ten odcinek?
Przecież dostali najlepszych wojowników, dostali kasę na sprzęt, wikt i opierunek...

Nesbro napisał:

Inni bohaterowie też mają problemy z myśleniem. Toć mogą zostać odesłani tylko wszyscy razem, więc jak bohater tarczy zginie to cóż… koniec gry.

A to niby skąd wytrzasnąłeś? Tam było jedynie, że nowych bohaterów będą mogli przywołać dopiero gdy zginą wszyscy czterej. A do domu będą mogli wrócić jak pokonają wszystkie fale.

Jak Nesbro mógł oglądać, jak nikt jeszcze polskich subów nie wydał? No chyba, że się onlajnami raczył, a tam bym się nie zdziwił gdyby ktoś walnął taką bzdurę podczas tłumaczenia xD


podpisq.png

Offline

#31 2019-01-08 23:15:38

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

_Crimson_Red_ napisał:
FAiM napisał:

Jeśli założymy, że Myne to ta księżniczka oczkod.

Nesbro, oglądałeś w ogóle ten odcinek?
Przecież dostali najlepszych wojowników, dostali kasę na sprzęt, wikt i opierunek...

Nesbro napisał:

Inni bohaterowie też mają problemy z myśleniem. Toć mogą zostać odesłani tylko wszyscy razem, więc jak bohater tarczy zginie to cóż… koniec gry.

A to niby skąd wytrzasnąłeś? Tam było jedynie, że nowych bohaterów będą mogli przywołać dopiero gdy zginą wszyscy czterej. A do domu będą mogli wrócić jak pokonają wszystkie fale.

Jak Nesbro mógł oglądać, jak nikt jeszcze polskich subów nie wydał? No chyba, że się onlajnami raczył, a tam bym się nie zdziwił gdyby ktoś walnął taką bzdurę podczas tłumaczenia xD

No jakoś tak to było, że odesłać można tylko czwórkę.

Offline

#32 2019-01-08 23:23:31

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

W anime?

Well, I'd love to do as you wish and kick you out, but legend says new heroes can only be summoned once all Four Cardinal Heroes die.
Well, you can certainly go home after you fight off all the incoming Waves.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#33 2019-01-08 23:27:20

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

W anime?

Well, I'd love to do as you wish and kick you out, but legend says new heroes can only be summoned once all Four Cardinal Heroes die.
Well, you can certainly go home after you fight off all the incoming Waves.

Coś mi się zdaje, że na onlajnach walnęli kwiatka i przetłumaczyli to zdanie na opak.

EDIT.
No oczywiście, że tak, bo jak mogłoby być inaczej xD

Pokaż spoiler
Rtdc1oJ.png

Ostatnio edytowany przez _Crimson_Red_ (2019-01-08 23:32:59)


podpisq.png

Offline

#34 2019-01-08 23:40:20

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

_Crimson_Red_ napisał:
FAiM napisał:

W anime?

Well, I'd love to do as you wish and kick you out, but legend says new heroes can only be summoned once all Four Cardinal Heroes die.
Well, you can certainly go home after you fight off all the incoming Waves.

Coś mi się zdaje, że na onlajnach walnęli kwiatka i przetłumaczyli to zdanie na opak.

EDIT.
No oczywiście, że tak, bo jak mogłoby być inaczej xD

Ludzie to oglądają i głupoty szerzą wszędzie  rotfl

Oj, ~Ipos  los


tumblr_static_bug.gif

Offline

#35 2019-01-08 23:46:50

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Jeszcze cytat z LN-ki, żeby nie było wątpliwości:

“I would very much like to send you home, but the waves of destruction will not allow it. New Heroes can only be summoned once the original four have all died. This is what the researchers say.”

Oglądają te cenzura tłumaczenia, a później gadają, że bajka nielogiczna, że się kupy nie trzyma baka.
Prawie jak ten koleś na MAL-u co ogląda rawy bez zrozumienia by założyć temat do komentowania odcinka brakslow...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#36 2019-01-08 23:53:25

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

A ja dorzucę stronę z oficjalnego amerykańskiego wydania mangi:

Pokaż spoiler
0irkty5.jpg


tumblr_static_bug.gif

Offline

#37 2019-01-08 23:55:33

nepnep
Użytkownik
Skąd: xoxo
Dołączył: 2017-08-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

A to nie są pre-airowe gunwosuby?
Sam sprawdzałem Manarie i kompletnie róźnią się napy z horrible od tych pre-airowych.

Offline

#38 2019-01-09 00:02:35

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Hmm... Nie wszystkie strony online walą takie wtopy. Wbijam:

Pokaż spoiler
ERh9iV6.png


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#39 2019-01-09 00:42:35

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Hunter Killer napisał:

Hmm... Nie wszystkie strony online walą takie wtopy. Wbijam:

Bo Wbijam podmienił na HS. Wcześniej normalnie mieli gównosuba.

Pokaż spoiler Tu
p7X6Efe.png

To jest taka dziwna strona, że nie waha się zrobić z gównosuba, byleby szybko wydać.
Potem to poprawiają. Dwa razy ta sama robota... no ale przecież im płacą. ^^

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-01-09 00:43:53)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#40 2019-01-09 00:53:17

Nakamuraa
Użytkownik
Dołączył: 2018-07-21

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Ale o co chodzi, przecież to jest dobrze przetłumaczone, nawet w LN tak było.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024