#101 2019-02-19 20:10:27

Stingray
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-05

Odp: Anime w polskim kinie

arekcc7 napisał:

Właśnie odkryłem, że Little Witch Academia z netflixa ma polski dubbing, czy znacie coś jeszcze z dubbingiem dla młodszego odbiorcy poza Spirited Away, Ruchomym zamkiem Hauru i Akademią?

Może dla starszych - "Black Blood","Seven deadly sin","Kuromukuro", "Full Metal Alchemic".
dla młodszych - "Smocza pilotka"," Glitter Force".
Mnie się podobały. dubbing profesjonalny. Trochę denerwująca Joanna Pach, ale da się wytrzymać.  smile_big

Dostępne w necie - [DragsterPS], Netflix, polsat

Ostatnio edytowany przez Stingray (2019-02-19 20:13:28)


Kobieta zmienna jest

Offline

#102 2019-02-19 20:24:27

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: Anime w polskim kinie

Tutaj jest całkiem fajny film dla młodszej widowni. http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 30#p481830

Ostatnio edytowany przez wtas (2019-02-19 20:24:47)

Offline

#103 2020-06-30 11:03:09

komrzyn19
Zbanowany
Dołączył: 2020-06-29

Odp: Anime w polskim kinie

wtas, moje dzieci uwielbiają to oglądać smile

Offline

#104 2022-10-09 22:11:34

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

One Piece: Red zawita również do polskich kin (po sukcesach Belle, Jujutsu Kaisen 0 i najnowszego filmu z cyklu Dragon Ball) do Multikina i Cinema City. Na wszystkich wymienionych byłem, to może i tu się wybiorę...


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#105 2022-10-27 19:35:32

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Lecimy dalej...

Kinówka serii "Sposób na pięcioraczki" w polskich kinach!


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#106 2022-10-27 21:02:00

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Anime w polskim kinie

Hunter Killer napisał:

Lecimy dalej...

Kinówka serii "Sposób na pięcioraczki" w polskich kinach!

Hehe, polska premiera "na początku 2023 roku". Natomiast wersja WEB właśnie pojawiła w internecie, a BD będzie można już nabyć w grudniu. Ciekawe czy ktoś się na to skusi, gdy jeszcze uwzględnimy kinową niewygodę oglądania i częsty problem z jakością projektorów.


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#107 2022-10-27 22:41:50

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

OtsukareSama napisał:
Hunter Killer napisał:

Lecimy dalej...

Kinówka serii "Sposób na pięcioraczki" w polskich kinach!

Hehe, polska premiera "na początku 2023 roku". Natomiast wersja WEB właśnie pojawiła w internecie, a BD będzie można już nabyć w grudniu. Ciekawe czy ktoś się na to skusi, gdy jeszcze uwzględnimy kinową niewygodę oglądania i częsty problem z jakością projektorów.

Ja na pewno. Byłem na Belle, gdy widziałem ten film wcześniej i bawiłem się zwyczajnie świetnie ze znajomymi. Dla mnie seans w kinie to zawsze jakieś odmienne wrażenie, które zapamiętuję, a od tego roku mogę w ten sposób oglądać anime, więc korzystam, dopóki się coś pojawia, bo jeszcze się zniechęca i znowu będą lata przerwy. Swoją drogą... Niewygodę oglądania? Tzn? U mnie jedynie salwy śmiechu są w zabawnych momentach i okazjonalne komentarze były przy Dragon Ball. Z projektorami w ogóle nie ma problemu, ale za to są z ekranami. Są jakieś, czasem, zakurzone? Widać to przy ciemniejszych scenach, że tak to ujmę. Czasem też mi się nie podoba tłumaczenie - takie w stylu Netflix trochę. Niemniej, moim zdaniem warto lub "dla mnie warto", a pełne kina przy każdej premierze (nawet wspomnianym Belle i dokładanie seansów) utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie jestem osamotniony.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#108 2022-10-28 23:11:15

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Anime w polskim kinie

OtsukareSama napisał:
Hunter Killer napisał:

Lecimy dalej...

Kinówka serii "Sposób na pięcioraczki" w polskich kinach!

Hehe, polska premiera "na początku 2023 roku". Natomiast wersja WEB właśnie pojawiła w internecie, a BD będzie można już nabyć w grudniu. Ciekawe czy ktoś się na to skusi, gdy jeszcze uwzględnimy kinową niewygodę oglądania i częsty problem z jakością projektorów.

Przynajmniej dają coś nowego, a nie jak niektóre firmy biorą się za 20-40 letnie filmy/serie.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#109 2022-10-28 23:35:51

Antarctic
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2015-12-05

Odp: Anime w polskim kinie

Ja do kina nie chodzę od dobrych 7 lat. Dlaczego ? Ponieważ praktycznie zawsze ktoś obok mnie, za mną lub przede mną rozmawiał, szeleścił cukierkami, chipsami czy tym podobnymi rzeczami a mnie to strasznie to rozprasza. Owszem, jakieś śmiechy przy zabawnych scenach to normalka. Ale jak mi ktoś przez pół filmu gadał pod uchem (nawet zdarzyło się że przez komórkę z pół godziny ktoś gadał) to po prostu tragedia. Specjalnie zrobiłem raz wyjątek i poszedłem na Top Gun: Maverick. I co ? A no kompletnie przez te 7 lat nic się nie zmieniło. Ktoś powie że zależy na co się pójdzie. Że jak film młodzieżowy to będzie ktoś gadał, a jak coś poważniejszego to nie. I tu też tak nie było. Byłem w kinie na filmie Imagine (z całego serca polecam), o niewidomym mężczyźnie i ludzie tak samo gadali i hałasowali jak przy filmie dla młodzieży.
W teatrze, filharmonii czy operze ludzie jakoś się potrafią zachować, bo z założenia wygląda to bardzo nie fajnie, jak ktoś je np. podczas występu operowego czy  teatralnego by coś wcinał czy rozmawiał. Uważam że w kinie powinno być podobnie. Bo to że nikt "żywy" nie występuje na scenie to nie znaczy, że nie należy uszanować  czyjejś pracy czy tego, że ktoś inny też ogląda. A jak komuś się film nie spodoba, to po prostu niech wyjdzie z sali.
Dlatego też wolę obejrzeć w zaciszu domowym na kinie domowym, gdzie kompletnie mogę oddać się filmowi niż męczyć się w kinie.
Sorry że się tak rozpisałem smile
Chciałem po prostu wyrazić swoją opinię z którą oczywiście nikt nie musi się zgadzać  oczkod

Offline

#110 2022-10-29 22:12:03

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

U mnie prawie nikt nie je, bo te smakołyki sprzedawane w kinie są po takich cenach, że tego chyba nikt nie kupuje, lol. Gdyby u mnie byli tacy ludzie, pewnie też bym przestał chodzić, bo mnie coś takiego wkurza strasznie. Na szczęście nie ma takich problemów - jeśli w ogóle ktoś tam gada/coś je/pije, to na samym początku i zaraz się to ucisza. Oby było tak jak najdłużej, bo chcę się nacieszyć to zmianą po latach i pojawieniem się tych filmów w kinie. Mam wielki TV, parę anime nawet w 4K, ale to jednak nie to samo, co wizyta w kinie. Zawsze zazdrościłem kumplowi z UK i się doczekałem, he he.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#111 2022-10-29 22:50:31

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Anime w polskim kinie

OtsukareSama napisał:
Hunter Killer napisał:

Lecimy dalej...

Kinówka serii "Sposób na pięcioraczki" w polskich kinach!

Hehe, polska premiera "na początku 2023 roku". Natomiast wersja WEB właśnie pojawiła w internecie, a BD będzie można już nabyć w grudniu. Ciekawe czy ktoś się na to skusi, gdy jeszcze uwzględnimy kinową niewygodę oglądania i częsty problem z jakością projektorów.

Co masz na myśli przez niewygodę czy problemy z projektorem???
Rozumiem że fotele mogą być rożne ale jak mi nie pasują w jakimś kinie to już do tego nie chodzę i idę do innego, sprawę załatwia. Co do projektorów to nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi, nigdy nie widziałem jakiś problemów na seansach na których byłem.


Antarctic napisał:

Ja do kina nie chodzę od dobrych 7 lat. Dlaczego ? Ponieważ praktycznie zawsze ktoś obok mnie, za mną lub przede mną rozmawiał, szeleścił cukierkami, chipsami czy tym podobnymi rzeczami a mnie to strasznie to rozprasza. Owszem, jakieś śmiechy przy zabawnych scenach to normalka. Ale jak mi ktoś przez pół filmu gadał pod uchem (nawet zdarzyło się że przez komórkę z pół godziny ktoś gadał) to po prostu tragedia. Specjalnie zrobiłem raz wyjątek i poszedłem na Top Gun: Maverick. I co ? A no kompletnie przez te 7 lat nic się nie zmieniło. Ktoś powie że zależy na co się pójdzie. Że jak film młodzieżowy to będzie ktoś gadał, a jak coś poważniejszego to nie. I tu też tak nie było. Byłem w kinie na filmie Imagine (z całego serca polecam), o niewidomym mężczyźnie i ludzie tak samo gadali i hałasowali jak przy filmie dla młodzieży.
W teatrze, filharmonii czy operze ludzie jakoś się potrafią zachować, bo z założenia wygląda to bardzo nie fajnie, jak ktoś je np. podczas występu operowego czy  teatralnego by coś wcinał czy rozmawiał. Uważam że w kinie powinno być podobnie. Bo to że nikt "żywy" nie występuje na scenie to nie znaczy, że nie należy uszanować  czyjejś pracy czy tego, że ktoś inny też ogląda. A jak komuś się film nie spodoba, to po prostu niech wyjdzie z sali.
Dlatego też wolę obejrzeć w zaciszu domowym na kinie domowym, gdzie kompletnie mogę oddać się filmowi niż męczyć się w kinie.
Sorry że się tak rozpisałem smile
Chciałem po prostu wyrazić swoją opinię z którą oczywiście nikt nie musi się zgadzać  oczkod

Ja nie wiem do jakich ty kin chodzisz, mi nigdy takie się sytuacje nie zdarzyły ani nie znam nikogo kto by tak miał. Wiadomo w kinach panuje 'luzniejsza' atmosfera niż w takim teatrze czy filharmonii ale bez przesady takich akcji to ja jeszcze nie widziałem. A nie przepraszam raz byłem świadkiem jak obsługa wyprosiła/wyprowadziła jednego za używanie tel, ale w sumie nie wiem dokładnie o co poszło bo w czasie seansu chwilami widziałem faceta tak kontem oka i nie wiem co dokładnie robił tym telefonem.


wizard2000.jpg

Offline

#112 2022-10-30 00:28:26

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Anime w polskim kinie

W multikinach jest tyle seansów, że nietrudno trafić na pustą lub niemal pustą salę. To chyba załatwia sprawę z przeszkadzającymi widzami?

Offline

#113 2022-10-30 08:14:21

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Anime w polskim kinie

Co masz na myśli przez niewygodę czy problemy z projektorem???
Rozumiem że fotele mogą być rożne ale jak mi nie pasują w jakimś kinie to już do tego nie chodzę i idę do innego, sprawę załatwia. Co do projektorów to nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi, nigdy nie widziałem jakiś problemów na seansach na których byłem.

U mnie w mieście było kilka Heliosów i powstawały one w zmiennym czasie. Nie wiem jak jest obecnie, ale do 2019 roku jakość w każdym z nich była różnoraka, niczym na loterii. Zresztą, za granicą w Europie doświadczyłem tego samego, wszystko zależało od tego do jak bardzo zużytej sali się trafi. Osobiście jestem bardzo wyczulony na takie sprawy jak jasność maksymalna, kontrast albo szczegółowość obrazu, a wielokrotnie bywało tak, że niektóre z tych parametrów kulały. Najczęściej jednak spotykałem się z rozmyciem- jeśli miałbym to opisać, to czymś na wzór zaniżonej rozdzielczości, obrazu nie będącym żyletą. Stąd preferuję oglądać na dużym ekranie w domu, gdzie na dodatek można sobie się położyć lub zająć pozę bez żadnego skrępowania. Żeby nie było, iż jestem jakoś specjalnie negatywnie nastawiony do kina, to zauważam też plusy po tej stronie. Na przykład nagłośnienie, które w domu ciężko zapewnić, jak się nie ma dobrze wygłuszonych ścian, a słuchawki mimo dobrej szczegółowości, to jednak męczą przez długi okres noszenia. Więc każdy ogląda jak lubi i niech będzie z tym szczęśliwy.


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#114 2022-12-02 16:24:04

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Anime w polskim kinie

Pokaż spoiler
318106036_5965196090167613_1330685680565480814_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=aL9xXMtKf1oAX8Ux_ke&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=00_AfDBKlmUCxkr5iDKT0f6jEdjefWj_MIKuQerLHGmQIQ65w&oe=638E6F1E

Lepiej późno niż wcale. Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen w polskich kinach od 9 grudnia. smile
Obrazek ukradziony Waneko. smile_big

Ostatnio edytowany przez Takto ^_^ (2022-12-02 16:24:29)

Offline

#115 2023-01-20 22:39:11

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Sword Art Online: Progressive wejdzie do polskich kin, klik.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#116 2023-03-23 18:52:54

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Offline

#117 2023-10-15 21:49:36

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Akira w 4K w Multikinach od 15 grudnia, klik.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#118 2023-10-18 08:01:52

sergeron
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-22

Odp: Anime w polskim kinie

Oraz w Heliosie i pewnie niedługo Cinema City też wrzuci jakieś info.

Offline

#119 2023-12-19 23:15:44

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Anime w polskim kinie

Chłopiec i czapla w Cinema City, ale na razie bez opcji zakupu biletów.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#120 2024-01-22 16:55:32

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Anime w polskim kinie

Pokaż spoiler
421044118_774872441341315_3089144759906773955_n.jpg?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=2xvoZvL1FhMAX9alQW4&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfCdBEp20PIuADSA6fUhRuAqUOByqpeyH7mKbTYDgbgosQ&oe=65B35D24

"Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – To the Hashira Training to światowy projekt, który trafi do kin 23 lutego 2024 r. i będzie wyświetlany w ponad 140 krajach w tym w Polsce, również w kinach Imax, w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami."
Na ekranie

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024