#41 2019-03-01 13:27:58

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Boogiepop wa Warawanai (2019)

Kamiyan3991 napisał:

Ja np. w ogóle nie skojarzyłem rozwiązania wątku z 9 odcinka, dopóki mi nie wyłożyli tego na tacy. Aż wstyd.

Pokaż spoiler
Chodzi o przyczynę śmierci tego ojczulka, co mu sprzedali dragi. W sumie dobrze to hintowali, ale sam jakoś nie połączyłem tych informacji.

Mówisz o ojcu Jin? Bo jego śmierć pokazali w 7 odcinku, a przyczynę śmierci podali w 8 (że był ofiarą eksperymentów Towy)...

Mnie bardziej interesuje kim był tajemniczy pacjent z 11 odcinka?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#42 2019-03-01 13:41:09

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Boogiepop wa Warawanai (2019)

FAiM napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Ja np. w ogóle nie skojarzyłem rozwiązania wątku z 9 odcinka, dopóki mi nie wyłożyli tego na tacy. Aż wstyd.

Pokaż spoiler
Chodzi o przyczynę śmierci tego ojczulka, co mu sprzedali dragi. W sumie dobrze to hintowali, ale sam jakoś nie połączyłem tych informacji.

Mówisz o ojcu Jin? Bo jego śmierć pokazali w 7 odcinku, a przyczynę śmierci podali w 8 (że był ofiarą eksperymentów Towy)...

Mnie bardziej interesuje kim był tajemniczy pacjent z 11 odcinka?

Mówisz o tym gościu, na którym eksperymentowała lekarka, czy o tym pacjencie, który twierdził, odkrył istnienie jakiegoś strasznego zła na świecie?

Ostatnio edytowany przez Sado (2019-03-01 13:43:00)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#43 2019-03-01 13:52:42

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Boogiepop wa Warawanai (2019)

FAiM tak, pomyliły mi się odcinki. Przyczyna śmierci ojca Jina była pokazana w 8 odcinku, a hinty były w 7. W sumie w 6 chyba też. Chodzi mi o to, że w ogóle nie powiązałem tych faktów, tzn. informacji o dragach z jego śmiercią. A tak na logikę, to można było się tego domyślić.

Po prostu klepnąłem się w czoło, że w ogóle nie dostrzegłem tej zależności.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-03-01 13:53:26)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#44 2019-03-01 14:02:05

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Boogiepop wa Warawanai (2019)

Sado napisał:

Mówisz o tym gościu, na którym eksperymentowała lekarka, czy o tym pacjencie, który twierdził, odkrył istnienie jakiegoś strasznego zła na świecie?

O tym drugim, bo nazwisko pierwszego poznaliśmy - Shinokita. I lekarka na nim nie eksperymentowała, tylko żywiła się jego strachem oczkod.

Swoją drogą to liczyłem, że w tym arcu wyjaśni się pochodzenie ksywki Nagi oraz będzie coś więcej o przeszłości Kazuko:

Pokaż spoiler
a okazało się, że miała być tylko kolejną ofiarą - swoją drogą to też trochę naciągane, że ta informacja jakoś wyciekła do mediów z tych podłożonych dowodów (przynajmniej tak tylko przypuszczam, bo wprost tego nie powiedzieli).

Kamiyan3991 napisał:

FAiM tak, pomyliły mi się odcinki. Przyczyna śmierci ojca Jina była pokazana w 8 odcinku, a hinty były w 7. W sumie w 6 chyba też. Chodzi mi o to, że w ogóle nie powiązałem tych faktów, tzn. informacji o dragach z jego śmiercią. A tak na logikę, to można było się tego domyślić.

Po prostu klepnąłem się w czoło, że w ogóle nie dostrzegłem tej zależności.

Nie powiedziałbym, że było to takie oczywiste. Raczej bym to traktował na zasadzie, że tam wszystko jest w mniejszym lub większym stopniu w jakiś sposób ze sobą powiązane.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#45 2019-04-02 08:40:29

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Boogiepop wa Warawanai (2019)

Po zobaczeniu całości stwierdzam, że seria jest warta zobaczenia - jedną z jej zalet jest między innymi fakt, że aktualnie się mało tego typu pozycji robi. Do tego mamy wciągającą fabułę czy fajnych bohaterów, a składanie układanki w całość daje sporo frajdy. Wydaje mi się, że za drugim podejściem bym wyłapał więcej smaczków. Jednak mimo wszystko trochę daleko do starej odsłony pełnej symboliki, lepszego domknięcia całości czy samej zabawie formą audiowizualną - to było coś nietypowego i wykonanego fenomenalnie. Gorąco polecam.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#46 2019-04-02 10:46:06

misiekkb
Użytkownik
Dołączył: 2011-09-14

Odp: Boogiepop wa Warawanai (2019)

Dokładnie Hunter, też mi w tej odsłonie brakowało klimatu audiowizualnej starej serii, oraz tego że tamta była scenariuszowa też dużo lepsza, tutaj jest za bardzo płytko pokazali zarówno zachowania bohaterów jak i ich istotę.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024