#1 2006-02-15 21:55:09

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Padem taniej niż myślisz.

Do niedawna myślałem, że to oczywiste, co napiszę dalej. Tymczasem skarżyli się różni użytkownicy, że w mordobicia na PC (z wydanym niedawno w Polsce, tanim jak barszcz Guilty Gear XX #Reload włącznie - a to pierwszoligowa, całkiem świeża bijatyka) - nie grają, "bo nie mają pada". Teraz będzie banał: cyfrowego, zatem wystarczającego do klasycznych mordobić gamepada kupić można w sklepie ZA 20 (SŁOWNIE - DWADZIEŚCIA) ZŁOTYCH. Rezygnowanie z mordobić na PC (SNK na emulatorach, żeby daleko nie szukać), jest zatem postawą całkowicie anachroniczną. Jasne, że w tej cenie to nie będzie Logitech, ani Dual z przejściówką. Jest ryzyko nabycia egzemplarza, który się rozleci natychmiast po rozpakowaniu. Moim zdaniem warto je podjąć, bo sam od miesięcy ostro katuję pada za dziewiętnaście z czymś (Onimusha, Rayman 3, Silent Hill 4, emulatory NeoGeo i N64, pojazdy w trójwymiarowych GTA i Mafii) - dotąd wiernie mi służy i zwrócił się już dawno.
W wymienionych grach sprawdza się o całe niebo lepiej niż klawiatura - mimo braku analogów. Jeśli sprawicie sobie coś lepszego w przyszłości (jak ten Dual) - stary pad przyda się choćby dla drugiego gracza we wspomnianych mordobiciach. Tylko MGS (jedynka) PCtowy praktycznie nie współpracuje z padami o więcej niż 2 spustach, ale w MGSa gracko się tnie z klawiatury (tzn. dla mnie to nie była żadna niewygoda).

Offline

#2 2006-02-15 23:18:24

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Ale juz w MGS2 gdzie masz HW Blade (czy jakos tak jezor ) pad z analogami jest conajmniej bardzo przydatny :-)


WoodenJesus.png

Offline

#3 2006-02-15 23:18:55

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Może i racja ale myślisz że jak ja gram w gierki raz na tydzień to po kupieniu pada się to zmini?


90TLh

Offline

#4 2006-02-15 23:47:20

czarnyYy
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2006-01-14

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Arry napisał:

Może i racja ale myślisz że jak ja gram w gierki raz na tydzień to po kupieniu pada się to zmini?

ale gdzie on pisze coś na temat, że będziesz częściej grał jak kupisz pada ?
a co do tematu, jakiś rok temu kupiłem też jakiegoś taniego pada koło 20zł, całkiem przyjemnie się grało tylko dużo nie wytrzymał... więc racja - warto zaryzykować to 20zł, majątek to to nie jest, a frajda duża

Offline

#5 2006-02-16 23:16:07

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Padem taniej niż myślisz.

m_jay napisał:

Ale juz w MGS2 gdzie masz HW Blade (czy jakos tak jezor ) pad z analogami jest conajmniej bardzo przydatny

Chodzi o rezanie mieczem pod prawym analogiem? Tyle, że pad z analogami jest przydatny, to wiem sam. We wspomnianym Raymanie 3 z jednym bossem pewnie bym sobie nie poradził, gdybym na niego nie pożyczył pada z analogami (niedrogi, a bardzo fajny Commander Manty). Mordobicia 3D jak Xena - The Warrior Princess na N64 (z lataniem po całej arenie) są tworzone pod analog i tu z gó?na bicza nie ukręcisz. Namawiam jednak do zmiany sposobu myślenia tych, którzy nie uznają półśrodków. Ja, odłożywszy zakup czegoś lepszego na nieokreśloną bliżej przyszłość poczułem się "jak stare wino w nowym bukłaku" - wytrzymałość i funkcjonalność jednorazówki, com ją sobie sprawił, przeszła moje oczekiwania. W Mafii ten wyścig, który mi tyle krwi napsuł - ukończyłem za jednym podejściem. W Vice City wreszcie skończyłem "Two bit hit" (podkładanie ładunków wybuchowych zdalnie sterowanym helikopterem, z klawiaturą bardzo frustrujące). W ogóle zaczęło sprawiać mi uciechę strzelanie przez okna w Vice City. Mógłbym tak jeszcze długo, o bijatykach itd., ale chyba wyraziłem się jasno. Jednym słowem: WARTO.

Offline

#6 2006-02-16 23:25:53

mr_sagat
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Cena tego pada (20 zł) to 300 procent ceny Guilty Gear XX - no nie wiem czy się to opłaca smile_big
A pad z analogiem da się kupić już za 4 dychy.

Offline

#7 2006-02-16 23:33:50

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Padem taniej niż myślisz.

mr_sagat napisał:

pad z analogiem da się kupić już za 4 dychy.

A jak się do 4 dorzuci 2, będzie już na tego Commandera Manty z dwoma analogami który testowałem i mogę polecić (mówiono mi, że do PESów - jak znalazł). Sęk w tym, że tych 6 dych zwykle albo mi brakowało, albo wolałem się za to zeszmacić. Nawet, gdyby Guilty Gear kosztował 20 parę złotych, byłby jednak dużo tańszy od gier konsolowych, żeby daleko nie szukać.

Offline

#8 2006-04-01 01:57:54

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Padem taniej niż myślisz.

mr_sagat napisał:

Cena tego pada (20 zł) to 300 procent ceny Guilty Gear XX - no nie wiem czy się to opłaca

To źle, że GG XX wyszło w Polsce tak tanio? Jeśli to dla kogoś problem, może dokupić CDA z pełnym GG: Isuka i pełnym Splinter Cellem za ok. 15 złotych - razem wyjdzie ponad 20 złotych.

Offline

#9 2006-04-01 07:52:50

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Obiwanshinobi napisał:

Do niedawna myślałem, że to oczywiste, co napiszę dalej. Tymczasem skarżyli się różni użytkownicy, że w mordobicia na PC (z wydanym niedawno w Polsce, tanim jak barszcz Guilty Gear XX #Reload włącznie - a to pierwszoligowa, całkiem świeża bijatyka) - nie grają, "bo nie mają pada". Teraz będzie banał: cyfrowego, zatem wystarczającego do klasycznych mordobić gamepada kupić można w sklepie ZA 20 (SŁOWNIE - DWADZIEŚCIA) ZŁOTYCH. Rezygnowanie z mordobić na PC (SNK na emulatorach, żeby daleko nie szukać), jest zatem postawą całkowicie anachroniczną. Jasne, że w tej cenie to nie będzie Logitech, ani Dual z przejściówką. Jest ryzyko nabycia egzemplarza, który się rozleci natychmiast po rozpakowaniu. Moim zdaniem warto je podjąć, bo sam od miesięcy ostro katuję pada za dziewiętnaście z czymś (Onimusha, Rayman 3, Silent Hill 4, emulatory NeoGeo i N64, pojazdy w trójwymiarowych GTA i Mafii) - dotąd wiernie mi służy i zwrócił się już dawno.
W wymienionych grach sprawdza się o całe niebo lepiej niż klawiatura - mimo braku analogów. Jeśli sprawicie sobie coś lepszego w przyszłości (jak ten Dual) - stary pad przyda się choćby dla drugiego gracza we wspomnianych mordobiciach. Tylko MGS (jedynka) PCtowy praktycznie nie współpracuje z padami o więcej niż 2 spustach, ale w MGSa gracko się tnie z klawiatury (tzn. dla mnie to nie była żadna niewygoda).


Nie warto kupywac badziewia za 20 zl poniewaz po tygodniu mozesz go wyrzucic, nawet gdyby sie nie zepsol po tygodniu na bank ma lagi a no i nie wspomne o tym genialnym krzyzaku co tam jest, na bank trzeba sila wciskac te krzyzaki zeby bylo wszystko ok.Wiec jak ktos chce kupic pada to niech troche wiecej uzbiera i kupi jakiegos dobrego. Pady chodza dobre  juz od 50zl czyli malo, przypomne wam ze pad na ps2 kosztuje mniej wiecej 100zl czyli duzo wiecej od tego dobrego na pc.

A co do kwesti GG na takim padzie za 20 zl to gra odpada poniewaz nic by sie wam nie wpisywalo smile_big:D:D

Offline

#10 2006-04-01 08:31:32

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Ja mam podlaczony najlepszy do kompa najlepszy pad jaki mogl powstac. A jest nim pad z PSX'a. oczkod

Offline

#11 2006-04-01 08:49:33

Zell ff8
Użytkownik
Skąd: Legnica/Walsall
Dołączył: 2006-03-05

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Masz rację:) Pad do playka jest arcydziełem i gra się idealnie:D A ile kosztuję teraz ta przejściówka?? Wiem że ma to nawet swoja nazwę ale zapomniałem[wstyd]

Offline

#12 2006-04-01 10:19:00

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Nie mam pojecia, braciak kupil rok temu ta przejsciowke. A narazie nie mam z nim kontaktu. oczkod

Ostatnio edytowany przez Psychopata (2006-04-01 10:19:43)

Offline

#13 2006-04-01 11:05:12

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Ja mam świetnego pada Many za 50 zł. Kupiłem jakieś 1.5 roku temu, i nadal działa idealnie okej A najlepsze w nim jest to, że ma wbudowany rozgałęziacz, z którego wystają 2 wtyczki - USB do PC i... do PS2 i PSX[okej]
http://www.manta.com.pl/produkty.php?id=1117&lang=pl Polecam, świetny smile_big

Ostatnio edytowany przez Dehumanizer (2006-04-01 11:07:25)

Offline

#14 2006-04-01 11:46:06

Arkady
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2004-11-07

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Zell ff8 napisał:

Masz rację:) Pad do playka jest arcydziełem i gra się idealnie:D A ile kosztuję teraz ta przejściówka?? Wiem że ma to nawet swoja nazwę ale zapomniałem[wstyd]

Koszt przejściówki to ok 30-40 zł, świetna sprawa za taką cene.
Aha najlepszy pad to Dual Shock 2;)

Offline

#15 2006-04-01 13:21:15

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Sam mam pada od dawna i juz przezyl 2 kompy (staruszek InterAct 3D Program Pad), ale niestety do obecnego nie mam jak go podlaczyc. Cholerna plyta glowna nie ma odpowiedniego portu klnie Chyba w koncu bede musial zainwestowac w jakas przejsciowke, albo ten port dokupic.

Ostatnio edytowany przez amarthar (2006-04-01 13:48:17)

Offline

#16 2006-04-01 15:52:39

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Sam posiadam przejściówkę PSX/PC pod USB 2.0 i dziala bez zarzutów pod WinXP (nie wiem jak z resztą OS ale sterowniki byly na plytce dodane). Firmy "Dragon" z rogałoęzieniem na 2 pady. Do jednego podłączyłem matę DDR a drugi zmieniam raz z Dual Shocka a drugi na pad niefirmowy za autofire na każdy klawisz. szpan


10721827ve.gif

Offline

#17 2006-04-01 16:04:52

szefu
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-07-24

Odp: Padem taniej niż myślisz.

co za problem kupić pada? ja mam od 2 lat pada za 70zl ma analog vibre wszystko i caly czas na nim gra w pes5:P

Offline

#18 2006-04-03 00:14:39

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Padem taniej niż myślisz.

cieslak napisał:

Nie warto kupywac badziewia za 20 zl poniewaz po tygodniu mozesz go wyrzucic, nawet gdyby sie nie zepsol po tygodniu na bank ma lagi a no i nie wspomne o tym genialnym krzyzaku co tam jest, na bank trzeba sila wciskac te krzyzaki zeby bylo wszystko ok.(...)A co do kwesti GG na takim padzie za 20 zl to gra odpada poniewaz nic by sie wam nie wpisywalo

Zależy jaki się trafi. Ja jestem zadowolony, ale znajomemu na takim samym rozpękł się krzyżak. Dokleił sobie "dżojstik" i ma "analog". U mnie krzyżak się wyrobił i pad zasadniczo działa poprawnie. Jeżeli ktoś planuje zostać mistrzem Tekkenów na emulatorze, oczywiście powinien grać na czymś lepszym. Miałem na myśli, że dla gracza średniowymagającego tani pad jest lepszy, niż żaden. Sprawdzone. A jak się odłoży na coś lepszego, ten pierwszy zostanie choćby dla gości. Ciosam w Ninja Master's (bardzo trudne, nie tylko moim zdaniem) i jestem coraz lepszy, a bez pada w ogóle nie chciało mi się za to zabierać.

Offline

#19 2006-04-03 00:44:07

Psychopata
Użytkownik
Skąd: Iława
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Ja muze miec dobry pad. A mam juz tak piewknie wyrobiony od psx, ze na innych trudno mi cos zrobic. oczkod Chcialem posciagac jakies gierki na NeoGeo, ale na tej stronce co kiedys podal Obiwanshinobi nie chce mi nic sciagac papatki.

P.S Obiwanshinobi, mozesz napisac jakie znasz dobre mordobicia? Ja preferuje tekken'y i dead or alive, ale cos w innym stylu, tez nie zaszkodzi. Byle bylo dobre i trudne. oczkod

Offline

#20 2006-04-03 01:09:22

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Padem taniej niż myślisz.

Psychopata napisał:

Chcialem posciagac jakies gierki na NeoGeo, ale na tej stronce co kiedys podal Obiwanshinobi nie chce mi nic sciagac(...)mozesz napisac jakie znasz dobre mordobicia?

Ciekawe (z tym ściąganiem). Na emuparadise.org procedura jest mało intuicyjna, ale problemów technicznych nigdy nie miałem. Poczytaj, co tam piszą. Z gier NeoGeo mam stamtąd jedynie Magical Drop 3, ale trzeba było trochę przerobić rom żeby chodził na Neorage (domniemywam, że był na jakiś inny emulator). Pobawiwszy się Google'em (np. "[tytuł] rom download" powinieneś na coś trafić. Właśnie wpisałem wyrażenie: Samurai Shodown, ze słowem: strona, jęz. polski i znalazłem link http://www.samsho.abc.pl/ (polska strona o Samurai Shodown) - tam, zdaje się, są downloady.
Koneserem mordobić nie jestem, ale Samurai Shodown i The Last Blade na NeoGeo uważam przez wzgląd na "starojapońskość". Za naprawdę trudną bijatykę SNK uważa się Rage of the Dragons. O Garou: Mark of the Wolves do napisania mam tyle, że grafika jest tam ładna, bo sam nie grałem (ale to renomowany tytuł). Dużo dobrego słyszałem o SNK vs Capcom (na NeoGeo, bo Capcom wydał coś o podobnym tytule na swój gameboard). Jest seria King of Fighters (multimordobicie z postaciami z różnych gier SNK). Wymienione gry chodzą na Neorage, do którego bios trzeba zwykle ściągać osobno. Pamiętam, że na polskiej stronie o serii Metal Slug wyjaśniali dobrze, co należy zrobić.
Jednak ponad wszystkie stawiam Ninja Master's (z powodów osobistych).

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024