#1 2018-05-18 22:26:34

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

[Crim i Asia Company] Fate/stay night: Heaven's Feel

6gA0wnb.jpg

Fate/stay night Movie: Heaven's Feel - I. Presage Flower

Tłumaczenie: _Crimson_Red_
Typesetting: Askara

Opis: Shirou Emiya to młody mag uczęszczający do Akademii Homurahara w mieście Fuyuki. Pewnego dnia, podczas sprzątania szkolnego dojo, jest świadkiem walki między dwoma nadnaturalnymi bytami i zostaje uwikłany w Wojnę Świętego Graala, rytuał w którym siedmiu Mistrzów z pomocą swoich Sług rywalizuje o wszechpotężny kielich spełniający życzenia. Shirou dołącza do bitwy, by powstrzymać potencjalnego złoczyńcę przed zdobyciem Graala i ocalić tym samym niewinnych ludzi. Niestety, sytuacja przybiera niefortunny obrót, gdy tajemniczy cień zaczyna mordować przypadkowych mieszkańców Fuyuki.

CZCIONKI

NAPISY - Presage Flower

xy9vF9M.jpg

Fate/stay night Movie: Heaven's Feel - II. Lost Butterfly

NAPISY - Lost Butterfly

Ostatnio edytowany przez _Crimson_Red_ (2019-09-01 17:48:12)


podpisq.png

Offline

#2 2018-05-18 22:31:58

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: [Crim i Asia Company] Fate/stay night: Heaven's Feel

Miałem nie zakładać tematu, ale stwierdziłem, że dlaczego nie? Przyda się jakby ktoś miał uwagi do napisów albo chciał podyskutować o samym filmie. Ja osobiście uważam, że ufotable stanęło na wysokości zadania i dało nam bardzo udaną adaptację. Przedstawienie Heaven's Feel jako trylogii filmowej było naprawdę trafionym pomysłem. Nic tylko czekać na więcej. smile_big


podpisq.png

Offline

#3 2018-05-18 22:40:37

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [Crim i Asia Company] Fate/stay night: Heaven's Feel

Wszystkie Fejty od Ufotable były słabe, ale okej.
Generalnie ich reżyseria zawsze była gówniana. God Eater i Zestiria to już w ogóle.

Sam film na razie boję się odpalać, bo dość czasu straciłem na UBW, a toto tutaj ma dwie godziny.
W sumie mam nadzieję, że po tych filmach będzie więcej Grand Ordera od Lay-duce.

Aha, tutaj macie pana, przez którego wszystkie nowe serie Ufotable to kupa:
https://myanimelist.net/people/8076/Hikaru_Kondou

Gardzę.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#4 2018-05-18 23:46:07

UndeadHunter
Użytkownik
Dołączył: 2015-10-03

Odp: [Crim i Asia Company] Fate/stay night: Heaven's Feel

Heaven's Feel jest nietypowy, ponieważ jest to tak naprawdę zlepek dwóch ścieżek i pewnych pomysłów/wątków, które nie najlepiej ze sobą współpracują.

To pierwsza adaptacja z "Fate" w tytule, przy której pokuszono się o rozłożenie materiału źródłowego na czynniki pierwsze. Traf chciał, że do tego projektu zgłosił się największy fan Type-moon w całym ufotable.

Co do charakteryzacji Sakury w visual novel

Pokaż spoiler
przez lwią część ścieżki opierała się ona głównie na gotowaniu, wymuszonej dramie, wytykaniu na każdym możliwym kroku jej wad oraz na wątpliwych retrospekcjach w środku fabuły. Na samym początku trzeba było zaznajomić odbiorcę z pozytywnymi cechami Sakury oraz dać jasno do zrozumienia, jak ważną osobą jest dla naszego głównego bohatera, by późniejsze wydarzenia wywołały odpowiedni efekt. Materiał źródłowy był dość kiepski pod tym względem. Sporo aspektów można było przeoczyć lub potraktować dwuznacznie. Sakura jest jedną z bohaterek, przy której Nasu się nie popisał.

Film jest - moim zdaniem - co najmniej tak dobry, jeśli nie lepszy od visual novel, ponieważ skupia się na tym, co najważniejsze i konsekwentnie dąży do ustalonego celu, czego w żadnym wypadku nie można było powiedzieć o HF. Świadczy o tym m.in. zmieniony prolog, który został skrojony tak, by od samego początku nadać relacji Shirou x Sakura odpowiedni ton. Dzięki temu poznajemy również inną stronę Shinjiego.

Sporo w filmie nowych/zmienionych scen, ale - według mnie - wszystkie sprawują się znakomicie. Na pierwszy rzut oka, pewne elementy nie mają jakiegoś większego znaczenia, jednak w całym presage flower nie ma jednego przypadkowego ujęcia. Niepozorny

Pokaż spoiler
album ze zdjęciami
jest bardziej wymowny od ścian tekstu z VN. Nawet w montażu przedstawiającym wydarzenia pokrywające się ze ścieżkami Fate i Unlimited Blade Works, zwrócono szczególną uwagę na rzeczy, które okażą się przydatne w późniejszym etapie.

Nie ma co się oszukiwać. Adaptacja 1:1 byłaby niemożliwa nawet w 24-odcinkowej serii telewizyjnej. Heaven's Feel miał momentami koszmarny pacing + był najdłuższą ścieżką. Sporo niepotrzebnego badziewia można bezproblemowo wyciąć. W VN trzeba było wielokrotnie udać się w określone miejsce, żeby za każdym razem powiedzieć 3 zdania, coś zobaczyć lub pokonać przeciwnika jednym ciosem. W filmie wydarzenia te sprytnie przebudowano (dodano nowe miejsca, zmieniono ciąg wydarzeń). Niezadowalające potyczki również urozmaicono (np. pokazano Imaginary Space w akcji).  Rozmowy są poprowadzone o wiele sprawniej i sensowniej. Jedynie dodałbym parę zdań Zoukenowi, ale na pewno zostanie to nadrobione w kolejnych filmach.

Offline

#5 2019-09-01 17:50:48

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: [Crim i Asia Company] Fate/stay night: Heaven's Feel

xy9vF9M.jpg

Fate/stay night Movie: Heaven's Feel - II. Lost Butterfly

NAPISY - Lost Butterfly

No i w końcu pod dość długim oczekiwaniu jest i drugi film Heaven's Feel. Jak zwykle dzięki dla wszystkich cierpliwych, którzy czekali na nasze napisy. Miłego oglądania  smile_big


podpisq.png

Offline

#6 2019-09-01 18:27:54

Lepanto
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2012-12-25

Odp: [Crim i Asia Company] Fate/stay night: Heaven's Feel

Super, doczekałem się twojego wydania. Dziękuje smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024