#1161 2019-09-20 19:58:30

hryspin
Użytkownik
Skąd: Hanran Subs
Dołączył: 2015-03-01

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

QuariooX napisał:

Propozycja komputera od kolegi, jakieś opinie?

Lepiej zmienić dysk na m2 nvme i większy zasilacz (bo lepiej mieć zapas a nie na styk)


rapideoBaner.png

Offline

#1162 2019-09-20 22:55:43

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

hryspin napisał:
QuariooX napisał:

Propozycja komputera od kolegi, jakieś opinie?

Lepiej zmienić dysk na m2 nvme i większy zasilacz (bo lepiej mieć zapas a nie na styk)

Wszystko co wybrał jego znajomy prócz zasilacza jest ze średniej półki. Nie ma co poprawiać takiego zestawu. Za 1500 euro to już można ładny sprzęt złożyć, a nie kloca z ryzenem 3600.


Moja lista anime: klik

Offline

#1163 2019-09-20 23:17:00

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

O faken, ale koszty montażu u szkopów. I dobrze widzę? Zestaw jest bez karty graficznej?

Offline

#1164 2019-09-20 23:22:37

QuariooX
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-13

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

ipos napisał:

O faken, ale koszty montażu u szkopów. I dobrze widzę? Zestaw jest bez karty graficznej?

Nie wiedzieć czemu się wywaliła samoistnie z listy, taka była. A no niemiaszki majo ceny ładnie podbite.

Offline

#1165 2019-09-21 04:42:34

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Na tej stronie z euro, która została podana wyżej jest o wiele taniej niż w polsce. Także nie wiem o czym pier...cie. fuj

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2019-09-21 04:44:21)


Moja lista anime: klik

Offline

#1166 2019-09-21 08:51:25

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Sam składam to dla mnie wszystkie ceny wysokie. smile_big

Offline

#1167 2019-09-21 12:15:11

hryspin
Użytkownik
Skąd: Hanran Subs
Dołączył: 2015-03-01

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Ja swojego pc sam złożyłem po co płacić za coś co mogę sam zrobić...


rapideoBaner.png

Offline

#1168 2019-09-21 14:11:59

Sabrack
Użytkownik
Dołączył: 2017-12-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

ipos napisał:

O faken, ale koszty montażu u szkopów. I dobrze widzę? Zestaw jest bez karty graficznej?

Sam kiedy chciałem kupić taką usługę "w reichu" xD doszedłem do wniosku, że taniej mi będzie pojechać do polski, kupić komputer ze złożeniem za złotówki i wrócić. [No ale złożyło to się akurat na mój urlop]

Shodimaru23 napisał:

Na tej stronie z euro, która została podana wyżej jest o wiele taniej niż w polsce. Także nie wiem o czym pier...cie. fuj

Vat niemiecki = 19% (z reguły o "tyle" mijają się koszty części) // Jednakże widać, że odbijają sobie na usługach XD [montaż komputera 600zł - i to nie jest jakiś odosobniony przypadek, bo to chyba najtańsza cena jaką widziałem]
+ mógłbyś mi powiedzieć dlaczego Intel 7? Z ciekawości sprawdziłem twoją konfigurację i nie widzę w nim żadnego sensu.
Fakt, że ona sama nie ma sensu, bo musiałby jeszcze dołożyć 300 euro (złożenie + windows), który był w jego koszyku.


hryspin napisał:

Ja swojego pc sam złożyłem po co płacić za coś co mogę sam zrobić...

W gruncie rzeczy żarcie też możesz robić sam, a czasami płacisz.
Ostrzyc się też możesz sam, a z reguły ludzie płacą komuś.
Fachowo nazywa się to "usługą" i płacisz komuś, żeby zrobił to za ciebie.
A możesz to zrobić ponieważ: stać cię, nie masz czasu, boisz się uszkodzić sprzęt, nie pochowasz ładnie kabelków, może nie masz miejsca i wolisz już gotowy?

Offline

#1169 2019-09-21 14:52:18

QuariooX
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-13

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Sabrack napisał:
hryspin napisał:

Ja swojego pc sam złożyłem po co płacić za coś co mogę sam zrobić...

W gruncie rzeczy żarcie też możesz robić sam, a czasami płacisz.
Ostrzyc się też możesz sam, a z reguły ludzie płacą komuś.
Fachowo nazywa się to "usługą" i płacisz komuś, żeby zrobił to za ciebie.
A możesz to zrobić ponieważ: stać cię, nie masz czasu, boisz się uszkodzić sprzęt, nie pochowasz ładnie kabelków, może nie masz miejsca i wolisz już gotowy?

Albo po prostu ci się nie chce wow

Offline

#1170 2019-09-21 16:40:00

hryspin
Użytkownik
Skąd: Hanran Subs
Dołączył: 2015-03-01

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Sabrack napisał:

W gruncie rzeczy żarcie też możesz robić sam, a czasami płacisz.
Ostrzyc się też możesz sam, a z reguły ludzie płacą komuś.
Fachowo nazywa się to "usługą" i płacisz komuś, żeby zrobił to za ciebie.
A możesz to zrobić ponieważ: stać cię, nie masz czasu, boisz się uszkodzić sprzęt, nie pochowasz ładnie kabelków, może nie masz miejsca i wolisz już gotowy?

Jak już chcesz tak porównywać, to bez jedzenia nie przeżyjesz a bez kompa tak. jezor
Nie hejtuje kogoś, że woli gotowca już złożonego, ale nie róbcie z siebie już takich sierotek marysiek skoro ja dałem rade złożyć kilka komputerów w czasach gdzie internet miał mało kto a jak już był to na wiaderka a teraz multum filmików jest na yt z poradami krok po kroku to no cóż... Jeśli składanie jest w cenie spoko, a jeśli trzeba osobno dopłacić to wolałbym kupić np większy dysk a złożyć samemu. smile


rapideoBaner.png

Offline

#1171 2019-09-21 18:20:57

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Sabrack napisał:
Shodimaru23 napisał:

Na tej stronie z euro, która została podana wyżej jest o wiele taniej niż w polsce. Także nie wiem o czym pier...cie. fuj

Vat niemiecki = 19% (z reguły o "tyle" mijają się koszty części) // Jednakże widać, że odbijają sobie na usługach XD [montaż komputera 600zł - i to nie jest jakiś odosobniony przypadek, bo to chyba najtańsza cena jaką widziałem]
+ mógłbyś mi powiedzieć dlaczego Intel 7? Z ciekawości sprawdziłem twoją konfigurację i nie widzę w nim żadnego sensu.
Fakt, że ona sama nie ma sensu, bo musiałby jeszcze dołożyć 300 euro (złożenie + windows), który był w jego koszyku.

Ten i7 jest wydajniejszy od ryzena 3600 w grach. To raz.
Dwa, kolega chciał komputer za 1500 euro do gier.
Trzy, o montażu i systemie nic nie pisał.
Mój zestaw to najlepsze co złożysz w tej cenie do gier, a w jego koszyk spojrzałem dopiero, jak napisaliście o cenie montażu.
Dalej nie napisał, że system i montaż ma być w cenie. (koszyk robił jego znajomy) Więc zestaw jest bardzo z sensem.
PS. Nie polecam montażu w sklepach online. smile

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2019-09-21 18:29:23)


Moja lista anime: klik

Offline

#1172 2019-09-21 18:46:37

Sabrack
Użytkownik
Dołączył: 2017-12-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

hryspin napisał:

Jak już chcesz tak porównywać, to bez jedzenia nie przeżyjesz a bez kompa tak. jezor
Nie hejtuje kogoś, że woli gotowca już złożonego, ale nie róbcie z siebie już takich sierotek marysiek skoro ja dałem rade złożyć kilka komputerów w czasach gdzie internet miał mało kto a jak już był to na wiaderka a teraz multum filmików jest na yt z poradami krok po kroku to no cóż... Jeśli składanie jest w cenie spoko, a jeśli trzeba osobno dopłacić to wolałbym kupić np większy dysk a złożyć samemu. smile


A on kupuje gotowca? Czy jednak części i usługę złożenia? [fakt, że cena takiej usługi w Rzeszy jest wygórowana - jak każda usługa w tym kraju xD // ale to chyba jego wybór]
Dodatkowo: żadne składanie na "większej" stronie nie jest w cenie komputera. Raz zapłaci się złotówkę, raz ma się kod na darmową usługę, ale nigdy nie jest to "za darmo, bo tak".
Z żarciem to idealny przykład, bo nie musisz chodzić do restauracji/barów szybkiej obsługi czy budek z żarciem. Da radę przeżyć na normalnej diecie z produktów, które kupisz w sklepie.

+ Ty sobie składaj. Mu się nie chce, mi się nie chciało i wolałem zapłacić, w czym problem?
Schowali mi kabelki, wszystko dobrze podłączone, wszystko działa, testy komputera dostałem przed jego odpaleniem, a usługa prawie, że za darmo.

Shodimaru23 napisał:

Ten i7 jest wydajniejszy od ryzena 3600 w grach. To raz.
PS. Nie polecam montażu w sklepach online.

Czekaj XDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Porównałeś procesor za 900zł do procesora za 1829? [według morele.net - bo wyświetla się jako pierwszy sklep]
To nie lepiej porównać Ryzena 7 3700X do Intela i7-9700k? Bo to jest chyba ta sama półka cenowa. [znaczy kłamię - Ryzen 300zł tańszy, ewentualnie można dołożyć Ryzena 7 3800X w naprawdę tej samej półce cenowej]
Spadek Ryzenaa w fps'ach do intela wynosi średnio 1-3 FPS'y [gdzie np. w "CS;GO ilość FPS'ów jest większa], a wielowątkowością jest lepszy nawet od i9-9900k.

+ a ja tam polecam usługi montażu w sklepach online. Można je wyrwać nawet z kodami za złotówkę.

Ostatnio edytowany przez Sabrack (2019-09-21 18:48:52)

Offline

#1173 2019-09-21 19:06:44

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Sabrack napisał:

...Porównałeś procesor za 900zł do procesora za 1829?...

Porównałem dwa procesory, który zostały polecone w całej tej dyskusji.
3700x także przegrywa w grach, które są priorytetem kupującego.
3700x vs 9700k
Dodatkowo płyty x570 są horrendalnie drogie, więc z 3800x nie złoży pc za 1500 euro.
I mogłeś sobie darować te "XDD...".


Moja lista anime: klik

Offline

#1174 2019-09-21 19:25:07

Sabrack
Użytkownik
Dołączył: 2017-12-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Shodimaru23 napisał:

3700x vs 9700k
Dodatkowo płyty x570 są horrendalnie drogie, więc z 3800x nie złoży pc za 1500 euro.
I mogłeś sobie darować te "XDD...".

Nie mogłem darować sobie "XDD", bo czytać nie umiesz. To się zaśmiałem.

https://www.youtube.com/watch?v=b-qOo907IMs
Tutaj masz bez podkręconych na 4,6 intelów i ustawionych 4,25 ryżów (które cierpią przez takie coś)

Płyty x570 zaczynają się od 700zł, oszczędzając na procesorze te 350zł? można to spokojnie dołożyć do zwykłej płyty.

Offline

#1175 2019-09-21 20:03:53

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Sabrack napisał:
Shodimaru23 napisał:

3700x vs 9700k
Dodatkowo płyty x570 są horrendalnie drogie, więc z 3800x nie złoży pc za 1500 euro.
I mogłeś sobie darować te "XDD...".

Nie mogłem darować sobie "XDD", bo czytać nie umiesz. To się zaśmiałem.

https://www.youtube.com/watch?v=b-qOo907IMs
Tutaj masz bez podkręconych na 4,6 intelów i ustawionych 4,25 ryżów (które cierpią przez takie coś)

Płyty x570 zaczynają się od 700zł, oszczędzając na procesorze te 350zł? można to spokojnie dołożyć do zwykłej płyty.

Przecież sam mi przyznałeś na discordzie, że 3700x jest gorszy od 9700k, więc po co piszesz tu takie pierdoły?
Jakby napisał, że system i montaż mają być w cenie, do tego podałby sklep, w którym chce to złożyć, to złożyłbym koszyk (pewnie wtedy z ryzenem), który miałby system i montaż.
Próbujesz na siłę mi napisać, że ryzen jest lepszą opcją, bo jest od x procent gorszy, ale za to opłaca się w kwestii cena-wydajność, co byłoby dobre gdyby napisał o systemie i montażu. (ale dalej tego nie napisał)

Edit: Może sam mu złożysz koszyk?

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2019-09-21 20:12:32)


Moja lista anime: klik

Offline

#1176 2019-09-21 20:24:36

Sabrack
Użytkownik
Dołączył: 2017-12-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Shodimaru23 napisał:

Przecież sam mi przyznałeś na discordzie, że 3700x jest gorszy od 9700k, więc po co piszesz tu takie pierdoły?
Jakby napisał, że system i montaż mają być w cenie, do tego podałby sklep, w którym chce to złożyć, to złożyłbym koszyk, który miałby system i montaż.
Próbujesz na siłę mi napisać, że ryzen jest lepszą opcją, bo jest od x procent gorszy, ale za to opłaca się w kwestii cena-wydajność, co byłoby dobre gdyby napisał o systemie i montażu. (ale dalej tego nie napisał)

Edit: Może sam mu złożysz koszyk?


O masakra...
Zdaję sobie sprawę, że parę sytuacji ci umknęło.
1. Zapytałem tylko ciebie z ciekawości - dlaczego intel. [nic mi tam konkretnego nie podałeś, poza tym, że 1-3fps'y więcej]
2. W dobie ogólnej "fali AMD" i obecnej modzie na składanie komputerów pod nich (chociażby też dla wielowątkowości) - wydał mi się to dziwny wybór [szczególnie przy komputerze w jego pułapie cenowym]
3. Koszyka mu nie złożę z prostego względu: nie napisał nic konkretnego
Jedynie mógłbym wywnioskować, że: chce windowsa i złożenie, a to odgrywa sporą część całych kosztów.

+ ja ci nigdy nie napisałem, że Ryzen jest gorszy.
Fakt - fps'ami kilka klatek mniej
Wielowątkowością - no odzywać się nie będę

Uznałbym go za bardzo uniwersalnego - szczególnie w dobie "nowych" gier (pluję do AC: Odyssey), które procesora również potrzebują.

Offline

#1177 2019-09-21 20:55:37

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Sabrack napisał:

...
3. Koszyka mu nie złożę z prostego względu: nie napisał nic konkretnego
Jedynie mógłbym wywnioskować, że: chce windowsa i złożenie, a to odgrywa sporą część całych kosztów.
...

Z tego powodu właśnie powstała ta kłótnia.
Zgadza się, nie napisałeś, że Ryzen gorszy, ale że w Intelu jest więcej fpsów, co jest głównym wątkiem chyba, bo jedynym podanym przez kupującego.


Moja lista anime: klik

Offline

#1178 2019-09-21 21:39:25

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Ja od siebie chciałbym w tej sprawie wypowiedzieć się na temat usługi montażu zleconej sprzedawcy ( u mnie x-kom).

Kiedyś chyba gdzieś o tym pisałem, ale nie pamiętam dokładnie, więc odniosę się do stanu na dziś ( swego czasu zamówiłem kompa z usługą montażu w wymienionym serwisie za chyba ok 80 złociszy < pracowałem po 10 h dziennie + często soboty więc czasu nie miałem a na urlop już chciałem sprzęt mieć, a i brak doświadczenia nie dokładał mi pewności siebie> ) :

Wszystko zależy od składającego. Z jednej strony masz pewniaka, że wszystko podłączone jest tak, że sprzęt powinien ci ruszyć, bo sprawdzić to muszą. Z drugiej po otwarciu swojego sprzęcicha stwierdziłem, że kable poupychane były na maksa na tylnej klapce (względem płyty głównej), a po próbie ponownego jej zamknięcia napotkałem na mocny opór (bo kable). Wstępnie jakoś sam to ogarnąłem (inne ułożenie kabli dodanie podświetlenie RGB <listwa z diodami + taśma magnetyczna z castoramy, bo klej z ledów po jakimś czasie zaczął się odklejać do wnętrza> ), ale ścisk dalej jakiś tam był na klapie, dopiero w tym roku na swoim kolejnym urlopie przy okazji wymiany chłodzenia z boxowego na takie za ok. 100zł (OC mnie nie interesuje, więc tyle wystarczy by kupić coś sensownego < chyba od silenciuma>) oraz dodania kolejnej kości RAM ogarnąłem to porządnej. W efekcie dysk SSD wylądował w miejscu widocznym przez panel boczny szklany (ta podstawa zasłaniająca zasilacz i dyski upchnięte na spodzie), podłączenia wiatraków do zasilacza zmieniły lokalizację + parę innych spraw, które nareszcie spowodowały pełne wyeliminowanie problemu ścisku kabli od nieoszklonego panelu z boku obudowy.

Wnioski?
Usługa montażu jest fajną opcją o ile składa ci to ktoś kompetentny. U mnie pod tym względem było średnio, wiec musiałem ostatecznie i tak sam grzebać przy tym, ale choć doświadczenia w tych sprawach nie mam, więc raczej zrobiłbym tak i za kolejnym razem, bo mam przynajmniej pewność, że to mi ruszy po odpaleniu. Gdybym jednak miał korzystać z usługi montażu za stawkę spotykaną u sąsiadów, którzy przyczynili się do zburzenia Warszawy ( ale nacjonalizmem podjechało) w oparciu o opinię Sabracka, stwierdziłbym "Sam se to zrobię".

Jeszcze słówko co do systemu. Na takim allegro czy innych portalach są tanie klucze do windowsa 10. Wiadomo, troszkę to na lekkim przekręcie działa, ale wydać na system 400, a 40 zł to jednak różnica. smile Chociaż nie wiem na ile takie coś można wykorzystać w innych krajach, ale warto poświęcić trochę czasu żeby poszukać oszczędności.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-09-21 21:41:46)

Offline

#1179 2019-09-21 21:53:49

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Bufallo napisał:

Jeszcze słówko co do systemu. Na takim allegro czy innych portalach są tanie klucze do windowsa 10. Wiadomo, troszkę to na lekkim przekręcie działa, ale wydać na system 400, a 40 zł to jednak różnica. smile Chociaż nie wiem na ile takie coś można wykorzystać w innych krajach, ale warto poświęcić trochę czasu żeby poszukać oszczędności.

To nie jest w żadnym wypadku legalna opcja aktywacji. Już lepiej zrobić sobie prostego cracka poprzez CMD niż dawać komuś za to pieniądze.


Moja lista anime: klik

Offline

#1180 2019-09-21 22:08:35

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Tyle to ja wiem. Podkreśliłem to w swoim poście. Interpretacja przepisów oraz ostateczna decyzja zależy już od kupującego. Ja tylko stwierdzam, że są opcje inne niż crack (bo ktoś może nie wiedzieć co i jak, więc woli już te parę dyszek wydać, żeby być kolejnym Januszkiem Informatyki)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024