#1 2019-10-06 15:33:30

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

yapi-kun napisał:

Dzięki za tytaniczną pracę w kolejnym już sezonie.

"Starsze serie" w sensie, liczysz na propozycję do przetłumaczenia jakiejś starszej bajki? To może nie taki staroć, ale bardzo brakuje mi subków do tego anime, a gatunkowo powinno Ci podejść:

Beelzebub

Od dawna są do tego suby od Ōkami-Subs...

Offline

#2 2019-10-06 16:11:24

kiideny
Użytkownik
Dołączył: 2013-09-01

Spam o online i tym podobnych

chudy88 napisał:
yapi-kun napisał:

Dzięki za tytaniczną pracę w kolejnym już sezonie.

"Starsze serie" w sensie, liczysz na propozycję do przetłumaczenia jakiejś starszej bajki? To może nie taki staroć, ale bardzo brakuje mi subków do tego anime, a gatunkowo powinno Ci podejść:

Beelzebub

Od dawna są do tego suby od Ōkami-Subs...

Gdzie niby? Bo jedyne co widzę, to dennej jakości wrzutki onlajnowe.

Offline

#3 2019-10-06 19:27:55

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Spam o online i tym podobnych

kiideny napisał:
chudy88 napisał:
yapi-kun napisał:

Dzięki za tytaniczną pracę w kolejnym już sezonie.

"Starsze serie" w sensie, liczysz na propozycję do przetłumaczenia jakiejś starszej bajki? To może nie taki staroć, ale bardzo brakuje mi subków do tego anime, a gatunkowo powinno Ci podejść:

Beelzebub

Od dawna są do tego suby od Ōkami-Subs...

Gdzie niby? Bo jedyne co widzę, to dennej jakości wrzutki onlajnowe.

No to jest onlajn. Bo ogólnie ten kolega lubi takie maszynowe tłumaczenia.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#4 2019-10-07 16:30:14

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Spam o online i tym podobnych

Demonis Angel napisał:

[...]
Dla mnie napisy dostępne jedynie w formie wtopionych w obraz nie istnieją i prosiłbym o niewspominanie tu o anime online.

tenor.gif?itemid=3532189


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#5 2019-10-07 18:02:48

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

Harduby z wtopionymi napisami to koszmar, wystarczy odpalic hardki z 10+ wstecz, wiekszosc wyglada dzis jak kupa, a ogladanie grozi rakiem. 0 szans na update materialu A/V, za to softy super za pare lat jak bajki w 4k beda wychodzic bedzie latwo o upgrade smile_big

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-07 18:04:21)


ara ara...

Offline

#6 2019-10-07 22:42:09

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kilgur napisał:

za pare lat jak bajki w 4k beda wychodzic bedzie latwo o upgrade smile_big

To jest tak elementarnie głupie założenie, że aż szkoda komentować... Ale poświęcę się, bo nie chcę byś głupio pytał, dlaczego się ośmieszyłeś. I żeby też nie zaśmiecać kolejnymi niepotrzebnymi postami tego wątku.
Jak mi wyjaśnisz, z czego chcesz wyciągnąć 4K w bajkach tworzonych u podstaw w 720p, max 1080p, to będziemy mogli pogadać. Nie ma mowy o żadnym upgrade w przyszłości tego, co teraz wychodzi. To, że stare tytuły są wydawane w wersji Blu-ray, to - teraz uważaj, bo możesz być w szoku i cały twój naiwnie głupi światopogląd runie w gruzach - zasługa głównie tego, że stare produkcje są nagrane na taśmach. I przez to da się wyciągnąć dużo więcej niż przy VHS albo DVD etc. Nie żeby szczegółowość kreski nagle się wtedy zwiększała, ale i tak wygląda to o niebo lepiej, niż w pierwowzorze. Odnośnie tego, co wychodzi dzisiaj, to jedynie remastering do 4K, ale dla mnie nie ma to większego sensu - za wiele takie produkcje nie zyskają. Nie ma mowy o takim przeskoku, jak z DVD do Blu-ray. W ogóle samo zakładanie, że w przyszłości anime w 4K będzie normą jest durne xD Już to widzę, gdy studia od wielu lat, często i gęsto, mają olbrzymi problem, by zmieścić się z budżetem i wyrobić na czas (co często ma opłakany skutek pod względem jakości)... A temu się jeszcze 4K marzy, trzymajcie mnie xD Póki co słyszałem o jednym jedynym anime w 4K, które się robi... I to bardziej taka ciekawostka, eksperyment, niż coś, co miałoby stać się standardem. Chyba że chińskie bajki będą robione już tylko w CGI. Z tym że wtedy to będzie jednocześnie ich ostateczny upadek...

A co do argumentu o nieistnieniu "wtopionych napisów" i sugerowanie, że nie będą się w przyszłości do niczego nadawać, nawet jakby jakimś cudem wyszedł remaster tytułu w 8K... nie wiem, jak to jest u was, ale ja przepisywania tekstu nauczyłem się już w podstawówce. Pani coś pisała na tablicy i się przepisywało do zeszytu. To nie jest trudne, serio, spróbujcie, możecie się zdziwić! Już nawet pomijam, że jak ja się tego uczyłem, to o pisaniu na klawiaturze mogłem pomarzyć...
Zawsze to łatwiejsze niż robienie ich na nowo. Pomijając na chwilę jakość onlajnów, to nie można zapomnieć, że ich wszechobecne rozsianie może mieć kluczowe znaczenie, by je znaleźć za 5, 10, 15 lat... w przeciwieństwie do takich hermetycznych wrzutek, jak tu, które najpewniej znikną z chwilą padnięcia jednego hostingu...

Offline

#7 2019-10-07 23:26:25

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Spam o online i tym podobnych

@chudy88
Nie wiem czy bym się do końca z tobą zgodził, ale myślę że w pewien sposób rozumiem ten "upgrade" o którym napisał @Kilgur.
Raczej bym to określił tak, że luźne napisy można łatwiej dostosować do danych czasów. Na przykład, jak na obecne standardy odbiorników, kiepskiej jakości materiał źródłowy z takiego Ginga Eiyuu Densetsu na 65 calach w 4K może wyglądać jak "pikseloza". Na dodatek, kiedy mamy styczność z wtapianymi napisami, to niesamowicie się to uwidocznia, w szczególności wokół nich (na obrazie).
To samo kiedyś "szlag trafił" moją kolekcję Bleach. Nie dałem rady tego oglądać na tak dużym ekranie, głównie z powodu rozmazanych wtopionych napisów. Pobranie wersji RAW (która o dziwo, na tamte czasy była identyczna do poprzedniej w jakości) i oddzielnych napisów zupełnie zmieniło sytuację. Dzięki renderowaniu napisów na żywo i ich wyrazistości, odbiór całości jest w porządku i pewnie będzie, nawet jak to odpalę za 30 lat na telewizorze 100 cali 16K. Materiału źródłowego może nie zmienimy, ale urządzenia wyświetlające już tak. Stąd to kolejna zaleta softsubs.

PS: Zakończymy tę dyskusję w tym wątku, w końcu nie od tego on jest, jak sam autor zauważył i prosił.
original.gif


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#8 2019-10-07 23:29:13

WatashiIdiot
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-28

Odp: Spam o online i tym podobnych

Pomijając na chwilę jakość onlajnów, to nie można zapomnieć, że ich wszechobecne rozsianie może mieć kluczowe znaczenie, by je znaleźć za 5, 10, 15 lat... w przeciwieństwie do takich hermetycznych wrzutek, jak tu, które najpewniej znikną z chwilą padnięcia jednego hostingu...

Z tym akurat bywa różnie. Przykładowo do Tonari no Kaibutsu żaden odtwarzacz na onlinie nie działa, ale z pobraniem nie było już najmniejszego problemu, a anime aż tak stare nie jest smile

Offline

#9 2019-10-08 00:12:31

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Spam o online i tym podobnych

WatashiIdiot napisał:

Pomijając na chwilę jakość onlajnów, to nie można zapomnieć, że ich wszechobecne rozsianie może mieć kluczowe znaczenie, by je znaleźć za 5, 10, 15 lat... w przeciwieństwie do takich hermetycznych wrzutek, jak tu, które najpewniej znikną z chwilą padnięcia jednego hostingu...

Z tym akurat bywa różnie. Przykładowo do Tonari no Kaibutsu żaden odtwarzacz na onlinie nie działa, ale z pobraniem nie było już najmniejszego problemu, a anime aż tak stare nie jest smile

Bo to jest przeważnie ten sam odtwarzacz podlinkowany na kilka stron, a reupów im się nie chce robić.
Kolega chudy88 po prostu nie jest zbyt bystry i nie dostrzega takich oczywistych problemów.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#10 2019-10-09 03:19:36

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kamiyan3991 napisał:

Kolega chudy88 po prostu nie jest zbyt bystry i nie dostrzega takich oczywistych problemów.

Oczywistym problemem to jest jakość twoich subów, a jakoś nic z tym nie robisz smile A także to, jak musisz mnie co chwilę obgadywać. Boli cię jak komentuję twoje suby i musisz wrzucać co chwilę jakieś ad personam z dupy? To jest dopiero dziecinada.

Zastanawiałem się, czy sobie darować odpowiedź, bo to coś, co nic nie wnosi do wątku, ale nie jestem jednym z tych, którzy będą milczeć jak się ich obraża smile

Ale żeby to nie był kompletnie bezwartościowy post, to dodam jeszcze, że i tak uważam, że hardy i tak będzie łatwiej znaleźć w przyszłości. Co do ich jakości się nie wypowiadam, ważne by dało się przepisać suby. Nie żeby ze wstawek od DA nikt nie robił hardów, bo to norma, czy autor tego chce, czy nie... No chyba że OP zacznie wrzucać suby na nieśmiertelne (póki co) ANSI w standardowej formie samych subów, wtedy większa szansa, że jego tłumaczenia przetrwają. Nie żeby ich wyodrębnianie z plików i backupowanie było czymś trudnym, ale tego pewnie nikt nie robi, a jak autor kopnie w kalendarz/komp mu spłonie, to raczej niewiele zostanie z jego pracy. I wtedy te znienawidzone przez niego hardy będą ratunkiem na odtworzenie jego dorobku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie żeby to miało sens jakby opuścił ten padół xD Ale jakby stracił w jakiś sposób swoje suby, to te złe i złodziejskie hardy byłyby jedyną deską ratunku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ostatnio edytowany przez chudy88 (2019-10-09 03:21:13)

Offline

#11 2019-10-09 09:40:31

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Spam o online i tym podobnych

chudy88 napisał:

Nie żeby ich wyodrębnianie z plików i backupowanie było czymś trudnym, ale tego pewnie nikt nie robi, a jak autor kopnie w kalendarz/komp mu spłonie, to raczej niewiele zostanie z jego pracy.

No tak, bo przecież sam autor nie może sobie zrobić backupa w chmurze i na pewno nikomu tego nie wysyła.
Swoją drogą, jak admin Siundena "opuści ten padół", to też będzie grubo, nie? Ale ty smuty walisz bez sensu.

chudy88 napisał:

A także to, jak musisz mnie co chwilę obgadywać.

Przecież ja ci tylko zwróciłem uwagę, że reklamujesz onlajna, nie wiedzieć po co. Dalej piszesz kompletne głupoty, ale to już wiemy po co.
Po prostu masz problemy z łączeniem prostych faktów.

Swoją drogą, trochę bawi mnie, że zarzucasz mi tu jakieś obgadywanie, chociaż sam pierwszy lecisz na discorda w celu dokonania publicznego samogwałtu. Trochę powagi.

Sry za OT. ^^

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-10-09 10:35:02)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#12 2019-10-09 10:39:39

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

chudy88  -> widze smerf wazniak i nostradamus atakuje jezor
Slyszales kiedys o mozliwosciach upscalingu obrazu za pomoca ogolnie mowiac "sztucznych inteligencji"? Technologia jeszcze w powijakach a efekty juz sa bardzo dobre jezor
Co do przepisywania hardkow nigga plz komu sie to chce robic jezor Jak mam skrypt to moge sobie go dostosowac, co juz nie raz robilem, bo srednie tlumaczenie jeszcze przezyje, ale rakowe A/V to juz nie dla mnie jezor

Te bzdury ktore wypisujesz o robieniu bajek to sam nie wiem co powiedziec. Zapewne nie wiesz jak powstaje animacja wiec i to w wielkim skrocie i uproszczeniu wytlumacze. W tradycyjnej w animacji kazda klatke sie rysuje recznie i tadam fotografuje, pozniej z tych fotek robi sie film. Wiec rozdzielczosc bajki zalezy od sprzetu jakim robi sie fotke. Jesli chodzi o nowoczesniejsze bajki to czesto jest to miks tradycyjnego i wspomaganego komputerem rysowania i animowania. Reasumujac zwiekszenie rozdzielczosci nie ma duzego wplywu na koszty i czas tworzenia bajki jezor Wiec tak za lat pare beda bajki robic w wyzszej rozdzielczosci, a i o remastery bedzie latwiej, bo teraz juz wiekszosc bajek przechowuje sie w formie cyfrowej.

sry za OT
btw. moglby jakis moderator powycinac i zrobic noiwy watek gdzies smile_big

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-09 11:02:42)


ara ara...

Offline

#13 2019-10-09 16:15:14

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kamiyan3991 napisał:

Przecież ja ci tylko zwróciłem uwagę, że reklamujesz onlajna, nie wiedzieć po co.

Że co? Napisałem tylko, że są już suby do serii, o którą ktoś pytał. Nawet nie wrzuciłem linka, napisałem tylko, od kogo są. Oglądałem z nimi tamtą serie i były OK. Jakość obrazu też nie odbiegała w żaden sposób od wstawek HS. Zaraz napiszesz, że nie umiem odróżnić dobrych subów od złych. Myślę, jednak umiem, jak tylko oglądam coś z twoimi, które trącą często durną samowolką. A z subami od tego konkretnego OLABOGA ZŁEGO I PRZEBRZYDŁEGO ŁONJALNA oglądałem niejedną serię i takich głupich wstawek, jak u ciebie, nigdy nie było. Wnioski są oczywiste.

Ależ wy jesteście przykrzy w tej wszechobecnej sraczce na punkcie przewrażliwienia jak ktoś tylko wspomni o hardach, onlajnach itd. Żebym jeszcze miał jakikolwiek związek z jakimś onlajnem, szindenem, ao, czy czymkolwiek. Nie, nie mam, żadnego. Zresztą sam wyzywałem ao za kopanie krypto na przeglądarkach userów, którzy wchodzą na ich stronę np. i mam bana na ich discordzie i fb... Zresztą z discorda szindena też mnie wyrzucili dość szybko.

Radzę czasem wyjść z piwnicy i ogarnąć, jak wygląda naprawdę rynek widza anime w Polsce, może wtedy pojmiecie, jakie są realia.

Offline

#14 2019-10-09 16:35:11

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kilgur, jak Demonis będzie chciał, to sam sobie może te posty wywalić.
Powinien mieć moderatora na grupowym.

chudy88 napisał:

Napisałem tylko, że są już suby do serii, o którą ktoś pytał.

No to już napisałeś nieprawdę, bo subów nie ma. Aż się ten pytający zdziwił, o co ci chodzi.

chudy88 napisał:

Zresztą z discorda szindena też mnie wyrzucili dość szybko.

Jakoś mnie to nie dziwi. Elokwencją nie grzeszysz.

Swoją drogą, podoba mi się, jak ciągle próbujesz sprowadzić ten wątek na ad personam.
A wystarczyłoby, żebyś wyjął tego długiego kija z miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę, i może dałoby się pisać z tobą normalnie.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-10-09 16:35:49)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#15 2019-10-09 16:48:41

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Jesteś strasznie przykrym dzieciakiem. Nie wiesz, za co mnie wyrzucili, ale piszesz, że za brak elokwencji. Radziłbym opierać, co wypisujesz, na czymkolwiek choć w najmniejszym stopniu weryfikowalnym. Może wtedy twoje suby też będą lepsze!
Ponadto ta cała gadka, że suby nie istnieją, POWTARZAM NIE ISTNIEJĄ, tylko dlatego, że to hardy od onlajna, to kolejny dowód na to, jak przykre środowisko reprezentujesz. Mam jednak nadzieję, że są w nim jeszcze jakieś osoby trzeźwo myślące... Choć prowadząc z wami dyskusję na discordze można szybko przekonać się, że jednak nadzieja jest matką głupich...

Offline

#16 2019-10-09 17:30:20

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Spam o online i tym podobnych

Nie to że bronię Kama, ale jego napisy są bardzo dobre, i jeśli zwrócisz uwagę a pewnie kierujesz swoje uwagi do serii które są komediami to nie ma sensu tworzyć ich z palem w dupie, mają być luźne i miłe w odbiorze. Nasz język jest na tyle bogaty, że jednym słowem możemy opisać sporo. Podam ci przykład: pracuję w Francji i tu ludzie opisują np. kamień, że jest albo duży albo mały i nic więcej, za to w Polsce masz: duży, mały, średni, maleńki, maluśki. Zauważ, że serie nie komediowe mające klimat, robione przez Kama są świetne aż chcę się oglądać np: Furaba.

Offline

#17 2019-10-09 17:34:40

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Spam o online i tym podobnych

Grucha00 jemu coś chodziło o to, że narkotyki są SUROWO zabronione w Chinach, a w Japonii to w sumie nie wiadomo (iksde), ale to bez różnicy, bo cała Azja to jeden uj (iksde2).

chudy88 napisał:

Nie wiesz, za co mnie wyrzucili, ale piszesz, że za brak elokwencji.

No bo nietrudno się tego domyślić. Błyszczysz w tym samym poście.

chudy88 napisał:

Jesteś strasznie przykrym dzieciakiem.

Za coś takiego albo za jakieś wulgi. W sumie na jedno wychodzi.

chudy88 napisał:

Ponadto ta cała gadka, że suby nie istnieją, POWTARZAM NIE ISTNIEJĄ, tylko dlatego, że to hardy od onlajna, to kolejny dowód na to, jak przykre środowisko reprezentujesz.

Obawiam się, że nie rozumiem. Była mowa o samych subach jako takich. Skoro to tylko wtopiony hard, to samych subów de facto nie ma.
Ech, stary chłop, 88 rocznik, a proste rzeczy trzeba tłumaczyć...

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-10-09 17:39:30)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#18 2019-10-09 17:47:59

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Spam o online i tym podobnych

Po uj jest ten temat, Kam-chan.
Jak widzę obrzucanie się błotem  z powodu straty grabek w piaskownicy, to tracę wiarę w ludzi (iksde)  zezik  zezik  zezik

Ostatnio edytowany przez Yagami_Raito8920 (2019-10-09 17:48:51)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#19 2019-10-09 20:42:53

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Spam o online i tym podobnych

Czemu ty się mnie pytasz, jakbym był tu jakimś moderatorem?
Dział Demonisa, to on decyduje, co zostaje, a co nie. Ja tam bym na jego miejscu wywalił ten spam o onlajnach i tyle.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#20 2019-10-09 21:13:49

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

Widze standard czlowiek walnie wall of text obalajacy pewne glupoty i zostanie zignorowany  shithappens pewnie z braku argumentow jezor


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024