#21 2019-10-09 22:56:36

mateo690
Użytkownik
Skąd: Nieborowo, RoD Anime
Dołączył: 2010-04-15

Odp: Spam o online i tym podobnych

chudy88 napisał:

ZŁEGO I PRZEBRZYDŁEGO ŁONJALNA

Szefie! Mamy to, możemy zamykać!


IdeponGauczynski.png

Offline

#22 2019-10-10 00:15:36

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kilgur napisał:

Widze standard czlowiek walnie wall of text obalajacy pewne glupoty i zostanie zignorowany  shithappens pewnie z braku argumentow jezor

No już dobrze, dobrze, coś ci odpiszę (づ ̄ ³ ̄)づ

Kilgur napisał:

Slyszales kiedys o mozliwosciach upscalingu obrazu za pomoca ogolnie mowiac "sztucznych inteligencji"? Technologia jeszcze w powijakach a efekty juz sa bardzo dobre jezor

Wiem, co to upscaling, ale nie wnikałem jakoś specjalnie jak to wygląda w przypadku bajek. Tu jest o tyle ułatwienie, że arty anime często po prostu łatwo się skalują (powinieneś znać takie narzędzie - waifu2x.udp.jp), wiele z nich da radę przerobić nawet na wektory. Gorzej z tłami itd. Ale co ci to tak naprawdę da? Postacie nie będą wyglądać lepiej, niż jakby je przerobić na wektory właśnie i wtedy możesz je powiększać w nieskończoność, ale brakować będzie szczegółów. Kreska będzie ostra, ale z małą ilością detali. Zresztą temat sensu skalowania anime z 1080p na 4K, już nie mówiąc o 8K, czy temat samego sensu oglądania w 4K, to osobna bajka. W grach i filmach - OK, to jest spora różnica. Ale tworzenie anime w 4K jest IMO kompletnie nieopłacalne, chyba że to już będą tylko CGI/wektory. A tak niestety to coraz częściej wygląda i taka animacja coraz bardziej traci duszę. A jeszcze rysowanie teł itp. w 4K, nigga plz...

Kilgur napisał:

rozdzielczosc bajki zalezy od sprzetu jakim robi sie fotke. Jesli chodzi o nowoczesniejsze bajki to czesto jest to miks tradycyjnego i wspomaganego komputerem rysowania i animowania. Reasumujac zwiekszenie rozdzielczosci nie ma duzego wplywu na koszty i czas tworzenia bajki jezor Wiec tak za lat pare beda bajki robic w wyzszej rozdzielczosci, a i o remastery bedzie latwiej, bo teraz juz wiekszosc bajek przechowuje sie w formie cyfrowej.

Na to już odpowiedziałem wyżej. Poza tym sugerujesz, że wystarczy narysować ładne tło, cyknąć fotkę i voila, mamy 4K po kosztach 1080p? A to dobre ;d Nie chcę cię ośmieszać, ale poczytaj o DPI... W skrócie - tak, to będzie 4K, które będzie wyglądać praktycznie tak samo jak w 1080p, nie będzie po prostu takiego blura przy skalowaniu itd. A jakby użyć tego inteligentnego skalowania materiału 1080p do 4K (które to pewnie tylko wypełnia przestrzeń podobnymi pikselami do tych, które są w sąsiedztwie - coś podobnego do szachownicy w grach na PS4 Pro), to będzie wyglądać podobnie, jak właśnie robienie zdjęć materiałom rysowanym w przeznaczeniu do 1080p. Jak chcesz rysować tła tak wyraźne i szczegółowe, by wyciągnęły potencjał tego, co można w 4K pokazać, to koszty tego będą znacznie większe, bo trzeba wtedy rysować o wiele więcej i z większą liczbą detali, by w ogóle 4K miało prawdziwy sens. Więc błagam cię, nie pisz mi, że to "nie ma duzego wplywu na koszty i czas tworzenia bajki", bo to bzdury.

Ostatnio edytowany przez chudy88 (2019-10-10 00:27:39)

Offline

#23 2019-10-10 19:13:45

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Spam o online i tym podobnych

chudy88 napisał:

Radzę czasem wyjść z piwnicy i ogarnąć, jak wygląda naprawdę rynek widza anime w Polsce, może wtedy pojmiecie, jakie są realia.

A to jakaś wielka socjologiczna zagadka wiedzieć jak wygląda rynek widza anime w Polsce? Nie trzeba nawet piwnicy opuszczać  jezor2
Przeciętny widz ma w dupie jakość video i tłumaczenia chociażby co do tego pierwszego, to ostatnimi czasy zaczyna się to zmieniać, chociaż ze względu na coraz szybszy internet przeciętnego Kowalskiego i popularyzację serwisów streamingowych (co niestety też działa na szkodę, bo oglądać chcą tu i teraz) przez co ludzie zaczynają mieć jako-tako mgliste pojęcie o w miarę przyzwoitej jakości. Ważne jest to, by animu było szybkodostępne i może być w jako-tako języku przypominającym język polski. Pobieranie odcinków na dysk i dopasowywanie napisów? Panie, a na co, a po co to komu potrzebne? Zakazać!

Ostatnio edytowany przez Pitbull01 (2019-10-10 19:17:20)

Offline

#24 2019-10-10 21:57:26

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Pitbull01 napisał:

Pobieranie odcinków na dysk i dopasowywanie napisów? Panie, a na co, a po co to komu potrzebne? Zakazać!

Ja nawet łonlajny pobierom na dysk. Panie, ja tam wolę mieć kontrolę nad odtwarzaczem  cool Ale jestem za uproszczeniem. Wygodniej mi odpalić Netflixa niż ściągać wstawkę HS i napisy, a na początku jeszcze fonty, których mam już prawie 4 GB. No i bajki na dysku to też zajmowanie przestrzeni. Dla mnie to nie problem, ale normików takie coś przerasta. Zresztą po co im to jak i tak oglądają na tych małych ekranach lapków czy telefonów, wtedy onlajn w sam raz. Tylko bez porządnego adblocka ani rusz.

Z drugiej strony za oglądanie filmów Shinkaia albo w ogóle jakichkolwiek kinówek w jakiejś gównianie skompresowanej wersji online i to jeszcze na ekranie swojego srajomi, powinno się kamieniować. Już pomijam nawet jakość dźwięku... Która to właśnie mi bardziej przeszkadza w onlajnach niż sam obraz (który często jest jak najbardziej ok), bo słychać tę kompresję jak się ogląda na słuchawkach.

Ostatnio edytowany przez chudy88 (2019-10-10 22:08:31)

Offline

#25 2019-10-11 02:26:38

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

chudy88 -> wez sobie poogladaj jak bajki robia bo bzdury piszesz ze az naprawde szkoda oczu na czytanie jezor Do tego ignorujesz kompletnie to na czym sie odtwarza bajki jezor Dam ci taki lopatologiczny przyklad jezor

Masz obraz namalowany na papierze w formacie a4, wiec robisz mu fotke w 320p ktora wrzucasz na 60- calowy tv 4k i tadam masz pierd.... pixeloze, ale robiac mu fotke w 4k masz piekny obrazek na tym samym odbiorniku jezor

Do tego DPI tyczy sie obrobki cyfrowej i druku, a nie np recznie malowanych obrazkow np. tla jezor Jakosc bajek jest scisle powiazana z nadawcami telewizyjnymi, sam zobaczysz jak wiekszosc przejdzie na 4k beda bajki w 4k robic jezor Tak samo bylo w przypadku HD i full HD jezor

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-11 02:30:47)


ara ara...

Offline

#26 2019-10-11 23:58:00

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kilgur napisał:

chudy88 -> wez sobie poogladaj jak bajki robia bo bzdury piszesz ze az naprawde szkoda oczu na czytanie jezor Do tego ignorujesz kompletnie to na czym sie odtwarza bajki jezor Dam ci taki lopatologiczny przyklad jezor

Masz obraz namalowany na papierze w formacie a4, wiec robisz mu fotke w 320p ktora wrzucasz na 60- calowy tv 4k i tadam masz pierd.... pixeloze, ale robiac mu fotke w 4k masz piekny obrazek na tym samym odbiorniku jezor

Do tego DPI tyczy sie obrobki cyfrowej i druku, a nie np recznie malowanych obrazkow np. tla jezor Jakosc bajek jest scisle powiazana z nadawcami telewizyjnymi, sam zobaczysz jak wiekszosc przejdzie na 4k beda bajki w 4k robic jezor Tak samo bylo w przypadku HD i full HD jezor

W tej swojej głupiej gadce szkoda, że kompletnie nie rozumiesz, o co mi chodzi, a mi też szkoda czasu na tłumaczenie. Wystarczająco jasno wyraziłem się w poprzednim poście. Jak chcesz robić 4K z kartki A4, to pozdro. Ja na swoim TV 4K 58" mam "TROSZKE" większy rozmiar niż A4, a i tak wszystko jest żyletą. Jeżeli to nie przemawia ci do łba, to przykro mi. To co wypisujesz jest tak debilne, że aż jest mi głupio tłumaczyć takie oczywistości. Jak ktoś twierdzi że obraz fotografowany z A4 jest optymalny na 60 calach, to naprawdę aż brak mi słów, by dobitnie oznajmić, jak beznadziejnie idiotyczna jest to gadka. Przyłóż matole kartkę A4 do 60" i zobacz, jak będzie mała. I wyobraź sobie że to, jak wyraźny jest rysunek na tej kartce można w 4K pokazać na tak małej przestrzeni, więc żeby wykorzystać potencjał 4K trzeba byłoby zrobić rysunek większy rozmiarowo o minimum tyle ile brakuje kartce A4 do całej powierzchni 60". Ja rozumiem, że niektórzy są zbyt ograniczeni, by to sobie wyobrazić i by skumać, jak to działa, ale niech nie próbują forsować takich kretyńskich założeń, bo to żenada...

Ostatnio edytowany przez chudy88 (2019-10-12 00:07:23)

Offline

#27 2019-10-12 01:49:10

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

chudy88 -> ty tak na serio, jakie ma znaczenie rozmiar obektu fotografowanego do tego jak i na czym bedzie wyswietlany. Wedlug twojego rozumowania filmy kreca na innej planecie gdzie ludzie maja po 10 m wysokosci, bo zwykli ludzie sa za mali na ekran kinowy rotfl Czlowieku masz zerowe pojecie w temacie i jeszcze kozaczysz, bajki tez rysuja odzielnie dla kazdej wielkosci ekranu?

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-12 01:53:05)


ara ara...

Offline

#28 2019-10-12 02:58:59

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Błagam cię, skończ. Bo jeżeli porównujesz zdjęcie rysunku ze zdjęciami ludzi, obiektów, scen itd. itp. w przestrzeni, to nie tylko jesteś zwykłym głupkiem, co skończonym idiotą. I to najgorszym typem idioty, bo śmiertelnie i absolutnie przekonanym, że ma bezsprzeczną rację.

To że jesteś zbyt głupi, więc mylisz ROZMIAR FOTOGRAFOWANEGO OBIEKTU (w sensie robienia zdjęć do filmów, fabularnych np.) z ROZMIAREM FOTOGRAFOWANEGO RYSUNKU (rysowanego na pieprzonej kartce A4!), to już nie moja wina. Pozostaje współczuć. Idąc twoją chorą logiką, jak zrobię zdjęcie aparatem 0,3 MP, wywołam i będzie to niewyraźne gówno, ale na kawałku papieru - a chuj, nawet dajmy że wydrukuję to na A4, co tam, po co się ograniczać! Co tam DPI, walić. No ale kontynuując - wg ciebie, jak zrobię temu wywołanemu gównu zdjęcie super zajebistym aparatem i wkleję to później do filmu w 4K, to w twoim nieskończenie głupim mniemaniu, to automatycznie oznacza, że to będzie zdjęcie w 4K. Ja cię proszę, skończ robić z siebie pajaca, bo to przykre. Ja się obawiam, że i tak nigdy nie zrozumiesz, w czym rzecz i to jest najbardziej przykre, że ludzie tacy jak ty śmią kogoś o czymkolwiek pouczać.

Ostatnio edytowany przez chudy88 (2019-10-12 03:22:24)

Offline

#29 2019-10-12 03:27:04

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

Tepy to ty jestes kompetnie nie ogarniasz jak przenosi sie obrazy z rzeczywistosci do postaci cyfrowej. Tylko debil i to skonczony moze wywolac zdiecia z apartu cyfrowego z matryca 0.3 MP, wogole wiesz co ten skrot oznacza? rotfl Jak juz to moglbys je sobie wydukowac, a to czy byloby niewyrazne zalezy od tego jakie parametry druku sie da jezor Do zrobienia zdjecia cyfrowego w 4k w formacie 16:9 potrzeba apartu z matryca minimum 8.3 Megapixela jezor
Oczywiscie mozna zrobic zdjecia aparatem 0.3 Mpx tylko zeby wyswietlic je w 4k na 50" trzeba je upscalowac na komputerze lub bezpsrednio przez soft np telewizora i jakosc takiego wyswietlanego zdjecia bedzie gorsza od tego samego zdjecia zrobionego w 4k jezor Jesli chcialbys takie zdiecie zrobione matryca 0.3 Mpx wyswietlic na 50" tv bez zadnej obrobki to mialbys kwadraty z prostej przyczyny takie zdjecie ma rozdzielczosc 640x480 na 50" jeden pixel zdjecia mialby pewnie z centymetr jezor

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-12 03:54:49)


ara ara...

Offline

#30 2019-10-12 03:33:19

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Dalej nie rozumiesz, szkoda słów. Przykra sprawa.

Idź bazgrolić na kartce A4 i twierdź, że możesz przenieść to na 4K w sposób optymalny i wykorzystujący 4K.

A idąc twoją logiką na 8, 16, czy chuj wie ile K xD

Ostatnio edytowany przez chudy88 (2019-10-12 03:37:29)

Offline

#31 2019-10-12 03:46:50

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

chudy88 napisał:

Dalej nie rozumiesz, szkoda słów. Przykra sprawa.

Idź bazgrolić na kartce A4 i twierdź, że możesz przenieść to na 4K w sposób optymalny i wykorzystujący 4K.

A idąc twoją logiką na 8, 16, czy chuj wie ile K xD

Nie rozumiem czego? Czlowieku to ze jestes tak glupi ze nie potrafisz ogarnac podstaw jak dziala fotografia cyfrowa to nie moj problem jezor Nie chce mi sie tlumaczyc jezor Idz is poczytaj sobie co to jest rozdzielczaosc, co to jest pixel, jak zbudowany jest ekran w tv, jak zdbudowana jest matryca aparatu cyfrowego, to moze wtedy cos ogarniesz.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-12 03:51:24)


ara ara...

Offline

#32 2019-10-12 03:54:41

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kilgur napisał:

Idz is poczytaj sobie co to jest rozdzielczaosc, co to jest pixel, jak zbudowany jest ekran w tv, jak zdbudowana jest matryca aparatu cyfrowego, to moze wtedy cos ogarniesz.

Człowieku, powinieneś to wszystko sam do lustra powiedzieć ;d Niestety nie rozumiesz i nie zrozumiesz, a ja nie mam siły, by takim jak ty przemawiać do rozsądku.

Ostatnio edytowany przez chudy88 (2019-10-12 03:55:04)

Offline

#33 2019-10-12 03:56:26

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

Do jakiego rozsadku przecierz ty niewiesz sam o czym piszesz jezor nie masz najmniejszego pojecia jak powstaje zdjecie cyfrowe jezor Rozmowa ze slepym o kolorach  cenzura

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-12 04:06:26)


ara ara...

Offline

#34 2019-10-12 14:09:21

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Spam o online i tym podobnych

Tak swoją drogą to anime w 4K aktualnie nie zachwyca. Remastery GITS filmu w 4K wyglądają słabiej od wersji BD. Nawet wiele zachwalane 4K Gundam Thunderbold jest tylko okej, a Your Name, które nawet mam w 4K, okazało się upscalingiem. Nie wiem, czy coś się w tej kwestii zmieni, w sumie fajnie by było (chociaż znając życie i tak bym wielce tej jakości nie uświadczył, bo nie oglądam na tak dużym ekranie, a TV 4K w sumie aktualnie nie planuję nabywać), ale aktualnymi wydaniami rynku to oni nie zachęcą do nabywania. Pewnie problemem jest brak materiałów ze starych wydań (mają tylko klisze), a w przypadku nowych... No już trudno powiedzieć. Chociaż niby trafiają się udane... Cobra niby wypada super i Sakura (ale tutaj wydanie BD było trochę spartolone, więc to trochę inny przypadek).


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#35 2019-10-12 15:31:23

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

No aktualnie to chyba same remastery wychodza, wiec wszystko rozbija sie o kase jaka wydawca chce wydac na remastera i jakosc dostepnego materialu. Jak w jp tv zacznie nadawac w 4k dopiero wtedy mozna oczekiwac lepszej jakosci bo beda bajki robic natywnie w 4k. Ta sama historia dziala sie przy przejsciu z dvd na 720/1080p.


ara ara...

Offline

#36 2019-10-12 17:16:52

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kilgur napisał:

Ta sama historia dziala sie przy przejsciu z dvd na 720/1080p.

Wydaje mi się, że nie do końca, bo na BD mieli materiał już dawno temu, ale nie było nośników - dlatego tak masowy był w pewnym momencie "atak" remasterów, który na dobrą sprawę dalej trwa. Z 4K chyba tak łatwo nie będzie, bo z tych starych klisz nawet na BD czasem cudów nie było - np. LotGH, które wygląda całkiem spoko (wersja USA nawet lepiej), ale mimo wszystko nie powala na kolana. Niestety tylko takie materiały się ostały. Oczywiście ktoś się może pokusić o remaster do 4K, podbijanie upscalingiem, filtry itd., ale będzie to końcowo wyglądało jak GiTS, gdzie większość fanów określa mianem "fajnie, fajnie, ale wolę wersje BD/szkoda kasy na cos takiego".

Reasumując, jakość dostępnego materiału w przypadku starszych produkcji nie pozwala na ich powtórne wydanie, które by skusiło potencjalnych nabywców.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#37 2019-10-12 18:16:07

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kilgur napisał:

beda bajki robic natywnie w 4k.

A ten dalej w to wierzy i dalej nic nie rozumie. Szkoda słów...

Offline

#38 2019-10-12 19:34:20

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

Hunter Killer napisał:
Kilgur napisał:

Ta sama historia dziala sie przy przejsciu z dvd na 720/1080p.

Wydaje mi się, że nie do końca, bo na BD mieli materiał już dawno temu, ale nie było nośników.

Troche zle to sformulowalem smile Chodzilo mi o to ze w calym przemysle filmowo-bajkowym podobne rzeczy juz sie odbyly przy poprzednim przejsciu. W moimencie kiedy bajki zaczely wychodzic natywnie w HD, to dla filmow tradycyjnych releasy 1080p bylo norma i to od wielu lat. Coz moze w tym przejsciu przemysl bajkowy szybciej przeskoczy, ale watpie sporo i wody uplynie zanim nastapi przejscie, a do tego czasu coz upscale i rermastery nas czekaja.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-12 19:38:46)


ara ara...

Offline

#39 2019-10-12 19:50:32

chudy88
Użytkownik
Skąd: Trójmiasto
Dołączył: 2013-05-11

Odp: Spam o online i tym podobnych

Kilgur napisał:

W moimencie kiedy bajki zaczely wychodzic natywnie w HD

Już nawet nie mam ochoty walczyć z twoją naiwną nadzieją na bajki w 4K. Ale trochę ich oglądam, założę się że widziałem dużo więcej od ciebie i nie widzę tego (natywnego) 1080p. To ciągle wygląda jak 720p. To też HD, choć myślę, że chodziło ci o 1080p właśnie.
Kawał czasu temu zrobiono jedno anime od podstaw w 1080p i jak to oglądałem, to faktycznie było to widać. To bodaj było Oreimo, choć mogę się mylić, musiałbym odkopać info, co to dokładnie było, a przy setkach pozycji na MAL-u musiałbym dłuższą chwilę posiedzieć. Problem w tym, że dopóki nie zrozumiesz, jak bardzo błędne masz założenia odnośnie tworzenia bajek i rozdziałki 4K, to nawet nie bardzo widzę sens dyskusji z kimś takim. Przykre jest tylko to, że ktoś taki będzie się stale wymądrzał przy innych na ten temat, mimo że kompletnie nie ma racji.

edit: ok, już wiem co to było - drugi sezon Nyaruko. I to faktycznie było widać od początku do końca jak wysoką rozdziałkę ma ta seria. Poprzeglądaj chociażby screeny z niej, to może coś ci zacznie świtać w tym twoim ciemnym łbie.

Ostatnio edytowany przez chudy88 (2019-10-12 20:00:25)

Offline

#40 2019-10-12 20:12:43

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Spam o online i tym podobnych

chudy88  -> jestes debilem jesli myslisz ze w bajkach jakosc zalezy tylko od rozdzielczosci jezor

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-10-12 20:15:34)


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024