#7501 2019-10-07 21:22:54

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Takie buty, wyjaśnienie prostsze niż się spodziewałem. Słabe angielskie przekłady, stawiałem na dyskryminację tego co nie japońskie jezor.

Offline

#7502 2019-11-02 15:23:42

PawlikPP
Użytkownik
Dołączył: 2015-09-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

AZ zaczęło linkować napisy. smile
N56U4l4.png

Ostatnio edytowany przez PawlikPP (2019-11-02 15:24:14)

Offline

#7503 2019-11-02 22:08:35

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

W tym szaleństwie jest metoda.
Po co szukać po internetach (chomiki, fora onaljnów itp.) pliku z napisami, kiedy wszystko jest już podane na AZ. A że link nie otworzy się na włączonym adblocku, to zarobi się i na tych, którzy nawet naszego uploadu nie obejrzą. Genialne w swej prostocie, bo oprócz napisów dają linki do plików wideo z pasującym timingiem.
Onlajny wchodzą w nową erę, gdzie już nawet nie będą onlajnami. Będą bazą linków, gdzie w jednej karcie złapiesz i suby i wideo. Bo po co szukać tego na dwóch różnych stronach, a przy okazji nie robimy (raz na ruski rok ale zawsze) uploadu - mamy mniej roboty.
Kolejny plus: są onlajnem, który ma najszybciej wersję animków w PL. I żodyn się nie będzie z tym kłócił. Żodyn.

Przyznam szczerze, że pod pewnym względem jestem nawet pod wrażeniem tego posunięcia. Minimalizacja wniesionego nakładu pracy przy zachowaniu zysków.
comment_pZLU4iRB79QRmLiygTPBBHF9lgW8ARSk.jpg

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-11-02 22:15:10)

Offline

#7504 2019-11-02 23:56:08

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bufallo napisał:

W tym szaleństwie jest metoda.

Dobra, pozwól, że ukrócę twoje standardowe teorie spiskowe.
Po prostu ostatnio padło dużo serwisów streamingowych (np. Openload) i załatali dziurę napisami z ANSI.

Mam nadzieję, że to nie przełoży się na spam w skrzynce odbiorczej, bo widzę, że 5 ep GBF już ma więcej pobrań niż 4.
Pewnie efekt tej pseudoreklamy.

Pokaż spoiler Strona potwierdza, kolega na disie robił skryn
qKq0YVI.png

Yep, faktycznie zaczęli pobierać napisy.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-11-02 23:57:27)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7505 2019-11-03 00:16:41

sergeron
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To ja tak tylko dodam co do tego kawałka o adblocku, że jakoś chyba niespecjalnie się przed nimi bronią. Wbiłem przed chwilą porobić te screeny i zobaczyć czy faktycznie przekierowuje na ANSI to ze swoim Nano Adblockerem z aktualnym polskimii filtrami nie miałem żadnych reklam ani przekierowań. Z takich przykładów, to np. WP ma takiego anty adblocka, że jedyne porady jakie widziałem, to wyłączenie adblocka i zgoda na reklamy.

Offline

#7506 2019-11-03 00:28:12

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ło ludzie, już nawet nie można niczego obśmieszkować, bo od razu oskarżenia o teorie spiskowe. Zapewne jakbyś się postarał to i pasywną agresję byś z tego wyłapał i mielibyśmy już komplet, a tak lipa, bo nawet się nie rozpisałem #SmutnaZaba.

Nigdzie nie napisałem, że uważam tę zmianę za ich świadomą decyzję. Pochwaliłem ukryty geniusz tej zmiany, bo wydał mi się bardzo dobrym zagraniem z ich strony (nawet jeśli przypadkowym).  Ileż to odkryć i wynalazków powstało z dzieła przypadku. Na serio było tylko ostatnie zdanie, co podkreśliłem zwrotem "Przyznam szczerze" i zawarłem to w osobnym akapicie. Myślałem, że napchanie w post memów pozwoli innym właściwie odczytać prawdziwy ton mojej wypowiedzi. Nie powinno się wszędzie wprost podkreślać, że coś jest żartem, bo wychodzi z tego suchar gorszy, niż byłby bez tych tłumaczeń.

Tworzysz jakieś mi tu teorie spiskowe, jakobym tworzył wszędzie teorie spiskowe smile Wyczuwasz może w tym poście jakiś spisek? To taka moja luźna teoria smile

EDIT:
@sergeron
Z tym adblockiem to bym się tak nie rozpędzał. Sporo jest ludu, który go nawet nie używa, wiele osób ogarnia tylko podstawy jego działania (tj.no mam adblocka, zainstalowałem, a oni i tak zablokowali mi to, więc muszę wyłączyć, żeby móc oglądać/odtworzyć link).

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-11-03 00:45:26)

Offline

#7507 2019-11-03 02:18:54

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bufallo napisał:

obśmieszkować

Twoje śmieszkowanie porównałbym do Gejmdorowej ortografii.
Swoją drogą, podoba mi się ten ból o pasywną agresję w każdym poście. Widocznie uwaga była w punkt.

Bufallo napisał:

Tworzysz jakieś mi tu teorie spiskowe, jakobym tworzył wszędzie teorie spiskowe.

Nie, wcale. Zresztą dobra, nie będę pisał do ściany.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7508 2019-11-03 03:47:11

hryspin
Użytkownik
Skąd: Hanran Subs
Dołączył: 2015-03-01

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Po prostu ostatnio padło dużo serwisów streamingowych (np. Openload)...

Wiem tylko o 2 Openload i Streamango to faktycznie wiele... no chyba, że coś więcej to nie słyszałem/widziałem.


rapideoBaner.png

Offline

#7509 2019-11-03 03:53:14

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

hryspin napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Po prostu ostatnio padło dużo serwisów streamingowych (np. Openload)...

Wiem tylko o 2 Openload i Streamango to faktycznie wiele... no chyba, że coś więcej to nie słyszałem/widziałem.

Ponoć jeszcze jakiś "d-on" i coś tam jeszcze. W sumie dunno, tak na discordzie pisali.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-11-03 03:53:34)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7510 2019-11-03 04:09:55

Pitbull01
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ponoć te zamknęli:Openload, Streamango, Streamcherry, Verystream, Flix555, Rapidvid.

Offline

#7511 2019-11-03 09:03:28

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Ponoć jeszcze jakiś "d-on" i coś tam jeszcze. W sumie dunno, tak na discordzie pisali.

d-on (dailymotion) nie ma szans na zamknięcie, bo to jest taki inny youtube.


Moja lista anime: klik

Offline

#7512 2019-11-03 12:04:36

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
Bufallo napisał:

obśmieszkować

Twoje śmieszkowanie porównałbym do Gejmdorowej ortografii.
Swoją drogą, podoba mi się ten ból o pasywną agresję w każdym poście. Widocznie uwaga była w punkt.

Bufallo napisał:

Tworzysz jakieś mi tu teorie spiskowe, jakobym tworzył wszędzie teorie spiskowe.

Nie, wcale. Zresztą dobra, nie będę pisał do ściany.

Stop, stop, STOP! Znów nie wyłapałeś żartów. Ech, no dobra, zacznijmy od tego:

Zacytowałeś mnie w ten sposób:
"Tworzysz jakieś mi tu teorie spiskowe, jakobym tworzył wszędzie teorie spiskowe."

Wyciąłeś to z kontekstu, bo całość brzmiała tak:
"Tworzysz jakieś mi tu teorie spiskowe, jakobym tworzył wszędzie teorie spiskowe smile Wyczuwasz może w tym poście jakiś spisek? To taka moja luźna teoria smile"
To był żart. Dałem 2 razy uśmieszek + zastosowałem dość prosty żart o przesyceniu w krótkiej formie wypowiedzi kilkukrotnym nawiązaniem do określonego zwrotu (tu "teoria spiskowa"). Taka typowa (co prawda bardziej sucharowa, ale zawsze) konstrukcja zdania mającego wyśmiać jakieś zagadnienie.

Ból o pasywną agresję tak naprawdę nie był o nią bólem, a kolejnym "śmieszkowaniem". Pełna wypowiedź:
"Ło ludzie, już nawet nie można niczego obśmieszkować, bo od razu oskarżenia o teorie spiskowe. Zapewne jakbyś się postarał to i pasywną agresję byś z tego wyłapał i mielibyśmy już komplet, a tak lipa, bo nawet się nie rozpisałem #SmutnaZaba."

Owszem, przyznaję, tutaj chciałem ci już bardziej wbić szpileczkę, ale nadal zachowałem formę humorystyczną. Jeśli się w ten akapicik wczytasz, zobaczysz, że odniosłem się do 3 podstawowych oskarżeń odnoszących się do moich postów:
- teorie spiskowe (oskarżyłeś mnie o to tylko ty póki co);
- pasywna agresja (na pewno ty; możliwe, że ktoś tam jeszcze do tego nawiązał, mogę się mylić);
- długie posty (no to już praktycznie każdy).

Wymieniłem wtedy wszystkie trzy, by podkreślić, że bardziej skupiam się tu na przesłaniu typu "zażartuję z ogólnej krytyki moich postów, a przy okazji wbiję Kamiyanowi małą szpilkę".

Teraz prośba:
Chciałbym dowiedzieć się więcej na temat tego co ortografia Gamdora ma wspólnego z moim poczuciem humoru, bo póki co widzę tu jakieś teorie spiskowe smile (Pacz, dałem tu uśmieszek, więc w domyśle - to kolejny żart)

O opinię na temat wypowiedzi Kamiyana zapytaliśmy eksperta w dziedzinie medycyny animkowej, doktora Bufallo:

"Tak, ewidentnie widzę tu braki w interpretacji żartów wybiegających poza obszar skatologii. Gagi, które nie śmieszą wprost, a dopiero po ich głębszej interpretacji traktowane są często przez pacjenta na poważnie, w efekcie czego wyłapuje on wybrane fragmenty tekstu i traktuje je jako narrację całości. Zaburza to jego proces interpretowania prawdziwej treści jako całość. Podobnie sprawa ma się w przypadkach użycia żartów śmieszących odbiorców swoim brakiem humoru, czyli tak zwanymi "sucharami".
Zalecałbym pacjentowi zmianę nawyków przy doborze kolejnych anime."

Ojejku, doktorze, to chyba bardzo poważne. Ale pan zna się na rzeczy, więc powinniśmy być spokojni o pana nowego pacjenta. Chciałbym się jednak tylko na koniec dowiedzieć, na czym miałaby polegać ta zmiana przy wybieraniu kolejnych serii do oglądania.

"Oj, to bardzo proste. Powiem krótko: mniej fejta, więcej komedii."

Jakże genialne w swej prostocie, dziękujemy, panie doktorze.

Głupio tak ciągle tłumaczyć żarty, ale lubię sobie tak przy weekendzie popisać, więc co mi tam. Najwyżej nie ogarnę odcinka Wakaokami smile

Teraz wypadałoby się odnieść na temat, który powinien być głównym tematem tych postów - onlajny.
Chciałbym odnieść się tu jeszcze raz, tak już na poważnie i troszkę od innej strony to tego zjawiska, jakim jest obecność linków do napisów na AZ.
Z jednej strony jest to całkiem ciekawe rozwiązanie z punktu widzenia jakichkolwiek relacji na linii ANSI-onlajny. Na dobrą sprawę niszczy to jeden z koronnych argumentów antyonlajnowców, którzy nie chcą, by efekty ich pracy były podkradane i wrzucane na inne strony. A tu proszę, link do napisów i pod tym względem pupcia już kryta. Co prawda nadal pozostaje kwestia zarabiania na tym, ale zawsze to jakiś progres.
Ta sytuacja ma jednak drugą, groźniejszą dla AZ stronę. Wrzutki linków do napisów i wersji wideo od horibelków lub nyaa (chociaż tam wersje horibli też się pojawiają, więc podzielmy to na wersje Magnet i IRC od horibli oraz torrenty z nyaa) mogą doprowadzić do uświadomienia części widzów, którzy nie są w stanie obejść antyadblocka na AZ, a nie chcą tych reklam oglądać. Gdzieś tam w głowie mogą się kulki zderzyć właściwe i taki delikwent może sobie onlajna odpuścić. A wiadomo: nie ma klienta -> nie ma $.

Ciekawi mnie, czy AZ zaryzykuje i kosztem groźby utraty części widowni, i zdecyduje się na dalsze pomijanie etapu uploadu innych onlajnów i skupi się na zasysaniu wersji PL z ANSI, byle byłoby jak najszybciej u nich, a potem jak ktoś wideo upnie, wtedy dorzucą również to.

Offline

#7513 2019-11-03 12:20:34

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tylko czemu piszesz esej, nikt tego nie czyta dwa trzy zdania wystarczą a ty się spuszczasz huk wie po co.

Offline

#7514 2019-11-03 12:40:22

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Grucha00 napisał:

Tylko czemu piszesz esej, nikt tego nie czyta dwa trzy zdania wystarczą a ty się spuszczasz huk wie po co.

Bo lubię często swoje wypowiedzi rozbudować, nadać im jakiś ciekawy styl (no c'mon ten pseudo wywiad to całkiem fajna odskocznia w tym temacie). Co po się tak spuszczam? W pierwszej kolejności: głównie dla siebie. Motywuje mnie to samo, co przy tłumaczeniu mniej popularnych bajek - chęć tworzenia. Może i troszkę ambicji, by przekazać coś więcej, niż te dwa, trzy zdania.
Gdybyś znał mnie w rzeczywistości, wiedziałbyś, że u mnie to nic dziwnego, że tak się nad wieloma kwestiami, jak to określiłeś "spuszczam". Już taki ze mnie chory człowiek smile

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-11-03 12:48:01)

Offline

#7515 2019-11-03 12:52:28

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bufallo napisał:

Już taki ze mnie chory człowiek smile

Z kontekstu zdanie, ale rozumiem smile_big.

Offline

#7516 2019-11-03 13:35:17

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Grucha00 napisał:
Bufallo napisał:

Już taki ze mnie chory człowiek smile

Z kontekstu zdanie, ale rozumiem smile_big.

Lubi nawijać makaron na uszy. jezor2


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#7517 2019-11-03 14:50:56

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

A czym się zawodowo zajmuje?

Offline

#7518 2019-11-03 22:47:28

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Swoją drogą, pobrania GBF podskoczyły o 60% 100%.
Teraz pytanie, czy nam strona nie pierdyknie od wzmożonego ruchu na stronie, hłeh.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-11-04 11:46:19)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7519 2019-11-03 22:59:16

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tak z ciekawości, można gdzieś sprawdzić które napisy były najczęściej pobierane?

Offline

#7520 2019-11-03 23:09:47

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Teraz pytanie, czy nam strona nie pierdyknie od wzmożonego ruchu na stronie, hłeh.

To nie, ale jest ryzyko, że się nie wyrobi z czytaniem komentarzy pod napisami.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024