#7601 2020-05-28 18:55:47

animawka.pl
Użytkownik
Dołączył: 2018-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ach.. Bufallo. To co chcesz tu osiągnąć jest realne, ale po zmianie zarządców ansi, którzy by porządek zrobili a przede wszystkim byliby kompetentni czyli nie faworyzowali jednych czy drugich, chodzi mi o online czy download. Bezstronność to słowo klucz jeśli chodzi o ład i porządek na ansi. Bo sporo osób boi się nawet tu odezwać, lub szkoda im strzępić ryja. Ale wspieram inicjatywę, tylko zadziała to może za 5-10 lat  oczkod

Offline

#7602 2020-05-28 19:01:03

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

animawka.pl napisał:

Ach.. Bufallo. To co chcesz tu osiągnąć jest realne, ale po zmianie zarządców ansi

Czyli kogo? Nikt tu nikogo nie trzyma na siłę, a my tak łatwo nie umrzemy, więc nie masz na co liczyć smile_big.

Offline

#7603 2020-05-28 19:24:53

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@animawka.pl
Nie chcę wprowadzać tu żadnych nowych trendów. Proponuję jedynie rozwiązanie inne od tego, które raczej nie przyniesie żadnych efektów. Osobiście nie widzę sensu w marnowaniu czasu na oglądanie tłumaczeń grup onlajnowych tylko po to, żeby się z nich ponabijać lub wbić im szpileczkę i swoje zdanie na ten temat wyraziłem publicznie. To nie jest żadna prawda objawiona, bo ktoś, kto woli robić tak dalej może mieć ( w zależności od punktu widzenia na tę sprawę) równie dobre argumenty jak ja, jeśli nawet nie lepsze.

Pytanie, czy taka narracja narzekania coś zmieni na szerszą skalę? Widz ogląda to, co chce, a to jakie ma wymagania to już jego osobista sprawa. Jest popyt na napisy o takiej jakości, to i ci słabsi tłumacze mają pole do popisu. Możemy go tylko próbować uświadomić, że jest coś lepszego, że można coś zrobić lepiej. Żeby przyniosło to jednak oczekiwany efekt, nie powinno się budować narracji na negatywnych emocjach.

Wielkie przedsiębiorstwa wydają majątek na utrzymanie swojego dobrego wizerunku, a i to nie przynosi 100% efektywności. My z naszymi ANSI jednym zdaniem typu "te kuposuby są tylko dla idiotów" możemy do siebie potencjalnego widza zrazić, a potem już nie będziemy w stanie go do siebie przyciągnąć (bo nawet wsparcia działania strony poprzez oficjalną grupę FB nie mamy). Mając takie podejście, nie powinno nas dziwić, że ANSI coraz częściej uważane jest za hermetyczną grupkę osób, które fapują do większej ilości pikseli, czy ładniejszej czcionki. Ktoś z zewnątrz musi najpierw przedstawiane tu racje zrozumieć, by móc zadecydować, czy coś pod tym względem zmienić.

Problem jednak w tym, że z jednej strony to przecież "tylko chińskie bajki" i nie ma się nad tym co tak spuszczać, z drugiej natomiast są opinie, że słabe suby do anime nie powinny mieć prawa, by mogły gdzieś wisieć w internetach. Coś jest nieistotne, ale i ważne zarazem, a każdy i tak zrobi po swojemu smile

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2020-05-28 19:28:00)

Offline

#7604 2020-05-28 19:36:13

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jeżeli ktoś zna alternatywne oglądanie w postaci torrentów/botów IRC, a mimo to ogląda wszystko online, to już jego świadomy wybór. Na siłę nikogo się nie uszczęśliwi oczkod

Ja np. tasiemce typu Naruto czy HxH oglądałem na Wbijam, bo odpowiadał mi kompromis w postaci trochę gorszego obrazu na rzecz wygody i braku reklam na stronie. Czasami odpalę takie Kissanime czy Zone'a, żeby na szybko coś sprawdzić w jakiejś bajce, ale tak to oglądam wszystko z dysku (MPC-BE + madVR + XySubFilter FTW kombinuje).

Offline

#7605 2020-05-28 21:11:07

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Czy tylko mi to dziwnie wygląda?

Pokaż spoiler
a.png

O linijkę dalej kolejny kwiatek.  fuj

Offline

#7606 2020-05-28 21:20:52

animawka.pl
Użytkownik
Dołączył: 2018-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bufallo napisał:

@animawka.pl
Nie chcę wprowadzać tu żadnych nowych trendów. Proponuję jedynie rozwiązanie inne od tego, które raczej nie przyniesie żadnych efektów. Osobiście nie widzę sensu w marnowaniu czasu na oglądanie tłumaczeń grup onlajnowych tylko po to, żeby się z nich ponabijać lub wbić im szpileczkę i swoje zdanie na ten temat wyraziłem publicznie. To nie jest żadna prawda objawiona, bo ktoś, kto woli robić tak dalej może mieć ( w zależności od punktu widzenia na tę sprawę) równie dobre argumenty jak ja, jeśli nawet nie lepsze.

Zapewne i ty wiesz i ja wiem i wszyscy wiedzą, ale nie powiedzą, że oglądają online ale szpileczka w plecy to takie znęcanie się przez nieudaczników w realu, a chodź, pośmiejemy się, po hejcimy, wytkniemy im błędy i będziemy to przeżywać latami xD Wtedy poczujemy się lepiej i będziemy dowartościowani.

Offline

#7607 2020-05-28 21:24:51

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

animawka.pl napisał:
Bufallo napisał:

@animawka.pl
Nie chcę wprowadzać tu żadnych nowych trendów. Proponuję jedynie rozwiązanie inne od tego, które raczej nie przyniesie żadnych efektów. Osobiście nie widzę sensu w marnowaniu czasu na oglądanie tłumaczeń grup onlajnowych tylko po to, żeby się z nich ponabijać lub wbić im szpileczkę i swoje zdanie na ten temat wyraziłem publicznie. To nie jest żadna prawda objawiona, bo ktoś, kto woli robić tak dalej może mieć ( w zależności od punktu widzenia na tę sprawę) równie dobre argumenty jak ja, jeśli nawet nie lepsze.

Zapewne i ty wiesz i ja wiem i wszyscy wiedzą, ale nie powiedzą, że oglądają online ale szpileczka w plecy to takie znęcanie się przez nieudaczników w realu, a chodź, pośmiejemy się, po hejcimy, wytkniemy im błędy i będziemy to przeżywać latami xD Wtedy poczujemy się lepiej i będziemy dowartościowani.

Że co? Byś już mógł skończyć... Ciężko się ciebie czyta to mało powiedziane. beznadzieja

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2020-05-28 21:25:43)


Moja lista anime: klik

Offline

#7608 2020-05-29 18:23:00

animawka.pl
Użytkownik
Dołączył: 2018-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:
animawka.pl napisał:
Bufallo napisał:

@animawka.pl
Nie chcę wprowadzać tu żadnych nowych trendów. Proponuję jedynie rozwiązanie inne od tego, które raczej nie przyniesie żadnych efektów. Osobiście nie widzę sensu w marnowaniu czasu na oglądanie tłumaczeń grup onlajnowych tylko po to, żeby się z nich ponabijać lub wbić im szpileczkę i swoje zdanie na ten temat wyraziłem publicznie. To nie jest żadna prawda objawiona, bo ktoś, kto woli robić tak dalej może mieć ( w zależności od punktu widzenia na tę sprawę) równie dobre argumenty jak ja, jeśli nawet nie lepsze.

Zapewne i ty wiesz i ja wiem i wszyscy wiedzą, ale nie powiedzą, że oglądają online ale szpileczka w plecy to takie znęcanie się przez nieudaczników w realu, a chodź, pośmiejemy się, po hejcimy, wytkniemy im błędy i będziemy to przeżywać latami xD Wtedy poczujemy się lepiej i będziemy dowartościowani.

Że co? Byś już mógł skończyć... Ciężko się ciebie czyta to mało powiedziane. beznadzieja

Weście go zbanujcie... Własnie o takich "typach" piszemy.

Offline

#7609 2020-05-29 18:41:46

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Akurat tu się z nim zgodzę. To, co napisałeś, to bełkot.


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#7610 2020-05-29 18:44:54

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

animawka.pl napisał:

...
Weście go zbanujcie... Własnie o takich "typach" piszemy.

Wypowiedział się "typ", który zasługuje na to najbardziej. baka

Pokaż spoiler
Btw, wpisz sobie "weście" w google.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2020-05-29 18:48:24)


Moja lista anime: klik

Offline

#7611 2020-05-30 03:43:45

animawka.pl
Użytkownik
Dołączył: 2018-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shodimaru23 napisał:
animawka.pl napisał:

...
Weście go zbanujcie... Własnie o takich "typach" piszemy.

Wypowiedział się "typ", który zasługuje na to najbardziej. baka

Pokaż spoiler
Btw, wpisz sobie "weście" w google.

Ta, jedna literówka i już zlinczowany, nadajesz się tu... Chociaż sobą też nic nie reprezentujesz prócz czepialstwa.

Offline

#7612 2020-05-30 16:48:21

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

animawka.pl napisał:
Shodimaru23 napisał:
animawka.pl napisał:

...
Weście go zbanujcie... Własnie o takich "typach" piszemy.

Wypowiedział się "typ", który zasługuje na to najbardziej. baka

Pokaż spoiler
Btw, wpisz sobie "weście" w google.

Ta, jedna literówka i już zlinczowany, nadajesz się tu... Chociaż sobą też nic nie reprezentujesz prócz czepialstwa.

Jakbym się czepiał, to bym napisał o twoich przecinkach w rażących miejscach (lub ich braku), albo rzeczach typu „po hejcimy” - sam nie wykorzystuję przecinków najlepiej, dlatego nie wypisuję ich tu, ani pod czyjąś pracą. Ale tak, „jedna literówka”. rotfl  Dla ciebie natomiast normalną rzeczą jest chyba pisanie z błędami ortograficznymi i brak chęci poprawy, i to na dodatek w miejscu, gdzie wypisuje się takie właśnie błędy pod czyjąś pracą (dla jednych ciężką, dla innych mniej). Nie dziwne, że ludzie nie biorą cię na poważnie jak reprezentujesz taki poziom (jeszcze przypisujesz innym, że nic sobą nie reprezentują brecht ). Oceniasz innych, mimo że ich w ogóle nie znasz. Ciebie natomiast dało się już poznać, i to na tyle, aby wiedzieć, że po prostu jesteś trollem - obok którego nie jestem w stanie przejść obojętnie. Twoje poprzednie wypowiedzi i wtopy to żenada, a wypisując ich więcej (jak to wyżej, które zostało już nazwane bełkotem), pogrążasz się jeszcze bardziej.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2020-05-30 17:32:37)


Moja lista anime: klik

Offline

#7613 2020-05-30 17:03:01

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Bufallo napisał:

Mając takie podejście, nie powinno nas dziwić, że ANSI coraz częściej uważane jest za hermetyczną grupkę osób, które fapują do większej ilości pikseli, czy ładniejszej czcionki.

Ale to akurat jest fakt. Może nie z kategorii prawd objawionych, ale specyfika tego portalu i swoisty tradycjonalizm sprawia, że jest to bardzo hermetyczny zakątek internetu.

Bufallo napisał:

Ktoś z zewnątrz musi najpierw przedstawiane tu racje zrozumieć, by móc zadecydować, czy coś pod tym względem zmienić.

W czasach insta-idiotów, fejso-idiotów, szkół opanowanych przez różnorakie dysfunkcje szkoda czasu na próby tłumaczenia. Umiejętność czytania ze zrozumieniem i analizy treści to nie jest jakaś wyższa szkoła jazdy, którą nabywasz przed uzyskaniem doktoratu.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#7614 2020-06-20 02:43:26

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Brawo smile


ファンのファンのために

Offline

#7615 2020-07-04 02:41:20

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Widzę, że Wbijam się stacza coraz bardziej, bo suby do Strażaków to poziom gówna rzędu Anime Odcinki.
PS: skryny z jednego disa, więc to nie ja mam lewego łindołsa.

Pokaż spoiler lul1
SPOILER_unknown.png

Pokaż spoiler lul2
unknown.png

+ dużo niedociągnięć i niepotrzebnego przedłużania tekstu.
Speedsuby robią brrr.

Coś lepszego to teraz chyba tylko z ANSI.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7616 2020-07-04 18:29:04

Kamo-novel
Użytkownik
Dołączył: 2018-05-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Widzę, że Wbijam się stacza coraz bardziej, bo suby do Strażaków to poziom gówna rzędu Anime Odcinki.
PS: skryny z jednego disa, więc to nie ja mam lewego łindołsa.


+ dużo niedociągnięć i niepotrzebnego przedłużania tekstu.
Speedsuby robią brrr.

Coś lepszego to teraz chyba tylko z ANSI.

Nie żeby coś, ktoś kto robi suby twego pokroju nie powinien innych krytykować, bo ja bym ci nawet nie dał poziomu Fumetsu  kupa

Ostatnio edytowany przez Kamo-novel (2020-07-04 18:29:23)

Offline

#7617 2020-07-04 18:53:33

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Powiedziała osoba bez napisów w dorobku. szalony

Offline

#7618 2020-07-04 19:01:56

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Pewnie chodzi o jakieś trollsuby.

Offline

#7619 2020-07-04 19:03:00

Kamo-novel
Użytkownik
Dołączył: 2018-05-13

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ipos napisał:

Powiedziała osoba bez napisów w dorobku. szalony

Nie ślepy smile
Poza tym są też inne serwisy z bazami anime na które wrzucam swoje napisy, nie będę reklamował na ansi fansubbing sie nie kończy  blee kolega prowokuje :/

Ostatnio edytowany przez Kamo-novel (2020-07-04 19:04:03)

Offline

#7620 2020-07-04 19:06:55

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamo-novel napisał:

na ansi fansubbing sie nie kończy

brecht


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024