#41 2021-02-28 16:43:31

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Jaki Router polecacie?

Ale zdajesz sobie sprawę, że sama grubość ściany oraz "pięć kresek na lapku" o niczym nie świadczy? (materiał, zbrojenie itd. już bardziej). Jak u Ciebie działa ok, wynika to z wielu czynników, a nie jedynie faktu, że twój router jest dobry.
Niemniej Archer C1200 to przecież też router z tych najtańszych tp-linków.
Jak pisałem, jeśli daje radę, spełnia oczekiwania, to nie ma sensu kupować niczego droższego, ale nie można też wierzyć w cuda i np. oczekiwać, że taki sprzęt pociągnie bez problemu np. 15 równocześnie podłączonych urządzeń na 100 metrowym mieszkaniu/firmie.

Używki, to już jak kto woli, czasami można znaleźć takie z gwarancją, więc można się skusić, z drugiej strony sprzedają również sprzęt, który nie jest już w pełni sprawny.

Offline

#42 2021-02-28 18:42:03

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Jaki Router polecacie?

@wizard2000
Zależy jaką masz prędkość internetu. W tej cenie prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie Netis WF2780. Sam go posiadam od wielu lat i jest super. U mnie działa pod światłowód i łączy się z 12 urządzeniami w domu, plus dwa przez kabel. Zero problemów. Największa zaleta, to bardzo dobry zasięg wifi, w przeciwieństwie do konkurencji. Dla mnie to był najważniejszy czynnik i po przygodzie i z paroma innymi, oraz mimo upływu lat, nadal go gorąco polecam.  okej


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#43 2021-02-28 19:28:20

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Jaki Router polecacie?

To może i ja zapytam.
Moje orange po kablu przycięło neta jeszcze bardziej do down/up: 1184Kb/320Kb (było 2 tygodnie temu: 5240Kb/1020Kb). Wszystko to za jedyne 93zł/m-c (w tej cenie 32,36zł to tel. stacjonarny). Jedna rzecz, której nie mogę sprawdzić, to fakt, czy mój router nie zdycha, ale zakładam, że rwałby neta (takie przypadki były) a nie nagle ograniczył prędkość neta do takiej, jaką podałem, i to już 2 tydzień.

Zastanawiam się nad czymś mobilnym (ale z zasięgiem LTE jest dość słabo) - zna się ktoś na tym? Jakaś dodatkowa antena dla 3G? Jaki router? (telefon łapie w pokoju neta na poziomie 3-4Mb/1-2Mb, na zewnątrz 4-6/2-3).


wladza1.png

Offline

#44 2021-02-28 21:41:41

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki Router polecacie?

bodzio napisał:

To może i ja zapytam.
Moje orange po kablu przycięło neta jeszcze bardziej do down/up: 1184Kb/320Kb (było 2 tygodnie temu: 5240Kb/1020Kb). Wszystko to za jedyne 93zł/m-c (w tej cenie 32,36zł to tel. stacjonarny). Jedna rzecz, której nie mogę sprawdzić, to fakt, czy mój router nie zdycha, ale zakładam, że rwałby neta (takie przypadki były) a nie nagle ograniczył prędkość neta do takiej, jaką podałem, i to już 2 tydzień.

Zastanawiam się nad czymś mobilnym (ale z zasięgiem LTE jest dość słabo) - zna się ktoś na tym? Jakaś dodatkowa antena dla 3G? Jaki router? (telefon łapie w pokoju neta na poziomie 3-4Mb/1-2Mb, na zewnątrz 4-6/2-3).


Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby Tobie prędkość obniżyli, jak już to zwiększają. Ja bym stawiał że coś z instalacją jest nie tak, zadzwoń do nich i niech przyślą technika żeby to sprawdził. Pisałem kiedyś tu na forum jak miałem kiedyś problemy z netem z kablówki i okazało się że to wina instalacji. Raz to była zbyt duża ilość rozgałęźników/przejściówek na kablu a za drugim razem trójnik powiedział dość.

Na jesieni przeprowadziłem się do domku z bloku i szukałem jakiegoś neta i po przejrzeniu ofert, wizyt u operatorów powiem Ci że lepiej daj sobie spokój. Co prawda wszędzie oferują Tobie LTE nawet w najniższym abonamencie ale jednocześnie masz limit transferu, w mobilnym nie ma czegoś takiego jak brak limitu. Po przekroczeniu go transfer u wszystkich spada do 1mb. Pod tym względem najlepiej wypadał Play bo dawał jeśli dobrze pamiętam 500GB za niecałą stówkę i mogłeś to wziąć albo w LTE albo w radiówce jeśli łapałeś się w ich zasięg. Z drugiej strony masz Plusa który teoretycznie daje Ci LTE 'bez ograniczeń' ale faktycznie i tak masz limit a po jego przekroczeniu możesz mieć nadal pełną prędkość jeśli na przekaźniku z którego ciągniesz jest mniejszy. Z tego co rozmawiałem w punktach Plusa to częściej będziesz miał te ograniczenia niż ich nie miał. W jakieś sieci jeszcze dawali że w nocnych godzinach jakoś miedzy 24-6/5 było bez naliczenia transferu.
Według mnie LTE do domu nie warto brać chyba że tylko do przeglądania stron, sprawdzania poczty itp jak coś oglądasz przez neta, ściągasz to bardzo szybko limit wyczerpiesz. 
Masz jeszcze do wyboru internet radiowy ale on też ma pewne ograniczenia. U mnie żaden dostawca nie oferujesz szybszego niż 100mb a i tak nie wiadomo czy u Ciebie będzie to możliwe. Wszystko zależy od miejsca w którym mieszkasz a masztem nadawczym, jak daleko i co jest między wami. Ja mam właśnie taki internet i mimo ze mam w jakieś nie dużej odległości nadajniki to mam tylko 50mb właśnie przez drzewa. Narazie jest ok ale jak to będzie latem przy liściąch to nie wiem.

@OtsukareSama
Mam internet radiowy 50mb. Na allegro znalazłem same używki z przesyłką w stówie bym się zamknął.


Jeszcze jakieś propozycje co do routera??? Mimo wszystko preferował bym nowy bo co gwarancja to gwarancja zawsze.


wizard2000.jpg

Offline

#45 2021-02-28 21:49:58

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Jaki Router polecacie?

Sorki, nie napisałem wcześniej: wszystkim na wiosce przycięli neta :/ Różnica taka, że mój i kilka domków obok jest podłączonych do tej samej skrzynki niezmiennie od 1995, przy czym dołożono do niej (było 3) jeszcze 5 użytkowników.
Ale po technika będę dzwonić. W sumie miał być w tygodniu i się nie pojawił.


wladza1.png

Offline

#46 2021-02-28 22:07:30

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki Router polecacie?

bodzio napisał:

Sorki, nie napisałem wcześniej: wszystkim na wiosce przycięli neta :/ Różnica taka, że mój i kilka domków obok jest podłączonych do tej samej skrzynki niezmiennie od 1995, przy czym dołożono do niej (było 3) jeszcze 5 użytkowników.
Ale po technika będę dzwonić. W sumie miał być w tygodniu i się nie pojawił.

A uprzedzili Cię o tym??? Bo to chyba podstawa do rozwiązania umowy. Mimo wszystko stawiał bym i tak że jakaś cześć się zjebała, a z tego co piszesz tu u nich.


wizard2000.jpg

Offline

#47 2021-03-07 20:07:03

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Jaki Router polecacie?

Podpytam jeszcze. Miał ktoś doświadczenie z netem przez satelitę? Pytam z desperacji, bo Orange ogólnie się wypięło - umowa jest do 10Mb, więc czy będę miał 1 czy 10 to wchodzi w zakres umowy. O ile zeszły rok jeszcze był stabilny, o tyle teraz jest dramat. Weekend i godziny popołudniowe w tygodniu oznaczają neta 1-2Mb i góra 0,5Mb wysyłania. Umowa z orange i tak mi się kończy za 2 tyg, więc albo mobilny z anteną, albo satelita. Ale nie mam wiedzy w temacie. Może ktoś coś podpowie.


wladza1.png

Offline

#48 2021-03-07 20:35:14

mateo690
Użytkownik
Skąd: Nieborowo, RoD Anime
Dołączył: 2010-04-15

Odp: Jaki Router polecacie?

Mi Orange odmówiło przeciągnąć 100 metrów światłowód, bo im się nie chciało, pomimo tego, że pieniądze dostali z Unii (z 3 miechy walczyłem o to i nic). Na szczęście ten ich 10mb działa u mnie lepiej niż powinien, bo wychodzi poza skale, 10.5 mb. Niesmak jednak pozostał.

Podpinam się pod pytanie bodzia.


IdeponGauczynski.png

Offline

#49 2021-03-07 20:37:05

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki Router polecacie?

bodzio napisał:

Podpytam jeszcze. Miał ktoś doświadczenie z netem przez satelitę? Pytam z desperacji, bo Orange ogólnie się wypięło - umowa jest do 10Mb, więc czy będę miał 1 czy 10 to wchodzi w zakres umowy. O ile zeszły rok jeszcze był stabilny, o tyle teraz jest dramat. Weekend i godziny popołudniowe w tygodniu oznaczają neta 1-2Mb i góra 0,5Mb wysyłania. Umowa z orange i tak mi się kończy za 2 tyg, więc albo mobilny z anteną, albo satelita. Ale nie mam wiedzy w temacie. Może ktoś coś podpowie.

Patrząc na ofertę to za ciekawej nie ma ale na pewno lepsze to niż to co masz. Jeśli LTE odpada nawet z zewnętrzną anteną to może radiówka??? Co prawda dużo zależy od tego co jest między Tobą a nadajnikiem ale mają ciekawe oferty i sporo firm działa przy jakiś wioskach, mniejszych mniejszych miejscowościach.


mateo690 napisał:

Mi Orange odmówiło przeciągnąć 100 metrów światłowód, bo im się nie chciało, pomimo tego, że pieniądze dostali z Unii (z 3 miechy walczyłem o to i nic). Na szczęście ten ich 10mb działa u mnie lepiej niż powinien, bo wychodzi poza skale, 10.5 mb. Niesmak jednak pozostał.

Podpinam się pod pytanie bodzia.

To ci powiem lepszy numer, u mnie jest światłowód co prawda po drugiej strony ulicy ale jest i teraz najlepsze jest nie używany. Został położony bo tego wymaga prawo ale żadna firma nie wykazała zainteresowania jego wykorzystaniem żeby podpinać swoich klientów.

Ostatnio edytowany przez wizard2000 (2021-03-07 20:42:05)


wizard2000.jpg

Offline

#50 2021-03-07 20:50:17

lankaa
Użytkownik
Skąd: Ustroń
Dołączył: 2012-07-11

Odp: Jaki Router polecacie?

mapka tutaj masz mapkę masztów 3G/4G jeśli byś chciał kombinować z routerem LTE + antena zewnętrzna

Offline

#51 2021-03-07 20:56:12

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Jaki Router polecacie?

Dzięki! Wygląda na to, że mógłbym pokombinować z zewnętrzną anteną dla LTE jednak.


wladza1.png

Offline

#52 2021-03-07 21:03:10

mateo690
Użytkownik
Skąd: Nieborowo, RoD Anime
Dołączył: 2010-04-15

Odp: Jaki Router polecacie?

wizard2000 napisał:
mateo690 napisał:

Mi Orange odmówiło przeciągnąć 100 metrów światłowód, bo im się nie chciało, pomimo tego, że pieniądze dostali z Unii (z 3 miechy walczyłem o to i nic). Na szczęście ten ich 10mb działa u mnie lepiej niż powinien, bo wychodzi poza skale, 10.5 mb. Niesmak jednak pozostał.

To ci powiem lepszy numer, u mnie jest światłowód co prawda po drugiej strony ulicy ale jest i teraz najlepsze jest nie używany. Został położony bo tego wymaga prawo ale żadna firma nie wykazała zainteresowania jego wykorzystaniem żeby podpinać swoich klientów.

Jaki kraj, takie prawo.  szalony


IdeponGauczynski.png

Offline

#53 2021-03-07 21:37:39

Szedar
Użytkownik
Dołączył: 2019-12-01

Odp: Jaki Router polecacie?

bodzio napisał:

Podpytam jeszcze. Miał ktoś doświadczenie z netem przez satelitę? Pytam z desperacji, bo Orange ogólnie się wypięło - umowa jest do 10Mb, więc czy będę miał 1 czy 10 to wchodzi w zakres umowy. O ile zeszły rok jeszcze był stabilny, o tyle teraz jest dramat. Weekend i godziny popołudniowe w tygodniu oznaczają neta 1-2Mb i góra 0,5Mb wysyłania. Umowa z orange i tak mi się kończy za 2 tyg, więc albo mobilny z anteną, albo satelita. Ale nie mam wiedzy w temacie. Może ktoś coś podpowie.

Jeśli chodzi o satelitę to można się zainteresować Starlinkiem, ale to tylko w przypadku gdy cena nie gra roli. W tym roku ma wejść do Polski, ale ceny przerażają gdyż wymyślili sobie że cena jest globalna, a nie dopasowana do danego rynku. W USA ludzie są zadowoleni, ale jak na polskie standardy to straszna drożyzna. Plusy są takie że zadziała wszędzie bez względu na lokalizację.

Pokaż spoiler Ceny
Starlink-cena-Polska.jpg

Offline

#54 2021-03-14 18:47:24

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki Router polecacie?

Postawiłem na masówkę i kupiłem Tp-Link Archer C6 AC1200. Jak na razie działa bez problemów ale też nie działa w jakiś ekstremalnych warunkach, podłączone do niego to komp po kablu i 4 urządzenia po wifi. Sprawdzałem jak z zasięgiem w domciu i bez problemu wszędzie jest pełen, poza domem testując na komurkach to też nieźle bo przy bramie jakieś 100m od domu było połowę zasięgu. Jedyne co mnie denerwuje to że jak wejdę w ustawienia to wszystko po angielsku, tak samo cały opis na pudełku. Po polsku jest mała 'instrukcja' ograniczająca się do informacji żeby klikać -dalej-. Musze się więcej dowiedzieć jak to z przepisami polskimi i UE bo w końcu wszelkie informacje i produkcie powinny w być w języku w jakim kraju jest to sprzedawane.

@bodzio
A jak u Ciebie z netem?? Coś się wyjaśniło??


wizard2000.jpg

Offline

#55 2021-03-14 19:48:02

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Jaki Router polecacie?

Kupiłem:
Router Huawei 4GRouter 3 Pro
Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO

Osiągi mobilnego orange to odpowiednio dow/up: 26-32Mb/7-8Mb [90GB transferu miesięcznie za 50zł]
Osiągi orange ko kablu (i już lepiej nie będzie, sprawdzone przez technika): 3Mb/0,6Mb [bez limitu transferu miesięcznie za 90zł]

Jeszcze co do mobilnego: Testuje już 4 dzień, jestem zadowolony, deszcz i wiatr nie mają większego wpływu, zapewne zasługa anteny. Dla ściągających dużo mobilny puściłby was z torbami. Dla mnie wystarczy. Zawsze te kilka GB można dokupić.


wladza1.png

Offline

#56 2021-03-14 23:51:07

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Jaki Router polecacie?

bodzio napisał:

Kupiłem:
Router Huawei 4GRouter 3 Pro
Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO

Osiągi mobilnego orange to odpowiednio dow/up: 26-32Mb/7-8Mb [90GB transferu miesięcznie za 50zł]
Osiągi orange ko kablu (i już lepiej nie będzie, sprawdzone przez technika): 3Mb/0,6Mb [bez limitu transferu miesięcznie za 90zł]

Jeszcze co do mobilnego: Testuje już 4 dzień, jestem zadowolony, deszcz i wiatr nie mają większego wpływu, zapewne zasługa anteny. Dla ściągających dużo mobilny puściłby was z torbami. Dla mnie wystarczy. Zawsze te kilka GB można dokupić.

To po kablu niezły kosmos, szczerze nie wiem czy na coś takiego bym przystał. A z ofert mobilnego patrzałeś na Playa??? Z tego co pamiętam to oni najciekawszą mieli pod tym względem ofertę, dawali LTE 500gb chyba za 80zl


wizard2000.jpg

Offline

#57 2021-03-15 00:52:14

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Jaki Router polecacie?

W kwestii mobilnych internetów, niby to jest dobre:
https://otvarta.pl/internet


sygna.png

Offline

#58 2021-05-21 15:47:33

Gretaa
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2021-05-21

Odp: Jaki Router polecacie?

Ja ma straszne problemy ze swoim routerem. Chyba najwyższa pora go zmienić...

Offline

#59 2021-05-22 16:06:32

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Jaki Router polecacie?

Gretaa napisał:

Ja ma straszne problemy ze swoim routerem. Chyba najwyższa pora go zmienić...

Na początek ustaw kanał na sztywno, a nie na automat, bo strzelam, że co jakiś czas rozłącza ci neta.


sygna.png

Offline

#60 2021-07-14 14:22:38

michaelis
Użytkownik
Dołączył: 2021-07-14

Odp: Jaki Router polecacie?

Kochani, ratujcie! Mam internet mobilny Orange? Taki wkładany do portu USB, w środku tego urządzenia jest karta SIM. Czy takie coś będzie mi działać jako router wifi, jeśli przełożę kartę do właśnie takiego routero-czegoś? Czy zostaje tylko używanie przez USB? smutny


Krwawiące rany cielesne czasem brzydko wyglądają, mogą powodować bardzo wielki ból... Ale z upływem czasu goją się, a on sam mija. Lecz najgorszymi ranami są te w sercu. Je bardzo trudno wyleczyć. Nie istnieją lekarstwa, by ją wyleczyć i czasami nie goją się one nigdy.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024