#3621 2021-01-30 03:23:10

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

To powinno wylądować w dziale z dowcipami smile_big Zawartość artykułu powala smile_big


ara ara...

Offline

#3622 2021-10-14 22:28:14

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3623 2021-10-15 21:16:08

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Polityka i okolice

Filmik widziałem i z ciekawości zajrzałem tutaj, by zobaczyć czy ktoś to skomentował.

Problem z obecną sytuacją polityczną jest taki, że jeśli ktoś nie przepada za obecnym rządem i próbuje znaleźć dla siebie jakąś alternatywę na tej scenie, to bardzo ciężko zahaczyć swoje zainteresowanie o jakąkolwiek większą partię. Nawet jeśli gdzieś tam w ich strukturach jest ktoś, kto mógłby merytorycznie zdobyć moją przychylność, to przykrywa go wielka zbieranina troglodytów, którzy skutecznie zniechęcają mnie do poparcia całego ugrupowania "żeby tylko mój faworyt dostał szansę".

Ostatnią deską ratunku, która do tej pory nie popchnęła mnie w stronę rządzących są... członkowie PIS-u. Sami zrobili o wiele więcej niż cała opozycja, by mi się konkretnie i regularnie obrzydzać. Szkoda tylko, że są w tej kwestii w pojedynkę i tak to oni ludzi do zmiany władzy mogą nie przekonać. Chciałbym, żeby to był zwiastun tego, że społeczeństwo powoli zacznie dojrzewać do JOW-ów, a za nimi pójdzie ktoś, kto będzie w stanie to wdrożyć.

Offline

#3624 2021-10-15 22:01:25

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Bufallo napisał:

Chciałbym, żeby to był zwiastun tego, że społeczeństwo powoli zacznie dojrzewać do JOW-ów, a za nimi pójdzie ktoś, kto będzie w stanie to wdrożyć.

Ty weź się doedukuj z tymi JOW-ami, bo to jeszcze większy cement robi.

kostek00 napisał:

Totalna opozycja

To idź na PiS, może inflacja wyhamuje na 50% po wyjściu z UE.
Z takimi ekspertami jak Sasin i dwa Mariuszki wpatrzone w koński odbyt może być tylko lepiej, nie?

Większość to w dupie ma jakieś pojedyncze mniej czy bardziej bzdurne wypowiedzi. Przede wszystkim kasa się nie zgadza i nie będzie, jak nie dostaniemy kasy z UE. A w takiej sytuacji jak teraz nie dostaniemy na pewno. Pisowska szarańcza zaczęła od stadniny w Janowie, potem wzięła się za Lotos, a potem za całą Polskę. O Glapińskim, co mu Duch Święty podnosi stopy procentowe, to nawet nie wspominam. Wszyscy do wariatkowa. Bez wyjątków.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2021-10-15 22:07:39)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3625 2021-10-16 00:07:27

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Polityka i okolice

@Kamiyan3991

Twoje zdanie i masz do tego prawo, ale analizując twoje posty w tym temacie i porównując je do mojego światopoglądu, pozwolę sobie stwierdzić, że mam twoje zdanie gdzieś, bo na ogół się z nim nie zgadzam i tyle. Ale ok, dam ci szansę. Podaj jakiś link do badań, jakiś artykuł z sensownego źródła lub chociaż jakąś mądrze podpartą argumentami opinię, że to napisałeś jest prawdą absolutną i niepodważalną. Niech to będzie jakieś zewnętrzne źródło. Dodam jeszcze, że podawanie jako przykładu USA i porównywanie tego do Polski jakoś niespecjalnie do mnie przemawia (zaraz, zaraz... Czyżbym ja już coś na ten temat czytał? Nieee, nie może być).

Doedukuj mnie, bo jak na razie moim zdaniem JOW dobrze zaimplementowany może COŚ (nie mylić ze WSZYSTKO) zmienić na lepsze. Obecny system wyborczy też ma wady, ale po to są rozmowy, żeby znaleźć najlepsze rozwiązania. Kto wie, może u nas zagra coś podobnego do tego, co ma parlament w Niemczech? Choć na bank nie to samo, bo moim zdaniem w trakcie tworzenia tego systemu ktoś się gdzieś zgubił i wychodzą potem kwiatki. System wyborczy powinien być cały czas udoskonalany i zmieniany zależnie od tego jakie rozwiązania w danym momencie przyniosłyby ostatecznie państwu potencjalnie najwięcej szans na maksymalizację korzyści dla społeczeństwa.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2021-10-16 00:11:19)

Offline

#3626 2021-10-16 00:31:54

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Bufallo napisał:

Twoje zdanie i masz do tego prawo, ale analizując twoje posty w tym temacie i porównując je do mojego światopoglądu, pozwolę sobie stwierdzić, że mam twoje zdanie gdzieś.

To po cholerę mi odpisujesz? Bo sry, ale to jest zachowanie godnego chama, żeby nie powiedzieć debila. Jak potrzebujesz się z góry stawiać wyżej w dyskusji, to idź dyskutować z dmuchaną lalą. To jest ten sam poziom elokwencji.

Bufallo napisał:

Doedukuj mnie, bo jak na razie moim zdaniem JOW dobrze zaimplementowany może COŚ (nie mylić ze WSZYSTKO) zmienić na lepsze.

Ale tu nie ma nic do edukowania. JOW-y po prostu wyraźnie ułatwiają zdobycie mandatów jednemu, najliczniejszemu ugrupowaniu.
Chociaż w przypadku Polski byłyby to te dwa największe, tak czy srak. Twoje "lekarstwo" to jak Rutinoscorbin na sraczkę.

Zresztą na razie to się trzeba martwić o jakąkolwiek gwarancje bezpieczeństwa i finanse publiczne. Leczenie pisowskiej szarańczy potrwa kupę lat. A też nie ma gwarancji, że różne patologie nagromadzone w ostatnich latach zostaną odkręcone. Do tego trzeba przywódcy z jajami.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2021-10-16 00:35:02)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3627 2021-10-16 04:59:14

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

Dla tego kraju nie ma nadziei, chciwe mendy i debile nami rządzą, trochę mniej chciwe mendy i debile w opozycji, ale to się pewnie zmieni bo pis pokazał że można kraść na potęgę, więc i ci drudzy będą to robić. Oczywiście po zmianie władzy która kiedyś tam nastąpi nikt odpowiedzialności nie poniesie, może parę kozłów ofiarnych i pionków.

Ostatnio głośno dupa pęka przeciwnikom pisu i zwiastują rychłe opuszczenie EU przez Polskę pod wpływem pisu, a mnie najbardziej śmieszy fakt że to właśnie ci wieszcze narodowi doprowadzili do tego że wyjść z EU jest bardzo łatwo. Rządy PO-PSL uchwaliły ustawę, a pis był przeciw niej smile że do wyjścia z unii wystarczy zwykła większość, tak że jeśli pisowi się takie wyjście zapragnie nic nie stoi na przeszkodzie jezor. Nie żadne tam referendum, nie żadna większość kwalifikowana, ot zwykła większość, dosłownie jeden janusz w sejmie i senacie może zadecydować czy będziemy w unii czy nie. Tak że głos obywateli mają w dupie wszyscy rządzący tym krajem jezor a pis EU nie opuści bo za dużo z EU hajsu kroją do własnych kieszeni, jak ktoś myśli inaczej musi być niezłym debilem

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2021-10-16 05:03:23)


ara ara...

Offline

#3628 2021-10-16 12:31:08

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Polityka i okolice

Bufallo, Kamiyan ma rację. JOWy betonują scenę polityczną i sprawiają, że największe szanse mają duże bloki oraz partie trzymające łapę na mediach państwowych oraz dysponujące największą kasą, często również państwową. Spójrz na system na Węgrzech. Nie bez powodu Orban wprowadził JOWy, również dzięki nim macki jego mafii oplatają ich państwo. W Polsce byłoby tak samo. Gdyby nie pakt senacki opozycja przegrałaby senat mimo procentowej przewagi nad PiSem.

Trzymaj skrócony opis węgierskiego systemu


Jeśli już na coś zmieniać to na pojedynczy głos przechodni lub jego wariacje.

Ostatnio edytowany przez Sidorf (2021-10-16 13:39:59)


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#3629 2021-10-16 12:41:27

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Polityka i okolice

Śmieszne jest to, że jak skrytykuje się lub pochwali się POPIS to zawsze trzeba być jedną ze stron POPISu. beznadzieja
1EmJnhXRJgFYoYIIs9rUZtQiM9fJXDo4YFYSBjIWIenHL5pJO14Tiy6-5rhItgoQW0QyC0efOw32AQ=s640-nd

Ostatnio edytowany przez Eftar (2021-10-16 12:44:07)

Offline

#3630 2021-10-16 12:55:34

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Eftar napisał:

Śmieszne jest to, że jak skrytykuje się lub pochwali się POPIS to zawsze trzeba być jedną ze stron POPISu. beznadzieja
https://yt3.ggpht.com/1EmJnhXRJgFYoYIIs … AQ=s640-nd

Ale ty kocopoły pierdolisz. Przecież wyraźnie napisał "totalna opozycja".
To jest hasełko sprzedawczyków kupionych za 500+ i 50 groszy od wpisu. A resztę dopłacił Putin.
Ew. ludzie klepiący takie posty robią to całkiem za darmo. Wtedy są tylko/aż pożytecznymi idiotami.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2021-10-16 12:55:52)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3631 2021-10-16 14:43:52

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

No ostatnimi laty polityka zrobiła się tak rakowa, że brak słów. Jak człowiek chciałby być obiektywnym to obesrają cie obie strony smile i będzie cały w guanie oblepiony smile_big Dlatego ja na przekór wszystkim sram po równo na lewą i prawą stronę, a w Polsce to pisorów i platfusów mam w pogardzie, jako że to taka sama banda zakłamanych skr...... dla których pierwsze skrzypce gra ich kieszeń.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2021-10-16 14:49:10)


ara ara...

Offline

#3632 2021-10-16 15:29:50

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Polityka i okolice

kamijan ego kosmos rotfl Jak Jaro uważany jest za zbawcę PISiorów, tak on jest zbawcą polityki w Internecie. taniec2 Kamijan na prezydenta, premiera... W sumie władcę.

Ostatnio edytowany przez Eftar (2021-10-16 15:30:08)

Offline

#3633 2021-10-16 15:36:55

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

Ty idź lepiej tankować za 6 zł na stacji. Bo pajacem jak byłeś, tak ci zostało.
Ale masz rację – średnio chce mi się dyskutować z mentalnym Podlasiem i Podkarpaciem.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3634 2021-10-16 16:07:25

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:
kostek00 napisał:

Totalna opozycja

To idź na PiS, może inflacja wyhamuje na 50% po wyjściu z UE.
Z takimi ekspertami jak Sasin i dwa Mariuszki wpatrzone w koński odbyt może być tylko lepiej, nie?

Na całym świecie panuje inflacja, ale to oczywiście wina PISu. Nie ma to jak na jedną stronę przerzucać gówno, które dzieje się na całym świecie.

Kamiyan3991 napisał:
Eftar napisał:

Śmieszne jest to, że jak skrytykuje się lub pochwali się POPIS to zawsze trzeba być jedną ze stron POPISu. beznadzieja
https://yt3.ggpht.com/1EmJnhXRJgFYoYIIs … AQ=s640-nd

Ale ty kocopoły pierdolisz. Przecież wyraźnie napisał "totalna opozycja".
To jest hasełko sprzedawczyków kupionych za 500+ i 50 groszy od wpisu. A resztę dopłacił Putin.
Ew. ludzie klepiący takie posty robią to całkiem za darmo. Wtedy są tylko/aż pożytecznymi idiotami.

WTF?! Oni sami się określają jako totalna opozycja. Widzisz, to jest typowe myślenie zakutego lewaka. Poprzyj choćby w jednej rzeczy kogoś z prawicy i natychmiast stajesz się w oczach lewaka ich wyznawcą. Skrytykuj lewaka i natychmiast stajesz się wrogiem nr 1.

Kilka lat temu już ci to napisałem, zarówno PIS jak i PO można sobie wsadzić głęboko w szufladę, ale ty najwyraźniej jesteś takim betonem, że do ciebie nic nie dociera. To że kogoś się pochwali za jedną rzecz nie zmienia go z automatu w jego wyznawcę.

PIS poczynił wiele nieprzemyślanych i szkodliwych decyzji w ostatnich latach, ale przynajmniej stara się coś zaradzić całemu syfowi jaki mamy. A twoja betonowa lewica co robi? Żadnego programu nie przedstawia, żadnych rozwiązań na obecną sytuację, jedynie co słychać to ich kwiczenie, bo koryto się zmniejszyło. Idź ty lepiej śpiewać z Jachirą i biegać ze Sterczewskim.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2021-10-16 17:41:15)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3635 2021-10-16 17:45:03

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Polityka i okolice

kostek00 napisał:

Na całym świecie panuje inflacja, ale to oczywiście wina PISu. Nie ma to jak na jedną stronę przerzucać gówno, które dzieje się na całym świecie.

W sumie racja, za wszystko odpowiada Duch Święty.
unknown.png

Masz pacynkę na wysokim stanowisku, która od grubego roku nie wykonuje żadnych obowiązków, które ma zapisane w konstytucji. Ta najwyższa inflacja to nie jest efekt tylko sytuacji makroekonomicznej, ale zwykłego partactwa. Teraz są stopy podniesione o jakiś ułamek, bo się grubasowi zaczęła dupa palić. Tak to się tylko buja z dwoma kurwami – Pixie i Dixie. Wszystko za publiczne pieniądze.

kostek00 napisał:

To że kogoś się pochwali za jedną rzecz nie zmienia go z automatu w jego wyznawcę.

I dlatego nagle przypadkiem przytaczasz jakąś jedną losową wypowiedź z opozycji, chociaż wokół jest kupa innych bieżących problemów?
W sumie racja, mogę nie mieć cię za kogokolwiek. Ty jesteś po prostu klaunem.

A rozwiązanie na szybko dość proste – przestać robić kurwę z konstytucji i praworządności. Oczywiście dla obecnej ekipy to zbyt wiele. No ale kasa z Unii ponoć śmierdzi. W sumie dorzucę jeszcze memika, bo czemu nie.

unknown.png

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2021-10-16 17:50:04)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3636 2021-10-16 18:00:08

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Polityka i okolice

Offline

#3637 2021-10-16 18:03:17

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Polityka i okolice

SoheiMajin napisał:

Nie, to na pewno wina Pisu. Tak orzekł jaśnie ośmieszony Kamiyan.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#3638 2021-10-16 18:20:19

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Polityka i okolice

kostek00 napisał:

PIS poczynił wiele nieprzemyślanych i szkodliwych decyzji w ostatnich latach, ale przynajmniej stara się coś zaradzić całemu syfowi jaki mamy. A twoja betonowa lewica co robi? Żadnego programu nie przedstawia, żadnych rozwiązań na obecną sytuację, jedynie co słychać to ich kwiczenie, bo koryto się zmniejszyło. Idź ty lepiej śpiewać z Jachirą i biegać ze Sterczewskim.

PiS naszkodził Polsce i teraz stara się zaradzić temu syfowi? Brzmi jak rzeczywistość w ustroju słusznie minionym. I co on właściwie robi, oprócz walenia głową w sufit przy wstawaniu z kolan?

No i to określanie chadeckiej PO jako lewaków też piękne. Zaraz lewakami zostaną nowoczesna, libertarianie i korwinokuce, a zaraz po nich ruch narodowy i inne takie od bóbchomarwłoszczyzna.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#3639 2021-10-16 18:33:00

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Polityka i okolice

Kamiyan3991 napisał:

Ty idź lepiej tankować za 6 zł na stacji.

Nie wiedziałem że prezes kaczka bezpośrednio odpowiada za wyniesienie wirusa z Wuhan i to on zapoczątkował światową pandemię smile_big no tak wina pisu smile_big beka jak podobnie to brzmi do wina tuska smile_big

kostek00 napisał:

PIS poczynił wiele nieprzemyślanych i szkodliwych decyzji w ostatnich latach, ale przynajmniej stara się coś zaradzić całemu syfowi jaki mamy.

Ty tak na serio, może w pierwszych dwóch latach rządów można było odnieść takie wrażenie, ale teraz to już tylko beton w to wierzy jezor Pisowi zależy tylko na hajsie, wszystko co robią to niestety jest pełne dziur jak ser szwajcarski, parę rzeczy im wyszło, ale wiele kompletnie spierdolili. Katotaliban jaki próbują wprowadzać to rak największy, ale przynajmniej skutecznie odrzucają ludzi od instytucji kościoła jezor

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2021-10-16 18:44:30)


ara ara...

Offline

#3640 2021-10-16 18:48:56

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Polityka i okolice

Kilgur napisał:

Nie wiedziałem że prezes kaczka bezpośrednio odpowiada za wyniesienie wirusa z Wuhan i to on zapoczątkował światową pandemię smile_big no tak wina pisu smile_big beka jak podobnie to brzmi do wina tuska smile_big

Przecież przez pandemię ropa zaliczyła ogromne spadki. Teraz ropa jest prawie 40$ tańsza niż w szczytowym okresie za PO, a paliwo droższe.


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024