#7701 2021-09-18 22:43:31

pcela
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-12-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Aż sprawdziłem ile elementów blokuje uBlock.
Na stronie głównej tylko 10, w tym aż 9 skryptów, z czego 8 zewnętrznych.
Na podstronie jakiejś serii (bez wybierania konkretnego odcinka), już 15 elementów, z czego 14 skryptów  (13 zewnętrznych).
Niby nie dużo, ale taki zablokowany skrypt może z koli wczytywać kolejne, itd.

Z dziwniejszych domen z których ładowane są skrypty to wkfdymfxmyckr.com oraz wdanjsscqabsi.com


userbar.png
pcela.png

Offline

#7702 2021-09-18 22:51:56

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Domeny typowe dla reklam.


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#7703 2021-09-18 23:38:21

PaganMuffin
Użytkownik
Dołączył: 2020-04-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Mahou napisał:

Hej wszystkim jestem tu nowa, ja polecam anime-odcinki.pl
https://i.ibb.co/VB79d5p/Przechwytywanie.jpg
Podoba mi sie po prostu, tak o.

W ogóle to fajnie ucięty screen, żeby nie było widać jako kto jesteś zalogowany xD

Offline

#7704 2021-10-12 10:24:15

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Operacja się udała, pacjent zmarł.

trup.png


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7705 2021-10-12 10:37:58

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To ma przełożenie na wszystko - co prawda nyaa zdechło czasowo, więc dawnych statystyk nie mam, ale pobrania serii, które nie dublują mi się z innymi tłumaczami jeszcze w 2016-2018 dobijały do tych +/-150 (poza kinówkami czy ova, te miały zawsze więcej), by dziś spaść do 20-30 pobrań na odcinek. Przy założeniu, że wpis pojawia się na animesub, moim blogu, ircu, discordzie. Ludzie chcą oglądać onlajn (nie tylko ci nowi). Czy u mnie to coś zmienia? Nie. Czy nazi coś zmieni? Pewnie nie. Tak będzie sobie jeszcze istnieć, aż Kane stwierdzi, że trupa trzymać nie będzie i upchnie do szafy [a tam tłoczno - anfo.pl, fansubs.pl, anfo-event.pl] smile_big


wladza1.png

Offline

#7706 2021-10-12 11:22:20

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Operacja się udała, pacjent zmarł.

Naturalna kolej rzeczy. Nie wiem po co ciągle o tym wspominać. Dyskusja typu "dziadek się starzeje, pewnie niedługo umrze" - no raczej młodszy się nie zrobi.
Nyaa też zdycha, wystarczy popatrzeć na ilość pobrań. Streaming jest po prostu wygodniejszy. Kto będzie szukał odcinka, ściągał, szukał napisów, ściągał napisy, ściągał czcionki, instalował czcionki... Kiedyś ten proces był konieczny, a teraz jest streaming i internet, który pozwala na jego korzystanie. Odcinki też nie wyglądają już na psu wyjęte z gardła. Gościu wpisuje tytuł w google i klika w pierwszy link - tyle.
Zmiany na stronie lub nawet "mityczne ANSI 2.0" nic tu nie zmienią - strona nadal będzie zdychać. Oczywiście nie twierdzę, że wszystko jest cacy i nic nie trzeba robić. ANSI powinno być ulepszone, ale może w innym kierunku.
ANSI jest dobre, żeby wejść raz na dzień, zobaczyć co jest nowego dodanego i to ściągnąć - najlepiej w ogóle nie wychodzić poza stronę główną i stronę ze ściąganiem napisów. To jest szybkie i sprawne, ale ludzie tego nie potrzebują, bo jest streaming. Dlatego ja widziałbym ANSI jako konkretną bazę napisów, bardziej do archiwizacji, niż do codziennego użytku. Ale do tego potrzeba porządnej wyszukiwarki, filtrów, ściąganie batchami oraz szeregu innych funkcji po stronie użytkownika i uploadera (grupy, zarządzanie własnymi bazami, szybkie aktualizowanie - wrzucasz plik, a strona sprawdza czy takie napisy są już w twojej lub bazie grupy i je podmienia, etc.). Mnie marzyłoby się nawet wbudowane Sushi w stronę (uploader napisów mógłby dodać audio do bazy razem z napisami, a strona dopasowałaby timing odczytując plik z dysku użytkownika).
Oczywiście to tylko pobożne życzenia, bo nikt nie wyłoży kasy na taki projekt. Zwłaszcza, że to byłaby jeszcze bardziej niszowa strona niż jest teraz (ale znacznie lepsza do konkretnego użytku, jakim byłoby gromadzenie i archiwizowanie napisów).


flzQwEU.jpg

Offline

#7707 2021-10-12 14:02:22

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

PaganMuffin napisał:
LordCrane napisał:

O, a akurat miałem pytać o jakiegoś znośnego online'a z polskimi napisami dla ziomka, co na bakier z angielskim (a nie będę mu masy napisów przecież synchronizować). Widzę, że zwykły adblocker w przeglądarce daje radę, żadnej reklamy, a kilka przetestowanych odcinków działa w porządku. No ale, żeby być uczciwym, to jakieś tam moje napisy podpierdzielili bez zgody smile_big

Mam wrażenie, że nie wszyscy rozumieją, o co w tej wojnie zawsze chodziło  oczkod. Niemniej: "Peace was never an option".
Dlatego temat musi trwać dopóty, dopóki Ansi istnieje szalony.

Ale co ci Adblock ma blokować na Desu jak tam reklam nie ma? UBlock blokuje tylko 2x analityke google i 1x analityke CloudFlare, czyli standard.

Im więcej czytam postów starych użytkowników ansi, to tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że macie o sobie mniemanie jakichś Mesjaszy polskiego fansubbingu.

Rzeczywiście, z ciekawości przyjrzałem się statystykom. Dziwne... Z czego te Desu żyje jak nie z reklam?  szalony
A sprawdziłem też anime-odcinki, wspominane w temacie, to całkowite dziadostwo jest. Zagnieżdżanie reklam itd.

Mesjaszy powiadasz? Hmmm...  Może kiedyś, z 10 lat temu.

Zaciekawił mnie również wątek, który Krzysztof gdzieś tam poruszył. Rzeczywiście sporo obecnie wydawanych serii nie ma napisów w bazie ansi, ale można je znaleźć bez problemu na stronach/discordach itd. grup, które je wydają. I do do wyboru, do koloru: napisy, odcinki, online...  I to całkiem przyzwoite polskie tłumaczenia. Chyba rzeczywiście to najlepszy czas, żeby niewielkim wysiłkiem tworzyć naprawdę fajne napisy w ojczystym języku do bajek.

PS. Ja tam od dobrych paru lat mam znicze, żeby zapalić na grobie ansi, ale dziadek dalej się jakoś trzyma, a i człowiek zajrzy czasami.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2021-10-12 14:04:05)

Offline

#7708 2021-10-13 18:45:31

KiriPistols
Użytkownik
Dołączył: 2020-07-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD (To z zajebanego odcinka Selection Project na ich gówno-stronę jest)

I przy okazji usunęli link do Discorda MatMovie, od którego zajebali napisy

unknown.png

unknown.png

Ostatnio edytowany przez KiriPistols (2021-10-13 19:09:48)

Offline

#7709 2021-10-13 19:19:55

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ANSI powinno trwać, bo to archiwum. Nawet jak coś zdechło to tu najłatwiej znaleść kogoś kto ma. Odcinki wrzucone w online są niepewne, jak długo przetrwają.

Offline

#7710 2021-10-13 20:00:16

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Nesbro napisał:

ANSI powinno trwać, bo to archiwum. Nawet jak coś zdechło to tu najłatwiej znaleść kogoś kto ma. Odcinki wrzucone w online są niepewne, jak długo przetrwają.

Pieprzycie głupoty o tym archiwum, że hej. Tutaj nie idzie dostać połowy tego, co było wydane w sofcie/hardzie, bo autor albo sam tego nie ma, albo ma w dupie jakieś reuploady. A na onlajnie dostaniesz bez problemu, bo i tak wala się to po 20 chomikach.

Kane ogólnie mocno zjebał z tym, że pozwolił na używanie forum bez wrzucania napisów do bazy. To taki wniosek po latach.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2021-10-13 20:00:56)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7711 2021-10-13 20:47:56

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jak tam, wojenka lub nawoływanie o to, że ANSI umiera dalej trwa w najlepsze?  baka

A ja to widzę któryś rok z rzędu i sobie popijam kawkę. ANSI w zamyśle jest świetnym archiwum, co najlepiej dowodzi ile lat ta strona istnieje, gdzie w między czasie dziesiątki onlinów i hostingów dla softów upadały i powstawały na nowo. Jedynie czego sobie bym życzył, to tego aby Kane podjął męską decyzję i dogadał się z kimś/zaufał komuś, by lekko zmodyfikować i usprawnić obecny wygląd portalu. No i oczywiście dodać certyfikat SSL. Bo przez to jakaś część tłumaczy nie chce umieszczać napisów i trzyma je gdzieś w chmurkach. Dodałbym tylko jeszcze jedną zasadę do forum, że osoby publikujące softy mają obowiązek umieścić napisy na portalu rok od zakończenia emisji danej serii lub w przypadku tasiemców, rok po sezonie. Wilk syty i owca cała, bo onlajny już nie będą zainteresowane podkradaniem, a napisy będą w bazie innym widzom, jakby DDL padł.  gwizdze

No i jeszcze dodam słowo odnośnie torrentów, bo ktoś coś pisał, że jest ich mniej. Prędzej społeczność oglądająca anime jest większa i generuje ruch na onlinach. Natomiast grup które wydają serie na nyaa czy gdziekolwiek indziej jest od groma, a jeśli coś by się wydarzyło z nimi, to zarówno ANSI jak i onlajny miałyby problem, czyż nie?  kombinuje


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#7712 2021-10-13 21:09:50

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Tutaj nie idzie dostać połowy tego, co było wydane w sofcie/hardzie, bo autor albo sam tego nie ma, albo ma w dupie jakieś reuploady. A na onlajnie dostaniesz bez problemu, bo i tak wala się to po 20 chomikach.

ANSI to głównie same pliki z napisami i jakbym miał obstawiać, czy prędzej niedostępne dla ogółu będą te pliki czy wrzuty na cda, to obstawiłbym jednak to drugie.

Offline

#7713 2021-10-14 01:24:12

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Camizi napisał:

ANSI to głównie same pliki z napisami i jakbym miał obstawiać, czy prędzej niedostępne dla ogółu będą te pliki czy wrzuty na cda, to obstawiłbym jednak to drugie.

Tia, wraz z całą masą napisów, które dostaniesz tylko po discordach albo w innych miejscach. W bazie ich nie będzie, bo niby martwy Bes wstanie z grobu na te dwie minuty, żeby zgłosić, jak ktoś doda np. Non Non Biyori. Kij z tym, że te napisy latają po każdym discordzie do anime, na ANSI ich nie dostaniesz.

OtsukareSama napisał:

No i jeszcze dodam słowo odnośnie torrentów, bo ktoś coś pisał, że jest ich mniej. Prędzej społeczność oglądająca anime jest większa i generuje ruch na onlinach. Natomiast grup które wydają serie na nyaa czy gdziekolwiek indziej jest od groma, a jeśli coś by się wydarzyło z nimi, to zarówno ANSI jak i onlajny miałyby problem, czyż nie?

Nyaa ma się dobrze, nawet rośnie liczba wejść. Bodziowemu chodziło o jego polskie wstawki.

Problem jest też taki, że ludzie już nie chcą gołych napisów. Sam wolę odpalić angielskie, jeśli nie ma MKV do pobrania.
Na swoich 3 dyskach Google generujemy około ~40 TB transferu miesięcznie, więc myślę, że zwyczajnie jest parcie na gotowce.

Czy to CDA, czy MKV.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2021-10-14 01:24:48)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7714 2021-10-14 02:13:05

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Kane ogólnie mocno zjebał z tym, że pozwolił na używanie forum bez wrzucania napisów do bazy. To taki wniosek po latach.

Ta jakby tak zrobił strona umarłaby kupę czasu temu jezor

Kamiyan3991 napisał:

Na swoich 3 dyskach Google generujemy około ~40 TB transferu miesięcznie, więc myślę, że zwyczajnie jest parcie na gotowce.

No logiczne jak masz do wyboru te same napisy w bazie i w mkv to większość będzie brać mkv, bo tak szybciej i łatwiej. Szczególnie w trakcie sezonu i emisji na stremach, ale podejrzewam że jak wychodzi BD to wtedy softy zwiększają popularność, no chyba że w mkv wyjdzie też w takej wersji smile Normalna rzecz to zwie się lenistwo 99.9% ludzi mając do wyboru schody i windę otwartą nawet na pierwsze pojadą windą smile_big ba sporo nawet poczeka aż zjedzie smile_big

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2021-10-14 02:22:47)


ara ara...

Offline

#7715 2021-10-14 08:14:54

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Problem jest też taki, że ludzie już nie chcą gołych napisów.

Z onlajnowymi hardsubami jest jednak taki problem, że za 10 lat pewnie będą już bezużyteczne. Nie mówię o stronach czy samych wrzutach, bo te pewnie już dawno pozdychają, tylko tych latających po chomikach. Z gołymi napisami człowiek zawsze coś sklei.

Offline

#7716 2021-10-14 17:11:30

pcela
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-12-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ja tam preferują subki z ansi i pliki wideo z nyaa czy irc-a.

Onlajnów nie lubię, bo m.in. potrafią się zacinać, jest niska jakość, kiepskie tłumaczenie (robione na szybko). Wolę poczekać, aż będzie całość przetłumaczona.

Parę razy odpalałem też jakiś odcinek na cda (aby zobaczyć co to za seria) i niestety nawet przy 480p potrafi się zacinać. Dla porównania YT czy NF portafi bez zająknięcia odtwarzać 1080p, a nawet 2160p.


userbar.png
pcela.png

Offline

#7717 2021-12-16 21:58:08

KiriPistols
Użytkownik
Dołączył: 2020-07-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jak brać to na całego

Pokaż spoiler
unknown.png


Netflix -> radzionekk -> AO


A tak w ogóle to ten radzionekk wrzucił tutaj na stronę te napisy z Netflixa do Komi-san i nikt nie zareagował

878769430576918568.png

Ostatnio edytowany przez KiriPistols (2021-12-16 22:31:31)

Offline

#7718 2021-12-17 09:51:13

Stingray
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

KiriPistols napisał:

A tak w ogóle to ten radzionekk wrzucił tutaj na stronę te napisy z Netflixa do Komi-san i nikt nie zareagował

Reagować, reagował, tylko osoba otrzymała od moderatora powiadomienie, że jej powiadomienie nie spełnia warunków REGULAMINU i zostaje wykasowane.
Ot i cała historia.
Nie pierwszy raz na tym forum.[evil]
Są na nim maluczcy i święte krowy.


Kobieta zmienna jest

Offline

#7719 2021-12-17 10:05:53

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kto jest świętą krową? radzionekk?

Offline

#7720 2021-12-17 10:09:10

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Też nie bardzo rozumiem, o co chodzi. Rozwiń. Te napisy z netfliksa wywaliłem ja.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024