#1 2022-09-14 20:08:56

v1r00z
Użytkownik
Dołączył: 2016-02-08

Cyberpunk: Edgerunners

Po premierze więc zapraszam do dyskusji.

Pokaż spoiler

Cyberpunk-Edgerunners-S1-Poster-en.jpg

https://myanimelist.net/anime/42310/Cyb … dgerunners

Offline

#2 2022-09-15 21:34:44

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

Szczerze powiedziawszy spodziewałem się pierdoły "na licencji", a wyszedł z tego całkiem fajny szoł. Dobre anime i świetny, a przede wszystkim bardzo klimatyczny, cyberpunk. Całość "łykłem" w zaledwie dwa wieczory. Aktorzy w wersji japońskiej spisali się bardzo elegancko i dobrze oddali grane przez siebie postacie.
Generalnie polecam, można śmiało zrobić "deep dive". Dodatkowo osoby, które zagrały w grę, znajdą wiele smaczków.

Ktoś oglądał może z angielskim/polskim dubbingiem i ma porównanie jak wyszło.

Ostatnio edytowany przez Sledziu_w (2022-09-15 21:35:17)


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#3 2022-09-20 11:57:57

kostek00
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2009-01-22

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

Oglądałem z polskim dubbingiem i powiem tak. Generalnie uważam polski dubbing za jeden z najlepszych podkładów, ale tutaj nie wyszedł dobrze. Brzmiał jak typowy dubbing z cartoon network czy jetixa jedynie tylko trochę lepszy. Dupy nie urywa, ale oglądać się da.

Ostatnio edytowany przez kostek00 (2022-09-20 11:58:42)


Jestem słodki jak miód, człowiek - ciacho; genetyczny cud!  xD

Offline

#4 2022-09-20 12:33:11

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

Sledziu_w napisał:

Ktoś oglądał może z angielskim/polskim dubbingiem i ma porównanie jak wyszło.

Jak dla mnie bardzo zajebiście, ale lubię dubbingi, gdzie łacina zastępuje przecinek.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5 2022-09-20 16:08:18

KiriPistols
Użytkownik
Dołączył: 2020-07-14

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

Sledziu_w napisał:

Ktoś oglądał może z angielskim/polskim dubbingiem i ma porównanie jak wyszło.

Oglądałem przedpremierę na Twitchu, gdzie dali angielski dubbing i muszę przyznać, że wyszedł zajebiście.
A najlepiej moim zdaniem wyszedł tam Giancarlo Esposito (Gustavo Fring w Better Call Saul i Breaking Bad) w roli Faradaya.
unknown.png
Przyznam, że jak wyszła seria, to przy każdej scenie z nim odpalałem angielski dubbing i dlatego tym bardziej sądzę, że grał wyśmienicie.
Ale nie mogę nic odjąć pozostałym dubbingowcom, bo ich też mi się przyjemnie słuchało.

Wobec polskiego dubbingu zbytnio nie mam zdania, ale widziałem fragmenty i imo nie wydawało się być źle.

A co do serii to również bardzo mi się podobała. Obejrzałem wszystkie odcinki jednego dnia.

Ostatnio edytowany przez KiriPistols (2022-09-20 16:13:51)

Offline

#6 2022-09-20 17:11:15

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

KiriPistols napisał:

A co do serii to również bardzo mi się podobała. Obejrzałem wszystkie odcinki jednego dnia.

To samo. Wyszło naprawdę bardzo fajnie, zwłaszcza zakończenie.

Offline

#7 2022-09-25 03:10:36

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

Obejrzałem właśnie całość. Podchodziłem z dystansem do tego, bo po pierwsze gra na premierze wiadomo jaka była, a po drugie miałem wrażenie, że wiele osób, które za dużo nie oglądało anime, wzięło się za ten tytuł i ocenia to jako majstersztyk. Jednak muszę przyznać, że Cyberpunk: Edgerunners to bardzo udana produkcja przy której dobrze się bawiłem. W szczególności udźwiękowienie i kreowanie postaci usatysfakcjonowało mnie dosadnie. Gdybym miał się przyczepić, to dziewiąty odcinek troszkę odstaje od poprzednich, gdzie zbyt przyśpieszono rozwój akcji i można było więcej poświęcić uwagi animacjom. Trudno o porównania do innych tytułów, bo dostaliśmy tylko dziesięć odcinków, ale chyba od czasów pierwszego sezonu Psycho-Pass nie czułem takiego czegoś nowego- interesującego przedstawienia abstrakcyjnej wizji świata w przyszłości, związanej z coraz większym postępem technologicznym. Jeśli chodzi o dialogi, to słuchałem wersji japońskiej. Wszystko w niej było cacy, czego można było się spodziewać po głównej ścieżce dźwiękowej.

Pokaż spoiler Odnośnie polskiego dubbingu
Po seansie całego sezonu z ciekawości odpaliłem kilka fragmentów z polskim dubbingiem, ale uważam, że brzmiał za mało poważnie i tym razem wyszedł średnio. Brakowało przestrzeni, a dialogi wydawały się jakby lekko zawyżone poziomem w stosunku do oryginału. Ale z tym to bywa czasami jak z loterią, np. w takim BASTARD‼ Heavy Metal, Dark Fantasy było lepiej, w Rick and Morty genialnie, ale już w The Witcher: Nightmare of the Wolf to była tragedia pod względem dubbingu i od razu przełączałem na japoński. To tak odchodząc od tematu.

Teraz rozumiem, dlaczego wiele osób wróciło do gry albo zmieniło do niej podejście, bo rzeczywiście za pomocą tego anime można lepiej zrozumieć przedstawiony w niej świat. Chociaż kiedyś marzyłem o Cyberpunk 2077 w innym klimacie, nie punkowym, to teraz patrzę na niego z większą sympatią. No, ale jakby nie było, dla tego anime należą się gratulacje, że nie można się zawieść podchodząc do niego. W zależności od gustu, gdybym miał oceniać, to pewnie między 7-9/10.  cool

Ostatnio edytowany przez OtsukareSama (2022-09-25 03:30:01)


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#8 2022-09-25 13:34:49

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

Można to oglądać bez znajomości gry? Bo nie grałem i nie zamierzam.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#9 2022-09-25 13:56:36

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

Hunter Killer napisał:

Można to oglądać bez znajomości gry? Bo nie grałem i nie zamierzam.

Bez problemu. Też nie grałem, choć zamierzam.

Offline

#10 2022-09-26 03:15:28

Aravek
Użytkownik
Dołączył: 2018-02-20

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

W sumie to anime dzieje się rok przed grą ;d

Offline

#11 2022-09-27 08:12:43

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Cyberpunk: Edgerunners

A ja gierkę polecam, niby fan miecza a pan twardeusz też dał radę. szalony

To ja jestem z drugiej strony bo gierka zaliczona a anime jeszcze nie.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024