#41 2006-03-21 14:15:40

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Witam
Przysłuchując się opiniom kolegów którzy siedzą w temacie już sporo czasu ( Gracol, Freeman ) można by odnieść wrażenie, że anime schodzi na psy i że nic godnego uwagi nie pojawia się na rynku.
Postanowiłem zerknąć na anime jakie pojawiły się w zeszłym roku
i czy znajdę tam anime które można by zaliczyć do I Ligii.
I tak :
Styczeń
Air
Marzec
Karas
Kwiecień
Hachimitsu to Clover
Październik
Blood+
Noein
Paradise Kiss
Jigoku Shoujo
Mushishi
Listopad
Pale Cocoon

Czy to mało ? Obok tych które wymieniłem jest jeszcze sporo przyzwoitych tytułów. To chyba nie jest aż tak źle. Wiadomo, że perełki pokroju Gits trafiają się żadko ale znam osobiście malkontentów którzy krecą nosem i na panią major. Nie przesadzajmy.
Biorąc pod uwagę tylko te tytuły jakie pojawią się w kwietniu i które chciałbym zobaczyć bo wiążę z nimi spore nadzieje to jest ich tyle, ża mam obawy czy wyrobię się je wszystkie sciągnąć!
Starzejecie się chyba panowie i panie, o ile nie ciałem to duchem.
Nie jest jeszcze tak źle.
Pozdrawiam
mbell

Ostatnio edytowany przez mbell (2006-03-21 14:16:04)


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#42 2006-03-21 14:31:20

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To jest Pana opinia. Cóż, nie dla każdego horrory typu Hell Girl, czy romanse (chociaż wykonane nieźle) jak Hachimitsu no Clover kwalifikują się do czołówki. Albo Blood+, osobiście nie oglądałem, ale to już nie to samo co Blood the last Vampire (po obejrzeniu fragmentów). 
Tu akurat popieram Kolegów, coraz mniej rzeczy, które warto oglądać. Skłąda sie pewnie na to też fakt, że anime wychodzi coraz więcej i coraz ciężej jest z tego wydobyć coś niezwykłego. Moja to opinia, ale im więcej ogladamy i im bardziej się roziwjamy to tym bardziej szukamy czegoś naprawdę oryginalnego, a to już nawet ciężko zrobić, bo anime jest multum.
Co do osławionego AIR, zawsze uważałem się za dziwadło, ale na mnie seria zrobiła średnie wrazenie. Mimo, że dokonałem chyba całkiem wnkliwej interpretacji to stwierdziłem, że to chyba nie dla mnie. No, ale kinówka leży na dysku i czeka na napisy od PT.:D

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-03-21 14:32:07)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#43 2006-03-21 14:48:30

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja bym do tego spisu dodał Ayakashi i Aria:The Animation.
To dreugie anime, wydaje mi się, że niewiele osób je zna, a jest naprawdę piękne. Trudno je zaliczyć do jakiegokolwiek gatunku (obyczajowy w świecie sf???} i może dlatego tak bardzo mi się podoba. To po prostu coś całkiem nowego. Jak to oglądam mam cały czas banana na twarzy i to nie dlatego, że jest śmieszne ale że "cholerstwo" tak napełnia pozytywną energią. smile


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#44 2006-03-21 16:58:15

Illparazzo
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

O tym, że świat schodzi na psy to narzekali już starożytni grecy ;D
Tak więc, takie biadolenie, że dzieje się coraz gorzej w świecie anime, to nic nowego ^^  Zazwyczaj twierdzą tak ludzie z dużym "przebiegiem" w tej dziedzinie i nic w tym dziwnego, wiedzieli już tak dużo, że prawie nic nie jest w stanie ich zaskoczyć. Jesli by się tak cofnąć w czasie do tzw "złotych czasów" anime, to okazałoby się, że wtedy dobrych pozycji ukazywało się mniej więcej tyle samo co dzisiaj, a czasami nawet mniej.

A co do samej listy ~mbell, to wydaje mi się, że umieszczenie na niej ParaKiss jest cokolwiek dyskusyjne. Owszem to ciekawa pozycja, jednak podobnie jak Blood nie zaliczyłbym jej do I ligi (no powiedzmy, że zaliczyłyby sie obie gdzies pomiedzy tzw I i II ligą ;]).
Ja osobiście dorzuciłbym jeszcze "Kamichu!" i "Starship Operators".

Offline

#45 2006-03-21 17:03:48

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A ja od pewniego czasu... Wogule nie wiem o czym wy gadacie:P[brakslow][wstyd][cojest][mruga][szalony]


90TLh

Offline

#46 2006-04-07 15:36:17

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pojawił się raw do .hack//roots od dark-raws. A oto torrent.
Ciekawe jak im wyszło.

Offline

#47 2006-04-07 15:42:41

Tarnum
Użytkownik
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Dołączył: 2005-07-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wie ktoś kto ma zamiar robić hardsuby? :>

Offline

#48 2006-04-07 16:53:31

constans73
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Smak się zmienia w miare jedzenia. Oczekuje sie wtedy bardziej wyszukanych doznań.

Ja uważam że trzeba cenić to co dobre, i cieszyć się tym. Narzekanie porzucić, jako zbędny balast, i skoncentrowac się na czerpaniu przyjemności z tego hobby.

A wyjątki zwane niezwykłe, to deser który podnosi temperature Otaku ( hobbystów takich ). Jak rodzynek w cieście, lub czterolistna koniczyna na polu z pachnącą i świerzą trzylistną.
Ale oczywiście trzeba dązyć do doskonałości.

Tylko się nie zachowójcie jak seniorzy, którzy mówią szablonowy tekst << A w moich czsach to dopiero było  >>. Sami sobie tem miód dziekciem zaprawiacie.

Przynajmniej Ja ostatnio tak zrobiłem, i uwolniłem swojego smaka.

Rzyczliwy.

Ostatnio edytowany przez constans73 (2006-04-07 16:58:35)

Offline

#49 2006-04-07 17:01:50

lankin
Użytkownik
Skąd: Olkusz
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

constans73 napisał:

Smak się zmienia w miare jedzenia. Oczekuje sie wtedy bardziej wyszukanych doznań.

Ja uważam że trzeba cenić to co dobre, i cieszyć się tym. Narzekanie porzucić, jako zbędny balast, i skoncentrowac się na czerpaniu przyjemności z tego hobby.

A wyjątki zwane niezwykłe, to deser który podnosi temperature Otaku ( hobbystów takich ). Jak rodzynek w cieście, lub czterolistna koniczyna na polu z pachnącą i świerzą trzylistną.
Ale oczywiście trzeba dązyć do doskonałości.

Tylko się nie zachowójcie jak seniorzy, którzy mówią szablonowy tekst << A w moich czsach to dopiero było  >>. Sami sobie tem miód dziekciem zaprawiacie.

Przynajmniej Ja ostatnio tak zrobiłem, i uwolniłem swojego smaka.

Rzyczliwy.

popraw błędy zanim zjawi się patrol obywatelski

Offline

#50 2006-04-07 17:06:07

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tak, jak przyjdą panowie ze stowarzyszenia OF, zrobi się gorąco i nie będzie litości.


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#51 2006-04-07 17:08:35

constans73
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sam sobie popraw, jak tobie nie pasuje.

Offline

#52 2006-04-07 17:36:14

phenix
Użytkownik
Skąd: K-ce/Krk
Dołączył: 2005-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

[cytuj]Rzyczliwy.[/quote] itd. itp.
cholera
Jest opcja wyłączenia pokazazywania niektórych postów? Bo słabo mi się zrobiło po przeczytaniu tego, a wiem już, że prośba o poprawę nic nie da.[ukryty]

Offline

#53 2006-04-07 17:47:08

constans73
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zostawie to specjalnie dla tych co mdleją i mówią Ochhhhhhhhhhh.

No cóż, zrobiłem się przekorny na te docinki.
AKIRAPOS.JPG

Ostatnio edytowany przez constans73 (2006-04-07 17:54:52)

Offline

#54 2006-04-07 18:12:12

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak chcesz, ale pamiętaj:

[URL=http://imageshack.us]ofrz6rx.jpg[/URL]

Ortofaszysci czuwają bzduracool[ukryty][madrala][ostrzezenie]

Ostatnio edytowany przez opcy (2006-04-07 18:28:09)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#55 2006-04-07 18:21:34

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

odbija wam juz >.> chociasz jak zobaczylem te "rzyczliwy" to polamalo mnie znog
ale nif marf sie ja tyz popelnim blefy ;]

wracajac tooo zadne anime z tych przynajmniej nie interesuje mnie -_- blagam
dajcie cos fajnego ... -_- hmmm ciekawe... musze jeszcze zalegle tytuly ogladnac
;]

Offline

#56 2006-04-07 18:50:27

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

constans73 napisał:

Smak się zmienia w miare jedzenia. Oczekuje sie wtedy bardziej wyszukanych doznań.

Ja uważam że trzeba cenić to co dobre, i cieszyć się tym. Narzekanie porzucić, jako zbędny balast, i skoncentrowac się na czerpaniu przyjemności z tego hobby.

A wyjątki zwane niezwykłe, to deser który podnosi temperature Otaku ( hobbystów takich ). Jak rodzynek w cieście, lub czterolistna koniczyna na polu z pachnącą i świerzą trzylistną.
Ale oczywiście trzeba dązyć do doskonałości.

Tylko się nie zachowójcie jak seniorzy, którzy mówią szablonowy tekst << A w moich czsach to dopiero było  >>. Sami sobie tem miód dziekciem zaprawiacie.

Przynajmniej Ja ostatnio tak zrobiłem, i uwolniłem swojego smaka.

Rzyczliwy.

Jest i patrol OF'u!

Użytkowniku constans73 ręce załamywać to zdecydowanie za mało deprecha. Co to za tekst ojej. A ortografia brakslow. Podstawy się kłaniają.
Tyle czasu gościsz już na forum i taka ortograficzno-stylistyczna wpadka deprecha.

Jeśli chcesz, aby ktoś interpretował twoje przemyślenia przelane na elektroniczną formę pisma, pisz poprawnie - wtedy zamiast czepiać się błędów (i je wytykać) sprawdzaj co i jak napisałeś (jeśli nie jesteś pewien to wrzucaj tekst do edytora, który pomoże w wyłapaniu ortów).

Bardzo się cieszę, że inni zareagowali na tegoż pisemnego bubla - dobra robota okej.

Przepraszam za całe wtrącenie, ale po obejrzeniu nie omieszkałem skomentować całego zajścia madrala.

papa

PS. Mavet dajesz zły przykład jezor

Offline

#57 2006-04-07 18:56:01

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

jestem bezstronny;P musialem jak i ta i ta strone skarcic XD (przyokazji)
Pozatym czlowiek sie myli ... Tylko potwor taki jak ja ;] sie nie myli ^^
ta.. jestem potworem... co Do hardsubow to chyba ... a4e? XD

Offline

#58 2006-04-07 19:27:15

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nie oftopujcie, bo się zobi dtugi temat o ortofaszystach (chwała im!). Zwróciliście uwagę i basta. Jestem dość ciężko chory i przez to wkurzony shithappens z lekką tendencją do kasowania oftopów.[ostrzezenie]

Offline

#59 2006-04-07 19:41:46

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Muszę powiedzieć, że zaskoczyłeś mnie tym Kamichu @Illparazzo, znaczy zaskoczyłeś pozytywnie bo nie sądziłem aby oprócz mnie ktoś jeszcze zwrócił uwagę na to anime. To niezłe i klimatyczne anime ale...
Chyba wiązałem z nim zbyt duże nadzieje ( bo potencjał miało ogromny ) by jednak poczuć zawód po paru odcinkach. Anime jest zdecydowanie skierowane do młodszej widowni ( do której si e nie zaliczam ), dlatego wątek uczuciowy bohaterów jest potraktowany po macoszemu, rażą pewne infantylności jak np ten fragment z kosmitami, itd. Niemniej co jakiś czas wracam żeby posłuchać  czołówki i pochlipać jakie to mogłobyć wspaniałe anime.


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#60 2006-04-09 22:24:41

johny_lennon
Użytkownik
Skąd: Bielsko
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

no juz jestem po 1 ep air gear i jak narazie zapowiada sie zajebiscie. Fajna muza a do tego jeszcze ten klimat z rolkami. Nie moge sie doczekac kolejnych odnc.:P Zaraz zobaczym jeszcze co pokarze Utawarerumono bo tez sciaglem sobie 1 ep. Z tego co widac nie bedzie tak znowu zle w sezonie ogorkowym smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024