#421 2023-07-07 17:17:17

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1688732864_58433306-jpg_prez.png

IMAWA NO KUNI NO ALICE
Podczas nocnej eskapady osiemnastoletni Ryohei Arisu i dwóch jego najlepszych kumpli stają się świadkami serii dziwnych fajerwerków. Niespodziewanie jeden z wybuchów zupełnie ich ogłusza, a gdy dochodzą do siebie, odkrywają, że miasto zmieniło się nie do poznania. Szybko okazuje się, że opustoszała metropolia jest areną okrutnej gry, w której aby przeżyć, należy rozwiązywać coraz trudniejsze zagadki. Czy Arisu i jego przyjaciele zdołają przetrwać w tym zabójczym świecie?
Autor: Haro Aso
Gatunek: shonen, horror, psychologiczny
Liczba tomów: 9 (wydanie 2w1)
Format: A5
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: listopad

Offline

#422 2023-07-15 12:26:24

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1689283439_1745895-jpg_prez.png

Museum: The Serial Killer is Laughing in the Rain
W mieście zaczyna dochodzić do makabrycznych zbrodni. Morderca za każdym razem znajduje inny, wyszukany sposób na pozbawienie swoich ofiar życia, zaś przy zwłokach pozostawia upiorne wiadomości. Należący do zespołu dochodzeniowego Hisashi Sawamura ze wszystkich sił próbuje odkryć, co łączy te okrutne morderstwa. Gdy jednak motywy sprawcy wychodzą na jaw, śledczy z przerażeniem stwierdza, że zagrożona jest jego własna rodzina. Czy Sawamura zdoła powstrzymać mordercę i uratować bliskich?
Autor: Ryosuke Tomoe
Gatunek: seinen, horror, psychologiczny
Liczba tomów: 3
Format: A5
Premiera: listopad

Pokaż spoiler
1689283928_95931811-jpg_prez.png

Sensei, Mou Dame desu
Redaktor Masumi Shishio niespodziewanie zostaje przeniesiony do zupełnie obcego mu świata – działu mang boys’ love. Niezrażony wyzwaniem szybko rusza na poszukiwanie nowych talentów i oferuje współpracę Miss Akkinie, początkującej rysowniczce. Ku jego zaskoczeniu na spotkanie przychodzi jednak nie autorka, lecz… autor – niepozorny pracownik biurowy, Satoru Akiba. Czy tak niedoświadczony duet da radę stworzyć poczytną mangę BL?
Autor: Chiaki Kashima
Gatunek: yaoi, komedia
Liczba tomów: 2
Format: B6+
Premiera: grudzień

Pokaż spoiler
1689284247_07925105-jpg_prez.png

Sayonara Sorcier
Theodorus van Gogh to młody handlarz dziełami sztuki, znany ze swojej smykałki do interesów i nieszablonowego sposobu myślenia. W dziewiętnastowiecznym Paryżu, gdzie malarstwo postrzegane jest jako domena elit, zawzięcie stara się dotrzeć ze sztuką do przeciętnego człowieka. Gdy więc do miasta przyjeżdża jego starszy brat, Vincent, Theodorus postanawia wykorzystać jego talent, aby wstrząsnąć skostniałym światkiem artystycznym. Czy razem zdołają udowodnić światu, że sztuka rodzi się z pasji, w obliczu której podziały klasowe przestają mieć znaczenie?
Autor: Hozumi
Gatunek: josei, historyczny, dramat
Liczba tomów: 1 (omnibus 2w1)
Format: A5
Premiera: grudzień

Offline

#423 2023-07-22 09:55:47

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1689943897_4569400-jpg_prez.png

GACHIAKUTA
Rudo żyje w slumsach na obrzeżach metropolii, której granice wyznacza Otchłań - bezdenne wysypisko, a zarazem miejsce egzekucji. Pewnego dnia chłopak zostaje oskarżony i skazany za zbrodnię, której nie popełnił, a w konsekwencji – strącony do Otchłani. Cudem udaje mu się jednak przeżyć upadek. Uratowany przez tajemniczego mężczyznę imieniem Engine, Rudo odkrywa w sobie niezwykłą zdolność dawania przedmiotom życia i wydobywania z nich mocy. Uzbrojony w nową siłę postanawia nie tylko zemścić się za niesprawiedliwość, jaka go dotknęła, ale też zmienić cały ten przeklęty świat!
Autor: Kei Urana, Hideyoshi Ando
Gatunek: shōnen, fantastyka, akcja
Liczba tomów: 7+
Format: B6+
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: listopad

Pokaż spoiler
1689943488_52519664-jpg_prez.png

POCHI KURO
Krainę Demonów zamieszkują rozmaite gatunki mitycznych istot, dla których największym przysmakiem jest ludzkie mięso. Problem w tym, że człowieka w tym świecie od setek lat nikt nie widział. Tym większy jest szok Kuro, gdy pewnej nocy przypadkiem ściąga do tego wymiaru śmiertelną nastolatkę. Mało tego, zamiast pożreć dziewczynę... z miejsca się w niej zakochuje! Czy zdoła – a co najważniejsze – czy zechce pomóc jej w powrocie do domu?
Autor: Naoya Matsumoto
Gatunek: shōnen, komedia, romas, fantastyka
Liczba tomów: 4
Format: B6+
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: listopad

Pokaż spoiler
1689943079_67823729-jpg_prez.png

HIRAETH WA TABIJI NO HATE
Nie mogąc pogodzić się ze śmiercią przyjaciółki, Mika postanawia odebrać sobie życie. Spod kół rozpędzonego samochodu ratuje ją jednak dwóch nieznajomych. Jednym z nich jest przystojny, wiecznie szukający swojej drugiej połówki nieśmiertelny, do reszty zmęczony swoją długowiecznością. Drugi zaś to powoli zapominane przez ludzi bóstwo, które wkrótce będzie zmuszone zniknąć z tego świata. Choć powody tych trojga bardzo się różnią, wszyscy pragną ruszyć na spotkanie śmierci. I tak rozpoczyna się niezwykła podróż do Krainy Ciemności, w trakcie której nasi bohaterowie zmierzą się z pytaniami o istotę cierpienia, wartość miłości i sens istnienia.
Autor: Yuki Kamatani
Gatunek: seinen, fantastyka
Liczba tomów: 3
Format: A5
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: październik

Pokaż spoiler
1689942620_10028057-jpg_prez.png

GANNIBAL
Policjant Daigo Agawa zostaje przydzielony do komisariatu w małej wiosce położonej głęboko w górach, gdzie przenosi się wraz z żoną i córeczką. Na miejscu okazuje się, że jego poprzednik zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, niedługo po tym, jak zaczął oskarżać miejscowych o akty kanibalizmu. Sielankowa atmosfera prowincji sprawia, że początkowo funkcjonariusz nie chce dać wiary tym pogłoskom, jednak wkrótce w okolicy zaczyna dochodzić do dziwnych zdarzeń, które zmuszają go do weryfikacji swoich przekonań…
Autor: Masaaki Ninomiya
Gatunek: seinen, horror, psychologiczny
Liczba tomów: 13
Format: A5
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: listopad

Pokaż spoiler
1689942134_84967477-jpg_prez.png

WIND BREAKER
Słabe stopnie, mocne pięści - tak wygląda rzeczywistość liceum Furin, znanego ze swojej niezwykle trudnej młodzieży. To właśnie tutaj naukę ma rozpocząć Haruka Sakura, którego chuligańska aparycja i zamiłowanie do bójek sprawiły, że całe życie spychany był na margines. Rezygnując z prób naprawy swojego wizerunku, wstępuje w mury niesławnej szkoły, aby stać się jeszcze silniejszym. Jednak ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że uczniowie Furin są przez miejscowych uważani za... bohaterów i obrońców miasta! Czyżby Haruka znalazł miejsce, w którym nareszcie może być sobą?
Autor: Satoru Nii
Gatunek: shōnen, komedia, akcja
Liczba tomów: 12+
Format: B6+
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: październik

Offline

#424 2023-08-04 16:55:56

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
Z przyjemnością informujemy, że wraz z organizatorami Festiwal Komiksu W Łodzi, jesienią tego roku będziemy mieli zaszczyt gościć w Polsce mistrza mangowego horroru – Tanabe Gou. W dniach 7-8 października będziecie mogli spotkać się na żywo z tym wspaniałym mangaką, a także zdobyć jego autograf!
To jednak nie koniec niespodzianek! W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem oddamy w Wasze ręce piękną REEDYCJĘ KOLEKCJONERSKĄ wszystkich wydanych przez nas dotąd dzieł mistrza. Wchodzące w jej skład komiksy będą tworzyć razem jedną serię wydawniczą pod nazwą WIELKA KOLEKCJA LOVECRAFTA.
Dodatkowo, w ramach nowego wydania premierę będzie miała również kolejna manga z serii adaptacji, a mianowicie „THE SHADOW OUT OF TIME".

Pokaż spoiler
1691156867_45416743-jpg_prez.png

THE SHADOW OUT OF TIME
Profesor uniwersytetu Miskatonic, Nathaniel Wingate Peaslee, pewnego dnia mdleje podczas prowadzenia zajęć. Gdy odzyskuje przytomność, z przerażeniem stwierdza, że upłynęło ponad pięć lat. Od lekarzy i syna dowiaduje się, że wybudził się niedługo po incydencie, ale nie był już wtedy sobą. Stracił wspomnienia i zaczął obsesyjnie studiować różne dziedziny nauki, popadając w coraz cięższe załamanie nerwowe. Słysząc to Peaslee usilnie próbuje przypomnieć sobie stracone lata, jednak powracające w jego snach przebłyski wspomnień, utwierdzają go w przerażającej świadomości, że w jego ciele zamieszkiwała istota nie z tej ziemi…
Autor: Tanabe Gou
Gatunek: horror
Liczba tomów: omnibus 2 w 1
Oprawa: twarda
Wydanie: exclusive
Format: B5

Pokaż spoiler
1691156175_13779160-jpg_prez.png

OPOWIADANIA
Tajemnicze ruiny, skrywające przerażającą klątwę, wielkie pustkowie, które przed laty zniszczył minerał z innego świata, opuszczony kościół skrywający grozę… Historie pełne koszmarów i kosmicznej grozy autorstwa H. P. Lovecrafta zyskały nową, budzącą zachwyt formę za sprawą komisowych adaptacji mistrza Tanabe Gou.
W skład niniejszego zbioru wchodzą opowiadania: „Ogar”, „Świątynia”, „Zapomniane miasto”, „Nawiedziciel mroku”, „Dagon” i „Kolor z innego wszechświata”.
Autor: Tanabe Gou
Gatunek: horror
Liczba tomów: omnibus 3 w 1
Oprawa: twarda
Wydanie: exclusive
Format: B5

Pokaż spoiler
1691156610_52093496-jpg_prez.png

W GÓRACH SZALEŃSTWA
W 1930 r. amerykański Uniwersytet Miskatonic wysyła na Antarktydę ekspedycję naukową, która ma odkryć tajemnice skutego lodem kontynentu. Wkrótce grupa badaczy trafia na niezwykłe znalezisko, mogące być śladem po nieznanym pierwotnym organizmie. Coraz bardziej zatracając się w złowrogim krajobrazie, naukowcy odkrywają grozę, której początki sięgają niepamiętnych czasów…
Przed Wami jedno z najsłynniejszych dzieł H. P. Lovecrafta, odsłaniające kolejne elementy mitologii Cthulhu.
Autor: Tanabe Gou
Gatunek: horror
Liczba tomów: omnibus 4 w 1
Oprawa: twarda
Wydanie: exclusive
Format: B5

Offline

#425 2023-08-04 19:38:30

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Studio JG

Cudne, ale te ceny to jakiś kurczę żart mało zabawny.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#426 2023-09-02 10:20:14

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Dziś mamy dla Was fantastyczny news dotyczący SJG Kids - czyli naszej linii wydawniczej poświęconej japońskiej książce dziecięcej! Przed Wami aż 5 nowych tytułów i możemy obiecać, że to nie koniec naszych propozycji dla najmłodszych!

Pokaż spoiler
1693570806_27188311.jpg

Detektyw Pupa – album
Tom 1: Detektyw Pupa i złodziej słodyczy
Detektyw Pupa to wielki miłośnik herbaty i ciasta z batatów, a zarazem genialny śledczy, który rozwiąże każdą zagadkę! Tym razem przyjdzie mu zmierzyć się ze sprawą włamania do cukierni, podczas którego skradziono wszystkie słodycze! Czy detektyw zdoła wytropić złodzieja?
Pomóż mu odnaleźć wskazówki i złapać sprawcę!
Autor: Troll
Wiek: 3+
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: 15 września

Pokaż spoiler
1693571110_48981512.jpg

Detektyw Pupa – książka
Tom 1: Detektyw Pupa: Szyfr Fioletowej Damy
Najzabawniejszy detektyw świata zaprasza wszystkich do wspólnego rozwiązywania zagadek!
Tym razem Detektyw Pupa rusza na pomoc Fioletowej Damie, która pragnie odnaleźć zaginiony rodzinny skarb. Czy jednak wskazówki, jakie pozostawili jej przodkowie, nie okażą się za trudne do odszyfrowania? Pomóż detektywowi rozwiązać tę sprawę!
W tym tomie czekają na nas dwa śledztwa: „Szyfr Fioletowej Damy” i „Skradziony deser”!
Autor: Troll
Wiek: 6+
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: październik

Pokaż spoiler
1693570166_15798034.jpg

Tyranozaur
Tom 1: Ale z ciebie kąsek!
Dawno temu na świat przyszedł młody ankylozaur. Pewnego dnia znalazł go ogromny tyranozaur i już chciał pożreć malucha, gdy ten nagle uczepił się jego nogi i... nazwał tatą. Zdziwiony drapieżnik postanowił stanąć na wysokości zadania i wychować małego roślinożercę jak własnego syna.
Autor: Tatsuya Miyanishi
Wiek: 6+
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: listopad

Pokaż spoiler
1693569223_50858929.jpg

Zwierzobusy
Tom 1: Zwierzobusy i zguba
Zwierzobusy to niezwykła grupa przyjaciół, która daje z siebie wszystko, by zostać profesjonalnymi autobusami. W szkole uczą się o bezpieczeństwie na drogach, a po lekcjach bawią się i pomagają innym.
Tym razem zwierzobusy znalazły czyjąś zgubę i zrobią wszystko, by zwrócić ją właścicielowi!
Autor: Shiho Kotera
Wiek: 3+
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Premiera: grudzień

Pokaż spoiler
1693568620_68574174.jpg

Hela
Tom 1: Hela mówi nie!
Poznajcie Helę, rozrabiakę o piekielnym charakterku! Ta urocza psotnica rozbawi małych i dużych, bo przecież czasem… wszystkie dzieci są jak Hela!
Autor: Keropons, Aimi Hara
Wiek: 1+
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Premiera: listopad

Offline

#427 2023-09-29 19:38:57

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1695986206_4155107-jpg_prez.png

PINK HEART JAM
Świeżo upieczony student Yuki Haiga wstępuje do klubu muzycznego, gdzie szczególną uwagę zwraca na starszego od siebie Ryo Kanae. Niedługo później na imprezie przegrywa zakład, wskutek czego trafia jako klient do agencji towarzyskiej dla mężczyzn. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że jego towarzyszem na tę noc ma być właśnie... Kanae! Po szczerej rozmowie i upojnie spędzonych chwilach Haiga czuje się jeszcze bardziej zafascynowany starszym kolegą. Coraz częściej zaczyna też odwiedzać jego miejsce pracy...
Autor: Shikke
Gatunek: yaoi, romans
Liczba tomów: 1 (omnibus 2w1)
Format: A5
Premiera: grudzień

Offline

#428 2023-12-16 14:00:32

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1702643244_56035717-jpg_prez.png

HAISHA-SAN, ATATTEMASU!
Takuma Kurosumi sieje postrach w przestępczym półświatku i jedynie nieliczni wiedzą, że ten groźny yakuza... boi się kobiet! Aby przezwyciężyć swoją słabość, mężczyzna idzie na odkładaną od dawna wizytę dentystyczną, gdzie staje twarzą w twarz z Tomori Shirayuki. Piękna dentystka, opacznie interpretując jego zachowanie jako lęk przed zabiegiem, nakreśla mu skutki próchnicy przy pomocy szokującej metafory. Jej nietypowe podejście i stanowcza postawa robią na Kurosumim ogromne wrażenie. Jednak mężczyzna nawet nie podejrzewa, jak duży sekret skrywa pani doktor...
Autor: Shou Yamazaki
Gatunek: komedia, gender bender, romans
Liczba tomów: 8
Premiera: kwiecień

Offline

#429 2023-12-22 15:16:47

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1703159095_49349309-jpg_prez.png

ZNIEWOLONY KSIĄŻĘ: TRYLOGIA
Po śmierci króla Akielos prawowity następca tronu, książę Damen, zostaje pojmany i wtrącony do lochu. Jego przyrodni brat pozbawia go tożsamości i wysyła jako niewolnika do haremu księcia wrogiego kraju. Od tego momentu Damen szuka sposobu, by przeżyć na dworze, gdzie toczy się podstępna walka o władzę, w którą zostaje mimowolnie wplątany.
Niegdyś potężny wojownik, teraz obdarty z godności niewolnik sprzymierza się z największym wrogiem – swoim nowym panem. Książę Laurent jest jednak równie urodziwy, co wyrachowany, a przede wszystkim... śmiertelnie niebezpieczny! Jedno jest pewne – tożsamość Damena musi pozostać tajemnicą. W końcu ten, którego pomocy potrzebuje, ma najwięcej powodów, by go nienawidzić…

ZNIEWOLONY KSIĄŻĘ: OPOWIADANIA
Po wielu trudach Damen i Laurent zajęli swoje prawowite miejsca na tronach Akielos i Vere. Jednak na tym ich historia się nie kończy. W czasach pokoju muszą zmierzyć się zarówno z przeciwnikami politycznymi, jak i z trudną przeszłością, która ich łączy. Czy zdołają odnaleźć szczęście i zbudować razem wspólną przyszłość?
Historia naszych bohaterów przeplata się także z losami innych znanych nam postaci. Poznajcie perspektywę nałożnika Ancela, przyjrzyjcie się z bliska romansowi kapitana straży Jorda i arystokraty Aimerica, a następnie weźcie udział w podróży kupca Charlesa, któremu towarzyszyć będą Laurent i Damen. Oto niezwykła mozaika opowieści wzbogacających świat „Zniewolonego księcia”.

Szczegóły wydania kolekcji:
format A5,
twarda oprawa,
barwione brzegi,
lakier selektywny i złote tłoczenia,
specjalne grafiki okładkowe polskiej edycji,
dodatkowe ilustracje w środku tomów.

Offline

#430 2023-12-29 18:19:56

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1703858545_06425799-jpg_prez.png

OCTAVE
Yukino Miyashita zawsze chciała zostać idolką. Niestety show-biznes okazał się o wiele okrutniejszy, niż przypuszczała – jej zespół szybko się rozpadł, a ona wróciła do dawnego życia. Nieustannie dręczona plotkami i złośliwymi komentarzami ze strony otoczenia postanawia zacząć wszystko od nowa. W wieku osiemnastu lat przenosi się do Tokio, gdzie poznaje kilka lat starszą Setsuko Iwai, która niegdyś również realizowała się w branży muzycznej. Kobiety szybko wdają się w romans, jednak to sprawia, że Yukino czuje się jeszcze bardziej zagubiona. Czy niespełnione marzenie o uwielbieniu przez tłumy może zostać zastąpione przez uczucie do jednej osoby?
Autor: Haru Akiyama
Gatunek: seinen, yuri, romans, dramat
Format: A5
Liczba tomów: 3 (wydanie 2w1)
Tryb wydawniczy: trzymiesięczny
Kategoria wiekowa: 18+
Premiera: lipiec

Offline

#431 2024-01-06 02:43:49

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1704459996_4723748-jpg_prez.png

MEGUMI TO TSUGUMI
Kiedy alfa Megumi usłyszał, że uzbrojony w stalową rurkę zamaskowany osobnik pobił jego kolegów, postanowił własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Szybko okazało się, że oprawcą jest Tsugumi Yamada, wojowniczo nastawiony chuligan o twarzy mordercy. Bójka wisi w powietrzu, ale... nie tylko ona! Niespodziewanie od Tsugumiego zaczyna dochodzić zapach pełen feromonów charakterystycznych dla omegi. W dodatku winowajca nawet nie zamierza ukrywać faktu, że właśnie przechodzi ruję!
Kim jest omega, który odważył się szukać zaczepki w tak wrażliwym stanie, a zamiast supresantów wystarcza mu… żelazna siła woli?!
Autor: Mitsuru Si
Gatunek: yaoi, omegaverse, komedia
Liczba tomów: 5+
Format: B6+
Kategoria wiekowa: 18+
Premiera: sierpień

Offline

#432 2024-01-12 16:55:22

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1705061518_24316341.jpg

ORI NO NAKA NO SOLOIST
Miasto Więzienne to ponure miejsce zamieszkałe przez różnorakich przestępców. Wewnątrz jego murów nie ma krat i strażników, ale zagrożenie czyha na każdym kroku. Zwłaszcza dla kilkuletniej Chloe i jej młodszego braciszka, którzy po śmierci rodziców ukrywają się w jednym z budynków. Pewnego dnia dziewczynce cudem udaje się uciec z miasta, jednak jej brat nie ma tyle szczęścia. Nie mogąc pogodzić się ze swoją bezsilnością, Chloe postanawia za wszelką cenę zdobyć umiejętności, dzięki którym zdoła pewnego dnia wrócić i uratować chłopca.
Autor: Shiro Moriya
Gatunek: shonen, akcja, science fiction, dramat, dystopia
Liczba tomów: 3
Format: A5
Liczba stron: 250, 240, 280
Premiera: kwiecień

Offline

#433 2024-01-19 21:12:31

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1705664331_76695408-jpg_prez.png

DAI DARK
Zaha Sanko to nastolatek, na którego polują wszyscy degeneraci, łowcy głów i inni żądni władzy despoci w całym kosmosie. A wszystko za sprawą wystawionego za nim listu gończego, w którym zapisano, że ten, kto zdobędzie jego kości, będzie mógł spełnić swoje dowolne życzenie. Tym sposobem Zaha i jego potworny towarzysz Avakian przemierzają wszechświat w poszukiwaniu tajemniczego zleceniodawcy. Czy ich mroczne umiejętności wystarczą, żeby odeprzeć kolejne zamachy na życie chłopaka?
Autor: Q-Hayashida
Gatunek: shonen, horror, komedia, science fiction, akcja
Liczba tomów: 7+
Format: A5
Wydanie: obwoluta przezroczysta z nadrukiem
Cykl wydawniczy: trzymiesięczny
Kategoria wiekowa: 16+
Premiera: maj

Pokaż spoiler
1705665723_38133062-jpg_prez.png

WITCH WATCH
Morihito to nastoletni potomek rodu wywodzącego się od czarodziejskich chowańców. Choć jest półogrem, nie różni się wiele od swoich rówieśników... oczywiście nie licząc niewyobrażalnej siły, którą próbuje utrzymać w tajemnicy. Pewnego dnia dowiaduje się, że w jego domu ma zamieszkać Nico – przyjaciółka z dzieciństwa, która właśnie zakończyła szkolenie na czarownicę. Zadaniem Morihito ma być ochrona dziewczyny, która od lat nie przebywała w świecie ludzi. Jednak ku przerażeniu chłopaka, Nico okazuje się jeszcze większą niezdarą, niż pamiętał, a w dodatku teraz jej popisom wtóruje nieumiejętnie kontrolowana moc magiczna!
Autor: Kenta Shinohara
Gatunek: seinen, komedia, romans, moce nadprzyrodzone
Liczba tomów: 14+
Format: B6+
Cykl wydawniczy: dwumiesięczny
Kategoria wiekowa: 12+
Premiera: czerwiec

Pokaż spoiler
1705665971_96075974-jpg_prez.png

WANDANCE
Kaboku Kotani to spokojny licealista, który usilnie stara się w nie wyróżniać w żaden sposób. Boi się, że mógłby stać się obiektem kpin, ale równie mocno przeraża go perspektywa potencjalnej popularności. Nie robi więc niczego, co mogłoby go wystawić na ocenę innych. Do czasu, gdy pewnego dnia w pustym szkolnym korytarzu natrafia na tańczącą dziewczynę. Ta zaś wydaje się zupełnie nie przejmować, że ktoś może ją zobaczyć. Pragnąc poczuć się kiedyś równie wolnym, a jednocześnie chcąc zbliżyć się do nieznajomej, Kaboku postanawia wstąpić do szkolnego klubu tanecznego. Nawet nie przypuszcza, jak ta spontaniczna decyzja odmieni jego życie!
Autor: Coffee
Gatunek: seinen, sportowy, romans
Liczba tomów: 11+
Format: B6+
Cykl wydawniczy: dwumiesięczny
Kategoria wiekowa: 12+
Premiera: maj

Offline

#434 2024-01-26 18:10:24

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1706271521_79598017-jpg_prez.png

DARLIN', IIKAGEN NI SHIYAGARE
Wychowany w zamożnej japońsko-włoskiej rodzinie Kokoro wreszcie spełnia swoje marzenie o przyjeździe do Kraju Kwitnącej Wiśni. Postanawia zamieszkać w małej wiosce, gdzie już pierwszego dnia poznaje Haijiego – młodego mężczyznę o nieco gburowatym charakterze, który okazuje się jego sąsiadem. Kokoro mimo swojej pogodnej natury, przerażająco niejapońskiej otwartości i niegasnącego zapału do pomocy na farmie, okazuje się być zupełnie nieprzystosowany do normalnego życia. O dziwo jednak ta nieporadność wcale nie irytuje Haijiego, a wręcz wzbudza w nim... instynkt opiekuńczy? A może coś więcej? Czyżby tego lata na jego farmie miały zakwitnąć nie tylko pomidorki, ale i zupełnie nowe uczucia?
Autor: Minta Suzumaru
Gatunek: yaoi, romans, obyczajowy
Liczba tomów: 1
Format: B6+
Kategoria wiekowa: 18+
Premiera: czerwiec

Offline

#435 2024-02-02 18:40:16

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1706873647_49435883-jpg_prez.png

HOUSEKI NO KUNI
Po tym, jak w Ziemię uderzyło sześć meteorytów, mieszkańców planety pochłonęło morze. Jednak z biegiem czasu zatopione organizmy wyewoluowały w niezwykłe istoty zwane klejnotami, które zasiedliły ocalały po katastrofie ląd. Od tego czasu zmuszone są toczyć nieustanną walkę z przybyłymi z kosmosu Lunarianami, którzy próbują zawłaszczyć ich zbudowane z cennych minerałów ciała i zrobić z nich biżuterię. Teraz zaś do walki pragnie dołączyć również Fosfofilit – młody klejnot, który do tej pory nie radził sobie z żadną przydzieloną mu rolą. Jednak, ku swojemu zaskoczeniu, otrzymuje zupełnie inną misję…
Autor: Haruko Ichikawa
Gatunek: seinen, fantastyka, psychologiczny
Liczba tomów: 12+
Format: A5
Wydanie: obwoluta z folią holograficzną
Cykl wydawniczy: dwumiesięczny
Kategoria wiekowa: 14+
Premiera: czerwiec

Pokaż spoiler
1706874214_82294597-jpg_prez.png

SUPER NO URA DE YANI SUU FUTARI
Sasaki to czterdziestopięcioletni zmęczony życiem pracownik biurowy. Każdego dnia przy zdrowych zmysłach trzyma go jedynie myśl, że po pracy będzie mógł wstąpić do pobliskiego sklepu, gdzie obsłuży go ulubiona, zawsze uśmiechnięta sprzedawczyni – Yamada. Niestety, gdy pewnego dnia zmuszony jest zostać po godzinach, okazuje się, że urocza dziewczyna zdążyła skończyć zmianę. Na domiar złego nigdzie w pobliżu nie można zapalić... Niespodziewanie na tyłach sklepu spotyka młodą kobietę - piercing, mocny makijaż i odważny strój z miejsca wprawiają go w osłupienie. Ale skoro nieznajoma zaprasza go na papierosa, jak mógłby odmówić?
Autor: Jinushi
Gatunek: seinen, romans, komedia
Liczba tomów: 4+
Format: A5
Cykl wydawniczy: trzymiesięczny
Kategoria wiekowa: 14+
Premiera: czerwiec

Pokaż spoiler
1706874747_50132987-jpg_prez.png

WATASHI NO SHIAWASE NA KEKKON
Miyo Saimori pochodzi ze znamienitego rodu, którego członkowie dziedziczą potężne moce. Jednak kiedy okazało się, że dziewczyna nie ma żadnych specjalnych zdolności, w oczach ojca stała się zupełnie bezwartościowa. Mijały lata, a Miyo wiodła pełne udręki życie, traktowana jak służąca przez macochę i przyrodnią siostrę. Nadszedł jednak moment, w którym jej los miał się odmienić – postanowiono wydać ją za mąż. Ku przerażeniu dziewczyny, jej przyszłym mężem ma zostać Kiyoka Kudou, człowiek o straszliwej reputacji. Plotki głoszą, że poprzednie kandydatki na jego żonę zrywały zaręczyny po zaledwie kilku dniach pobytu w jego domu. Co czeka Miyo na tej nieoczekiwanej, nowej drodze życia?
Autor: Akumi Agitogi, Rito Kousaka
Gatunek: shojo, romans, moce nadprzyrodzone
Liczba tomów: 4+
Format: A5
Cykl wydawniczy: trzymiesięczny
Kategoria wiekowa: 12+
Premiera: maj

Pokaż spoiler
1706875277_88992782-jpg_prez.png

MEDALIST
Tsukasa Akeuraji to dwudziestosześciolatek, który całe życie marzył, aby zostać łyżwiarzem figurowym. Niestety, ze względu na to, że zaczął trenować dopiero jako nastolatek, nie udało mu się osiągnąć znaczących sukcesów. Pewnego dnia spotyka Inori, jedenastoletnią dziewczynkę, która nie tylko dzieli jego pasję, ale ze względu na swój wiek również wydaje się być na straconej pozycji. Rówieśnicy się z niej naśmiewają, własna matka traktuje ją jak nieudacznika… A jednak Inori wykazuje głęboką determinację, aby jeździć. Widząc, jak zawzięcie walczy o swoje marzenia, Tsukasa postanawia zostać trenerem dziewczynki i pomóc jej dotrzeć na sam szczyt!
Autor: Ikada Tsuruma
Gatunek: seinen, sportowy, komedia
Liczba tomów: 9+
Format: B6+
Cykl wydawniczy: dwumiesięczny
Kategoria wiekowa: 9+
Premiera: maj

Pokaż spoiler
1706876061_72097447-jpg_prez.png

SEIBETSU"MONA LISA" NO KIMI E.
W świecie, w którym ludzie rodzą się bez określonej płci, a ich ciała w wieku dwunastu lat zgodnie z wyborem formują żeńskie lub męskie cechy, Hinase Arima jest ewenementem. W wieku osiemnastu lat wciąż nie potrafi bowiem określić swoich preferencji. Nie widzi w tym jednak problemu, do czasu, gdy tego samego dnia miłość wyznają wu najlepsza przyjaciółka i przyjaciel, a każde prosi Hinase, aby dla niego wybrało przeciwną płeć. Czy Hinase zdoła odnaleźć w sobie odpowiedź na pytanie o własną tożsamość?
Autor: Tsumuji Yoshimura
Gatunek: obyczajowy, psychologiczny, romans
Liczba tomów: 10
Format: B6+
Wydanie: dodatkowy kolor w środkach
Cykl wydawniczy: dwumiesięczny
Kategoria wiekowa: 12+
Premiera: czerwiec

Offline

#436 2024-04-27 10:07:06

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

StudioJG napisał:

Pokaż spoiler
1714129848_86652081-jpg_prez.png

Elden Ring: Droga do Złotego Drzewa
Zmateo trafia do Pogrobna na terenach Ziem Pomiędzy bez broni, ekwipunku... czy choćby spodni. Trudne warunki oraz prześladujący go pech niemal od razu wpędzają mężczyznę do grobu - wtedy jednak staje przed nim tajemnicza kobieta imieniem Melina. Nakazuje mu podążać za przewodnictwem łaski i udać się w stronę Złotego Drzewa. Niezwykła podróż bohatera obfitować będzie w najdziwniejsze wyzwania, a na jego drodze stawać będą coraz to nowe osobliwości - Blaidd Półwilk, Margit, Upadły Omen, Godrick Zszywaniec czy wiedźma Ranni. Lecz najważniejsze pytanie brzmi: czy Zmateo zdoła dotrzeć do Zamku Burzowego Całunu w jednym kawałku?
Autor: Nikiichi Tobita
Gatunek: seinen, fantastyka, komedia
Liczba tomów: 5+
Format: A5
Cykl wydawniczy: trzymiesięczny
Kategoria wiekowa: 14+
Premiera: czerwiec

Offline

#437 2024-06-14 15:06:04

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1718282990_53897817-jpg_prez.png

Dark Rise
Magia odeszła z tego świata, zaś dawni bohaterowie i wielkie bitwy między Światłem a Ciemnością przepadły w odmętach niepamięci. Jednak pewnego dnia Mroczny Król powróci, by ponownie rozpocząć rządy okrucieństwa i terroru, a jedyną siłą zdolną go zatrzymać będzie starożytny zakon Namiestników.
Szesnastoletni Will ukrywa się w dokach dziewiętnastowiecznego Londynu, próbując uciec przed zabójcami swojej matki. Pewnej nocy spotyka człowieka, który wyjawia mu jego przeznaczenie – chłopak musi odnaleźć Namiestników i stanąć u ich boku w walce przeciwko wrogom ludzkości. Tym sposobem Will wkracza do świata, w którym potomkowie Światła i Ciemności zmierzają ku nieuchronnej wojnie. Odżyją pradawne sojusze, powrócą zatarte urazy, a wygasłe płomienie rozgorzeją na nowo...
Parametry wydania:
twarda oprawa
format A5
barwione brzegi
złote tłoczenia

Offline

#438 2024-07-06 10:04:18

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1720183462_02364502-jpg_prez.png

LEVIATHAN
Ogromny statek kosmiczny „Leviathan”, wiozący grupę uczniów w kierunku Ziemi, zostaje unieruchomiony i częściowo zniszczony przez wybuchy niewiadomego pochodzenia. Nastoletni Kazuma podsłuchuje rozmowę nauczyciela, z której dowiaduje się, że załodze nie wystarczy tlenu do czasu przybycia pomocy. Jedyną nadzieję daje komora kriogeniczna znajdująca się na statku – jednakże może z niej skorzystać tylko jedna osoba. Kiedy informacja ta wychodzi na jaw, „Leviathan” staje się areną przerażającej walki o przetrwanie w bezlitosnej przestrzeni kosmicznej.
Autor: Shiro Kuroi
Gatunek: science fiction, thriller
Liczba tomów: 1 (omnibus 3w1)
Premiera: wrzesień
Format: B5
Wydanie: exclusive premium (twarda oprawa, dodatkowe uszlachetnienia)

Offline

#439 2024-07-13 10:16:14

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1720772723_04743854-jpg_prez.png

YOUCHIEN WARS
Rita jest młodą zabójczynią, która przyjęła od rządu niezwykłą ofertę – została wychowawczynią w Przedszkolu Noir, placówce przeznaczonej dla dzieci bogatych i wpływowych. Jako że mali podopieczni nieustannie narażeni są na porwania i zamachy, do ich ochrony zatrudniono chcących zredukować swoje wyroki przestępców. Ale odzyskanie wolności nie jest jedynym celem Rity – dziewczyna przede wszystkim pragnie… znaleźć sobie przystojnego chłopaka! A że i w pracy, i w miłości nie bierze jeńców, szykuje się jej naprawdę intensywny rok szkolny!
Przed wami brutalna komedia romantyczna, przy której ze śmiechu można paść trupem!
Autor: You Chiba
Gatunek: shonen, komedia, akcja, romans
Liczba tomów: 9+
Format: B6+
Premiera: grudzień

Pokaż spoiler
1720773697_45222339-jpg_prez.png

KAKETA TSUKI TO DONUTS
Hinako Uno nie potrafi polubić samej siebie, a jednak nieustannie stara się sprostać oczekiwaniom rodziny i przyjaciół. Zadbany makijaż, markowe ciuchy i randkowanie z dobrze ułożonymi mężczyznami dają jej nadzieję, że kiedyś to starannie wyreżyserowane życie w końcu przerodzi się w prawdziwe szczęście. Jednak mimo wielu prób Hinako nie jest w stanie się zakochać, a strach przed samotnością coraz bardziej ją przytłacza... Pewnego wieczoru spotyka na swej drodze Asahi Sato, starszą koleżankę z pracy, która uświadamia jej, że to, co kobieta uważa za swoją niedoskonałość, może być jej największą zaletą… Kogo zobaczy Hinako, gdy spojrzy na siebie z tej nowej, nieznanej dotychczas perspektywy?
Autor: Shio Usui
Gatunek: girls love, romans, obyczajowy
Liczba tomów: 4
Format: A5
Premiera: listopad

Pokaż spoiler
1720774537_26241325-jpg_prez.png

AFTER GOD
Przed trzydziestu laty Japonia została opanowana przez potężnych bogów. Z biegiem czasu zagarnięte przez nich wielkie obszary, niegdyś obejmujące całe miasta i wsie, zostały odgrodzone i zabezpieczone jako strefy zagrożenia. Zbliżanie się do nich jest surowo zabronione, gdyż samo spojrzenie w oczy tych przerażających istot kończy się dla ludzi tragicznie. A jednak strefy te nieustannie przyciągają skuszonych legendami ciekawskich lub desperatów chcących targnąć się na własne życie. Pewnego dnia Sachiyuki Tokinaga, naukowiec z organizacji pracującej nad opracowaniem broni przeciwko bogom, spotyka na granicy strefy tajemniczą dziewczynę obdarzoną niezwykłymi umiejętnościami. Czy to możliwe, aby zdołała posiąść cząstkę boskiej mocy?
Autor: Sumi Eno
Gatunek: shonen, tajemnica, moce nadprzyrodzone, psychologiczny
Liczba tomów: 7+
Format: B6+
Premiera: grudzień

Offline

#440 Dzisiaj 16:12:07

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Studio JG

Studio JG napisał:

Pokaż spoiler
1721390704_69524400-jpg_prez.png

MOB PSYCHO 100
Arataka Reigen to człowiek wielu talentów, jednak przepędzanie złośliwych duchów... nie jest jednym z nich. Nie powstrzymuje go to bynajmniej przed pracą jako samozwańcze medium! I jak na dobrego oszusta przystało, również Reigen posiada swojego asa w rękawie – nieoficjalnie współpracuje z nastoletnim Shigeo „Mobem” Kageyamą. Chłopak mimo niepozornego wyglądu posiada zatrważającą moc, z którą nie może się mierzyć żadna zjawa. Jednak chęć pomagania innym nie jest jedynym powodem, dla którego Mob podejmuje się tych zleceń. Przede wszystkim liczy, że jego ekscentryczny mentor, w którego potęgę ślepo wierzy, nauczy go, jak panować nad swoją mocą. Jeśli bowiem wymknie się ona spod kontroli... skutki mogą być katastrofalne!
Autor: ONE
Gatunek: shonen, komedia, science fiction, psychologiczny
Liczba tomów: 8 (wydanie 2 w 1)
Format: A5
Premiera: grudzień

Pokaż spoiler
1721389605_35222511-jpg_prez.png

KAORU HANA WA RIN TO SAKU
Męskie liceum Chidori cieszy się wyjątkowo złą sławą – plotki głoszą, że trafiają tam wyłącznie najgorsi degeneraci. Nic więc dziwnego, że w stojącej obok prywatnej żeńskiej szkole Kikyo okna zawsze pozostają zasłonięte, a uczennice z dobrych domów gardzą niechcianymi sąsiadami. Żywym dowodem, że pozory mylą, jest jednak Rintaro Tsumugi – za sprawą swojej aparycji chłopak uchodzi za najbardziej przerażającego ucznia Chidori, choć w rzeczywistości jest bardzo łagodny i dobroduszny. Pewnego dnia, gdy pomaga w rodzinnej cukierni, poznaje uroczą Kaoruko Waguri, która nie tylko nie ucieka na jego widok, ale wyraźnie jest nim zafascynowana. Jak wielkie jest zdziwienie chłopaka, gdy następnego dnia dziewczyna okazuje się licealistką z Kikyo! Czy relacja tej dwójki będzie miała szansę rozkwitnąć, skoro uczniowie z ich klas nie tylko szczerze się nienawidzą, ale też zrobią wszystko, aby ich rozdzielić?
Autor: Saka Mikami
Gatunek: shonen, romans, komedia, obyczajowy
Liczba tomów: 13+
Format: B6+
Premiera: grudzień

Pokaż spoiler
1721388926_84967918-jpg_prez.png

GOKURAKUGAI
Tętniąca życiem dzielnica Gokurakugai skrywa wiele mrocznych tajemnic. Ludzie znikają bez śladu, w  przypadkowych miejscach pojawiają się zmasakrowane zwłoki zwierząt, a liczba niewyjaśnionych zdarzeń rośnie każdego dnia. Na szczęście to właśnie tu działa niezwykła agencja prowadzona przez Tao i Almę, którzy zawodowo zajmują się rozwiązywaniem nadnaturalnych zagadek i likwidacją wszelkiego rodzaju monstrów. Pewnego dnia na progu ich biura zjawia się chłopiec szukający zaginionego przyjaciela. Szybko jednak przekona się, że wynajęte przez niego osoby również skrywają potworny sekret…
Autor: Yuto Sano
Gatunek: shonen, akcja, moce nadprzyrodzone
Liczba tomów: 3+
Format: B6+
Premiera: listopad

Pokaż spoiler
1721387509_13995058-jpg_prez.png

TSUKA NO MA NO ICHIKA
Szesnastoletnia Ichika dowiaduje się, że jest chora i pozostały jej dwa lata życia. Mimo to nastolatka postanawia nie mówić o tym znajomym i pogodzona z losem wraca do normalnej codzienności. Wszystko się zmienia, gdy dziewczyna zdaje na studia i poznaje młodego wykładowcę, w którym od razu się zakochuje. Profesor Yurugi przywraca jej chęć do życia, więc gdy pewnego dnia niespodziewanie odchodzi z uczelni, Ichika jest zdruzgotana.
Mijają trzy lata od diagnozy, a dziewczyna z poczuciem, że żyje na kredyt, czeka na nieunikniony koniec… Jednak wtedy niespodziewanie spotyka swojego byłego wykładowcę! Zdeterminowana, aby poznać przyczynę jego rezygnacji, postanawia, że tym razem nie pozwoli mu zniknąć bez słowa. Niestety prawda okazuje się o wiele gorsza, niż przypuszczała…
Autor: Natsu Tadano
Gatunek: shojo, romans, dramat
Liczba tomów: 3
Format: B6+
Premiera: listopad

Pokaż spoiler
1721388277_76413331-jpg_prez.png

MYSTERY TO IUNAKARE
Totono to wiodący spokojne życie student, którego wyróżnia rzadki dar obserwacji i dedukcji. Pewnego dnia na progu jego domu zjawia się policja z pytaniem, gdzie spędził poprzednią noc. Jak się okazuje, w pobliżu jego miejsca zamieszkania znaleziono zwłoki studenta z tej samej uczelni, a wszystkie dowody wskazują na winę Totono. Teraz niesłusznie oskarżony mężczyzna będzie musiał wykorzystać swoje umiejętności, aby oczyścić się z zarzutów. Czy zdoła odkryć, kto jest prawdziwym mordercą?
Autor: Yumi Tamura
Gatunek: josei, tajemnica, psychologiczny
Liczba tomów: 7+ (wydanie 2w1)
Format: A5
Premiera: listopad

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024