#61 2006-04-10 07:01:16

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Po obecnym sezonie tak naprawdę nie spodziewałam się niczego dobrego. I jak na razie fajerwerków nie ma. Na spokojnie ściągałam tylko Nanę.
No i miałam sobie tak czekać, aż do wyjścia Juuousei (od studia BONES), kiedy kolega mnie poinformował, że bardzo fajny jest OP do Ouran High School Host Club. Przypomniałam sobie o tym anime, że też jest od BONES i sprawdziłam trochę szczegółów. I to przeważyło szalę mego niezdecydowania na to, by ściągać anime.
Głównej bohaterce głosu użycza nie kto inny, jak Maaya Sakamoto (kto nie wie, kim ona jest, ten kiep), a opening, który tak się spodobał koledze, wykonuje Chieko Kawabe - nie wiem czemu, ale tak się złożyło, że miałam już niewątpliwą przyjemność tłumaczyć utwory w jej wykonaniu; były to endingi z Otogizoushi i znany chyba wszystkim ending z Elfen Lied. Nie wiem kto jej pisze teksty, ale nigdy nie są debilne. smile
Ściągnęłam Host Club i powiem szczerze, spodobał mi się mimo zbyt cukierkowych kolorów (koledzy stwierdzili, że się czepiam niepotrzebnie, ale i tak nie polubię różowego). oczkod
Minusem anime są, oprócz kolorków, nieznana liczba odcinków i że na mangę licencję ma wykupioną Viz, a oni lubią sobie do kompletu dobierać również licencje na anime. smutny

Ostatnio edytowany przez Anaka (2006-04-10 07:03:27)

Offline

#62 2006-04-10 07:52:47

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

W tym sezonie ściągam wyjątkowo mało tytułów z nowych pozycji, bo aż...1. Jest to hack//ROTS. Ale jeśli nie będzie trzymało poziomu to nawet tego nie będę smutny Szkoda, że tak mało oryginalnych tytułów się pojawia.

Offline

#63 2006-04-10 07:53:46

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sprawdziłem to anime na animedb, i pierwsza moja reakcja na screena to było "Shit, Shounen-ai! Nie usłyszę głosu Maayi smutny" Ale na szczęście z opisu wynika, że będzie to jakiś romanso-dramat z dziewczyną w roli głównej [ulga], więc napewno się skuszę kombinuje

[cytuj]Głównej bohaterce głosu użycza nie kto inny, jak Maaya Sakamoto (kto nie wie, kim ona jest, ten kiep),[/quote]

Przyzna się kto? No? ckm7ga.gif
hehe


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#64 2006-04-11 14:23:30

hamciu
Użytkownik
Skąd: MMZ/SBW
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

już jeste 1 odc. .hack//Roots ^_^ ale w formacie .mp4 i nie mam pojęcia jakim programem moge go otworzyć =_= jeśli ktoś wie to niech powie POZDRO ^_^

Offline

#65 2006-04-11 14:53:09

Emlug
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2005-05-16

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mi sie ona kojazy tylko z Escaflowne i chyba Gundam Seed.[wstyd] Dobrze?[baka]

Offline

#66 2006-04-11 15:09:09

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

hamciu napisał:

już jeste 1 odc. .hack//Roots ^_^ ale w formacie .mp4 i nie mam pojęcia jakim programem moge go otworzyć =_= jeśli ktoś wie to niech powie POZDRO ^_^

Zainstaluj CCCP i odpal go w MPC. Jeśli nie wiesz co to za skróty (chociaż wydaje mi się to nieprawdopodobne) to zapraszam do lektury FAQa.

Offline

#67 2006-04-11 15:19:57

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Emlug napisał:

Mi sie ona kojazy tylko z Escaflowne i chyba Gundam Seed.[wstyd] Dobrze?[baka]

Owszem, skojarzenia dobre, choć w przypadku Gundam Seed brakuje trzeciego członu Destiny. smile_big
W Escaflowne podkładała głos Hitomi i śpiewała opening do serii i ending do kinówki. Dziewczyna miała wtedy 15 lat. Jak widać karierę zaczęła dość wcześnie. oczkod
Powinna ci się również kojarzyć, z takich bardziej znanych anime, z Wolf's Rain, RahXephon, Tsubasa Chronicle. Te dwie pierwsze serie i Escaflowne podkreślam grubą kreską, gdyż od tych tytułów niteczka wiedzie jeszcze do innej pani, Yoko Kanno. Ta kompozytorka skomponowała praktycznie wszystkie albumy i single Maayi. Obie panie bardzo często ze sobą współpracują. 
Zresztą ze znalezieniem w necie informacji o Mayi nie powinno być żadnych problemów.

Ostatnio edytowany przez Anaka (2006-04-11 15:26:32)

Offline

#68 2006-04-11 16:27:43

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hmm...
.hacka już ściągnąłem (i tylko to na razie będę ściągać) RAW i hard Animesource.
A co do tego jak to otworzyć - w moim przypadku wystarczył zwykły subedit xP (może to dlatego że mam wszystkie kodeki ^^').
Chciałem to tłumaczyć, ale nie wiem jak AS stoi z jakością tłumaczeń, ktoś ma większe doświadczenie z ich projektami (i podzieliłby się opinią)?

Offline

#69 2006-04-11 16:38:27

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

gracol napisał:

W tym sezonie ściągam wyjątkowo mało tytułów z nowych pozycji, bo aż...1. Jest to hack//ROTS. [...] Szkoda, że tak mało oryginalnych tytułów się pojawia.

Proponuję ci zapoznać się z Naną smilerespekt


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#70 2006-04-11 16:44:05

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

[cytuj]Proponuję ci zapoznać się z Naną[/quote]

Dokladnie bardzo mile sie zaskoczylem ta seria, polecam kazdemu smile_big

Ostatnio edytowany przez m_jay (2006-04-11 16:45:25)


WoodenJesus.png

Offline

#71 2006-04-11 16:53:05

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A mógłbyś jeszcze napisać co jest tak dobrego w tym anime ^^? Prócz tego o czym to jest (bo to już wiem ^^')?

Offline

#72 2006-04-11 16:58:51

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Smoczek napisał:

A mógłbyś jeszcze napisać co jest tak dobrego w tym anime ^^? Prócz tego o czym to jest (bo to już wiem ^^')?

A no co jest? Proponuję ci się samemu przekonać co takiego jest w nim dobrego.
Świeżość stylu, kreska, muzyka wspaniale dopasowana do klimatu, żadnych powielań z poprzednich anime (z tego co mi wiadomo), humor, który mnie zaskoczył, bo myślałem, że będzie to rqaczej anime poważne... ogólnie wszycho jest git, do tego jeszcze very good napisy smile Nic tylko ściągać, choćby po to, żeby później powiedzieć, że wiesz co to jest yahoo[okej]

Ostatnio edytowany przez Wanderer (2006-04-11 16:59:18)


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#73 2006-04-11 17:27:59

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wanderer, twoje ostatnie zdanie mnie przekonało - ściągam ^^.
Zobaczymy cóż to za chł... znaczy wspaniałość proponujesz ^_-.

Offline

#74 2006-04-11 19:58:20

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wanderer napisał:
gracol napisał:

W tym sezonie ściągam wyjątkowo mało tytułów z nowych pozycji, bo aż...1. Jest to hack//ROTS. [...] Szkoda, że tak mało oryginalnych tytułów się pojawia.

Proponuję ci zapoznać się z Naną smilerespekt

W takim razie skuszę się, chociaż screeny, które do tej pory widziałem jakoś mnie nie zachęciły. Zdam się na Ciebie smile

Offline

#75 2006-04-11 20:37:32

Placuszek
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-03-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Po obejrzeniu filmu (live action)- NANA rozczarowuje... i nie opłaca się oglądać serii (choć scenariusz mógłby być lepszy to jeżeli coś polecać to film).

Z pozycji, które proponują jakąkolwiek strawną opowieść (jak Nana), a nie polegają jedynie na efektach dotychczas widziałem tylko:

Utawarerumono - na poziomie obecnego naruto

i Black Lagoon - "przypomina" Gungrave, ale podlane Matrixem (muza i akrobacje Levi).

smile_lol

Ostatnio edytowany przez Placuszek (2006-04-11 20:41:14)

Offline

#76 2006-04-22 10:15:36

hamciu
Użytkownik
Skąd: MMZ/SBW
Dołączył: 2005-05-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

chciałbym sie zapytac czy  Strawberry Panic!  jest może kontynuacją  I My Me Strawberry Eggs albo ma cokolwiek związanego z tą serią????

Offline

#77 2006-04-22 10:39:52

constans73
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

hamciu napisał:

chciałbym sie zapytac czy  Strawberry Panic!  jest może kontynuacją  I My Me Strawberry Eggs albo ma cokolwiek związanego z tą serią????

To może być mylące. Sprawdz na recenzjach, albo wpisz to hasło na wyszukiwarce na forum.
No i zobacz co się bedzie działo.

_____________________________________________________________

Utawarerumono wydaje się być interesujące.

Ostatnio edytowany przez constans73 (2006-04-22 10:41:02)

Offline

#78 2006-04-22 10:51:44

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

constans73 napisał:

_____________________________________________________________

Utawarerumono wydaje się być interesujące.

Właśnie jest subowane przez Buntai Team.
Ja niestety mam narazie małe problemy począwszy od systemu skończywszy na małej ilości miejsca na dysku i małej ilości czasu by to miejsce zwolnić...[zly]


90TLh

Offline

#79 2006-04-22 12:13:33

constans73
Użytkownik
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2005-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A widzieliście Inukami!
Jak dziewczyna karze swojego chłopaka w szczególny sposób.


SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER

rozbierając go do naga na ulicy, i takie tam

A to za zainteresowanie innymi girls.

  SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER


Magikal gil i Magikal boy

Offline

#80 2006-05-17 18:13:16

kingston
Użytkownik
Skąd: Goleszów
Dołączył: 2005-10-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Inukami! jest wyczesane to prawda, mile mnie zaskoczyło. A to dzięki pokaźnej dawce humoru... takiego perwersyjnego anime jeszcze w życiu nie widziałem, końcówka powala na maksa (evil spirit w postaci ekscybicjonisty smile_big rotfl).
Myślałem, że normalnie nie wytrzymam i padnę... polecam każdemu!!!
I tu prośba dla tłumaczy, zabierzcie się za translation tej "kupy śmiechu"... onegai jezor

Ostatnio edytowany przez kingston (2006-05-17 18:24:18)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024