#81 2006-06-07 14:58:36

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Sempai napisał:
Winged napisał:

Na cholerę mam ściągać anime przy którym pojawiają się opinie świadczące, że przynajmniej połowa odcinków jest z nurtu, jakiego nie lubię. Czy muszę, aby dowiedzieć się tego ściągać chociażby jeden odcinek? Wystarczy mi opinia osób, które uważam za obdarzone podobnym do mojego gustem i które podają mi pewne ułomności określonego tytułu.

dla jednych jest ciekawe, a dla innych to samo jest koszmarnie nudne, skad wiesz ze akurat to o czym mysli recenzent bedzie twoimi odczuciami w trakcie ogladania? poki nie obejrzysz to sam sie nie przekonasz


Obiektywność, bezstronność, brak uprzedzeń, umiejętność oceny rzeczywistości w sposób
realistyczny, niezależny od osobistych upodobań i emocji.
by Wikipedia

z czego wynika ze nawet wlasna opinia moze byc obiektywna jesli nie kierowana jest  wplywem wyzej wymienionych upodoban i emocji

Opinia nie może być obiektywna (chyba). Jest to czyjś pogląd na jakąś sprawę. "To jest złe" lub "to jest dobre" - podstawowe opinie. Możesz wymienić to jest złe i podać argumenty, albo to jest dobre i podać argumenty. Jednak zważ, że nawet jeśli potraktujesz jakąś sprawę z obu stron, to dla jednych, to, co podasz będzie dobre, a dla drugich złe. Świat jest względny. Zresztą sam o tym napisałeś. Nie wiem, jak wyrażając swoją opinię można nie być bezstronnym, w końcu wyrażając ją, musisz opowiedzieć się po którejś ze stron. Nawet jeśli się powie, że jest się pośrodku, to i tak wybierasz jakąś opcję. Jak wyrazić opinię bez zawarcia swoich upodobań i emocji? Czy bez swojego gustu możesz powiedzieć, że Ci się coś podoba? Czy wtedy byłaby to opinia?
Skąd wiem, że moje odczucia będą podobne? Wanderer podał kilka sytuacji, jakie występują w Shuffle plus scharakteryzował postacie. Do tego znam mniej więcej jego gust, albo jego odczucia względem innych anime i wiem, że moje są podobne. Dlaczego miałbym mu nie zaufać?


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#82 2006-06-07 15:01:08

lukio
Użytkownik
Skąd: Zgierz
Dołączył: 2006-04-19

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

"Każde anime jest warte obejrzenia nawet po to, aby powiedzieć, że było beznadziejne."

(mam nadzieje ze mnie nie powiesza za prawa autorskie oczkod, ale strasznie pasuje do tej dyskusji)

btw ogladanie anime powinno sprawiac przyjemnosc(hentajowcy[ostrzezenie][hehe]) jesli jakis gatunek Ci (bez osobowo, nie pije do nikogo)nie odpowiada, siegnij po cos innego respekt

Offline

#83 2006-06-07 15:26:14

Sempai
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Winged napisał:

Możesz wymienić to jest złe i podać argumenty, albo to jest dobre i podać argumenty

I wlasnie uwazam ze w recenzowaniu powinno sie tego trzymac, a pozatym wzorujac sie na tej definicyjnej obiektywnosci rowniez mozna jak najbardziej wyrazic swoje poglady poniewaz juz wypisujac to co jest dobre w anime, a co zle juz wyrazasz swoj poglad (bo ktos inny moze sadzic inaczej).

A tak nawiasem mowiac wanderer po kiego zaczales ogladac ta serie? skoro jak sam twierdzisz nie lubisz tego gatunku, a wiekszosc recenzji jest nie przychylna.

lukio napisał:

"Każde anime jest warte obejrzenia nawet po to, aby powiedzieć, że było beznadziejne."

z tym sie zgodze w 100% juz nie raz mnie zycie nauczylo zeby sie nie wzorowac na cudzej opinii

~~

Offline

#84 2006-06-07 15:49:22

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Sempai napisał:
Winged napisał:

Możesz wymienić to jest złe i podać argumenty, albo to jest dobre i podać argumenty

I wlasnie uwazam ze w recenzowaniu powinno sie tego trzymac, a pozatym wzorujac sie na tej definicyjnej obiektywnosci rowniez mozna jak najbardziej wyrazic swoje poglady poniewaz juz wypisujac to co jest dobre w anime, a co zle juz wyrazasz swoj poglad (bo ktos inny moze sadzic inaczej).

No to Wanderer stwierdził, że anime jest kiepskawe, co potwierdził argumentem zbytniej słodyczy. Myślę, że jako Azumaniak lubi słodycz pierwszej klasy. smile
Czyli jeśli wyrazisz swój pogląd, to już będzie to opinia. Dla mnie to, co powiedział Wanderer, jak i Inni są prywatnymi opiniami na temat tego tytułu. Były argumenty za i przeciw z różnych stron. Nikt nie musi tu być obiektywny. Obiektywny powinienem być ja, który decyduję, czy obejrzeć Shuffle, czy nie. Muszę przeanalizować za i przeciw. Dyskusja służy podaniu swoich argumentów, które wykształciły się na gruncie własnych doświadczeń z danym tytułem. Recenzja powinna zawierać plusy i minusy, jednak ciągle będzie to tylko jeden punkt widzenia. Plus fakt, że recenzent może podsumować wszystko swoją opinią, czy warto oglądać.
Reasumując nie wiem, o co Ci z tą obiektywnością chodzi, bo dla mnie opinia raczej obiektywna być nie może. Chyba, że mnie przekonasz. smile 
Dwie osoby, których zdanie bardzo sobie cenię, oceniły to anime jako kiepskawe (podały argumenty mnie przekonujące). Pod hasłem "cenię" zawiera się także podobne podejście do zagadnienia słodyczy u dziewczyn z anime. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#85 2006-06-07 16:12:59

Sempai
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

dobra starczy tej walki z wiatrakami wole sobie jakies anime obejrzec, a nie tracic cenny czas, widze ze i tak nic to nie da zawsze pojawi sie ktos kto sie ze mna niezgodzi, jednak nie twierdze ze kazdy musi sie zgadzac
kwestie obiektywnosci i jej znaczenia pozostawiam do osobistej kontemplacji, mysle ze jasniej nie moge tego wytlumaczyc bo pogubilbym sie w tej matni
podsumowujac nie wiem o co juz tutaj sie kluce bo totalnie odbieglismy od tematu, nie mam szans sam atakowany przez tylu antyfanow, a jesli nie mozesz wygrac to nie ma sensu walczyc ~~

Ostatnio edytowany przez Sempai (2006-06-07 16:18:33)

Offline

#86 2006-06-07 16:41:19

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Sempai napisał:

dobra starczy tej walki z wiatrakami wole sobie jakies anime obejrzec, a nie tracic cenny czas, widze ze i tak nic to nie da zawsze pojawi sie ktos kto sie ze mna niezgodzi, jednak nie twierdze ze kazdy musi sie zgadzac

Chyba czas spędzony na dyskusję jest lepiej spożytkowany niż na oglądanieuanime. Szczególnie, że dyskusja nie stała na niskim poziomie.

Sempai napisał:

kwestie obiektywnosci i jej znaczenia pozostawiam do osobistej kontemplacji, mysle ze jasniej nie moge tego wytlumaczyc bo pogubilbym sie w tej matni

Szczerze mówiąc nie widziałem, żebyś w jakikolwiek sposób mi wyjaśnił o co Ci chodzi w obiektywności. Dałeś wytłumaczenie z Wikipedii (która nie dla każdego jest autorytetem) i na tym skończyłeś. Starałem się przedstawić swój punkt widzenia na recenzję, na opinię, ale w zamian dostawałem jedno zacytowane przez Ciebie zdanie plus Twój komentarz.

Sempai napisał:

podsumowujac nie wiem o co juz tutaj sie kluce bo totalnie odbieglismy od tematu,

Z offtopiców zawsze robią się najciekawsze tematy. Dobrego offtopicu nigdy nie postrzegałem jako czegoś złego i niewartego uwagi.

Sempai napisał:

nie mam szans sam atakowany przez tylu antyfanow,

Nie jestem antyfanem, chciałem tylko podyskutować. I przez ilu antyfanów? Tylko Wanderer z Tobą rozmawiał. Przecież nikt z nas nie atakował. Prowadziliśmy tylko dysputę.

Sempai napisał:

a jesli nie mozesz wygrac to nie ma sensu walczyc ~~

Cel nie zawsze jest najważniejszy. Czasami droga jest o wiele istotniejsza. Jeśli się przegrywa czegoś ucząc, to jest to zwycięstwo. smile


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#87 2006-06-07 16:47:17

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

To może powiem tak: Czy jeśli jakaś osoba nie przepada za tytułem (rodzajem), który np. ja uwielbiam, to czy należy nie szanować jego poglądów? Znienawidzić go za to? Odpowiadam NIE!!! Wandererowi Shuffle się nie podobało i tyle, jego sprawa... uszanuję jego opinię. Mnie natomiest ten wyraz słodyczy się podobał (choć patrząc na reckę Wanderera to niektóre akcje wydają się naprawdę głupie [w kazdtym anime coś się znajdzie]) i nie kłóce się na forum... Masz wolne zdanie, oni też... Po co to wlec przez ileś tam postów skoro sprawa została już kilka razy wyjaśniona? Dla sprostowania, mimo iż recka była tą negatywną, za zgodą Wanderera umieściłem ją na swoim forum. Poza tym w tej recce użył takich zwrotów, które mnie zwaliły z nóg totalnie - Mnie - Oyashiro-sama:).

Offline

#88 2006-06-07 16:55:57

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Virus napisał:

To może powiem tak: Czy jeśli jakaś osoba nie przepada za tytułem (rodzajem), który np. ja uwielbiam, to czy należy nie szanować jego poglądów? Znienawidzić go za to? Odpowiadam NIE!!! Wandererowi Shuffle się nie podobało i tyle, jego sprawa... uszanuję jego opinię. Mnie natomiest ten wyraz słodyczy się podobał (choć patrząc na reckę Wanderera to niektóre akcje wydają się naprawdę głupie [w kazdtym anime coś się znajdzie]) i nie kłóce się na forum... Masz wolne zdanie, oni też... Po co to wlec przez ileś tam postów skoro sprawa została już kilka razy wyjaśniona? Dla sprostowania, mimo iż recka była tą negatywną, za zgodą Wanderera umieściłem ją na swoim forum. Poza tym w tej recce użył takich zwrotów, które mnie zwaliły z nóg totalnie - Mnie - Oyashiro-sama:).

a) Nikt się nie kłóci.
b) Wyjaśniona? Nowi ludzie, nowe pomysły, nowe spojrzenie na sprawę. Nie ma co kończyć, gdy ktoś chce coś dodać.
c) Fora dyskusyjne są od tego, by rozmawiać, wymieniać swoje opinie, porównywać je i zderzać ze sobą różnorakie poglądy. Czy ciekawsze jest taka dyskusja, czy taka, gdzie każdy, by powiedział:
- podobało mi się
- nie podobało mi się
Ostra "walka: na argumenty to jest coś ciekawego. smile
d) Nikt tu nie zabrania nikomu wyrażać swoich opinii (szanujemy każdego zdanie, ale nie musimy się z nim zgadzać, więc podejmujemy z nim polemikę).


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#89 2006-06-07 18:33:00

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

No i spox... ale według mnie po co się milion razy powtarzać (skoro to samo było kilka stron wcześniej) - bo w sumie ta rozmowa taka jest... Sempai najeżdża - Wanderer się broni i próbuje wyjasnić swój pogląd jak najdelikatniej i na chłopski rozum rotfl. Fin

Offline

#90 2006-06-07 19:36:07

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

A tera z innej beczki czy Girls Bravo grupy LIME ma cenzurę czy nie?(a wogóle po co cenzura to nie hentai chyba bo nie oglądałem)

Offline

#91 2006-06-07 19:57:35

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

ściągnij sobie Girls Bravo od ASG-Across, nie dość że robią na DVDripach, ponadto jest bez cenzury (Lime jest robione prawdopodobnie na TVripach więc ma), w dodatku fajnie im to wyszło. A kolejną ważną cechą jest to, ze tłumaczenie robi Asokista (projekt prywtny:P):D.

Offline

#92 2006-06-07 20:00:55

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

mogę prosić o link do torrenta od grupy ASG-Across bardzo proszę[wstyd]

Offline

#93 2006-06-07 20:02:08

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Na anfo smile Albo na ich stronie smile

Offline

#94 2006-06-07 20:04:54

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Zgrzyt napisał:

mogę prosić o link do torrenta od grupy ASG-Across bardzo proszę[wstyd]

Bezpośrednio do downloadu. Ale czy Oni zrobili wszystko? Czy tylko 6?


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#95 2006-06-07 20:27:31

Sempai
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

jednak wyszlo ze ja jestem ten zly, w sumie tego sie spodziewalem ~~
co do tej obiektywnosci to czytaj uwazniej moje posty pisalem o co chodzi w obiektywnosci ~~

Ostatnio edytowany przez Sempai (2006-06-07 20:31:18)

Offline

#96 2006-06-07 20:59:44

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Nikogo nie osodządzam i nie oceniam:) - jeśli pijesz do mnie:). Po prostu z waszej wymiany zdań/kłótni/dyskusji (niepotrzebne skreślić:P) miałem niezły ubaw. Ja jestem neutralny. Jestem fanem Shuffle! ale recka Wanderera mi się podobała (choćby pod tym względem - poprawiacz humoru:P).

Offline

#97 2006-06-07 21:11:27

Sempai
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-01

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

nie ma to jak bujac sie po forach i rozpetywac takie male burze ~~

Offline

#98 2006-06-08 00:24:59

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Sorki, że tak późno odpowiadam, ale ta praca... oczkod

Sempai napisał:

wyraznie napisalem ze aktualnie, a nie caloksztalt topicu - chodzilo mi o nasza dyskusje ... (a potem mi wciskaja ze nie zrozumialem)

Napisałeś "imo ten topic i tak do niczego aktualnie nie prowadzi", więc zrozumiałem, że chodzi ogólnie o cały ten topic, a nie naszą rozmowę, bo też tak można było to odebrać. Topic jest młody, cały czas aktywny, więc słowo "aktualnie" mogło odnosić się do jego całego.

Sempai napisał:
Wanderer napisał:

Naprawdę cię tak boli, że założyłem nowy temat?

otoz to

A to dlaczego? Moderatorem jesteś? Czy może po prostu zabolała cię negatywna opinia na temat Shuffle?

lukio napisał:

"Każde anime jest warte obejrzenia nawet po to, aby powiedzieć, że było beznadziejne."

Znam to poiwiedzenie, ale nie zgadzam się z nim. Bo w ten sposób, to samo można powiedzieć o zwykłych filmach, książkach, sztukach teatralnych, obrazach i o wszystkim na co musimy stracić czas, żeby to poznać. Rozumując w ten sposób, nie sugerując się opiniami w gazetach, telewizji, internecie czy po prostu opiniami znajomych, musielibyśmy oglądać wszystko co się nam pod nos podsunie tylko po to, żeby w większości przypadków powiedzieć, że: obejrzałem (przeczytałem), straciłem czas, beznadzieja. A tak znając opinię osób o podobnych gustach, komentarze w sieci i recenzje, mam mniej więcej wgląd w to, o czym jest dany film, książka itp. i dzięki temu obejrzę więcej pozycji mnie interesujących, przez co nie zmarnuję czasu na patrzenie na coś, czego nie lubię.

Sempai napisał:

A tak nawiasem mowiac wanderer po kiego zaczales ogladac ta serie? skoro jak sam twierdzisz nie lubisz tego gatunku, a wiekszosc recenzji jest nie przychylna.

W moim pierwszym topicu napisałem jak doszło do tego, że wziąłem się za tą serię.
To, że nie lubię tego gatunku to zrozumiełem dopiero teraz, bo jest to dopiero trzecie anime tego typu (harem anime) jakie oglądałem (Love Hina, Ichigo 100%, Shuffle). Jeszcze widziałem He Is My Master, ale to chyba nie harem anime. Wcześniej pisałem, że nie lubię ecchi, ale sprawa raczej nie tkwi w samym ecchi, ale w haremówkach po prostu, w nierealności tego gatunku. Wcześniej po prostu myślałem, że źle trafiam. Ale teraz wiedząc, że chyba wszystkie pozycje z tego gatunku właściwie są o tym samym, odpuszczę sobie ściąganie innych takich tytułów.

Ostatnio edytowany przez Wanderer (2006-06-08 00:57:23)


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#99 2006-06-08 07:38:21

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

ty nawet LOL x 100 nie pomoże trzeba was pozabijać smile
Wanderer  połowa(oby tylko połowa) anime jak na współczesne czasy jest nierealna

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2006-06-08 07:40:08)

Offline

#100 2006-06-08 07:43:15

lukio
Użytkownik
Skąd: Zgierz
Dołączył: 2006-04-19

Odp: Przesłodzona szuflada... bleee

Wanderer napisał:
lukio napisał:

"Każde anime jest warte obejrzenia nawet po to, aby powiedzieć, że było beznadziejne."

btw ogladanie anime powinno sprawiac przyjemnosc jesli jakis gatunek Ci (bez osobowo, nie pije do nikogo)nie odpowiada, siegnij po cos innego

Znam to poiwiedzenie, ale nie zgadzam się z nim. Bo w ten sposób, to samo można powiedzieć o zwykłych filmach, książkach, sztukach teatralnych, obrazach i o wszystkim na co musimy stracić czas, żeby to poznać. Rozumując w ten sposób, nie sugerując się opiniami w gazetach, telewizji, internecie czy po prostu opiniami znajomych, musielibyśmy oglądać wszystko co się nam pod nos podsunie tylko po to, żeby w większości przypadków powiedzieć, że: obejrzałem (przeczytałem), straciłem czas, beznadzieja. A tak znając opinię osób o podobnych gustach, komentarze w sieci i recenzje, mam mniej więcej wgląd w to, o czym jest dany film, książka itp. i dzięki temu obejrzę więcej pozycji mnie interesujących, przez co nie zmarnuję czasu na patrzenie na coś, czego nie lubię.

wystarczylo doczytac do konca..
nie lubisz tego gatunku ok..ale nie wypada wieszac psow tylko dlatego ze Ci sie nie podoba (i jak wspomniales wczesniej nie lubisz tego gatunku...)
nadal bede sie upierac przy tym, ze jedna osoba nie stanowi subiektywnego osadu, wiec niezaleznie od tego kto, co o czym napisze i tak sie przekonam na wlasnej skorze...

ps skoro wiedziales ze Shuffle to haremowka i wiedziales ze nie lubisz haremowek to po co "zmarnowales czas na patrzenie na coś, czego nie lubisz " ?

edit nie polowa a 9 z 10 hehe

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024