#1 2006-08-24 10:29:27

peps18
Użytkownik
Skąd: Chrzanów
Dołączył: 2005-01-29

Robienie gifów

Cześć. Chciałbym się dowiedzieć jakim programem zrobie Gifa z Anime tzn. Podoba mi się pewny moment w Naruto i chciałbym zrobić z niego Gifa 2sec.  za pomoc z góry dziękuje;-)

Offline

#2 2006-08-24 10:31:11

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Robienie gifów

CoffeCup Animator 6.2

Offline

#3 2006-08-24 13:53:13

peps18
Użytkownik
Skąd: Chrzanów
Dołączył: 2005-01-29

Odp: Robienie gifów

Hatake kakashi ;-)w tym programie co podałeś importuje plik avi i mi pisze że plik musi mieć max 500KB :-| a importuje Naruto 198.avi 190MB  Może to jest spowodowane tym iż mam wersje 15 dniową tego programu a jesli nie to pomoż mi jezor Pozdrawiam.

Offline

#4 2006-08-24 13:57:52

Aizen
Użytkownik
Skąd: Z Nienacka
Dołączył: 2005-06-15

Odp: Robienie gifów

Nie znam się na tym za bardzo ale podejrzewam że wyżej wymieniony programik robi gify z bmp lub jpg (to by tłumaczyło te 500kb oczkod ) ale mogę się mylić smile

Offline

#5 2006-08-24 15:42:01

Shima
Użytkownik
Skąd: Suwałki
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Robienie gifów

@peps18: użyj VirtualDub'a => rób tak:
** otwórz film i zaznacz fragment, który chcesz przerobić na gif'a [przycisk 'Home' - początek zaznaczania; przycisk 'End' - koniec; w trakcie używaj strzałek - będzie dokładniej jezor]
** następnie kliknij: File -> Save image sequence...
** w okienku podaj nazwę, wybierz lokalizację i zmień na jpeg [OK]

Dalej połącz pliczki w gif'a w jakimś programie graficznym :]

Ostatnio edytowany przez Shima8 (2006-08-24 15:43:04)

Offline

#6 2006-08-24 19:14:21

star5555
Użytkownik
Skąd: WoNdErLaNd
Dołączył: 2005-12-02

Odp: Robienie gifów

chodzi ci o taką jakość jak ta ?? cartmanfaceanimhw1hy3.gif cartmanfaceanimhw2ii6.gif

Offline

#7 2006-08-24 20:03:04

Maniack
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-01-09

Odp: Robienie gifów

Kubik, mi wyszło cos takiego:
cartmanfaceanimhw1.gif

Sprawa robienia animowanych gifów jest banalnie prosta. Postaram wam się to po krótce wytłumaczyć.

Po pierwsze podoba nam sie pewien fragment, z anime, czy jakiegos filmu. Obojętnie czy plik to mkv czy avi, ściągamy Virtualdubmod, instalujemy i uruchamiamy. Otwieramy nim nasz plik, z którego chcemy zrobić gifa. Przweijamy do interesującego nas momentu, np:
th_vdm1.png- w tym momencie, zaznaczam poczatek sekwencji, za pomoca, klawisza "Home", przewijam pare klaetek do przodu, kursorami na klawiaturze, i mam taki motyw:
th_vdm2.png- w tym momencie klikam na klawisz, "END", czyli zakończenie sekwencji.
Nastepnie klikam na Plik->Zapisz sekwencję zdjęć..., zmieniam format na PNG, wyznaczam katalog docelowy i klikam na ok, tak jak na tym screenie:
th_vdm3.png
Pojawi,nam się takie okienko:
th_vdm4.png- i czekamy grzecznie, aż nam się foty wygenerują.

Krok, drugi, to robienie gifa. Instalujemy program Paint Shop Pro, w standardzie tego programu, jest program Animation Shop. Odpalamy ten program. Klikamy, na:
th_vdm5.png
Pojawi nam się nowe, okienko, wszędzie klikamy dalej, aż do momentu, w ktorym trzeba będzie dodać nasze screeny. Wybieramy folder w którym zapisalismy nasze foty, zaznaczamy je, i klikamy na otwórz:
th_vdm6.png
Później na dalej i na zakończ, po chwili program, wygeneruje nam gifa.
Teraz, możemy bawić się programem, do woli, możemy zrobić resize, wyciąć tylko jakomś część   , za pomocą opcji crop, dodać obramowanie, tekst, czy efekty, wystarczy tylko sie pobawić. Ja chce zmniejszyc gifa, więc klikam, na Animation-> Resize Animation. Pojawi się okienko:
th_vdm7.png
Klikam na okienko, i mam juz gotowego gifa. Jak juz pisałem, wcześniej, można dodać, tekst, czy efekty bądź inne duperelki. Zeby sprawdzić, jak wygląda nasza animacja, klikawy na "view animation". Pozaym, jak chcemy, żeby zwolnic akcje wybieramy opcje, "Frame Properties", i ustawiamy długośc animacji.
Np.:
Animation3-1.gif - Frame Properties ustawione na 10
Animation4.gif - frame properties ustawione na 3.

To by było na tyle wow

Ostatnio edytowany przez Maniack (2006-08-24 20:09:27)

Offline

#8 2006-08-24 21:45:22

star5555
Użytkownik
Skąd: WoNdErLaNd
Dołączył: 2005-12-02

Odp: Robienie gifów

niestety zapomnialeś dodać że większośc nowo wychodzących anime nie da się odpalić za pomocą virtualdubmoda czy tylko mi się tak dzieje no ale co tam pomijając ten fakt radziłbym robić gify w Adobe Image Ready gdyż jest razem z photoshopem i jest łatwy smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024