#1 2005-06-22 21:41:37

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

problem z ogm

w sumie to mam taki maly problem.
Chcialem zrobic w miare dokladny timing do Rurouni Kenshina w wersji ogm. No ale jak wrzucam go na SybEditPlayer'a to mam kilka problemow. Chyba zle mi pokazuje ilosc klatek na sec wiec nie bardzo moge robic w formacie klatkowym, czy ktos zna inny programik ktory nie bedzie mial probelmow z ogm i w ktorym bede mogl tak jak w SEP w prosty sposob wstawic klatke poczatkowa?? Ah no i jeszcze bylo by milo gdyby programik mial mozliwosc przesuwania filmu o kilka klatek, Bo niestety SEP po tym jak mu sie wlaczy pauze i chce sie cofnac do tylu to sie sie wali i nic nie robi (czyt. pozostaje w tym samym miejscu). Bede wdzieczny za podpowiedz


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#2 2005-06-22 21:56:42

KAT
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: problem z ogm

skoro jest to OGM to na bank ma w sobie plik z napisami i gotowym klatkowym timingiem !! Aby go wyciagnac musisz miec virtual duba, otwierasz w nim film nastepnie klikasz STREAMS/STREAMS LIST i dajesz DEMUX i juz masz napisiki, zazwyczaj w SRT, skonwertowac do mDVD mozesz w subedicie.

Offline

#3 2005-06-22 22:54:20

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: problem z ogm

coz jak juz mowilem to wcale nie jest taki prosty problem smile_big napisy do Kenshina sa robione prawdopodobnie na tlumaczeniu innej grupy niz tej ktorej ja posiadam. Timing w srt juz dawno temu wyciagnalem, ale wlasnie sie okazalo ze to jakiego a4e zrobila hardsuba troche nijak sie ma do polskiego tlumaczenia. wiec jako ze jest to ogm to oczywiscie mozna wylaczyc hardusba, wiec ja mam go caly czas wylaczonego i tylko dopasowywuje ten tekst ktory mam, nie wnikajac jak to sie ma do ang suba, Ehh chyba troche zakrecilem, ale jakos sie nie bardzo czuje wiec mam nadzieje ze mozna mnie bylo zrozumiec


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#4 2005-06-23 01:05:27

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: problem z ogm

próbowałeś SubtitleWorkshop?

Offline

#5 2005-06-23 12:32:18

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: problem z ogm

Mało czasu mam więc będzie krótko jezor
ogm - stary format, musi być srt i często są z nim problemy (np z tym przewijaniem do tyłu, gdzie trzeba cofnąć dalej, tak żeby dojść do klatki kluczowej)
a4e - grupa speedriperska, nie obchodzi ich efekt końcowy
napisy prawdopodobnie są do dubingu angielskiego (charakterystyczne dla a4e)
SE ma możliwość ustawienia ręcznego fps filmu (który możemy sprawdzić w gspot, a nawet ten proces zautomatyzować) dzięki czemu wszystko już będzie świetnie pasowało
SW też ma sporo funkcji, ale jak dla mnie jest zbyt mało intuicyjny i stabilny.

Offline

#6 2005-07-29 00:52:41

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: problem z ogm

Eh Yang mam tylko takie male pytanko moglbys rozwinac skroty?? SE, SW (programy?) i jakos tak troche sie bardziej na ten temat rozpisac?

[edit] co do skrotow to wytlumaczenie pojawilo sie zarabiscie szybko, dzieki Noctis smile_big, ale nadal nie wiem jak z tym gspot'em dzialac (wyedytowalem posta zeby nie nabijac licznika i nie zajmowac miejsca :])


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#7 2005-07-29 00:57:37

Noctis
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-03-23

Odp: problem z ogm

SE = SubEdit Player
SW = Subtitle Workshop

Dobrze zgaduję?

SubEdit Player ma problemy z odczytem wartości FPS w plikach .ogm
Trzeba mu podawać ręcznie.

Offline

#8 2005-07-29 15:19:06

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: problem z ogm

Dobrze się domyślasz.

Gspot - instalujesz, odpalasz i przeciągasz plik na okienko, wtedy możesz odczytać wszystkie info, wliczając w to prawidzywy fps. Niestety gspot nie obsługuje mkv.

Offline

#9 2005-08-05 18:50:19

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: problem z ogm

Yang czy jest inny program do sprawdzania bitrate?? bo jedyne co mi pokazuje GSpot przy ogm jest cos takiego:
wielkosc, rodzaj kontenera, user data. Nie pokazuje zadnych info odnosnie video.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#10 2005-08-05 20:43:37

amarthar
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: problem z ogm

VDMod. Otwierasz w nim ogm, i dajesz na File -> File Information

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024