#3341 2013-09-13 09:49:53

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Czyli z tego również wynika, że żaden z twórców anime jednoznacznie nie stwierdził, że

Pokaż spoiler
Lelouch na pewno umarł.
W anime jakby sugerowali widzowi, że
Pokaż spoiler
przeżył
, ale zarazem to nic pewnego.

Offline

#3342 2013-09-13 09:59:29

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Z tego wynika, że masz ruszyć swoją makówką i sam zinterpretować zakończenie - poznaj potęgę "otwartego" zakończenia. cool

A później nie ma co się dziwić, że ambitne anime - gdzie nic nie jest podane jasno na tacy - tak kiepsko się sprzedaje cholera.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3343 2013-09-13 10:26:58

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

FAiM napisał:

Z tego wynika, że masz ruszyć swoją makówką i sam zinterpretować zakończenie - poznaj potęgę "otwartego" zakończenia. cool

A później nie ma co się dziwić, że ambitne anime - gdzie nic nie jest podane jasno na tacy - tak kiepsko się sprzedaje cholera.

Oczywiste, że skoro twórcy nie chcą nic jednoznacznie pokazać lub powiedzieć to znaczy, że wolą żeby fani sami to po swojemu interpretowali.

Takie zakończenia jak w Code Geass są najgorsze. Higurashi to natomiast świetny przykład anime z bardzo dobrym zakończeniem. Tak to właśnie powinno wyglądać.

A odnośnie ambitności Code Geass to co prawda wyróżnia się pozytywnie pod tym względem od większości anime, ale zarazem ma trochę niepotrzebnych głupot i niedorzeczności (podałem przykłady na poprzedniej stronie). Poza tym niektóre postacie (w tym Kallen) były dosyć irytujące (chociaż nie zawsze). Najbardziej trzymała mnie przy tym anime postać C.C. i dosyć emocjonujące walki plus ciekawa fabuła.

Jeśli chodzi o wyniki sprzedaży to nie wiem jakie były, ale na pewno CG "kiepsko" się nie sprzedawało.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2013-09-13 10:29:51)

Offline

#3344 2013-09-13 10:38:42

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Nie uważam CG za jakiś szczególnie ambitny tytuł - to była ogólna uwaga, dlatego została odpowiednio oddzielona od wypowiedzi dotyczącej CG oczkod.

Higurashi nie oglądałem, więc nie wiem jakie jest tam zakończenie. Ale osobiście wolę tytuły w których trzeba trochę pomyśleć, a nie jak wszystko jest podane na tacy. Z drugiej strony nie lubię jak sporo rzeczy zostaje w ogóle niedopowiedzianych, jakby autorzy o nich zapomnieli bądź sami nie wiedzieli o co w nich chodziło.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3345 2013-09-13 10:53:02

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

FAiM napisał:

Higurashi nie oglądałem, więc nie wiem jakie jest tam zakończenie.

Mniejsza o to jakie jest bo po prostu podobało mi się, że w II sezonie zaczęli powoli i bardzo dokładnie wyjaśniać wszystkie tajemnice i dziwne rzeczy w tym anime (a było ich sporo). Czyli I sezon to prawie same zagadki, a II to (w większości) ich wyjaśnianie.

Ogólnie powiem, że dziury fabularne i różne nielogiczności są niestety dosyć częste w anime (w GC również były, ale oczywiście to nie spowoduje od razu, że dana seria przestanie mi się podobać  smile ).

A z tego co piszesz wynika, że uważasz

Pokaż spoiler
iż Lelouch przeżył, a zarazem podoba ci się, że twórcy nie pokazali tego bezpośrednio lecz chcą żeby samemu to interpretować.
  smile

Ja jednak wolałbym, żeby twórcy zrobili inaczej tą końcówkę ostatniego odcinka. No i oczywiście jeszcze z 2-3 postaci powinny zostać uśmiercone, a niestety tak się nie stało.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2013-09-13 10:59:20)

Offline

#3346 2013-09-15 11:27:17

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Pokaż spoiler nowa postać w Akito the Exiled
9Rtmt9x.jpg
"Julius Kingsley"

...Oni tak na serio?

Edycja przeniesiona do nowego posta.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2013-09-15 11:34:22)

Offline

#3347 2013-09-15 11:29:51

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Pod opaską na pewno na geassa.

Offline

#3348 2013-09-15 11:32:38

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Ta... jakoś nie chce mi się wierzyć w takie przypadkowe podobieństwo.

Offline

#3349 2013-09-15 11:38:48

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

A co w tym dziwnego? Przecież Akito the Exiled dzieje się pomiędzy pierwszym, a drugim sezonem. Jak dobrze pamiętam, to akcja drugiego sezonu dzieje się rok od wyprania mózgu - więc przez ten czas Lulu mógł być Juliusem Kingsleyem oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3350 2013-09-15 11:41:11

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Julius Kingsley = Lelouch Lamperouge

Aktualne i nowe postacie ;3

Obrazek 1, Obrazek 2

Ostatnio edytowany przez Gerard (2013-09-15 11:41:40)

Offline

#3351 2013-09-15 12:05:16

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Gerard napisał:

Julius Kingsley = Lelouch Lamperouge

Aktualne i nowe postacie ;3

Obrazek 1, Obrazek 2

Niekoniecznie. Na internetach piszą, że to albo sam Ruruszu, albo jego klon, albo brat bliźniak. W każdym razie głosu użycza mu ten sam aktor.

Offline

#3352 2013-09-15 12:13:28

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

A czym się niby różni jego stwierdzenie, że to Lulu, od tego co "piszą na internetach"?
Wszystko to czyste spekulacje... a znając CG, to najwcześniej wyjaśnią to w ostatnim odcinku albo wcale baka.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3353 2013-09-15 12:19:53

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Stwierdzenie nie równa się domniemaniu.

Offline

#3354 2013-09-15 16:01:07

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Jeszcze napiszę coś odnośnie II sezonu Code Geass. Niestety twórcy tego anime bardzo lubią niedopowiedzenia  i nie chodzi tylko o końcówkę bo we wcześniejszych odcinkach również tak było. Na przykład w epizodzie, który pokazuje przeszłość C.C. nie pokazali dokładnie na czym polegało przekazanie kodu nieśmiertelności. Możliwe, że to cenzura tamtej sceny bo była zbyt brutalna.  Wyglądała naprawdę dziwnie (zrobili celowo niewyraźny obraz, a najważniejsze całkiem wycięli).

Jednak sądzę, że było tak jak napisałem poniżej.

Kod nieśmiertelności, który ona posiada uwidocznił się na jej czole, ale jeśli chodzi o tą

Pokaż spoiler
bliznę na jej piersi to jak rozumiem powstała dlatego, że tamta zakonnica ją zaatakowała i chyba zabiła. Jednak domyślam się, że samo przekazanie kodu tego nie wymagało. Zakonnica po prostu mogła się wreszcie zabić, a C.C. była już wtedy nieśmiertelna. Jednak jest coś takiego jak aktywacja kodu nieśmiertelności, gdyż żeby był widoczny to dana osoba musi zostać zabita i zmartwychwstać (tak było z ojcem Leloucha). Zakonnica prawdopodobnie nie musiała ranić C.C. ale widocznie musiała użyć siły żeby przekazać jej swój kod. Na pewno przy przekazaniu/zabraniu kodu nieśmiertelności konieczny jest kontakt fizyczny. Ta blizna na piersi, którą ma C.C. jest od ciosu, który został zadany jeszcze przed aktywacją kodu nieśmiertelności i dlatego pozostała na zawsze.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2013-09-15 16:08:57)

Offline

#3355 2014-01-07 16:31:21

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Druga OVA "Akito bez kraju" całkiem fajna, a "centaur" i Narodowy w Warszawie rozwalają system.

Offline

#3356 2014-01-07 17:26:18

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Mnie również się podobało. Broń tego złotego mecha to dopiero był wynalazek. Durnota i fanserwis obecne, wiadomo Code Geass zobowiązuje. Widać jednak, że sporo kasy na to poszło, bo oprawa jest całkiem niezła. Na wiosnę ma być chyba kolejna OAVka, obejrzy się.

Offline

#3357 2016-02-28 15:44:22

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Obejrzałem sobie wszystkie pięć filmów o przygodach Akito. Jak już gdzieś pisałem, pierwsze dwa mi się podobały, 3 zaliczył dużą tendencję spadkową, ale wciąż trzymał pewien poziom, czwarty jest już naprawdę średni, niestety ostatni jest jak dla mnie totalną porażką, który przekreśla niejako wszelkie pozytywny płynące z trzech pierwszych filmów.
Od początku serii wydawało mi się, że twórcy wymyślają ją na poczekaniu i z filmu na film zmieniają pewne koncepcje. Wiele ciekawie zapowiadających się wątków zostało albo porzuconych, albo podsumowanych w trzech scenach (dla przykładu pojawienie się Juliusza Kingsleya, w zasadzie równie dobrze mogłoby go w filmie nie być, a jego rolę mógł odegrać Shaing). Jeśli wydawało się wam, że ten cały metafizyczny bełkot z serii telewizyjnej (Miecz Akaszy, koncepcja boga "Jowisza") był głupi, a moc niektórych Geassów przesadzona, czekajcie, aż zobaczycie ostatni film, który pod tym względem osiągnął dno. To już nie jest nawet metafizyczny bełkot, a głupie jak but czary-mary, hokus-pokus.
Z ciekawie zapowiadającej się powieści żołnierskiej, pokazanej z perspektywy państw innych niż w serii TV, które początkowo starano się jakoś interesująco przedstawić, otrzymaliśmy historię "walki" dwóch braci, z czego jeden jest upośledzony psychicznie. Również inne postacie nie wypadają lepiej. Antagoniści, z upośledzonym Shaingiem na czele, wypadają niezwykle blado i daleko im do chociażby Orange'a, że o Kornelii czy o Karolu nie wspomnę (chociaż ten ostatni też miał nierówno pod sufitem). Główni bohaterowie też są do bólu schematyczni (księżniczka-idealista i dobroduszny emo, kryjący się pod maską bezdusznego żołnierza, było? Było, tysiące razy).

Krótko podsumowując:

+ ciekawie zarysowana alternatywna wersja Europy
+ było, nie było, to w końcu Code Geass
+ centaur i Narodowy w Warszawie
+ Carskie Sioło i despotyczny Rurusz

- która jest olana w dalszych filmach
- który nie umywa się do serii TV
- które po bliższym przyjrzeniu się okazując się komiczne
- którego zamknęli w loszku po jednym filmie

Ogólnie: 6/10. Obejrzeć jak najbardziej można, ale szału nie ma.

Pokaż spoiler
0229444626002.jpg

Offline

#3358 2016-02-28 15:54:21

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Można już gdzieś dorwać 5. film z angielskimi napisami? Czy oglądałeś RAW-y? Ja po 4 odcinkach jestem trochę rozczarowany, kompletnie nie czuć klimatu CG, a samego Rurusza i Suzaku to tam strasznie na siłę dali. Max 5/10 dla mnie.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3359 2016-02-28 16:06:18

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Sado napisał:

Można już gdzieś dorwać 5. film z angielskimi napisami? Czy oglądałeś RAW-y? Ja po 4 odcinkach jestem trochę rozczarowany, kompletnie nie czuć klimatu CG, a samego Rurusza i Suzaku to tam strasznie na siłę dali. Max 5/10 dla mnie.

Rawa oglądałem, ale w zasadzie nie ma tam czego nie rozumieć, no może poza tym pseudonaukowym bełkotem o falach mózgowych i załamaniach czasoprzestrzeni smile_big Ale to nie ma sensu większego nawet po angielsku smile_big

Zarathustra napisał:

Była przynajmniej jakaś finałowa super walka pod względem akcji i animacji, czy tylko gadające głowy?

Niby była, ale pozostawiająca wiele do życzenia.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2016-02-28 16:57:22)

Offline

#3360 2016-02-28 16:52:11

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Była przynajmniej jakaś finałowa super walka pod względem akcji i animacji, czy tylko gadające głowy?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024