#1 2005-07-07 19:27:29

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Anime w polskiej telewizji

Problem pewnie jest znany . A wiec tak czy sa jakies nikłe szanse abybśmy zobaczyli anime z wysokiej pólki w polsce w naszej telewizji ?
Stacje które emituja anime to zwykle jest to anime słabe( nieraz z powodu dabingu) jedynym wyjatkiem jest hyper (lecz on ostatno też nic nadzwyczajnego nie zrobił poszczajac nam powtórki {nieraz gorsze od pierwszej emisji np. Last Exille które jest powtarzane niewiem poco ale jest puszczany z dabingien co zniczyło cała frajde ogładania tej być niebyć dobrej animacji .} Mam nadzieje ze to chwilowa niedysozycja zwiazana za letnim okresem i zaraz po GTO wypuszczą coś nowego) Niestety reszta staciji odstaje np. wielce jestem zawiedzony postawa tvn 7 które kiedyś było "prekursorem" anime w polsce a teraz sami wecie co tam leci ([placze] telenowele[placze]), dalej Polsat oni maja wzloty i upadki z naciskem na upadki, nawet jak coś wyoszcza to nawet dobra serie skopia swojim tłymaczenem ( notabene mogliby sie uczyć od niejednego "tłumacza" z animesub) o poloni1 zapomnijmy a TVP nieraz zabłyśnie jakimś filmem

Teraz mam pytanie co wy myslicie na temat anime w polskiej telewizji i czy macie jakieś pomysły aby zaradzić tej tragicznej sytuacji? (czy zostalo nam tylko zbieranie anime sie na własną rękę?)

Offline

#2 2005-07-07 19:40:25

Ember
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-07

Odp: Anime w polskiej telewizji

Moim zdaniem zostało zbieranie anime na własną ręke... Czasy kiedy puszczali na TVN7 (raczej RTL7 smile_big ) DB były git... teraz już wątpie żeby puścili co ciekawego... A mógłbym sie ząłożyć, że gdyby któraś stacja puśćiła lepsze anime powiedzmy Naruto, to z pewnością oglaalność podskoczyłaby kilkakrotnie... A tak wogóle to tłumaczenia są do gitu, szczególnei w DB, ale to da się jakoś znieść...

P.S. Dużo ludzi robi petycje na stronach ale i tak wątpie żeby to poskutkowało...

Offline

#3 2005-07-07 19:51:46

Anaka
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Na AXN od jutra macie Samurai 7, jakby ktoś miał tą płatną stację.

Offline

#4 2005-07-07 20:00:15

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Anime w polskiej telewizji

Jeszcze na Canal+ czasem coś fajnego może poleci, chociaz ostatnio dałem sobie spokój z wyszukiwaniem anime w telewizji, czekam co najwyżej na to co puszczą na Hyperze. Niestety dopuki nie doczekamy się kanału z kreskówkami z prawdziwego zdarzenia (a nie polskiej wersji karton network czy jetix'a) nie mamy co liczyć na regularne oglądanie anime w tv.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#5 2005-07-07 20:08:00

Keiichi
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

kiedyś na cyfrze+ był program Mangaz i tam podobno sporo anime leciało i głównie z napisami.... ale nie wiem czy jeszcze ten program istnieje bo kumpel jush nie ma cyfry:P

Offline

#6 2005-07-07 21:43:24

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

ja mam Mangas oczkod Anime od rana do nocy:D
jest tam Wolf Rein, Iria, Escaflowne, Ranma, You're Under Arrest, Lady Oscar
był
Vandread (2 seria), Witch Hunter Robin, Cats Eyes (nie jestem pewien czy dobrze zapisałem) i inne których nie pamięam

do tej firmy należy też NT1 i AB1 im też zdaża się coś póścić
Fantasy - sama erotyka yoai hentai yuri itp

Offline

#7 2005-07-07 22:02:41

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Odp: Anime w polskiej telewizji

Mam pytanie co do tej stacji. ( bo kiedyś szukałem go i nie mogłem znaleść )

1 To jest polski program ?
2 Jest w poakiecie Cyfry + czy może dekodera Polsatu ?
3 jak cyfry to na jakim kanale lub jaki pakiet ?

Z góry dzienki smile

Offline

#8 2005-07-07 22:03:55

aya17
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-12-20

Odp: Anime w polskiej telewizji

Bardzo mi się tęskni do czsów gdy było RTL7:) wtedy to był puszczali pasmo anime przez 2 godzinki, a teraz???? Nie ma już RTL7 tylko TVN7 i jestk ompletna klapa!!!![placze] Bardzo u mnie przez to stracili. Zbieram anime przez to na własną rękę.

Offline

#9 2005-07-07 22:04:41

Pinki
Użytkownik
Skąd: Katowice/Drutarnia ;-)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Mangas?? A to jest polska stacja? Najgorsze dla mnie jest to że ja mam tylko TVP 1, TVP 2, Polsat i TVN, a tam jak coś kiedyś poleci (prócz Pokemonów i innych Yugi Oh'ów) to będzie cud. Mi na razie pozostaje internet. Oyasuminasai

Offline

#10 2005-07-07 22:12:53

Keiichi
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

nie no kiedyś to były czasy... na poloni poloni1 i rtl7 zawsze leciało jakieś fajnie anime <od czasu do czasu puścili cos na naszej telewizji albo późniejszej tv4> a teraz pozostał polsat który same denne serie puszcza np. duel masters nie wiem co może być w tym anime ciekawego.... do tego jeszcze ten denny polski dubbing

Offline

#11 2005-07-07 22:19:12

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Anime w polskiej telewizji

Mangas to kanał francuski, a przez to francuskojęzyczny,w poprzednie wakacje zdarzyło mi sie go ogladądać (nie całkiem legalnie jezor )i rzeczywiście anime fajne tyle że nic ni w ząb zrozumieć nie szło.


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#12 2005-07-07 22:19:44

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: Anime w polskiej telewizji

Mangas jest stacją niekodowaną, więc jakbyś miał tuner cyfrowy to to masz. Niestety ale jest to stacja francuska, a u mnie kiepsko z językiem żabojadów. Na canal+ do teraz chyba raz w miesiącu leci anime. Teraz chyba kończą Wolf's Rain. Nie moge sie już doczekać jutra i pierwszej emisji Samurai 7 na AXN. Ciekawe czy ich tłumaczeni dorówna tłumaczeniu Anime-People smile

Offline

#13 2005-07-07 22:32:05

MaX
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-07-03

Odp: Anime w polskiej telewizji

no. polski dubbing dobija.Lektor lepszy. Wole nie myśleć co by było jak by polsat wykupił jakies dobre anime . np. Naruto (pewnie by te same osoby do dubbingu wzieli-koszmar)

Offline

#14 2005-07-07 22:37:16

AKUMA
Użytkownik
Skąd: Wziąć na flaszkę ?!
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Mi tam nie przeszkadza że nie ma anime w polskiej TV i tak TV nie oglądam oczkod Pozatym jak by puścili naruto to był by taki szał jak z DB jezor I znowu internet zalała by masa stron o naruto jezor

Offline

#15 2005-07-07 22:50:01

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Coraz więcej jest dostępnych DVD po polsku i głownie w ten spośób można zdobyć anime. A telewizji nie oglądam więc mnie nie interesuje. Chociaz tak właściwie przydało by się sprawdzić poziom tłumaczenia GTO oczkod.

Offline

#16 2005-07-07 23:15:49

AKUMA
Użytkownik
Skąd: Wziąć na flaszkę ?!
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Wie ktoś czy tłumaczą chociaż z japoskiego czy może z angielskiego ?? jezor Bo u nas to sie można wszystkiego spodziewać smile_big

A TV podobnie jak Yang nie oglądam już jakieś 4 lata smile Czasami tylko jak jestem u kogoś i leci coś to zerkne ale nie mam potrzeby samemu podejść do telewizora i oglądać coś jezor

Offline

#17 2005-07-08 00:27:56

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskiej telewizji

Jeśli z angielskiego to nie jest tak źle. W końcu prawie wszyscy którzy udostępniają tutaj napiski, tłumaczą z angielskiego. Tak więc tu nie chodzi o źródło z jakiego się tłumaczy, ale poziom tłumacza, jak również jego profesjonalizm i przykładanie się do pracy. Bo jesli tłumaczy tylko na odwal się i nie ma pojęcia co tłumaczy (czyli tylko dostaje skrypt, który tłumaczy bez znajomości obrazu) to nie ma szans by to miało ręce i nogi. A jak dojdzie do tego potrzeba "cenzurowania" to już w ogóle możemy zapomnieć o dobrym przekładzie.

Offline

#18 2005-07-08 09:23:11

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

o której będzie Samurai 7 na AXN?

Offline

#19 2005-07-08 10:05:53

Ember
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-07

Odp: Anime w polskiej telewizji

Dragon Ball'a tłumaczyli z francuskiego... A te nazewnictwo jest do bani, a nawet gorzej...
oni sie nawet sami wpakowali... wszystkoi próbowali na logike przetłumaczyć...
np. z "kamehameha" zrobili "fale uderzeniową", a był inny atak który właśnei nazywał sie fala uderzeniowa (kioho konkretnie) i dwa ataki miały nazwe fala uderzeniowa

Offline

#20 2005-07-08 14:09:09

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Anime w polskiej telewizji

na Game One (francuskie) odkryłem anime:o
przełaczyłem na sam koniec więc nieznam nazwy ani nie wiem o czym to jest:(

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024