#1 2004-07-11 23:11:58

SteFan
Użytkownik
Skąd: Starachowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Obcinanie Filmu

Jak obciąć końcówke filmu(najlepiej w VirtualDubie lub innym programie) ???

Offline

#2 2004-07-12 00:25:52

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Obcinanie Filmu

1) Przechodzi do klatki która jest na początku tego co chcesz wyciąć
2) Edit-> Set Selection Start
3) Przechodzisz do osatnij kaltki tego co chcesz wyciąć
4) Edit-> Set Selection End
5) Edit-> Delete

Może się okazać że niezbędna będzie rekompresja... zależy jak trafisz z klatkami i to w jakim kodeku/formacie jest film...

Offline

#3 2004-07-12 13:23:37

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Obcinanie Filmu

Rekompresja jest konieczna przy obcinaniu poczatku. Jak przycinasz końcówke to tniesz w dowolnym miejscu i zawszę będzie dobrze.
Problem jest jeżeli chcesz wyciąć klatkękluczową i pare klatek dalszych, jednak to co jest pomiędzy następną klatką kluczową a tym co wyciąłeś chcesz zostawić. Wtedy trzeba zrekompresować ten fragment i zapisać osobno (z dokładnie takimi samymi ustawieniami jak reszta filmu) i wtedy od klatki kluczowej wybierasz direct stream. Zapisane osobno fragmentyu łaczysz w virtualdub.
Jednak jeśli robisz tylko na klatkach kluczowych to lecisz direct stream.

Offline

#4 2004-07-14 00:42:40

SteFan
Użytkownik
Skąd: Starachowice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Obcinanie Filmu

Dzięki doszedłem do tego sam zeobiłem to troche inaczej wyciołem cały fragment który potrzebowałm od początku(rekompresja nie była potrzebna) jak by ktoś jeszcze potrzebował to zrobiłem to tak:

1.Otworzyłem avi w VirtualDubie (jeśli wyskoczy komunikat z związany z dzwiękiem w mp3 przyciskamy NIE)
2.Odrazu po wczytanu pliku wciskamy HOME (zaznaczamy poczatek filmu)
3. Wyszukujemy miejsce na sówaku w którym film ma się skończyć i naciskamy END(w tym momęcie powinniśmy mieć zaznaczony cały fragment bez końcówki która wytniemy)
4. Teraz pozostało nam zapisać ten fragment 'File->Save as... i KONIECZNIE w rozwijanym menu ' Video mode:' wybieramy DIRECT STREAM COPY(dzieki temu unikniemy rekompresji)

Offline

#5 2004-07-14 02:12:37

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Obcinanie Filmu

To co opisałeś to podstawy użytkowania virtualdub. Czy zaznaczysz czego nie chcesz i wciśniejsz delete, czy zaznaczysz to co chcesz i wciśniesz save as nie ma znaczenia. Efekt będzie ten sam. Problemy zaczynają się tylko i wyłacznie wtedy, gdy początkowa klatka kluczowa nie pasuje.
A to pytanie odnośnie dzwięku występuje tylko gdy dzięk jest zapisany w formacie VBR a nie CBR. W tym wypadku nie zawsze wciśnięcie nie zadziała. Tak właściwie czasami przez to nie można użyć virtualduba bo dzwięk zgubi synchro. W takich wypadkach lepszy jest nandub (prawie to samo, tylko bardziej pod dzwięk).

Offline

#6 2005-09-09 16:03:36

belgrath
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Obcinanie Filmu

witam @ll. Jak rozumiem z wcześniejszych rozmów dotyczyło to plików (AVI) ,moje pytanie brzmi Czy istnieje program do obcinania filmów w formacie MKV jesli istnieje to uprzejmie proszę o podanie nazwy i ewentualnie krótkie wyjaśnienie ja obciąć końcówke filmu. Z góry dzięki.

Offline

#7 2005-09-09 16:26:06

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Obcinanie Filmu

To co wyżej + mkvextract Matroszka to KONTENER smile

Offline

#8 2005-09-09 17:08:47

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Obcinanie Filmu

Baa.. przy MKV wystarczy nawet sam MKVToolnix i opcja jego Split

Offline

#9 2005-09-09 17:21:43

belgrath
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Obcinanie Filmu

dzięki zobacze co mi wyjdzie .

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024