#1 2007-11-10 10:47:15

Tulix
Użytkownik
Skąd: ~~Tarnów
Dołączył: 2006-12-05

Japonskie Lalki - Publikacja

Pracuję od niedawna w pilzeńskim Muzeum Lalek. Tak się składa, ze maja tam pokazna wystawe japonskich lalek. (bodaj jedna z najwiekszych w kraju)

Właściciel Muzeum jest ogromnym pasjonatem japońskiej kultury, legend i mitologii, a w tej chwili przygotowuje się do wydania książki na ten temat. Nakład będzie generalnie mały, bo zainteresowanych może być mało - wąska grupa pasjonatów samej japonii, oraz potencjalna grupa zapaleńców anime.
Ale będzie to pierwsza tego typu publikacja w kraju.

Moje pytanie brzmi: Czy w grupie forumowiczów są jacyś ludzie interesujący się tą tematyką?

(Aha, moje pytanie ma charakter czysto orientacyjny i ankietowy, to nie jest żadna reklama;))
(Zresztą na mojej głowie będą ilustracje i DTP:-D)

Offline

#2 2007-11-10 11:26:46

AceMan
Użytkownik
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Czego dokładnie dotyczyć będzie książka? Może jakiś orientacyjny spis poruszonych tematów?

Offline

#3 2007-11-10 11:27:08

fef212
Użytkownik
Skąd: Agropolis
Dołączył: 2005-03-03

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Ksiazke chetnie bym zakupil. Daj znac jak wyjdzie ok? oczkod

Offline

#4 2007-11-10 11:44:57

Tulix
Użytkownik
Skąd: ~~Tarnów
Dołączył: 2006-12-05

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

AceMan napisał:

Czego dokładnie dotyczyć będzie książka? Może jakiś orientacyjny spis poruszonych tematów?

Dokładnie to będzie coś jak opis legend i mitologii, w odniesieniu do samych lalek.
Ze względu na mały nakład, zdjęcia lalek będą w formie kolorowych wkładek (odtłuszczony papier, wysokiej jakości)

Kilka przykładów:
Lalki Hakata. Przykłady, fotografie (jako załącznik), opis jak powstawały, gdzie leży Hakata (bo to jest miejscowość), i ewentualne legendy związane z lalkami które tam powstają. Zdjęcie:Haftująca Kobieta (styl Hakata)

albo:
Lalki Gosho. Czym są, czemu wyglądają jak wyglądają. itp;
Inne typy lalek, odpowiedniki tych Bóstw.
Przykład (szef wie kto to jest, ja nie wiem:p)

Ostatnio edytowany przez Tulix (2007-11-10 12:01:00)

Offline

#5 2007-11-10 12:23:29

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Ja się piszę na jeden egzemplarz. Wiadomo coś odnośnie ceny?

Offline

#6 2007-11-10 12:34:02

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Też bym chętnie zakupił takie cuś. Jak wyjdzie, to chętnie zamówię.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#7 2007-11-10 12:57:09

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Na ogół czytam książki z biblioteki, ale może reflektowałbym na własny egzemplarz.

Offline

#8 2007-11-10 13:25:27

Tulix
Użytkownik
Skąd: ~~Tarnów
Dołączył: 2006-12-05

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

O cenie zadecyduje nakład, (na razie bliżej jeszcze nieznany:p, dlatego robię rekonesans;))
W każdym razie, jeśli do grudnia podpiszą umowę z drukarnią, będę wiedział na pewno i na pewno dam znać.
Cena... Trudno jeszcze powiedzieć.
A dokładnie: Publikacja z bibliografią zajmuje ok 60 stron. Nam zależy, żeby to wydać jak najtaniej, dlatego zdjęcia będą w formie wkładek. I tak po orientacyjnych rozmowach z drukarniami, za 60 stron + okładka i wkładki (to się jeszcze dopracuje) cena nie powinna przekroczyć 30-40zł przy nakładzie mniejszym jak 1000 sztuk. Ale zapewnić nie mogę, na razie przeprowadzam ankietę:) [bo gdyby okazało się, że całość cieszyłaby się dużym zainteresowaniem, możnaby zaryzykować większy nakład, a co za tym idzie - niższą cenę.]
(A dlaczego w takie formie - bo gdyby to wydać jako album w całości na wysokiej jakości błyszczącym papierze, wyszłoby blisko 100zł... baka
W naszym cudownym Nadwiślańskim nie opłaca się wydawać ksiązek nawet...)

Offline

#9 2007-11-10 14:55:33

Yngoth
Użytkownik
Skąd: Toha Heavy Industries
Dołączył: 2007-07-12

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Ho, ho! To może być całkiem ciekawe smile A jak jeszcze cena ma być tak mała, to tym bardziej warto byłoby się zaopatrzyć w taką książkę :]
Mam nadzieję, że wszystko się Wam uda, powodzenia!

Offline

#10 2007-11-10 16:38:44

Rekid
Użytkownik
Skąd: Ełk
Dołączył: 2005-10-04

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

tez bede zainteresowany ta opcja smile


SZUKASZ INNYCH SPOSOBÓW ZARABIANIA PIENIĘDZY, ZGŁOŚ SIĘ DO MNIE !


rekid.gif >>> ANIME I KOMIKSY

Offline

#11 2008-01-21 09:15:42

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Ok. Mamy styczeń, a umowa z drukarnią miała być podpisana w grudniu. Jakieś wieści?

Offline

#12 2008-01-21 14:18:49

Tulix
Użytkownik
Skąd: ~~Tarnów
Dołączył: 2006-12-05

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Hej, witam witam:)
No więc mam złe wieści. Sprawa się troszke rypła, i na książeczkę trzeba będzie poczekać:(

Nie znam szczegółów, ale końcem listopada redakcja jednej z gazet wydała inną publikację o Japonii, w której dosyć obszernie opisała zagadnienie lalek. Pojawił się problem, bo było w niej masę rozbieżności w stosunku do tego, co miało się ukazać i w ogóle do faktów historycznych (!) I teraz wygląda to mniej więcej tak, że ponownie autor książeczki analizuje dostępne źródła i próbuje nawiązać kontakt z ludźmi odpowiedzialnymi za tamto, co to oni popełnili. (Bo w sumie nie byłaby to ciekawa sytuacja, gdyby równolegle wydane dwie publikacje przeczyły sobie nawzajem..)
Tak więc na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć nic na temat jej wydania, za co zainteresowane osoby bardzo przepraszam. Ale obiecuję, że napiszę tutaj informację zaraz po wydaniu tej książeczki. Proszę Was o cierpliwość.

Offline

#13 2008-01-21 15:18:13

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Japonskie Lalki - Publikacja

Czyli w praktyce nie ma co liczyć na wydanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Szkoda. Została tylko literatura z zachodu. :/

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024