#81 2008-01-18 20:21:02

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System banów

Hybrid napisał:

Każdego na starcie traktujemy jak człowieka, ale niektórzy próbują od razu sprowadzić takich do parteru - takimi trzeba się zająć - np jak tych którzy zakładają prośby o pomoc w tworzeniu stron. W tym Aizen ma racje, trzeba ukrócić zachowania typowych chamów którzy wręcz masowo produkują ludzi nieprzystosowanych do społeczeństwa. Wydaje im się że są PONAD takim człowiekiem i mogą na niego najechać pokazując jak bardzo jest zacofany - przy okazji pokazując też jak samemu jest zacofany. Z mojego punktu widzenia brutalne sprowadzenie do parteru takich ludzi jest żałosne, pokazuje tylko odpowiednio niski poziom. Nie bez powodu istnieje słowo "konstruktywna krytyka". Także problem tyczy się wszystkich zarówno moderatorów jak i reszty osób.

Popieram. Powiem więcej, zacząłem już w tym temacie działać (prosząc w kilku wątkach - które były bez sensu - by darować sobie dwie strony komentarzy "ten wątek jest bez sensu"). Jak wrócę z chorobowego (Kane to dobry szef jest smile to będę temat kontynuować bardziej stanowczo. Tu jest rzeczywiście mój błąd, że nie reagowałem na to wcześniej.

myslo napisał:

Pobieżnie przejrzałem rozmowę i widzę, że nikt nie wpadł na pomysł aby za banem kasować wszystkie wypowiedzi usera.

Mówiąc szczerze, to mi trochę za bardzo pachnie Ministerstwem Prawdy.

A propos tomaxxx. Właśnie odbyłem z nim na PM kolejną fascynującą konwersację, z której by wynikało (na potwierdzenie teorii Hybrida niejako), że dla niego to, co tu robił i robi, jest właśnie zabawą. Ot, taka ciekawostka dla niektórych.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-01-18 20:38:26)

Offline

#82 2008-01-18 20:53:26

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: System banów

Freeman napisał:
myslo napisał:

Pobieżnie przejrzałem rozmowę i widzę, że nikt nie wpadł na pomysł aby za banem kasować wszystkie wypowiedzi usera.

Mówiąc szczerze, to mi trochę za bardzo pachnie Ministerstwem Prawdy.

Zależy kto jest Ministrem. Mój pomysł może budzić wątpliwości ale tylko dla ludzi, którzy nie przestrzegają regulaminu. Do tego doszłyby przecież upomnienia/ostrzeżenia. System na pewno skuteczny. Ale są przecież jeszcze inne sposoby typu wyślij smsa a otrzymasz kod aktywujący twoje konto. Założę się, że nikt nie będzie taki głupi aby tracić pieniądze na kilkukrotne zakładanie nowego konta. A jeżeli nawet to tylko lepiej dla ANSI, zarabiacie ! Pozdro

Offline

#83 2008-01-18 20:57:15

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System banów

myslo napisał:
Freeman napisał:
myslo napisał:

Pobieżnie przejrzałem rozmowę i widzę, że nikt nie wpadł na pomysł aby za banem kasować wszystkie wypowiedzi usera.

Mówiąc szczerze, to mi trochę za bardzo pachnie Ministerstwem Prawdy.

Zależy kto jest Ministrem.

Bez różnicy, bo mechanizm pozostaje ten sam.

myslo napisał:

Mój pomysł może budzić wątpliwości ale tylko dla ludzi, którzy nie przestrzegają regulaminu. System na pewno skuteczny.

Ciągnąc dalej temat Ministerstwa Prawdy, to zawsze chodzi o wrogów systemu...

myslo napisał:

Ale są przecież jeszcze inne sposoby typu wyślij smsa a otrzymasz kod aktywujący twoje konto. Założę się, że nikt nie będzie taki głupi aby tracić pieniądze na kilkukrotne zakładanie nowego konta. A jeżeli nawet to tylko lepiej dla ANSI, zarabiacie ! Pozdro

A to całkiem niegłupi pomysł (w swojej istocie).  <--dosłownie i w przenośni podkreślam ten zwrot

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-01-18 21:11:22)

Offline

#84 2008-01-18 21:04:44

myslo
Użytkownik
Skąd: Kraków / Chełm
Dołączył: 2005-01-31

Odp: System banów

dzięki, teraz mnie zlinczują ! mam nadzieję, że gdyby pomysł się urzeczywistnił mógłbym liczyć na darmową rejestracje lub chociaż złote litery w napisie "myslo". Pozdro

EDIT:
ufff

Ostatnio edytowany przez myslo (2008-01-18 21:12:13)

Offline

#85 2008-01-18 21:04:46

gorczak
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-19

Odp: System banów

myslo napisał:

Ale są przecież jeszcze inne sposoby typu wyślij smsa a otrzymasz kod aktywujący twoje konto.

IMO to nie jest takie głupie... Ludzie pilnowaliby się, co automatycznie poskutkowało by wzrostem poziomu na forum. Każdy by uważał, aby nie założyć przypadkiem bezsensownego i nie zgodnego z zasadami tematu, bo mógłby wyłapać warna, a później w konsekwencji bana. A kwota pieniężna za sms skutecznie odstraszyłaby tych, co kpią sobie z banów.[cool]

Ostatnio edytowany przez gorczak (2008-01-18 21:12:02)

Offline

#86 2008-01-18 21:10:12

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: System banów

myslo napisał:
Freeman napisał:
myslo napisał:

Pobieżnie przejrzałem rozmowę i widzę, że nikt nie wpadł na pomysł aby za banem kasować wszystkie wypowiedzi usera.

Mówiąc szczerze, to mi trochę za bardzo pachnie Ministerstwem Prawdy.

Zależy kto jest Ministrem. Mój pomysł może budzić wątpliwości ale tylko dla ludzi, którzy nie przestrzegają regulaminu. Do tego doszłyby przecież upomnienia/ostrzeżenia. System na pewno skuteczny. Ale są przecież jeszcze inne sposoby typu wyślij smsa a otrzymasz kod aktywujący twoje konto. Założę się, że nikt nie będzie taki głupi aby tracić pieniądze na kilkukrotne zakładanie nowego konta. A jeżeli nawet to tylko lepiej dla ANSI, zarabiacie ! Pozdro

No niby pomysł nie głupi, ale musiałoby to działać tylko jako dostęp do forum. Bo gdyby zrobić ogólny dostęp do ANSI za pomocą SMS'a, to znowu by trąciło to o "Od fanów dla fanów. Nie na sprzedaż".


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#87 2008-01-18 21:41:26

postmaster
Zbanowany
Skąd: gdynia
Dołączył: 2008-01-06

Odp: System banów

Dawać bany aż do skutku np. tomxxx czy mareczek65 nie szaleją.Tomxxx ma drugie konto i nie lamie regulaminu wiec o co chodzi?podobno mareczek i fbaran tez nie mają konta na ansi.

Offline

#88 2008-01-18 23:28:00

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: System banów

Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Moderacja się zacietrzewia, zagina przysłowiowy parol na różne dzieci gorszego boga i notorycznie wdaje się z nimi w gówniarskie przepychanki. Myli jej się słowo "moderator" ze słowem "pogromca"

Rozumiem, że pijesz do mnie, więc odpowiadam: to tobie się coś myli. Owszem, z reguły było tak, że jak ktoś zostawał moderatorem, to się z forumowego życia wycofywał, ale ja nie mam zamiaru odbierać sobie tej przyjemności. Nigdy nie wykorzystałem "stanowiska" w rozmowie (w sensie, że kogoś zbanowałem czy zwarnowałem tylko z tego powodu, że mnie denerwuje albo mówi coś nie po mojej myśli), więc w czym problem? Że mam swoje zdanie, ale na nieszczęście mam też płotek przy nicku?

Piękne słowa, Entombecie, jak powiedział Alcman, ale zarazem klasyczne odezwanie się nożyc, bo nie zarzuciłem Ci wykorzystywania stanowiska w opisanym przez Ciebie znaczeniu. Skoro jednak tak stawiasz sprawę, odpowiadam, że tego rodzaju customizacji własnego mniemania o sobie Ci nie zazdroszczę. Przykłady Twego zacietrzewienia się, które najlepiej utkwiły mi w pamięci, pochodzą z usuniętych przez Ciebie wątków, więc nie zamierzam ich przytaczać w charakterze argumentów, bo osoby postronne nie miałyby możliwości zweryfikowania, czy piszę prawdę (choć skoro nie masz oporów przed cytowaniem publicznie prywatnej korespondencji celem wykazania czyjegoś buractwa, możesz nie rozumieć mojego punktu widzenia). Tym niemniej, moderatorem jeszcze nie będąc, odgrażałeś się tomowi, że "mu nie darujesz" (mniejsza z tym czego), po czym zaraz zostałeś moderatorem a tom został zbanowany. Zbanowanie kogoś takiego ma tyle wspólnego z moderacją, co zwrócenie kalece uwagi, że wolno chodzi. O tym, że w osobisty resentyment nie popchnął Cię do tego kroku (albo nie popchnąłby, bo nie mam całkowitej pewności, czy bana wlepiłeś tomowi osobiście), możesz przekonywać Hermenegildę, ciotkę Gustawa Jelenia z Czterech pancernych..., "która we wszystkie cuda wierzy".

Freeman napisał:

[cytuj]"zagina przysłowiowy parol na różne dzieci gorszego boga"

?
I kto to mówi? Sam jeździsz po ludziach (jeździłeś też po tomie), nierzadko chamsko, jedyna różnica jest taka, że piszesz to takimi słowami, że twoje "dzieci lepszego Boga" nawet nie rozumieją, co ty do nich mówisz. W gówniarskie pyskówki nie wdajesz się tylko dlatego, że sponiewierani przez ciebie delikwenci z reguły nie wiedzą, co ci odpisać, żeby nie wyjść na jeszcze większych durni. I daruj sobie proszę te głodne kawałki o represyjności władzy itp., bo gdyby była represyjna, to wybacz, ale minimum 3/4 twoich postów leciałoby jako spam, a jakoś nie leci.

Różnica nie jest taka, jak piszesz, tylko taka, że ilekroć biorę udział w zabawie w syfa, nie łudzę się, iż wypełniam misję. Doskonale wiem, że od strzelania się po cycach z głupkami nie zmądrzeję, a od przestawania z chamami nie nabiorę ogłady.
"Represyjność władzy" to Twoje słowa. Ja użyłem terminu "cenzura represyjna", który ma określone znaczenie słownikowe (onlajnowa edycja słownika Kopalińskiego już go nie wymienia, ale możesz sobie przeczytać co to znaczy w starszych wydaniach książkowych).
Nad tomem się nie użalam, bo primo nie wydaje i się, aby potrzebował mojej litości, a secundo najwyraźniej lubi forumowy spanking, skoro wraca po jeszcze. Żarty się skończyły w momencie, gdy tom dostał bana. Nikt nie dostał bana za podpuszczanie toma, a swego czasu była to główna forumowa rozrywka Społeczeństwa, po czym zwalono na niego całą winę za to zamieszanie w kiblu (typowe - w syfa bawią się wszyscy, obwiniają jednego). Śmiem twierdzić, że traktowałem toma na równi z innymi i w głowie mojej nie postała idea wykluczania go z naszego grona za to, że się taki urodził, albo tak mu się porobiło. To nie ja uniosłem się gniewem i zapałałem oburzeniem. Zwalczania przy pomocy banów smoka z jedną krótszą nogą, niepełną przegrodą i smutnym dzieciństwem nie uważam za czyn rycerski.

Offline

#89 2008-01-18 23:38:04

Hybrid
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-31

Odp: System banów

[cytuj]A propos tomaxxx. Właśnie odbyłem z nim na PM kolejną fascynującą konwersację, z której by wynikało (na potwierdzenie teorii Hybrida niejako), że dla niego to, co tu robił i robi, jest właśnie zabawą. Ot, taka ciekawostka dla niektórych.[/quote]

Tu też jest kilka możliwości - albo rzeczywiście stworzył specjalnie swój wizerunek żeby porobić sobie z niektórych ludzi przysłowiowe jaja. Albo tak się zapędził że nie pohamował emocji a później czytając ten wątek wykorzystał mój post jako obronę absolutną - czyli całkowita zmiana zdania.
Jest jeszcze kilka innych teorii. Ba! Są nawet rozgałęzienia odnośnie tych dwóch powyższych teorii.

Wg mnie cały ten temat nie ma sensu, z jednej strony chcecie poprawy systemu banow dla tych którzy są "nieprzystosowani", z drugiej nękacie moderatorów za to że są za surowi. Próbujecie stworzyć utopie - projekt z góry skazany na klęskę. Utopia nie istnieje bo jest idealna, nic na tym świecie nie jest idealne i nie będzie, przynajmniej nic stworzone przez człowieka. Dla mnie - jest w miarę dobrze. Troche można by poprawić to o czym mówiłem ale nic więcej. Im więcej kombinowania tym więcej problemów.

Offline

#90 2008-01-19 00:06:08

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System banów

Obiwanshinobi napisał:

...

Jałowa dyskusja. Piszesz i piszesz, a obraz zupełnie prosty się z tego wyłania - można poniewierać umysłowego kalekę, póki jednocześnie drugą dłonią głaszcze się go po głowie. To się chyba nawet jakoś fachowo nazywa... Chyba na "h" jakoś... I w takim razie niech będzie, wolę już to, co ty mi zarzucasz. Przynajmniej to sprawiedliwsze podejście.

Obiwanshinobi napisał:

Piękne słowa, Entombecie, jak powiedział Alcman, ale zarazem klasyczne odezwanie się nożyc, bo nie zarzuciłem Ci wykorzystywania stanowiska w opisanym przez Ciebie znaczeniu.(...)

Jak zwykle, bo ty zawsze mówisz coś w sensie metaforycznym, a potem tylko odzywają się nożyce, które to nożyce, mając na uwadze tę metaforę, można sobie dowolnie i uznaniowo dobierać wedle własnego uznania do każdej sytuacji. Ja też potrafię tak pisać,ale, być może w przeciwieństwie do ciebie, zdaję sobie sprawę, że czasami efektem stosowania takiego stylu jest to, że wartość wypowiedzi drastycznie spada. Metaforycznie mówiąc.

Z mojej strony koniec tematu. Bany są, jakie są, w tej kwestii wiele nowego nie wymyślimy. Ja będę dalej robił swoje tak jak umiem i tak, jak się w międzyczasie będę uczył, według swoich zasad i na swoją odpowiedzialność. Wszystkich nie zadowolę i nigdy nawet nie przyszło mi do głowy, żeby w ogóle próbować. Nie żaliłem się i nie będę się żalił, choć to zadanie na ANSI (jestem stałym gościem na wielu forach o różnej tematyce, i takich dyskusji - w sensie negatywnym, ale i pozytywnym też - z decyzjami moderatorów jak u nas to nie widziałem jeszcze nigdzie) wcale do łatwych, a niekiedy i do przyjemnych, nie należy. Modem-botem też nie będę. Tyle ogłoszeń parafialnych.

Offline

#91 2008-01-19 00:24:58

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: System banów

Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:

...

Jałowa dyskusja. Piszesz i piszesz, a obraz zupełnie prosty się z tego wyłania - można poniewierać umysłowego kalekę, póki jednocześnie drugą dłonią głaszcze się go po głowie. To się chyba nawet jakoś fachowo nazywa... Chyba na "h" jakoś... I w takim razie niech będzie, wolę już to, co ty mi zarzucasz. Przynajmniej to sprawiedliwsze podejście.

To podejście przede wszystkim nie ma nic wspólnego z moderacją. Moderacja to nie jest przywilej, tylko pełniona (bądź nie) funkcja. krótko mówiąc, kiedy moderator wyciąga miecz, automatycznie przestaje być moderatorem.

Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Piękne słowa, Entombecie, jak powiedział Alcman, ale zarazem klasyczne odezwanie się nożyc, bo nie zarzuciłem Ci wykorzystywania stanowiska w opisanym przez Ciebie znaczeniu.(...)

Jak zwykle, bo ty zawsze mówisz coś w sensie metaforycznym, a potem tylko odzywają się nożyce, które to nożyce, mając na uwadze tę metaforę, można sobie dowolnie i uznaniowo dobierać wedle własnego uznania do każdej sytuacji. Ja też potrafię tak pisać,ale, być może w przeciwieństwie do ciebie, zdaję sobie sprawę, że czasami efektem stosowania takiego stylu jest to, że wartość wypowiedzi drastycznie spada. Metaforycznie mówiąc.

Ależ nie krępuj się.

Hybrid napisał:

[cytuj]A propos tomaxxx. Właśnie odbyłem z nim na PM kolejną fascynującą konwersację, z której by wynikało (na potwierdzenie teorii Hybrida niejako), że dla niego to, co tu robił i robi, jest właśnie zabawą. Ot, taka ciekawostka dla niektórych.

Tu też jest kilka możliwości - albo rzeczywiście stworzył specjalnie swój wizerunek żeby porobić sobie z niektórych ludzi przysłowiowe jaja. Albo tak się zapędził że nie pohamował emocji a później czytając ten wątek wykorzystał mój post jako obronę absolutną - czyli całkowita zmiana zdania.

Łudzisz się mniemając, że podsunąłeś mu ten pomysł. Ktoś już dawno temu postawił tezę, iż tom symuluje dla zabawy, a tom natychmiast wydał oświadczenie, że w istocie bawi się świetnie.

Offline

#92 2008-01-19 00:30:10

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System banów

Obiwanshinobi napisał:
Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:

...

Jałowa dyskusja. Piszesz i piszesz, a obraz zupełnie prosty się z tego wyłania - można poniewierać umysłowego kalekę, póki jednocześnie drugą dłonią głaszcze się go po głowie. To się chyba nawet jakoś fachowo nazywa... Chyba na "h" jakoś... I w takim razie niech będzie, wolę już to, co ty mi zarzucasz. Przynajmniej to sprawiedliwsze podejście.

To podejście przede wszystkim nie ma nic wspólnego z moderacją. Moderacja to nie jest przywilej, tylko pełniona (bądź nie) funkcja. krótko mówiąc, kiedy moderator wyciąga miecz, automatycznie przestaje być moderatorem.

Jak już mówiłem, ta koncepcja odpowiada mi bardziej, niż twoje podejście, także mnie to aż tak nie boli. Nie powtarzajmy już tego w kółko.

Offline

#93 2008-01-19 00:33:44

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: System banów

Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:
Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:

...

Jałowa dyskusja. Piszesz i piszesz, a obraz zupełnie prosty się z tego wyłania - można poniewierać umysłowego kalekę, póki jednocześnie drugą dłonią głaszcze się go po głowie. To się chyba nawet jakoś fachowo nazywa... Chyba na "h" jakoś... I w takim razie niech będzie, wolę już to, co ty mi zarzucasz. Przynajmniej to sprawiedliwsze podejście.

To podejście przede wszystkim nie ma nic wspólnego z moderacją. Moderacja to nie jest przywilej, tylko pełniona (bądź nie) funkcja. krótko mówiąc, kiedy moderator wyciąga miecz, automatycznie przestaje być moderatorem.

Jak już mówiłem, ta koncepcja odpowiada mi bardziej, niż twoje podejście, także mnie to aż tak nie boli. Nie powtarzajmy już tego w kółko.

Czemu nie? Żebyś miał ostatnie słowo? Nawiasem mówiąc insynuacja, że tom kiedykolwiek czuł się przeze mnie sponiewierany, wzięła się chyba z tzw. projekcji.
P.S. Wyjaśniam na wszelki wypadek, że w powyższej wypowiedzi znalazła się tylko jedna metafora - powszechnie, mam nadzieję, rozumiany związek wyrazowy "mieć ostatnie słowo".
Ażeby wzbogacić niniejszą partię pigponga o nieco nowej treści dodam, że staram się nie negować własnych uczuć. Jeśli sprawiłem tomowi kiedy jaką przykrość, to najpewniej dlatego, że taka była moja intencja. Choćbym udawał sam przed sobą, że "a wcale nie", teraz - jeśli wierzyć buddystom - nie uniknę karmicznych tego konsekwencji. Nie bronię nas, którzyśmy sobie na tomie używali, tylko poddaję w wątpliwość kompetencje moderatora wypalającego rozgrzanym żelazem wrzód, w którym sam wcześniej umoczył palec.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2008-01-19 00:49:38)

Offline

#94 2008-01-19 00:42:39

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: System banów

Ja zauważyłem tu dwie grupy - przeważająca - spamerzy/ynteligenci/aferzyści i Ci drudzy którzy trzymają tu jakiś poziom. Pierwsza grupa która od niedawna dostała swojego pana - merda ogonkiem przy pierwszej lepszej nadarzającej się okazji oraz ujadająca na każdego kogo owy pan nie lubi. A że pan swoich piesków karcić nie będzie "bo pogryzą nie daj boże!" i jeszcze zostanie wtedy sam...
O co mi chodzi? A to jest obalenie stwierdzenia, że się nie wykorzystuje swojej władzy na forum... HOLLY SHIT
Tak wiem - urojeń ciąg dalszy. Tylko, że ja widzę coś więcej ... nie tylko to co "wielki brat pokaże"


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#95 2008-01-19 00:47:40

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System banów

Obiwanshinobi napisał:
Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:
Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:

...

Jałowa dyskusja. Piszesz i piszesz, a obraz zupełnie prosty się z tego wyłania - można poniewierać umysłowego kalekę, póki jednocześnie drugą dłonią głaszcze się go po głowie. To się chyba nawet jakoś fachowo nazywa... Chyba na "h" jakoś... I w takim razie niech będzie, wolę już to, co ty mi zarzucasz. Przynajmniej to sprawiedliwsze podejście.

To podejście przede wszystkim nie ma nic wspólnego z moderacją. Moderacja to nie jest przywilej, tylko pełniona (bądź nie) funkcja. krótko mówiąc, kiedy moderator wyciąga miecz, automatycznie przestaje być moderatorem.

Jak już mówiłem, ta koncepcja odpowiada mi bardziej, niż twoje podejście, także mnie to aż tak nie boli. Nie powtarzajmy już tego w kółko.

Czemu nie? Żebyś miał ostatnie słowo? Nawiasem mówiąc insynuacja, że tom kiedykolwiek czuł się przeze mnie sponiewierany, wzięła się chyba z tzw. projekcji.

A to wybacz, musiałem opacznie pojąć te złożone metafory. Zresztą mamy tutaj przykład kolejnej figury retorycznej, po której ani chybi mogłyby odezwać się jakieś nożyce, dając ci asumpt do użycia kolejnego cytatu. Nigdzie nie napisałem, że tom kiedykolwiek czuł się przez ciebie sponiewierany. Nie wiem nawet, czy w ogóle tom kiedykolwiek czuł się przez kogokolwiek tutaj sponiewierany. Także z projekcji to się niestety wzięło coś u ciebie.
A po co mam powtarzać to samo trzeci raz? Napisałem, jak ty traktujesz ludzi, ty napisałeś, jak ja traktuję. Z dwojga złego wolę nie być hipokrytą. Niech nawet będzie, jak chcesz: gdy "wyciągam miecz", cokolwiek to znaczy, przestaję być moderatorem. I tak tej pozycji nie wykorzystuję w rozmowie, więc nie ma problemu. Zadowolony?

Obiwanshinobi napisał:

Różnica nie jest taka, jak piszesz, tylko taka, że ilekroć biorę udział w zabawie w syfa, nie łudzę się, iż wypełniam misję. Doskonale wiem, że od strzelania się po cycach z głupkami nie zmądrzeję, a od przestawania z chamami nie nabiorę ogłady.

Otóż to. Zaczynasz syfa, albo rzucasz w trakcie chamskie hasło ubrane w piękne słówka i sobie idziesz, bo jesteś ponad to, bo z głupkami i chamami przecież nie będziesz przestawać. OK, jestem w stanie to zrozumieć, moje podejście jest inne. Może je uszanujesz chociaż.
Możesz teraz coś dodać, żeby nie było, że mam ostatnie słowo. Czy to cię satysfakcjonuje?

DiamondBack napisał:

Ja zauważyłem tu dwie grupy - przeważająca - spamerzy/ynteligenci/aferzyści i Ci drudzy którzy trzymają tu jakiś poziom. (...)

Tylko, że ja widzę coś więcej ...

Na pewno to, że należysz do tej grupy trzymającej poziom. Zresztą nie krępuj się, skoro powiedziałeś a, to powiedz i b, podaj, kto należy do tej gorszej grupy (oprócz mnie), a kto do lepszej (oprócz ciebie).

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-01-19 00:54:36)

Offline

#96 2008-01-19 00:53:05

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: System banów

Dajcie sobie siana...
Rzeki kijem nie zawrócicie. Na forum będą zawsze pojawiać się osoby "niedostosowane", które mają i prawdopodobnie będą miały gdzieś uprzejmość, życzliwość i poszanowanie drugiego użytkownika forum. Sorki, ale jeżeli ktoś nie przestrzega zasad/regulaminu, na które/y, nota bene, zgadza się przy rejestracji, to dlaczego nie mamy stosować wobec niego ustalonych sankcji?
A czy można zablokować kogoś na amen przy obecnym stanie dostępności do rejestracji na ansi? Wątpię, bo "wichrzyciel" uparty i pełen zapału do czynienia swojej "misji" zawsze znajdzie sposób na obejście takiej blokady.
Co do kwestii "moderowania". Mod to też człowiek smile, ma takie same reakcje jak inni, a wątpię, by sami święci dostępowali tego zaszczytu. Subiektywnie oceniając, załoga czuwająca nad prawem i porządkiem na naszym forum trzyma odpowiedni poziom. Nie zauważyłem, żeby komuś tu woda sodowa odbiła do mózgu.

Nie widzę też sensu dalszej wymiany zdań, bo "konstruktywnej" wymiany poglądów, zwłaszcza między Obiwanshinobim, a Freemanem, nie uświadczam. Zamieniło się to w pokaz puszenia się na słowa, krok ku megalomanii. Spasujcie panowie, bo to forum o tematyce anime, a nie kolejny reality show, gdzie trzeba się pokazać...


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#97 2008-01-19 00:53:39

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: System banów

[cytuj=Freeman]Nigdzie nie napisałem, że tom kiedykolwiek czuł się przez ciebie sponiewierany.[/quote]

oprócz tutaj
[cytuj=Freeman] kto to mówi? Sam jeździsz po ludziach (jeździłeś też po tomie), nierzadko chamsko, jedyna różnica jest taka, że piszesz to takimi [/quote]


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#98 2008-01-19 00:56:11

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: System banów

DiamondBack napisał:

[cytuj=Freeman]Nigdzie nie napisałem, że tom kiedykolwiek czuł się przez ciebie sponiewierany.

oprócz tutaj
[cytuj=Freeman] kto to mówi? Sam jeździsz po ludziach (jeździłeś też po tomie), nierzadko chamsko, jedyna różnica jest taka, że piszesz to takimi

A no widzisz, i stąd się właśnie biorą twoje problemy. Nie umiałeś i nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Między "poniewierałeś toma" a "tom czuł się przez ciebie poniewierany" jest ogromna różnica, której widać ludzie z grupy trzymającej poziom nie są w stanie dostrzec.

Offline

#99 2008-01-19 00:58:21

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: System banów

<biip> <biip> <biip>

wyczuwam nadchodzący flamewar

Offline

#100 2008-01-19 00:59:42

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: System banów

Freeman napisał:

A to wybacz, musiałem opacznie pojąć te złożone metafory. Zresztą mamy tutaj przykład kolejnej figury retorycznej, po której ani chybi mogłyby odezwać się jakieś nożyce, dając ci asumpt do użycia kolejnego cytatu. Nigdzie nie napisałem, że tom kiedykolwiek czuł się przez ciebie sponiewierany. Nie wiem nawet, czy w ogóle tom kiedykolwiek czuł się przez kogokolwiek tutaj sponiewierany. Także z projekcji to się niestety wzięło coś u ciebie.
A po co mam powtarzać to samo trzeci raz? Napisałem, jak ty traktujesz ludzi, ty napisałeś, jak ja traktuję. Z dwojga złego wolę nie być hipokrytą.

Jak napisałem powyżej

Obiwanshinobi napisał:

Ażeby wzbogacić niniejszą partię pigponga o nieco nowej treści dodam, że staram się nie negować własnych uczuć. Jeśli sprawiłem tomowi kiedy jaką przykrość, to najpewniej dlatego, że taka była moja intencja. Choćbym udawał sam przed sobą, że "a wcale nie", teraz - jeśli wierzyć buddystom - nie uniknę karmicznych tego konsekwencji. Nie bronię nas, którzyśmy sobie na tomie używali, tylko poddaję w wątpliwość kompetencje moderatora wypalającego rozgrzanym żelazem wrzód, w którym sam wcześniej umoczył palec.

Freeman napisał:
Obiwanshinobi napisał:

Różnica nie jest taka, jak piszesz, tylko taka, że ilekroć biorę udział w zabawie w syfa, nie łudzę się, iż wypełniam misję. Doskonale wiem, że od strzelania się po cycach z głupkami nie zmądrzeję, a od przestawania z chamami nie nabiorę ogłady.

Otóż to. Zaczynasz syfa, albo rzucasz w trakcie chamskie hasło ubrane w piękne słówka i sobie idziesz, bo jesteś ponad to, bo z głupkami i chamami przecież nie będziesz przestawać. OK, jestem w stanie to zrozumieć, moje podejście jest inne. Może je uszanujesz chociaż.

Nigdzie stąd sobie nie idę i zadaję się z miejscowymi użytkownikami, włączając w to chamów i głupków. Nieprawdę napisałeś, ot co.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024