#1 2004-09-26 09:07:07

Gokuh
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

ścieżka dzwiękowa

Mam takie pytanie. Mam przykładowo 2 filmy A i B. Oba różnią się wielkością. Film A jest w niezbyt dobrej jakości ale ma plus w postaci oryginalnej japońskiej ścieżki dzwiękowej. Film B jest w super jakości ale ma ten feler że jest z PL Lektorem/Dubbing. Czy da się z tego filmu z cienką jakością podmienić ścieżke dzwiękową do tego filmu z super jakością? i jesli jest mozliwa taka operacja to jakie warunki muszą być spełnione?

Offline

#2 2004-09-26 12:02:02

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ścieżka dzwiękowa

Oczywiście, że się da:
1) Otwierasz film z dobrym dźwiękiem w VirtualDubMod potem, Stream->Streams List, wybierasz ścieżkę audio prawym na nią i DirectStreamCopy a potem na Demux
2) Zamykasz
3) Otwierasz w tym samym programie ten drugi plik, Video->DirectStramCopy, StreamList i dajesz na ścieżkę audio i Disable, potem dajsz na Add i wskazujsz plik który wcześniej zapisałeś, klikasz prawym na nowy strumień i DirctStramCopy
4) Na końcu zapisujesz jako AVI/OGM/MKV co wolisz

A jeszcze prościej to można zrobić MKVToolnixem ale format wyjściowy będze MKV

P.S.
Trzba tylko sprawdzić, czy obi ściżki dźwikowe są takie same - znaczy się czy któraś nie jest przesunięta wzgl. drugiej

Offline

#3 2004-09-26 13:29:18

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ścieżka dzwiękowa

Wszystko pięknie ładnie, tylko czy przypadkiem w tym z lektorem nie było cenzury? Bo jeżeli byłą, no to szykuj nożyczki i wycinaj w soundforge te fragmenty które zostały wycięte smile_big.

A tak swoją drogą, to czemu chcesz się pozbyć polskiego lektora? Nie lepiej zrobić MKV z 2 ścieżkami dzwiękowymi? Oryginalną dasz jako pierwszą, to będzie się uruchamiała standardowo, a dla osób, które nie lubią czytać (a sporo takich) to zawsze można by przełączyć na lektora.

Offline

#4 2004-09-26 15:34:32

Gokuh
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ścieżka dzwiękowa

hm.... czyli może cośc z tygo bydzie dzięki:)

Offline

#5 2004-09-26 16:46:43

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: ścieżka dzwiękowa

Jeżeli długości filmów są takie same to nie ma najmniejszego problemu. 5 minut i gotowe. Ale jeżeli się różnią i nie bardzo do siebie pasują to trzeba pokombinować. Ale to też się da, bo sam tak kiedyś robiłem (zanim miałem dostęp do netu smile_big).

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024