#41 2009-01-14 23:17:51

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

sorki, że nie przetestowałem przed publiczną betą, ale nie miałem zbytnio czasu...

Czy aby na pewno kolejność w liście życzeń jest dobra? imo oczekujące i porzucone powinny być razem jako pierwsze, a dopiero później aktywne...

Przy dodawaniu, jak wyskoczy błąd po dodaniu, to zawsze ustawia się status na oczekujący...

Jak na razie tyle... rekord z id 50 możecie usunąć (dodane przez przypadek)...

Jak wyjdziemy z fazy beta, to WL zostanie wyczyszczona?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#42 2009-01-15 00:03:27

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

@FAiM:
Statusy są zorganizowane w ten sposób, aby wyświetlały się nie według kolejności alfabetycznej, ale według "wagi". Najważniejsze z punktu widzenia WL są projekty oczekujące, więc one idą na samą górę.
Tak, lista zostanie wyczyszczona, bo teraz ma służyć do testów... szkoda, że tak mało osób zdecydowało się pospamować tam smutny Ale jeszcze jest czas, żeby to naprawić smile_big


Czy jest ktoś, kto mógłby podać okres jaki musi minąć aby uznać projekt za porzucony? Najlepiej z uzasadnieniem. Początkiem odliczania jest data wrzucenia ostatnich napisów do katalogu ANSI. Jeżeli nic się nie wydarzy w tym temacie to zostają 3 miesiące podane przez Kane'a.

papa

Offline

#43 2009-01-15 07:06:54

Diukatan
Użytkownik
Skąd: Śląsk
Dołączył: 2006-05-05

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Hmmm może to przez lenistwo, ale może by tak dodać przeglądanie stron również pod listą. Myślałem też o wyborze ilości wyświetlanych tytułów, typu: widok, np z 10, 30, 50 pozycjami.

Ostatnio edytowany przez Diukatan (2009-01-15 07:25:02)

Offline

#44 2009-01-15 11:41:35

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Beavis napisał:

@FAiM:
Statusy są zorganizowane w ten sposób, aby wyświetlały się nie według kolejności alfabetycznej, ale według "wagi". Najważniejsze z punktu widzenia WL są projekty oczekujące, więc one idą na samą górę.

przecież napisałem:

FAiM napisał:

imo oczekujące i porzucone powinny być razem jako pierwsze, a dopiero później aktywne...

imo taka "waga" jest lepsza, albo chociaż oczekujące -> porzucone -> aktywne... bo według obecnej kolejności porzucone gdzieś giną...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#45 2009-01-15 12:20:30

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

FAiM napisał:

imo taka "waga" jest lepsza, albo chociaż oczekujące -> porzucone -> aktywne... bo według obecnej kolejności porzucone gdzieś giną...

Jak więcej osób będzie chciało przyjąć taki system, to pewnie będzie to uwzględnione. Na razie jest jak jest smile

papa

Offline

#46 2009-01-15 13:34:09

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Beavis napisał:
FAiM napisał:

imo taka "waga" jest lepsza, albo chociaż oczekujące -> porzucone -> aktywne... bo według obecnej kolejności porzucone gdzieś giną...

Jak więcej osób będzie chciało przyjąć taki system, to pewnie będzie to uwzględnione. Na razie jest jak jest smile

papa

Myślę, że to sensowa kolejność. WL miałoby też służyć tłumaczom do wyboru tytułów, po które można by sięgnąć, więc bardziej będzie ich interesowało to, czego nikt nie robią. Pozatym można sobie zmienić sposób sortowania, więc tym bardziej smile

Co do czasu oczekiwania. 3 miesiące może są i dobrym czasem, ale to dość względne jest. Hm, a może to tylko w przypadku AG tak jest? smile_big W sumie chyba nie ma co przedłużać tego czasu. W razie czego zainteresowany zaktualizuje status, bądź ludzie będą go dręczyć dalej PM-ami itd oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#47 2009-01-15 15:21:47

Weteran666
Użytkownik
Dołączył: 2007-01-17

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Znalazłem małą niedogodność, a mianowicie nie da się w tytułach wstawiać apostrofu i przecinków

Offline

#48 2009-01-15 17:05:21

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Kolejny drobny błąd... w Moje głosy robi się paginacja chociaż mam tylko jeden wpis...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#49 2009-01-16 17:03:43

zajac_2006
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-27

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

dodałem tytuł i wszystko jest ok, ale jak chciałem wejść na napisy z tamtej strony to żadnych mi nie wykryło bo nie potrzebnie wpisałem w tytule dwukropek ":" xD i chciałem usunąć ten dwukropek żeby napisy wykrywało w wyszukiwarce ale jak się okazało nie mogę edytować tytułu smutny jezor

Anime to:

Tokyo Majin Gakuen Kenpucho: Tou Dai Ni Maku

Ostatnio edytowany przez zajac_2006 (2009-01-16 17:04:44)

Offline

#50 2009-01-16 17:22:37

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Czasem się zdarza, że powodem, dlaczego oczekuje się na napisy do danego anime, jest to, że tłumaczenie, które jest już na stronie lub jest właśnie tworzone bywa słabe. Można by dodać jakiś status typu "słabe napisy", chociaż każdy będzie sobie mógł coś takiego wpisać bez powodu i będzie kiszka. Może powiązać to jakoś z oceną subów na ansi? Albo do projektów aktywnych dodać jakiś licznik osób niezadowolonych z obecnych napisów.

Offline

#51 2009-01-16 21:30:37

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Hmm...
Anime ze statusem "Porzucone" najpewniej wyląduje w osobnej zakładce...
Ew. Oczekujące i Porzucone zostaną, a Aktywne wylecą do osobnej. W końcu Oczekujące i Porzucone czekają na tłumaczenie, a Aktywne już ktoś tłumaczy - a generalnie chyba chodzi o to, aby nad każdym anime ktoś pracował smile ?

Co do czyszczenia listy to taki był zamiar - wyczyścić po testach). Ale, że lista była i jest uzupełniana prawdziwymi anime to ją zostawię smile Najwyżej moderatorzy ją dokładnie przejrzą przed publicznym oddaniem do użytku.

Diukatan napisał:

Hmmm może to przez lenistwo, ale może by tak dodać przeglądanie stron również pod listą. Myślałem też o wyborze ilości wyświetlanych tytułów, typu: widok, np z 10, 30, 50 pozycjami.

W sumie racja, dodam stronicowanie i pod listą, co do wyporu elementów na stronę, to na pewno nie teraz.


Weteran666 napisał:

Znalazłem małą niedogodność, a mianowicie nie da się w tytułach wstawiać apostrofu i przecinków

Możesz podać przykład? Mnie apostrofy się dodają. Przecinka nie przewidzieliśmy... w sumie można dodać.


FAiM napisał:

Kolejny drobny błąd... w Moje głosy robi się paginacja chociaż mam tylko jeden wpis...

FUCKtycznie, poprawi się smile


zajac_2006 napisał:

...chciałem wejść na napisy z tamtej strony to żadnych mi nie wykryło bo nie potrzebnie wpisałem w tytule dwukropek ":" xD i chciałem usunąć ten dwukropek żeby napisy wykrywało w wyszukiwarce ale jak się okazało nie mogę edytować tytułu smutny jezor
Anime to:
Tokyo Majin Gakuen Kenpucho: Tou Dai Ni Maku

Poprawione, BTW trzeba by jakoś zadbać o to, aby tytuły w WL pokrywały się z tymi na ANSI...


lb333 napisał:

Czasem się zdarza, że powodem, dlaczego oczekuje się na napisy do danego anime, jest to, że tłumaczenie, które jest już na stronie lub jest właśnie tworzone bywa słabe. Można by dodać jakiś status typu "słabe napisy", chociaż każdy będzie sobie mógł coś takiego wpisać bez powodu i będzie kiszka. Może powiązać to jakoś z oceną subów na ansi? Albo do projektów aktywnych dodać jakiś licznik osób niezadowolonych z obecnych napisów.

Myśl warta przemyślenia. Może kryterium mogła by być przewaga ocen "słabe"? Czyli ponad 50% "czerwonego paska"? Oczywiście przy minimum kilku oceniających. Co o tym myślicie?


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#52 2009-01-16 21:49:08

zajac_2006
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-27

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Kane napisał:
zajac_2006 napisał:

...chciałem wejść na napisy z tamtej strony to żadnych mi nie wykryło bo nie potrzebnie wpisałem w tytule dwukropek ":" xD i chciałem usunąć ten dwukropek żeby napisy wykrywało w wyszukiwarce ale jak się okazało nie mogę edytować tytułu smutny jezor
Anime to:
Tokyo Majin Gakuen Kenpucho: Tou Dai Ni Maku

Poprawione, BTW trzeba by jakoś zadbać o to, aby tytuły w WL pokrywały się z tymi na ANSI...

Ale tu mi chodziło o to żeby inni mogli też edytować tytuł jezor

BTW chodziło mi o sam ":" a nie połowę tytułu xD

Offline

#53 2009-01-16 23:28:16

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Aktualizacja do build 55

zajac_2006 napisał:

Ale tu mi chodziło o to żeby inni mogli też edytować tytuł jezor
BTW chodziło mi o sam ":" a nie połowę tytułu xD

Edycji tytułów raczej nie będzie - tak jak na ANSI, od tego będą moderatorzy poza tym taka możliwość mogła by stanowić za dużą pokusę dla jakiś złych ludzi jezor

Tytuł ustawiałem taki jaki jest na ANSI... rozumiem, że jest wprowadzony nie do końca dobrze, ponieważ AniDB podaje dwie serie:
Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou
oraz:
Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou Dai Ni Maku
a na ANSI jest po prostu:
Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou ej


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#54 2009-01-16 23:28:52

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

zajac_2006 napisał:

Ale tu mi chodziło o to żeby inni mogli też edytować tytuł jezor

To może spowodować zamieszanie, jak każdy będzie zmieniał według swojego uznania, stąd ta opcja zostanie przypisana jedynie moderatorowi, który raz sprawdzając ustali poprawną nazwę, link etc. Jak każdy, tak i mod może się pomylić - w takim przypadku będzie możliwość wysłania PM z opisem problemu smile
Innej mozliwości sobie nie wyobrażam smile Im mniej użytkownik bedzie przy tym grzebał, tym niezawodniej będzie WL funkcjonować.

papa

Offline

#55 2009-01-17 00:47:14

zajac_2006
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-27

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

no w sumie to racja jezor nie pomyślałem o tym że tacy goście też się zdarzają xD

ale z tym tytułem to się nie zgodzę bo na ansi do drugiej serii jest cały tytuł napisany "Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou Tou Dai Ni Maku" (sprawdź sobie w wyszukiwarce) czyli można dodać tą końcówkę tylko bez ":" tak jak pisałem wyżej xD

Edit:
O sorki nie zauważyłem że tytuł został już zmieniony jezor

Ostatnio edytowany przez zajac_2006 (2009-01-17 00:49:00)

Offline

#56 2009-01-17 01:04:25

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Proponuję dodać:
-Ograniczenie dodawanych próśb (np. jedna na min) uniknie się 'może' wtedy czegoś takiego:
http://img403.imageshack.us/img403/4661 … 171iz3.jpg
-System raportowania
-nazwę użytkownika co dodał prośbę (by było wiadomo kto sobie jaja robi..)
-captcha


klapos.png

Offline

#57 2009-01-17 01:17:16

zajac_2006
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-27

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

ale pisze ponoć że można dodać max 3 tytuły na dobę jezor ech i już sobie ktoś jaja robi ;/
a z tą nazwą użytkownika może być.

Offline

#58 2009-01-17 10:27:37

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Ktoś sobie jaj robi, bo testuje jezor I dobrze, bo to wciąż wersja rozwojowa.
Normalnie można dodać 3 tytuły na dobę, inne ograniczenia raczej nie są potrzebne, chociaż niewykluczone w miarę tego co się będzie działo.

Nazwa użytkownika, który dodał/edytował prośbę jest widoczna dla modów. W późniejszej fazie być przewiduje się dodatkowe listy z pozycjami tłumaczonymi przez poszczególne osoby. Na tę chwilę nie ma potrzeby informowania, kto dodał jaki tytuł.

Captcha? Mi osobiście się nie podoba, ale może innym przypadnie do gustu oczkod

Tytuły dodane do WL muszą korespondować z tymi podanymi na ANSI, za które odpowiada lilith_. Będzie więc kooperacja w ustalaniu wspólnego dobra smile_big

papa

Offline

#59 2009-01-17 18:19:51

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Klapo napisał:

Proponuję dodać:
-Ograniczenie dodawanych próśb (np. jedna na min) uniknie się 'może' wtedy czegoś takiego:
http://img403.imageshack.us/img403/4661 … 171iz3.jpg

Beavis już wspomniał, że testował wyszukiwarkę, udało mu się złapać 1 mały błąd smile

Klapo napisał:

-System raportowania

A czy do tego nie wystarczy ten wątek?

Klapo napisał:

-nazwę użytkownika co dodał prośbę (by było wiadomo kto sobie jaja robi..)
-captcha

Dodam, że w bazie zapisują się informacje o tym kto co dodał/edytował/głosował - więc spokojnie, captcha nie będzie nam potrzebna smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#60 2009-01-17 18:32:39

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Poszukiwane napisy (aka WL - WishList)

Kane napisał:

Beavis już wspomniał, że testował wyszukiwarkę, udało mu się złapać 1 mały błąd smile

Taa.. ale zawsze może znaleźć się ktoś, komu życie nie miłe. Założyć konto na ansi jest bardzo łatwo.. i z tego co pamiętam nie ma żadnych ograniczeń?

Kane napisał:

A czy do tego nie wystarczy ten wątek?

Jak tam chcesz, ale zawsze mogła by być jakaś fajka, lub wykrzyknik by sprawdzono to, co dodano.

Kane napisał:

Dodam, że w bazie zapisują się informacje o tym kto co dodał/edytował/głosował - więc spokojnie, captcha nie będzie nam potrzebna smile

No tak, ale do bazy masz pewnie tylko Ty dostęp. A siedzieć na ansi raczej nie siedzisz cały czas smile

Tak nawiasem mówiąc.. tutaj też mam problem ze stylem smile_big
http://img299.imageshack.us/img299/1089 … 172qw1.jpg
core.css / light.css
http://img413.imageshack.us/img413/5876 … 173nl7.jpg

Ostatnio edytowany przez Klapo (2009-01-17 18:35:12)


klapos.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024