#1 2009-04-12 18:27:41

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Zmiena Strumienia Audio

Otóż mam pewien problem. Mam wersje dual audio i chcę w SubEdit zmienić strumień na japoński, niestety nie wykrywa mi innego niż anglielski. Jeśli spróbuję w Media Player Classic to wszystko ładnie wykrywa, ale zależy mi żeby to obejrzeć w SubEditorze, zna ktoś może przyczynę ? Z góry dziękuję za pomoc.


Pisak.png

Offline

#2 2009-04-12 19:14:48

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Zmiena Strumienia Audio

Skoro jest dual to myślę, że w tray'y powinieneś też mieć conajmniej ikonkę Haali Media Splittera [taki biały kwadracik ze znaczkiem w kształcie omega] plus ewentualnie ikonkę DirectVobSuba [taka zielona strzałka]. Kliknij na któreś prawym klawiszem myszki i z listy wybierz sobie język "Japanese" i powinno grać.

Offline

#3 2009-04-12 19:30:34

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Zmiena Strumienia Audio

Zawsze możesz spróbować wersji ekstremalnej i usunąć angielski strumień za pomocą MKVtoolnix.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#4 2009-04-12 19:44:26

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Zmiena Strumienia Audio

No i kłopot chyba z głowy, spróbowałem tym programem MKVtoolnix i wszystki działaczy, tak więc dziękuję wam Tristan i MasterPLASTER za pomoc. Temat można zamknąć.


Pisak.png

Offline

#5 2009-04-12 19:50:18

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Zmiena Strumienia Audio

Nie prościej użyć MPC i za pomocą prostego skróty na klawiaturze (przycisk "s"), zmienić strumień dźwiękowy? jezor
Subedit dobry jest do edycji napisów, ale jako odtwarzacz nie sprawdza się za dobrze.

Ostatnio edytowany przez Envie (2009-04-12 19:50:51)

Offline

#6 2009-04-12 19:51:36

SongoPL
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Zmiena Strumienia Audio

Jeśli masz zainstalowany Haali Splitter możesz zrobić coś takiego:
1. Otwierasz Start/Programy/Haali Media Splitter/Media Splitter Settings lub Start/Programy/K-Lite Codec Pack/Configuration/Haali Media Splitter
2. Następnie zakładka Options
3. Rozwijasz listę Language i wybierasz Audio language priority
4. W pole "Value:" wpisujesz kolejność w jakiej odtwarzane mają być ścieżki dźwiękowe np. jpn,pol,eng
W tym momencie nie ważne jakim playerem odtwarzasz film zawsze w pierwszej kolejności uruchamiać się będzie ścieżka japońska jeśli taka jest dostępna.
W moim przypadku działa to bez problemu z MPC, Sub-edit Player oraz WMP11, w podobny sposób można postąpić z napisami(chociaż w przypadku Sub-edit Playera opcja zbędna).

Zapomniałem dodać, że sposób ten działa tylko wtedy gdy ścieżki dźwiękowe są odpowiednio zdefiniowane w pliku, niektóre grupy pozostawiają ścieżki niezdefiniowane i wtedy pozostaje, co już wyżej było powiedziane albo ich ręczne przełączanie albo usuwanie zbędnych za pomocą MKV Toolnix.

Ostatnio edytowany przez SongoPL (2009-04-12 20:14:11)

Offline

#7 2009-04-12 20:00:31

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Zmiena Strumienia Audio

SongoPL napisał:

Jeśli masz zainstalowany Haali Splitter możesz zrobić coś takiego:
1. Otwierasz Start/Programy/Haali Media Splitter/Media Splitter Settings lub Start/Programy/K-Lite Codec Pack/Configuration/Haali Media Splitter
2. Następnie zakładka Options
3. Rozwijasz listę Language i wybierasz Audio language priority
4. W pole "Value:" wpisujesz kolejność w jakiej odtwarzane mają być ścieżki dźwiękowe np. jpn,pol,eng
W tym momencie nie ważne jakim playerem odtwarzasz film zawsze w pierwszej kolejności uruchamiać się będzie ścieżka japońska jeśli taka jest dostępna.
W moim przypadku działa to bez problemu z MPC, Sub-edit Player oraz WMP11, w podobny sposób można postąpić z napisami.

Faktycznie u mnie też działa. Przyda się na przyszłość, dziękuję.


Pisak.png

Offline

#8 2009-12-25 20:18:49

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Zmiena Strumienia Audio

Cholera, właśnie sobie ściągam anime i są dwie ścieżki audio.
Ładnie podpisane english i japanse ale nie działa domyśle zdefiniowanie jp i jpn :/
Jak sprawdzić na szybkiego jak są znaczniku ustawione i ew je zmienić?


fontani32678yp1.gif

Offline

#9 2009-12-25 21:00:47

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zmiena Strumienia Audio

W Haali język masz podany w nawiasach kwadratowych - czyli dla jpn będzie to:

[Japanese]

I w ustawieniach ma być "jpn". Jednak jeżeli w pliku język nie jest ustawiony, to nie zadziała.

A zmienisz - tak jak wszystko w mkv - przy pomocy MKVtoolnix.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#10 2009-12-25 23:26:52

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Zmiena Strumienia Audio

Dzięki śliczne, odkryłem to też to przeglądając medainfo i rzeczywiście, wystraczyło wpisać japanse zamiast jpn

Czy przecinkami się oddziela poszczególne słowa-klucze, czy może być spacja?


fontani32678yp1.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024