#6521 2017-08-27 20:56:17

Spaiki
Użytkownik
Dołączył: 2013-03-21

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

XxBhaalxX napisał:
Spaiki napisał:
XxBhaalxX napisał:

Mi się wydaje że nie tylko to ale też niewiedza. Dla tego że większość osób oglądających onlajce nie ma pojęcia o istnieniu wydań BD. I doświadczyłem tego niejednokrotnie.

Ja znam prywatnie tylko kilka osób co ogląda online, ale nie tyle co anime, co ogólnie, dla nich to nowoczesność i wygoda, wiedzą o istnieniu bd i dvd, ale nie chce im się ściągać smile I w zasadzie to jedyny argument jaki znam od nich.

Filmy czy seriale online niczym się nie różnią od wydań BD (mowie tu o filmach), oprócz jakości obrazu, a anime tv nie tylko rożni się jakością obrazu od wydania BD, ale też nie posiada cenzury. Grafika może być poprawiona, mogą tez być dodatkowe sceny uzupełniające lub wyjaśniające daną scenę. A anime BD director cut to jest jeszcze bardziej rozszerzona.


Ja wiem, ale mówię ogólnie. Poza tym jak nie chce im się ściągać pełnych odcinków anime, to co dopiero dla kilku scenek czy brak cenzury, tym bardziej, ze to co obejrzeć mieli, to obejrzeli już sporo przed wydaniem bd. My się tym bardziej interesujemy, niż przeciętny kowalski, przeciętna osoba chce tylko obejrzeć i wszystko mu jedno gdzie i jeśli jakość jest na tyle dobra, że widać co trzeba, to mu odpowiada smile

Offline

#6522 2017-08-27 21:35:46

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

po co się pytać, skoro i tak odpowiedź jest zawsze taka sama ^^?

http://i.imgur.com/tNojT17.gif

Offline

#6523 2017-08-28 05:00:01

MaruKatze
Użytkownik
Dołączył: 2017-06-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Każdy wie że online to zło i jednocześnie wygoda. Sam spotkałem, korzystam z online anime, jak widzę że seria jest przeciętna i nie będę do serii wracał i przy tytułach "wybitniejszych", gdzie do oglądania ciągnie tajemnica rozrywania jakieś sprawy. Kilka razy spotkałem się z masówką nie dopasowane napisy do wersji zazwyczaj -10sek lub +10 sek bo sponsor został wycięty lub dodany, oraz standardowo 20 lub 10 sek obrazka dla jakiej to strony zostało wstawione. Z tego co pamiętam shinden zaczął ten syf z wstawianiem tego obrazka na początku. Ogólnie podoba mi się sposób jak online radzi sobie z brakiem napisów na ansi i nie czekając na gotowe biorą się do pracy i tłumaczą na własną rękę.  Rozumiem gniew tłumaczy, zawsze mogą przestać tłumaczyć bądź tłumaczyć mniej, by nie zrobili. Co do wersji TV i BD to większość anime jest oglądanych wersji TV z jednego powodu nikt nie będzie czekać pół roku, by zobaczyć pierwsze odcinki, jak cały fandom zapomni o serii.  Drugi powód że większość serii jest nie warta ponownego sensu.

Offline

#6524 2017-08-28 05:14:14

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

No wszystko na temat TV i BD to fakty, jedni nie wiedza ze istnieje owe wydanie, inni lenistwo a jeszcze inni oglądają tylko po to żeby zaliczyć listę. Ale znam parę osób które czekają do wydań BD i dopiero w tedy oglądają serie, baa sam do takich należę, a bark subów na ansi to klucz do trumny i niedługo nawet takie osoby zaczną korzystać z onlajnów, bo co innego zrobić? A wiem jak trudne jest tłumaczenie, ponieważ sam nie raz robiłem dodatkowe sceny do anime.

Offline

#6525 2017-08-28 05:42:11

MaruKatze
Użytkownik
Dołączył: 2017-06-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jakie lenistwo? Robisz to samo co osoba oglądająca wersje TV pobierasz odcinek i oglądasz.

Offline

#6526 2017-08-28 09:49:04

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

XxBhaalxX napisał:

[…] bark subów na ansi to klucz do trumny […]

Pro tip: wystarczą rawy, angielskie/rosyjskie suby.

XxBhaalxX napisał:

[…] i niedługo nawet takie osoby zaczną korzystać z onlajnów.

I czym Ty się przejmujesz? 100 Allahów im na drogę, przynajmniej na ANSi będzie porządek.


FluxBB bbcode test

Offline

#6527 2017-08-28 13:00:03

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

MaruKatze napisał:

Każdy wie że online to zło i jednocześnie wygoda.

Przedzieranie się przez reklamy przed każdym odcinkiem to nie jest wygoda.

Offline

#6528 2017-08-28 13:08:58

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jak już zaglądałem na onlajn to najbardziej mnie wkurzały te wstawki od uploadera, jakieś kijowe intro, muza napieprza, mega wkurzające. Zamykanie reklam było lepsze niż słuchanie tego  kupa łechcącego ego jakiegoś Kowalskiego otakusa.

Btw. Lofciam ten temat na forum <3


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#6529 2017-08-28 14:11:42

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Reklamy, wstawki od uploadera (które są, o zgrozo, głośniejsze od odcinka), cały czas logo grupy uploadującej, jakość video zrypana przez szybkie wtapianie subów, czasem zrypany dźwięk (powód jak poprzedni zapewne). Osobiście oglądam właściwie tylko (wyjątek potwierdza regułę) wersję BD-rip lub BD (zdarza mi się nawet za pierwszym razem oglądać coś z oryginału, he he). Pomijając problemy online, nie lubię wyciętych scen, słabszej jakości, błędów wynikających z braku czasu, które są poprawiane na BD, jakichś napisów reklamujących wydanie na nośniku itd. Wolę poczekać i oglądać w lepszej formie. Dodatkowo lepiej mi się ogląda kilka z rzędu odcinków zamiast czekania po tydzień. Do tego dochodzi czekanie na jakieś dobre grupy z subami, bo te najszybsze kopie streamu z CR - zazwyczaj prezentują słaby poziom.

Temat PL napisów mnie coraz mniej interesuje, bo oglądam tylko te, w których coś robię (lub ktoś prosił mnie o opinię).

Z robieniem PL napisów jest ten problem, że na początku sprawia to problemy, gdy się ich najbardziej potrzebuje (bo nie potrafi na luzie oglądać z ENG napisami), a gdy człowiek nabierze skilla i nie sprawia to wielkich trudności, traci sens ich robienie (mnie nie są potrzebne, a robienie dla innych może i fajne, ale jednak czas zajmuje, który można wykorzystać inaczej). Najbardziej mnie bawi promowanie starych serii i właściwie głównie dlatego siedzę jeszcze w tej profesji.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#6530 2017-08-28 14:42:54

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

djbeast napisał:
XxBhaalxX napisał:

[…] bark subów na ansi to klucz do trumny […]

Pro tip: wystarczą rawy, angielskie/rosyjskie suby.

Wole oglądać z polskimi napisami, ponieważ chce wczuć się w klimat i czerpać przyjemność z oglądania a nie myśleć i skupiać się na angielskich subach, bo nie każdy zna angielski na poziomie B1, a o wyższej nie wspomnę.

djbeast napisał:
XxBhaalxX napisał:

[…] i niedługo nawet takie osoby zaczną korzystać z onlajnów.

I czym Ty się przejmujesz? 100 Allahów im na drogę, przynajmniej na ANSi będzie porządek.

Jaki porządek? W większości tu na ansi nie ma zbieraniny.... jak na onlajcach, owszem trafia się czasem jakiś taki, ale większość to wyższy poziom fanów oraz twórców a nie ... że tak ujmę ludzi gdzie maja listę wydrukowaną i czekają tylko kiedy będą mogli odhaczyć jakiś tytuł żeby się pochwalić osiągnięciami, jak na steamie. szalony Bo takich nie interesuje jakoś czy frajda ale tylko odhaczenie z listy. I dla tego takie coś mnie martwi, że ansi umiera.

Takie jest moje zdanie.

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2017-08-28 14:47:06)

Offline

#6531 2017-08-28 15:21:19

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

XxBhaalxX napisał:

ansi umiera.

Jak się rejestrowałem, to chodziły głosy, że ansi umiera. I patrz, tyle lat minęło, a jeszcze ta cholera zipie.  klnie


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#6532 2017-08-28 15:24:01

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Umiera i umierać pewnie będzie jeszcze (zbyt) długo.

Offline

#6533 2017-08-28 15:24:40

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

DanteBanKai napisał:
XxBhaalxX napisał:

ansi umiera.

Jak się rejestrowałem, to chodziły głosy, że ansi umiera. I patrz, tyle lat minęło, a jeszcze ta cholera zipie.  klnie

Jak ja się rejestrowałem też umierało, jak ty się rejestrowałeś to już tu bylem. szalony I zobacz teraz dopiero faktycznie zaczyna umierać.

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2017-08-28 15:28:01)

Offline

#6534 2017-08-28 15:28:16

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

To ile w końcu to ansi się cieszyło pełnią życia? Rok, dwa, trzy lata? Czy umiera od samych narodzin?

P.S. Nie karzcie za offtop. jezor


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#6535 2017-08-28 15:31:58

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

DanteBanKai napisał:

To ile w końcu to ansi się cieszyło pełnią życia? Rok, dwa, trzy lata? Czy umiera od samych narodzin?

P.S. Nie karzcie za offtop. jezor

A cieszyło się?  evil  Któż to wie co było na początku.

Offline

#6536 2017-08-28 15:34:16

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zapewne od samego początku jest w stanie agonalnym.
Masa lekarzy podaje Eutanazol, a to ciągle dycha.

Offline

#6537 2017-08-28 15:36:38

MaruKatze
Użytkownik
Dołączył: 2017-06-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jaka frajda w odhaczaniu listy? Normalna, każdy ma swoje gusta i obowiązki. Jak wchodzi się głębiej w świat chińskich bajek, odkrywa się więcej serii, a że nazwy anime nie są proste do zapamiętania to tworzy się listy. W wolnym czasie, ogląda się serie , które interesują. Jeden przysiada i jak ma wolne w dwa tygodnie pochłania kilka serii. Drugi ogląda sporadycznie i kończy kilka tytułów na rok. Mówisz że później się tym chwali, lepsze to niż chwalenie się codziennie z rana zdjęciem  kawy. Cześć serii jest takich co nudzą po pierwszych odcinkach i się rozkręcają, niektóre trzymają stały poziom przez kilka odcinków. Ogólnie oceanie że ci co oglądaj tylko online to są gorszego sortu, a ci pobierają to szlachta, a jeszcze inni czekający aż hape zejdzie na wersje BD to magnaci. Takie myślenie i kategoryzowanie na gorszych i lepszych jest abstrakcyjne, każdy korzystał z online i każdy pobrał jakiś odcinek TV i jakąś wersje BD. To samo tyczy się wersji z angielskimi subami i polskimi, z jednych i drugich każdy korzysta. Cała frajda z anime polega na odkrywaniu perełek pośród moe i pseudo-poważnych serii i poznawaniu nowych rzeczy. Ogólnie mam wrażenie jakby ktoś wyjechał ci na ambicje swoją listą anime i nie możesz pogodzić się z faktem że przegonił cię ze znajomością świata M&A i dalej idzie do przodu, a ty zostałeś w miejscu, bo już nie jara cie to jak kiedyś, ale nie chcesz być gorszy i zmuszasz się do oglądania anime, bo czujesz się gorszy. Dam ci rade, idź na siłownie karnet około 200pln zmęczysz się i przestaniesz kategoryzować ludzi na lepszy i gorszych fanów ze względu jaką metodą oglądają mongolskie bajki dla dzieci.

Offline

#6538 2017-08-28 15:49:57

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Co za bełkot.


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#6539 2017-08-28 15:57:41

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@MaruKatze

1. Czytaj ze zrozumieniem.
2. Zmień dilera. Chociaż nie, lepiej podziel się z nami.

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2017-08-28 16:03:16)

Offline

#6540 2017-08-28 15:58:36

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@MaruKatze
To była przenośnia, ludzie, nie bierz wszystkiego dosłownie i nie twórz swoich teorii, bo prawie jakbym czytał wypowiedź kogoś z TVN.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2017-08-28 15:59:06)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024