#1 2009-09-21 20:54:03

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Łączenie napisów .ASS z .WMV

No więc na wstępie zaznaczę, że totalnie się na tym nie znam więc proszę mnie od razu nie zlinczować smile

Otóż mam trailer w formacie WMV i teraz chciałbym do niego wtopić napisy PL.
Napisy z kolei chciałbym zrobić w Aegisub czyli format .ASS. Wiem, że nie chodzi tutaj o tłumaczenia anime, ale sporo osób na ANSI się na tym bardzo dobrze zna, więc liczę na pomoc.

No więc tak:
1.Jakim programem najłatwiej byłoby mi scalić napisy ASS z formatem WMV?
  -> Albo czy w ogóle jest to możliwe?

Na necie jest pełno poradników na temat scalania z formatami MKV i AVI, ale bardzo możliwe, że trailery będę dostawał w formacie WMV. Wolałbym za każdym razem się nie bawić w dodatkowe konwersje (tymbardziej, że się kompletnie na tym nie znam) o ile byłaby możliwość prostego złączenia napisów ASS z WMV.

Z góry dzięki za wskazówki.

Offline

#2 2009-09-21 20:58:34

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

Łączenie napisów .ASS z .WMV

Jak?
Tak samo jak z avi, czy prawie każym innym formatem ;p

Kiedys pisałem o tym w temacei o robieniu karaoke;p

KLIK

oczkod

Offline

#3 2009-09-21 22:11:12

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

K, obadam i napiszę jak poszło. Thx.

Offline

#4 2009-09-21 22:59:03

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

No więc zrobiłem tak jak pisze na forum, tzn te dwie linijki w notatniku, użyłem megui, konwertowały mi się dwa pliki przez jakieś pół godziny i to co powstało to... 25 megowy plik bez dźwięku ^^ A plik w wmv mam w świetnej jakości i 250 mb :-/

Offline

#5 2009-09-21 23:06:38

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

dałeś audio=true?
Jeśli tak, to dodaj ten skryot jak poprzednio do pola video, ale takze niżej - do pola wczytywania audio (ten sam avs).

Następnie naciśnij AutoEncode, i wybierz sobie albo bitrate, albo docelową wilkość pliku - to sąustawienia jakość. Przed tem mozesz jeszcze wybrać profil kodowania w megui (takze ma wpływ na jakość, ale takze często kodowanie trwa dłużej.) Pozniej dodaj to do zadać i w zakładce zadania nacisnij start ;p

Offline

#6 2009-09-21 23:32:21

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

No staram się tu coś robić...
Teraz przy kolejce, w której tworzą mi się 4 rzeczy, wywala mi errora przy tym audio output ^

Screeny:
http://img269.imageshack.us/img269/558/beztytuubww.jpg

Nie wiem, może po prostu nie klikam tego co trzeba, bo jak już pisałem, w ogóle nie wiem o co z tym chodzi :S

Robie tak:
1.AviSynth Script - wsadzam ten stworzony plik w notatniku
2.Audio Input - próbowałem wsadzać i ten mój plik wmv, i to z notatnika
3.Klilkam AutoEncode
4.zaznaczam cokolwiek w okienku bitrate/rozmiar
5.Tworzą mi się 4 "joby".
6.Wywala mi błąd w job1 czyli audio.

EDIT;
I jeszcze jedno, jak z menu Tools wybieram jakiś muxer to po prostu nie da się zaznaczyć pliku wmv więc może po prostu nie jest to obsługiwalny format?

Ostatnio edytowany przez Revan (2009-09-21 23:42:20)

Offline

#7 2009-09-21 23:51:31

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

Zapewne, albo fsp jest niestandardowy ;p
Te 4 Job`y- tam amsz kodowaniu audio, kodowanie video i odrazu muxowanie gdzie w rezultacie otrzymasz odrazu plik mkv.

Co do audio, pisałem, abys wsadził tam ten sam plik avs co w wideo, a nie plik wmv, chociaz tak tez powinno działac;p

Co do błędu, sprobuj zaznaczyć LAME MP3: MP3-128ABR

I try again ;p

Ostatnio edytowany przez tymek88 (2009-09-21 23:52:05)

Offline

#8 2009-09-21 23:56:00

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

tymek88 napisał:

Co do audio, pisałem, abys wsadził tam ten sam plik avs co w wideo, a nie plik wmv, chociaz tak tez powinno działac;p

Przecież napisałem:

Revan napisał:

2.Audio Input - próbowałem wsadzać i ten mój plik wmv, i to z notatnika

No dobra, moze troche to niezrozumiale wyszło jezor

Właśnie teraz zmieniłem audio na MP3 DAP - Good no i coś tu niby idzie... ale to tylko na test, żeby sprawdzić czy w ogóle działa.

Jeśli pójdzie to jestem w połowie drogi, bo chce to mieć w nienaruszonej jakości.
Wiesz może Tymek jakie Encodery pozaznaczać, żeby wyszedł taki "nieruszony" jakościowo plik?

Offline

#9 2009-09-22 00:15:48

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

Z każdym kodowaniem zawsze wiąże się utrata jakości ;p Przewaznie ;p
Ale poprobuj sobie na urywkach wideo
Mozesz np skodowac dla testu sam openig z roznymi fitrami i ustawieniami profila
masz na podglądzie, na pasku tytułu (ten u gory) liczbę klatek i sąd bierzez sobie przedział, a w avs wpisujesz np.
trim(0,2000)
wczyta i skoduje ci tylko pierwsze 2000 klatek (duzo szybciej niz całosc oczywiscie xD)

Offline

#10 2009-09-22 00:36:29

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

Dobra, zrobił mi się plik 30 megowy w mega beznadziejnej jakości, ale napisy się wtopiły i wszystko działa jak trzeba. Dzięki Tymek.

Teraz muszę znaleźć jakieś dobre ustawienia żeby nie utracić za dużo z jakości...  Jak ktoś poleca jakieś ustawienia to przyjmę je z otwartymi ramionami jezor

Offline

#11 2009-12-30 00:44:24

Revan
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-12-01

Odp: Łączenie napisów .ASS z .WMV

Znowu pojawił mi się problem... Może nie dotyczy on .wmv, ale .flv, ale również ma coś wspólnego z megui, więc nie będę zaśmiecał forum nowym topikiem.

Otóż mam filmik w .flv do którego zrobiłem napisy. Problem leży w tym, że po skonwertowaniu wszystkiego, obraz nie jest zgrany z dźwiękiem i tymi napisami. Wygląda to tak, jak gdyby dźwięk i napisy działały tak, jak powinny, zaś obraz filmu się późnił.

Dodam tylko, że chciałem zrobić tak:
.flv -> mkv używając x264: Unrestricted 2pass Insane
Wcześniej wszystko działało w porządku, tylko coś tutaj jest nie tak >.<

Ktoś ma jakiś pomysł?

Albo jeśli nie w ten sposób, to może dałbym pliczek z napisami i ktoś spróbowałby skonwertować to u siebie? .flv waży raptem 61mb więc nie powinno być z tym problemu.

Bardzo zależy na szybkim rozwiązaniu sprawy. Mam nadzieję, że ktoś tu pomoże, bo wiem, że sami tu spece od konwersji smile Jakby co, GG podane w profilu.

Pozdrawiam.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024