#1 2010-08-22 22:25:32

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Rusza druga edycja Fansubberskich Złotych Malin - plebiscytu na najgorszych z najgorszych na polskiej scenie! No bo przecież plebiscyt na najlepszych nie może się obejść bez swojej bliźniaczej wersji, prawda? oczkod

Poprzednia edycja - tutaj.

Głosować będziemy na: najgorszego tłumacza, korektę, timing, typesetting, karaoke, kodowanie, polską grupę soft- i hardsubberską oraz porażkę roku. smile_big

Regulamin Złotych Malin/FAQ

1. Jak mogę oddać głos?
W każdej kategorii możesz wybrać trzy osoby/grupy, tworząc z nich w ten sposób króciutką listę. Pierwsza pozycja w danej kategorii dostaje w "nagrodę" 3 punkty, druga 2, a trzecia 1. Poniżej przykładowy głos:

Najgorszy tłumacz:
1. Wredne Krasnoludki i Flaszka Wódki
2. Edek z Fabryki Kredek
3. Franek z Krainy Firanek

Na każdą z kategorii głosujemy osobno, a głosy oddajemy w tym temacie, w jednym poście, który można później edytować.

2. Na kogo mogę głosować?
Przed rozpoczęciem Fansubberskich Złotych Malin nie ma żadnych list czy nominacji, głosujesz po prostu na najgorszych. Nie możesz jedynie głosować na siebie, jakkolwiek niskie zdanie byś o sobie miał, ani na własną grupę (ale na innych jej członków już tak). Bierzemy pod uwagę tylko i wyłącznie suby, które pojawiły się w Internecie pomiędzy 1 września 2009 a 1 września 2010.

3. Czym mam się kierować?
Bądź obiektywny! Przed oddaniem głosu zastanów się, czy wybrana przez ciebie osoba/grupa naprawdę jest taka zła. Może znasz jeszcze gorszych? Nie głosuj na osoby, których po prostu nie lubisz, bo nie o to tu chodzi (chyba że faktycznie są źli). Tak samo autora tematu możesz zbluzgać dopiero po podliczeniu głosów.

4. Nie trzeba oddawać głosów w każdej kategorii.

5. Nie można głosować na dwie osoby/grupy ex aequo. Głos oddany w ten sposób staje się nieważny.

6. Postaram się podliczyć wszystkie głosy do końca pierwszego tygodnia września. Myślę, że do tego czasu każdy zainteresowany zdąży się wypowiedzieć. Głosy oddane później nie będą już brane pod uwagę.

7. Co dostaną zwycięzcy?
Teoretycznie będzie to wiekuiste potępienie, ale należy pamiętać, że odkupienie win jest możliwe poprzez podniesienie się z poziomu rowu oceanicznego i wydanie czegoś z porządną jakością. No, może wystarczy znośna, byle poprawa była naprawdę zauważalna. Sugerowane jest wygranie kolejnej edycji plebiscytu na najlepszych, ale o to może być ciężko, niemniej gorąco do tego zachęcam.

8. Jeśli nie podoba ci się ten temat, to w niego nie wchodź. Nie został on założony, by wywoływać kłótnie i inne tego typu rzeczy. Jego celem jest podzielenie się poglądami oraz "nagrodzenie" osób/grup, których (po)twory należy omijać szerokim łukiem i które psują polskiej scenie opinię.

Proszę o jak najwyższą frekwencję! Plebiscyt ANSI na najlepszych suberów roku 2010 trwa, należy też wybrać najgorszych. smile

Nie jest to obowiązkowe, ale przy oddawaniu głosów przydałyby się jakieś screenshoty bądź krótkie wyjaśnienia, co takiego dana osoba/grupa popełniła.

Ostatnio edytowany przez Oin (2010-08-22 22:27:44)


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#2 2010-08-23 00:16:35

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Najgorszy timing
1. Kenshiro

I to by było na tyle.

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2010-08-23 00:21:58)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#3 2010-08-23 00:22:56

Oberleutnant
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-24

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Ach, wspaniały temat, tylko an to czekałem. Z racji tego, że nie mogę zagłosować na siebie:P Oto moje typy (uwaga bez obrażania mi się, to poniekąd tylko zabawa, a już lepiej dostać malinę niż nic). Od razu zaznaczam, że nie patrzę dużo anime z polskimi napisami, ale z tych co widziałem w ostatnim roku:

Najgorszy tłumacz:
1. Silder (za tak spartolone subki do Strike Witches 2, że nie chciało mi się komentować nawet)
2. Ninja (za nieszczęsny łuk i "angielkę", bynajmniej nie bułkę)
3. Grzesiu (za marną znajomość interpunkcji i pedobeara)

Korekta:
1. Hauptman (za korektę Kejona)

Polska Grupa Soft:
1. Jinja-Temple (za to, że nic nie kończą)
2. Nichibotsu Group (za to, że się porwali z motyką na Słońce).

PS. Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą komu się naprawdę należy malina w tym sezonie za wspaniałe subki do drugiego sezonu Kejona i 7 epka Amagami. Także zachęcam do głosowanie w kategorii najgorszy tłumacz na mn... eee, kogo chcecie:P

Offline

#4 2010-08-23 01:12:10

Wiggin
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-11

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

FMP z AE jako całość, wg ichniego forum zakończono 3 września więc chyba się liczy.

Hardsubberska porażka roku:
Epki FMP od Mró-chan Empire.

Malinka dla tłumacza:
1)KiRA
2)happy0lady

Najgorsza grupa hard:
1)Oresama - bo się rozwiązali przez pomyłkę...

Coś jeszcze się znajdzie, ale to rano.

Ostatnio edytowany przez Wiggin (2010-08-23 19:47:27)

Offline

#5 2010-08-23 01:13:12

Ashnaradak
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-10

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Cóż, w sytuacji takiego konkursu do miana najgorszego tłumacza przychodzi mi nominować powyższego Oberleutnanta za rażący brak profesjonalizmu przy tworzeniu napisów do Amagami SS (lolol)

Offline

#6 2010-08-23 01:21:29

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

polska grupa soft i porażka roku
KonohaCenter (bo nawet Naruciak na takie coś nie zasługuje)


Ty dulowaty userze!

Offline

#7 2010-08-23 11:24:33

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Tłumacz
Hatake - za opóźnienie KOR (zamotałeś ze swoim tłumaczeniem)
Grupa?
mbell - jako nadzorca projektu KOR
shippuuden.pl - nie wiem jak 5 tłumaczy i 5 korektorów może stworzyć napisy na poziomie dzieciaka z podstawówki

Cały ten temat jest bez sensu. Dużo napisów, które używałem jest nic nie warta. Tylko problem taki, że nie pamiętam nawet tych z przed miesiąca.

Edit:
No to też dorzucę KamiSquad - przypominało mi się, że jak zrobiłem timing pod inną wersję, to wypieli na mnie du** "bo gdyby coś, to musieli by za dużo poprawiać"

Ostatnio edytowany przez Heliar (2010-08-23 21:59:24)

Offline

#8 2010-08-23 16:13:51

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Dziękuję, że usunęliście mili moderatorzy mojego posta, który tak naprawdę tu pasował.
Dziękuję też, że dowiaduję się od osoby postronnej a nie moderacji, że mam sprecyzować (a można było wysłać po prostu PW).
Nie, nie ma w regulaminie Oina napisane, żeby uzasadniać, więć to wasze widzi mi się, ale dobrze. smile

Najgorsza grupa:
Kami Squad (za wszystko, co wydali pomiędzy 1 września 2009 a 1 września 2010 - tak, obejrzałem wszystko, nudzi mi się w domu)

Najgorsze tłumaczenie:
Kami Squad (po prostu nie zdzierżę tego otakowego tłumaczenie i brak jakiejkolwiek wiedzy na temat języka polskiego)

Najgorsza korekta:
Kami Squad (jak wyżej, bo to się z tym wiąże)


Był jeden taki, który tu wydawał hardki i jeszcze softy, ale nie pamiętam nazwy i nicków, a że nie chce mi się już szukać, więc niech się cieszy, że mu się upiecze. smile_big

PS:
Nie zazdroszczę tobie Slayersów, Oin, bo mam to po prostu w dupie, za duży jestem na to. smile_big A prawdę trzeba powiedzieć wprost! Ktoś w końcu musi zagłosować na Kami Squad w malinach! Co to, komuna?

Jak mi to teraz usuniecie, to...

Heliar - szczerze, to już dawno mówiłem mbellowi, że jak nie chce czekać, to niech po prostu bierze kogoś innego, bo ja o tym całkowicie zapomniałem i już mi się nie chciało. Ale głosuj, bo taka prawda, jak mówisz.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-08-23 16:16:43)

Offline

#9 2010-08-23 19:39:42

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Temat delikatnie przeczyściłem. Hatake zagłosował zgodnie z regulaminem i każdy indywidualnie oceni jego uzasadnienie. Nie wiem, co według was miałby jeszcze napisać. Jeśli komuś nie pasuje jego post, niech po prostu nie bierze go pod uwagę. Usunę go dopiero, gdy ktoś udowodni mi, że trolluje.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#10 2010-08-23 19:40:54

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Głosy będące trollingiem, prowadzeniem osobistych wojenek itp. nie będą brane pod uwagę.

Głos Hatake jest nieważny. Powód ten sam, co wcześniej, drugi raz się nie będę produkować. Moderacja nie raczyła zostawić mojego posta z doprecyzowaniem pewnych kwestii, to niech Hatake pyta swoich tajemniczych donosicieli, co tam było, może zrobili screeny.


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#11 2010-08-23 19:44:41

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Najgorsza grupa hardsuberska: Kami Squad (za leniwe wydawanie Slayers, do którego sam się przyczyniam z premedytacją, ale jeszcze bardziej za ogromny zastój z takimi seriami jak CB, Clannad i SE).


wladza1.png

Offline

#12 2010-08-23 19:54:11

Invi
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-12-26

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Najgorsza grupa hardsuberska: Kami Squad - Bo ja w niej jestem dalej zbieram logi, robię print-screeny z forów blogów etc  a później bezczelnie ich używam odświeżając innym pamięć :3 + ogólnie badziewna atmosfera w i do okoła grupy :#
Co do Clannada wyżej wspomnianego... Ja rly robię co mogę jak mi się chce!
(Tłumacze średnio jedno zdanie tygodniowo, chce się komuś policzyć za ile skończę? Oba sezony:>)

Niby głos nieważny, ale chyba wszyscy się ze mną zgodzą, ne? :3 Albo jak ktoś nie wie na kogo głosować to niech zagłosuje w moim imieniu na kami! smile_big

Ostatnio edytowany przez Invi (2010-08-23 19:58:24)

Offline

#13 2010-08-23 20:02:23

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Ok, każdy kolejny post bez oddanego głosu będzie nagrodzony warnem. Żebyście nie gadali, że nie ostrzegałem.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#14 2010-08-23 20:15:31

Hikari-chan
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-11-01

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Najgorsza grupa:
1. Dollars (za paskudne logo przez cały czas trwania odcinków/filmów)
2. HakutakSub (za słabe tłumaczenie Slayersów)
3. Jinja-Temple (jak już było napisane, za to, że nic nie kończą)

Najgorsze karaoke:
1. HakutakSub (także za Slayersów)


hikarisignl3.jpg

Offline

#15 2010-08-31 22:33:38

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Podliczyłem głosy wcześniej, bo mi się nudziło. Raczej już nikt nie zagłosuje... Gdyby jednak ktoś to zrobił i zdążył przed północą, to pewnie te głosy doliczę. jezor

Najgorszy tłumacz:
1. Slider, KiRA, Oberleutnant, Hatake - 3
2. Ninja, happy0lady - 2
3. Grzesiu - 1

Najgorsza korekta:
1. Hauptman - 3

Najgorszy timing:
1. Kenshiro - 3

Najgorszy typesetting:
- brak głosów -

Najgorsze karaoke:
1. HakutakSub - 3

Najgorsze kodowanie:
- brak głosów -

Najgorsza polska grupa softsubberska:
1. Jinja-Temple, KonohaCenter - 3
2. Nichibotsu Group - 2

Najgorsza grupa hardsubberska:
1. Kami Squad - 7
2. Oresama, Dollars - 3
3. shippuuden.pl, HakutakSub - 2
4. Jinja-Temple - 1

Porażka roku:
1. Odcinki FMP od Mró-czan Empire, KonohaCenter - 3



Widać, że ktoś tu rozpieprza malinki, bo Kami Squad zajął trzecie miejsce w plebiscycie na najlepszych. xD

Heliar, mógłbyś z łaski swojej rozwinąć myśl i napisać, o co ci chodziło z tym timingiem i wypinaniem dupy? A Hatake mógłby łaskawie napisać, jakie to rażące byki popełnione zostały, że zasłużył sobie KS na bycie najgorszą grupą w jego mniemaniu.


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#16 2010-08-31 22:37:23

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Oin, jak to jakie macie błędy? Stylistyczne xD


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#17 2010-08-31 22:37:42

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Quithe napisał:

Oin, jak to jakie macie błędy? Stylistyczne xD

+1 xD


wladza1.png

Offline

#18 2010-08-31 22:38:32

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

No tak, zapomniałem o stylistycznej epifanii Hatake... :<


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#19 2010-08-31 22:52:23

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Oin napisał:

A Hatake mógłby łaskawie napisać, jakie to rażące byki popełnione zostały, że zasłużył sobie KS na bycie najgorszą grupą w jego mniemaniu.

Przecież nie będzie ci tego pisał, nie od tego jest. Z resztą dobrze wiesz, że ma rację.

Offline

#20 2010-08-31 23:08:59

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Fansubberskie Złote Maliny (2010)

Oin napisał:

No tak, zapomniałem o stylistycznej epifanii Hatake... :<

Nie przejmuj się, w Polsce każdy ma problemy ze stylistyką. Podkreślę to: każdy!


"Skazany na zajebistość"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024