#1 2010-09-15 14:17:03

xKillax
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-15

Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

od niedawna zaczalem sciagac/ogladac anime, caly problem polega na ogromnej ilosci wersjii krazacych po necie.
chyba jak kazdy wole ogladac anime w jak najlepszej jakosci, znacie moze strone gdzie mozna sprawdzic ktora wersja jakiego anime jest najlepsza??
albo inaczej, jaki rodzaj plikow polecacie ? OGM ? MKV?

Offline

#2 2010-09-15 14:24:04

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Mówisz o kontenerach. OGM to już staroć wyparty przez MKV, który posiada dużo mniej ograniczeń.

Tak w skrócie - jeśli zależy ci na jakości, szukaj mkv albo mp4, które w środku mają wmuksowane pliki x264. Zazwyczaj im większy plik, tym lepsza jakość obrazu, ale też do obsługi potrzebny jest mocniejszy komputer.

Na anidb.net znajdziesz informacje o rozdzielczościach, kodekach i kontenerach, w jakich odcinki wydają poszczególne grupy.

Offline

#3 2010-09-15 14:27:08

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Wchodzisz na www.anidb.net i wystukujesz anime, które cię interesuje (przykładowo K-On!!). Widzisz, że po angielsku wydają go m.in. Chihiro i CoalGuys. Klikasz w 'ongoing', bo seria ciągle wychodzi i już masz takie informacje jak źródło, rozmiar, rozdzielczość, jakość itp. Grupy często wydają 2 wersje: jedna w XviD, avi, z małą rozdzielczością i dodanymi na stałe napisami oraz drugą w x264, mkv, z dużą rozdzielczością i napisami soft. Dlatego się utarło, że jak mkv to na pewno będzie lepsze od avi.

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2010-09-15 14:27:46)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#4 2010-09-15 16:53:54

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

xKillax napisał:

chyba jak kazdy wole ogladac anime w jak najlepszej jakosci


<hahaha> chyba nie xD nie zapominaj o szit-online. nie sądzę, żeby wydawali coś w dobrej jakości ^^ no poza tymi co hostuja na własnym serwie.

Myślę, że ponad 50% ludzi ogląda na szit-online ^^

Ostatnio edytowany przez Lawliet (2010-09-15 16:55:06)

Offline

#5 2010-09-15 17:17:54

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Lawliet napisał:
xKillax napisał:

chyba jak kazdy wole ogladac anime w jak najlepszej jakosci


<hahaha> chyba nie xD nie zapominaj o szit-online. nie sądzę, żeby wydawali coś w dobrej jakości ^^ no poza tymi co hostuja na własnym serwie.

Myślę, że ponad 50% ludzi ogląda na szit-online ^^


Ansi... Znowu to samo... A potem się dziwią, że po raz setny głupia dyskusja o online się nawiązuje. Nie znam serwisu (przynajmniej polskiego), który wrzucałby na własny serwer. Ten szit online zaczyna wyglądać coraz lepiej (przynajmniej tam, gdzie ludzie dbają o swoje uploady i doceniają pracę tłumaczy, kreskowka.pl odpada). Co by nie być gołosłownym - http://www.anime-shinden.info//9631-cat-shit-one-1.html - czy to naprawdę wygląda aż tak źle? No i nie chcę cię martwić, Lawliet, ale online ogląda nie ponad 50, a około 80% osób w Polsce.

Dopisałbym coś związanego z tymi wersjami anime (co by nie było offtopu), ale w zasadzie wszystko zostało powiedziane. Dodam tylko, że nie ma sensu ściąganie w 1080p, jeśli ma się monitor np. 17 cali.

Offline

#6 2010-09-15 17:37:54

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

otakuJaro napisał:

ale online ogląda nie ponad 50, a około 80% osób w Polsce.
.

Naprawdę bardzo to smutne, że od jakiegoś czasu nastała taka era na online (nie tylko anime). Chwilami szukam teledyski, OP/ED z anime czy inne tego typy rzeczy do ściągnięcia na dysk i zawsze wyskakują strony do oglądania online (głównie youtube) na których nawet to pseudo HD jest marnej jakości. Nie znam strony gdzie na przykład można ściągać w wysokiej jakości OP/ED z gier VN czy anime. To wszystko praktycznie jest tylko online.

Ja zawsze poszukuję filmów wysokiej jakości, które mogę oglądać w swoim odtwarzaczu nie martwiąc się dostępem do internetu.

Offline

#7 2010-09-15 17:43:19

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

To mnie zaskoczyło, że 80% w Polsce ogląda anime w tak nędznej jakości xD. Nie wiem jak można oglądać online i nie chce wiedzieć smile. Mam nadzieje, że to tylko chwilowa popularność smile

Ogólnie najlepsza jakość to 1920x1080 i najlepiej takie wersje szukać, bo ja osobiście, jak znajdę taką wersje, to zasysam bez zastanowienia, ale jak wspomniał otakuJaro nie warto ściągać przy takim monitorze 17 calowym. Ja mam bardzo duży monitor z rozdzielczością 1980X1080 i specjalnie kupiłem do oglądania anime w najwyższej możliwej jakości. I widać spora różnice wersji online od wersji normalnej. I tu nie chodzi tylko o jakość obrazu, ale i dźwięku smile. Formaty to głównie teraz są w MKV i MP4 + x264 + 6 kanałowy dźwięk + rozdzielczość 1920x1080 i to się nazywa miód dla uszów i oczów xD. Odcinki przeważnie około lub ponad 1GB ważą, a filmy nawet do 10GB dochodzą, ale warte świeczki smile_big. Filmy czasem obejrzę na telewizorze, ale trochę zabawy z ustawieniami kompa xD

Ostatnio edytowany przez Prototype (2010-09-15 17:43:51)

Offline

#8 2010-09-15 17:50:13

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Prototype, a ja dla przykładu mam 26 calowy telewizor podłączony do komputera jako monitor lecz jego rozdzielczość optymalna to 1360x768 więc z tego prostego powodu filmy 1920x1080 wyglądają gorzej niż te 1280x720. Poza tym uważam, że nawet jak na BD rip 500 MB na odcinek to aż za dużo.

Offline

#9 2010-09-15 18:07:34

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Właściwie to zależy. Jeśli ma się telewizor np. 32 cale FHD lub większy, to zauważy się różnice, a nie mówiąc tu już o 42 xD. Ja mam monitor 24 cale i widać lekką różnice pomiędzy plikiem BD rip o wadzę 500mb, a o wadzę 1GB. Mimo iż różnica mała, to wciąż jakiś plus na jakości xD. jak chodzi o TV to mam 32 cale, jednak nie siedzę przed TV 2 metry, więc tu sie zgodzę, bo w przypadku PC to jakiś 1m smile_big. Pomijając anime. Filmy najlepiej pobierać w bluray o wardze nie przekraczającej 5 GB bo też już takiej różnicy niema co do plików 6-9 GB smile. Chyba, że mam telewizor ponad 50 cali z rozdzielczością 1920x1080, ale jeszcze za drogi, bo średni około 3tys więc niech jeszcze spadnie, to może uda się na raty hehe.

Offline

#10 2010-09-15 18:19:55

jacellow
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2009-04-29

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

xKillax napisał:

znacie moze strone gdzie mozna sprawdzic ktora wersja jakiego anime jest najlepsza??

Tutaj, dla przykładu, masz porównania angielskich wydań dla najnowszych serii anime ze sceenami - http://ji-hi.net

otakuJaro napisał:

Co by nie być gołosłownym - http://www.anime-shinden.info//9631-cat-shit-one-1.html - czy to naprawdę wygląda aż tak źle?

Źle nie, bo up jest w "hd", ale jak słyszę ivonę, która pieprzy w kółko o uploadzie wyłącznie dla shinden anime, przy każdej wrzuconej części to mam ochotę sobie coś zrobić. Strasznie irytujące to jest i głównie dzięki temu obejrzałem w swoim życiu tylko jedną 24-odcinkową serię online. O innych serwisach z online nie mówię, bo tam z kolei to jakość odstrasza.

Ostatnio edytowany przez jacellow (2010-09-15 18:20:35)

Offline

#11 2010-09-15 18:26:08

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

jacellow napisał:
xKillax napisał:

znacie moze strone gdzie mozna sprawdzic ktora wersja jakiego anime jest najlepsza??

Tutaj, dla przykładu, masz porównania angielskich wydań dla najnowszych serii anime ze sceenami - http://ji-hi.net

otakuJaro napisał:

Co by nie być gołosłownym - http://www.anime-shinden.info//9631-cat-shit-one-1.html - czy to naprawdę wygląda aż tak źle?

Źle nie, bo up jest w "hd", ale jak słyszę ivonę, która pieprzy w kółko o uploadzie wyłącznie dla shinden anime, przy każdej wrzuconej części to mam ochotę sobie coś zrobić. Strasznie irytujące to jest i głównie dzięki temu obejrzałem w swoim życiu tylko jedną 24-odcinkową serię online. O innych serwisach z online nie mówię, bo tam z kolei to jakość odstrasza.

Hehe, sorry, ale to "pieprzenie: ivony musi być xD Bez niego wspaniały i jakże popularny serwis kreskowka.pl kradł wszystkie nasze uploady... Choć w sumie nawet teraz kradną...

Offline

#12 2010-09-15 18:54:22

Wiggin
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-11

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

co mi tam, posty od dawna na temat nie są to i ja swoje dorzucę.

otakuJaro napisał:

... Bez niego wspaniały i jakże popularny serwis kreskowka.pl kradł wszystkie nasze uploady... Choć w sumie nawet teraz kradną...

że co... kradzież uploadów... /tacticalfacepalm

Offline

#13 2010-09-15 18:55:11

xKillax
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-15

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

heh nie wiedzialem ze wywowolam taka ostra dyskusje smile_big
dzieki wielkie za pomoc smile www.anidb.net  to zdecydowanie to czego szukalem
Pozdrawiam

Offline

#14 2010-09-15 19:15:02

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Po prostu jestem przeciwnikiem anime online. Bo co to kurde za różnica obejrzeć online w ujowej jakości, a ściągnąć na dysk w lepszej(i tak "se" transfer zużywacie... lol. wut? transfer gdzie? O.o). Jak macie mało miejsca to kasujcie albo kupcie sobie większe dyski. I nie pieprzcie mi, że wolny net. Nie sądzę, żeby ktoś miał poniżej 1mb. Ja mam 2mb i daje radę.

Tak Jaro, twierdzę, iż ta jakość jest zła. To z J-Wplayer'a na pewno nie jest z żadnego szit-serwisu online (megavideo etc)... Swojego czasu myślałem, że macie jakiś własny serwer, ale chyba się myliłem.

Ostatnio edytowany przez Lawliet (2010-09-15 19:16:11)

Offline

#15 2010-09-15 20:00:43

otakuJaro
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-19

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Kurczę, wiedziałem, że tak to się skończy, mogłem sobie darować (ale zrozumcie też mnie - to normalne, że bronię serwisu, z którego jestem). Lawliet, ja wiem, że ta jakość, w porównaniu do bd ripów thory, jest zła, ba, ja też nigdy nic nie obejrzałem online, bo uznaję tylko download. Shinden początkowo był właśnie serwisem z anime do ściągnięcia, niestety nie miał wtedy wielu użytkowników, więc spróbowaliśmy online. I wiesz co? Nagle użytkowników zaczęło przybywać w zastraszającym tempie (obecnie jesteśmy największym, nie licząc kreskowi, serwisem traktującym o anime w Polsce, mamy też chyba największe forum). Początki były trudne, nie pytaliśmy o zgodę tłumaczy, często zdarzało się, że uploady były shitowate, ale uczyliśmy się na błędach - obecnie wszystkie serie, jakie wrzucamy, uploadujemy najlepiej jak się da, pytamy wszystkich subberów o zgodę, a jeśli jej nie otrzymujemy (co już się praktycznie nie zdarza), to obchodzimy się smakiem.

Prototype, nie liczyłbym na to, że sytuacja jest przejściowa (z anime online), będzie coraz więcej ludzi oglądających streaming. Jak już mówiłem, jakość jest coraz lepsza, a z czasem jeszcze się poprawi. Większość szaraczków już nie widzi różnicy między uploadem "hd" z shindena, a wersją ściąganą.

Spójrzcie na to też z takiej strony - Wasze napisy i tak trafią na streaming, a uploaderzy z kreskowki czy innego serwisu nie zapytają o zgodę i wrzucą w jakości, której nie da się oglądać, w dodatku z rozpieprzonymi subami (ja już to przerabiałem ze swoimi napisami, laudemort też). Czy nie lepiej więc wybrać "mniejsze zło" w postaci shindena, który zrobi upload najlepiej, jak to obecnie możliwe?

Jeszcze co do własnego serwera - musielibyśmy mieć gigantyczne, megapotężne maszyny, no i pieniędzy tyle, co microsoft xD No ale prawda, wtedy uploady byłyby idealne, nie byłoby żadnych strat w jakości po wgraniu na hosting. Niestety nie powiem, gdzie wrzucamy obecnie, bo konkurencja nie śpi, ale każdy, kto ma trochę oleju w głowie, sam sobie sprawdzi.

Na koniec - rozumiem, że niektórzy nie chcą, by odcinek, który kodowali przez cały dzień z użyciem tony filtrów (brr, ostatnio przez 18 godzin kodowałem sobie jeden ep gundam x, tak dla zabawy), trafił na straming, gdzie straci na jakości, ale mówienie, że każdy serwis z anime online to evil jest imo przesadą.

Tyle mojego, mam nadzieję, że moderator spojrzy na mnie łaskawym okiem xD

Offline

#16 2010-09-15 20:23:06

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Kenshiro napisał:

Prototype, a ja dla przykładu mam 26 calowy telewizor podłączony do komputera jako monitor lecz jego rozdzielczość optymalna to 1360x768 więc z tego prostego powodu filmy 1920x1080 wyglądają gorzej niż te 1280x720. Poza tym uważam, że nawet jak na BD rip 500 MB na odcinek to aż za dużo.

Uważać sobie możesz, ale realia są inne.
BD-rip... Widzisz... Uogólniasz. jezor
Jeśli 1280x720, to za dużo, jeśli 1920x1080 to za mało. Jeśli 1280x720 z wieloma szczegółami, dynamiką, ciemnymi scenami i gradientem, to za mało. Jeżeli 1920x1080 w stylu Lucky Star, to tak akurat. Bla, bla, bla... Możesz sobie tak wymieniać do rana. smile_big

BTW tych online - a oglądanie z megavideo jest szpetne? Z tego, co się orientuję, to wygląda to całkiem przyzwoicie.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-09-15 20:23:29)

Offline

#17 2010-09-15 20:31:11

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Widzę, że tylko mi jest wsio ryba, czy online, czy HD, czy rmvb i oglądam jak popadnie/w zależności od jakości serii (np. takiego blicza w życiu nie ściągnę mkv ~300 mb, szkoda mi czasu, skoro nie mam wysokiego mniemania o tym anime).
Ale żeby było na temat - Zero Raws ładnie wyglądają, ale ja niewybredna jestem, jeśli ktoś po pierwszym zdaniu jeszcze się nie domyślił jezor.


Ty dulowaty userze!

Offline

#18 2010-09-15 20:38:10

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Najlepiej niech każdy nauczy się kodować i wypuszcza tylko hardy oczkod
Popularność online zawdzięcza rozwojowi infrastruktury internetowej w kraju. Kiedyś żeby obejrzeć coś online trzeba by było zacząć buforować 3h wcześniej (nie licząc koszmarnej utraty jakości), dlatego też wszyscy pobierali na dysk. Obecnie spora część osób ma już znośny internet, ale w dalszym ciągu słabe komputery i małe monitory (17-19") - w przypadku dobrego uploadu nie widać aż tak strasznej różnicy. Kiedy jednak ktoś przesiada się na monitor obsługujący FHD i odpali sobie online, to jednak dostrzega już dużą różnicę.

Offline

#19 2010-09-15 21:31:14

Lawliet
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-09-21

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

No to zobacz. Obejrzał.... Ja lubię sobie od czasu do czasu jakąś scenę jeszcze raz zobaczyć. To co? Ktoś musiałby jeszcze raz wleźć na stronę i szukać - a jak każdy wie przy przewijaniu często się pieprzy. Rąbać się tyle czasu dla 3min to już lepiej ściągnąć i mieć coś pod ręka w dobrej jakości.

otakuJaro - oczywiście nie mówię, że ShidenAnime jest złe. Prezentuje się całkiem za tego jwplayer'a nie wiem gdzie upacie, ale jakość z tego jest dobra??? na pewno lepsza niż megavideo.

spróbowaliśmy online. I wiesz co? Nagle użytkowników zaczęło przybywać w zastraszającym tempie

jest dokładnie jak napisał Kensai... albo po prostu ludzie się nie znają lub są leniwi.

Ostatnio edytowany przez Lawliet (2010-09-15 21:31:44)

Offline

#20 2010-09-15 23:25:25

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Pytanie dotyczace formatow i wersjii anime

Lawliet napisał:

Po prostu jestem przeciwnikiem anime online. Bo co to kurde za różnica obejrzeć online w ujowej jakości, a ściągnąć na dysk w lepszej(i tak "se" transfer zużywacie... lol. wut? transfer gdzie? O.o). Jak macie mało miejsca to kasujcie albo kupcie sobie większe dyski. I nie pieprzcie mi, że wolny net. Nie sądzę, żeby ktoś miał poniżej 1mb. Ja mam 2mb i daje radę.

Offtop się ciągnie, ale mniejsza z tym... Czemu tak się o to trzepiesz stary? Ja też wolę oglądać anime w jak najlepszej jakości, lecz bez przesady! Ulubione serie mam ściągnięte w hd/full hd, a resza kasowana systematycznie. To jednak nie znaczy, że oglądąc teraz Soul Eater'a powinienem sciągać x gb na dysk. Seria mam mi dostarczyć rozrywki, i to robi. Uwierz mi, że siedziąc 2.5m od dużego telewizora lcd nie widać AŻ takiej różnicy. Wiadomo - im ciemniej tym więcej "wychodzi na wierzch", ale bez przesady! Czy już większość pozapominała jak to się oglądało anime w rozdziałkach 640x480 i mniejszych?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024