#1 2010-12-02 16:57:59

Ziega
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-31

Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Witam.
Chciałem połączyć odcinki mojego anime w jeden długi film (mniej miejsca a i przyjemniej się ogląda). Problem się pojawił gdy chciałem połączyć ze sobą pliki avi w które miałem wmuxowane napisy (bez napisów działało bez problemów).

VirtualDub wywala Warning: AVI Stream 2 has a invalid sample rate. Substituting 15 samples/sec as placeholder.

Po zignorowaniu ostrzeżenia i połączeniu pliku nie ma juz wmuxowanych napisów. Jest jakiś sposób żeby połączyć te aviki bez wgrywania napisów w obraz za pomocą konwertowania wszystkich odcinków? (konwersja tych odcinków byłaby bardzo czasochłonna)

Offline

#2 2010-12-02 17:44:34

SongoPL
Użytkownik
Skąd: Pszczyna
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Spróbuj to połączyć za pomocą MKVtoolnix

Offline

#3 2010-12-02 18:42:47

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

SongoPL napisał:

Spróbuj to połączyć za pomocą MKVtoolnix

No, to żeś mu pomógł.:D

Ja proponowałbym ci zrobić tak:

połączyć wszystkie odcinki w jeden film bez napisów i tak to zostawić.
następnie wymuksowałbym wszystkie napisy po kolei i przestawiałbym czasówkę o równowartość odcinków, czyli że np. 1 odcinek trwa 23:40, no to napisy do drugiego odcinka o te 23:40 (z dokładnością co do klatki, czyli 0,04 sekundy, bo inaczej ci sę rozjedzie).
potem linie z dialogami w tych napisach powklejałbym do napisów z odcinkiem nr 1, tak by zrobiły się z tego długie napisy do całej serii, tak jak to chcesz. i wtedy połączyłbym video i audio z napisami, np. mkvtoolnixem, ale jak to srt, to mozesz i virtualdub modem.


możesz też przemuksowywać wszystkie aviki tak, żeby były poukładane jednakowo i miały jednakowe wartości, w twoim przypadku musisz wyrównać sample rate. domyślam się, że chodzi o audio, bo skoro stream 2, czyli sciezka druga, to audio, bo to jest po video. sample rate to częstotliwosc próbkowania. skoro wywala ci ten błąd, znaczy się, że audio z jednego odcinka masz w innej częstotliwości, a z drugiego jeszcze w innej.

przykład:
odcinek 01: 44100 KHz
odcinek 02: 48000 KHz

Napisy ci wtedy znikają, bo pewnie nie przechodzi do stream 3 czyli subtitles, skoro wywalił się na stream 2.
Pamiętaj. Jak chcesz coś połączyć w jedno i żeby wszystko było dobrze, to musi się zgadzać wszystko.
FPS, rozdzielczość, kodek, którym się kodowało, ustawienia tego kodeka, częstotliwość próbkowania, ilość kilobitów na sekundę (ciężko będzie dobrze połączyć audio będące w vbr, rozjedzie ci się po prostu), format, w którym jest audio skodowane, napisy w tym samym formacie. Jest tego trochę. smile_big

Działaj. Myślę, że pomogłem.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-12-02 18:46:05)

Offline

#4 2010-12-02 18:44:12

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

To dosyć oczywiste i logiczne, że napisy nie będą poprawnie wyświetlane. Musiałbyś najpierw wyeksportować pliki z napisami z każdego odcinka, a potem każde kolejne napisy przesuwać o sumę czasów trwania odcinków wcześniejszych i dorzucać do jednego, wielkiego pliku tekstowego. Na zakończenie dodać tak zmontowane napisy do pliku z połączonymi odcinkami. TA-DAM
No, chyba że VDM / MKVtoolnix mają automatyczną opcję przesuwania czasówki dodawanych napisów, o której nie wiem.


EDIT: Hatake mnie uprzedził. smile

Ostatnio edytowany przez DUDi (2010-12-02 18:46:26)

Offline

#5 2010-12-02 21:47:52

Ziega
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-31

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

Sample rate dźwięku mam w odcinkach identyczne, przed wmuxowaniem napisów da się je połączyć bez problemu, po wmuxowaniu wyskakuje ten błąd.

Chciałem uniknąć zabawy z przestawianiem napisów bo przerobienie ponad 200 plików trochę mi zajmie no ale widzę ze bez tego nie da rady.

Offline

#6 2010-12-02 23:46:54

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Ziega napisał:

ponad 200 plików

ojej

Offline

#7 2010-12-03 01:30:23

Ziega
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-31

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Bleach smile Chce zrobić kilka filmów ze wszystkich odcinków, osobne filmy na każdy rozdział (łącznie wyjdzie tylko kilka filmów z ok. 250 odcinków, bez fillerów i z wyciętymi Openingami i Endingami.

Ostatnio edytowany przez Ziega (2010-12-03 01:31:19)

Offline

#8 2010-12-03 01:58:00

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Jak powycinasz wszystkie filiery, OP&ED, zapowiedzi i powtórki poprzednich/kolejnych odcinków i zostawisz samą fabułę, to cała seria zmieści ci się na 2 DVD oczkod

Offline

#9 2010-12-03 02:34:51

Ziega
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-31

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Czy na dwóch dvd to troche przesadziłeś, zwłaszcza ze nowsze odcinki mam w HD, a nawet te starsze po obcięciu zajmują ok. 130MB co w sumie da około 30GB (bez obcięcia ma prawie 45GB), ale przyjemniej się będzie to oglądało jak kiedyś mnie najdzie ochota na odświeżenie serii.
Póki co bawię się w przycinanie odcinków ale i tak najwięcej czasu zajmie mi zabawa z napisami.

Ostatnio edytowany przez Ziega (2010-12-03 02:40:21)

Offline

#10 2010-12-03 03:35:23

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Jesli problem pojawia się po wmuksowaniu napisów, to może nie każde są jednakowe? Zapodajesz w ogóle MKV z ASS'ami, czy co? Bo do różnych formatów i w różnych formatach można muksować. 
Dziwne, że doczepia się do sample rate, ale skoro tak robi, to wydaje mi się, że po prostu nie odczytuje ścieżki z napisami. A raczej odczytuje, tylko błędnie. Jako audio. A skoro tak się dzieje, to jakiś format nieobsługiwany przez tenże program, i takie tam. VirtualDubMod nie został stworzony do ASSów, chociaż po wczytaniu MKV z takimi napisami pokazuje je jako ASS Subtitles. Więcej ci nie doradzę w tej materii, bo jakoś mi się to nigdy nie zdarzało, a być może po prostu nie potrzebowałem dokonywać takich zabiegów. smile_big

Offline

#11 2010-12-03 09:23:19

Ziega
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-31

Odp: Łączenie plików avi z wmuxowanymi napisami

Muxuje napisy srt do avi, po wmuxowaniu MediaInfo podaje typ tych napisów jako DivxSubtitler

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024