#21 2011-01-31 23:05:19

Arst
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-05-22

Odp: Koniec Anime Gate?

Żeby nie było, to też reklamowałem coś w AG (w boksie miałem 2 takie same vole jezor) i było całkowicie odwrotnie, szybko, bezproblemowo.
A jeśli chodzi o Empiki, to trzeba wiedzieć, gdzie szukać ;P, bo ja tam problemu nie mam nigdy (a ostatnio nawet wygrzebałem boxa AG z ceną promocyjną/starą metką, więc przy kasie się zdziwili, gdy wybiło im ok 130 zł xD)


Zniszczmy świat, aby stworzyć go na nowo.

Offline

#22 2011-01-31 23:31:20

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Koniec Anime Gate?

W takich chwilach ciesze się że w tamtym roku zakupiłem wszystko co AG wydał, może dlatego to wszytko było aż tak tanie O_o
Ogólnie nie potrafię się połapać kto kogo przejął itd. ale jeśli na rynku został tylko A-V i IDG to masakra... AG wydawało anime za rozsądną cenę (nawet wersja kolekcjonerska Evangeliona jak na jakość itd. była śmiesznie tania)  w miarę przyzwoitej jakości...
aktualnie A-V to dla mnie porażka mająca w dupie polskich konsumentów... Cena nie jest adekwatna do jakości, a reklamacja to istna droga przez mękę. (udało mi się wydrapać kilka ich wydań o 50% taniej... i tak sadze że przepłaciłem xD)

Sądzę jednak że niema tego złego co by an dobre nie wyszło... AG padło, teraz padnie A-V (Hura!) i pozostanie IDG z okazjonalnymi wydaniami. I być może takiej sytuacji narodzi się nowy dystrybutor bogatszy o doświadczenia pozostałych.

Offline

#23 2011-01-31 23:40:38

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Koniec Anime Gate?

Zgrzyt napisał:

W takich chwilach ciesze się że w tamtym roku zakupiłem wszystko co AG wydał, może dlatego to wszytko było aż tak tanie O_o
Ogólnie nie potrafię się połapać kto kogo przejął itd. ale jeśli na rynku został tylko A-V i IDG to masakra... AG wydawało anime za rozsądną cenę (nawet wersja kolekcjonerska Evangeliona jak na jakość itd. była śmiesznie tania)  w miarę przyzwoitej jakości...
aktualnie A-V to dla mnie porażka mająca w dupie polskich konsumentów... Cena nie jest adekwatna do jakości, a reklamacja to istna droga przez mękę. (udało mi się wydrapać kilka ich wydań o 50% taniej... i tak sadze że przepłaciłem xD)

Sądzę jednak że niema tego złego co by an dobre nie wyszło... AG padło, teraz padnie A-V (Hura!) i pozostanie IDG z okazjonalnymi wydaniami. I być może takiej sytuacji narodzi się nowy dystrybutor bogatszy o doświadczenia pozostałych.

Gdybyś zadał sobie trud przeczytania całego topicu, wiedziałbyś, że "A-V iz no moar" od pewnego czasu.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#24 2011-01-31 23:41:19

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Koniec Anime Gate?

A dokładniej mówiąc od 1 października AV zniknęło... ale fakt... po co czytać te pińć postów na krzyż, które zostały napisane wcześniej xD

Offline

#25 2011-01-31 23:59:09

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Koniec Anime Gate?

A ja ciekaw jestem, co z licencjami na tytuły upadłych wydawnictw - będą się kisiły w sejfie jakiejś firemki, czy... Is, chętny na SEEDa? smile_big

Offline

#26 2011-02-01 00:05:31

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Koniec Anime Gate?

Hm... ale przecież to już jest chyba wydane w całości smile_big aleee... wiesz, chętnym zawszem xD

Offline

#27 2011-02-01 00:10:11

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Koniec Anime Gate?

Padł dział (a raczej - został zwinięty), a nie wydawnictwo, więc całe portfolio licencyjne Anime Gate i Anime Virtual leży w sejfiku Visiona oczkod Więc, jeśli zlicencjowane tytuły nie będą jakoś wznawiane, to czas powitać "C&D" na naszym bagienku małych trolli.

Ostatnio edytowany przez qwig (2011-02-01 00:10:37)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#28 2011-02-01 00:15:06

krzymaj
Użytkownik
Skąd: W-wa
Dołączył: 2007-09-30

Odp: Koniec Anime Gate?

Ach, szkoda gadać o AG gadać...
Reklamacji nie uznawali...
Lepszej jakości materiał można było pobrać z netu (ba nawet w format rmvb był lepszy od tego co dawali na płytkach).
Jedynie to to było dobre, że było legalnie, i nie drogo - no chyba , że nie dostałeś/łaś wersje z polskimi napisami lub lektorem... mnie się to parę razy przydarzyło...


Wiem, że nic nie wiem...
Kurcze ... to jednak coś wiem!!
joHbRQM.gif

Offline

#29 2011-02-01 00:19:32

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Koniec Anime Gate?

krzymaj napisał:

...no chyba , że nie dostałeś/łaś wersje z polskimi napisami lub lektorem... mnie się to parę razy przydarzyło...

Chyba już raz pytałem z ciekawości i odpowiedzi nie otrzymałem, więc może tym razem...
Możesz podać te 'trefne' rzekomo tytuły bez pl subów czy tam lektora?

Offline

#30 2011-02-01 00:22:16

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Koniec Anime Gate?

Isao napisał:
krzymaj napisał:

...no chyba , że nie dostałeś/łaś wersje z polskimi napisami lub lektorem... mnie się to parę razy przydarzyło...

Chyba już raz pytałem z ciekawości i odpowiedzi nie otrzymałem, więc może tym razem...
Możesz podać te 'trefne' rzekomo tytuły bez pl subów czy tam lektora?

A nie lepiej "Zmień płytę, bo się zaciąłeś"? jezor

W ogóle, ta historyjka o odmowie wymiany wadliwej płyty jest jakaś fantastyczna. Przecież prawo do tego ich zmusza.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#31 2011-02-01 00:26:21

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Koniec Anime Gate?

Tak, dlatego /me chciało znać tytuły xD, ale skoro kolega tak usilnie nie chce podać to faktycznie, sci-fi.
Podobno od kwietnia wraca emisja Stargate Universe xD może w oczekiwaniu na dalsze odcinki dopisuje własne scenariusze zdarzeń/wydarzeń.

Offline

#32 2011-02-01 02:25:22

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

A ja uważam że to całe biadolenie krzymaja to sranie w banie. Ja miałem problem z Erementar Gerad, bo mi zacinał się obraz po 3 epie na 4 volumie. Złożyłem reklamacje, odesłałem płytę, przysłali mi nówkę nieśmiganą. A z tym brakiem lektora czy rawa to też bajka wg mnie. Albo w menu zapomniał właczyć i teraz płacze że nie ma xD .

Ach, szkoda gadać o AG gadać...
Reklamacji nie uznawali...
Lepszej jakości materiał można było pobrać z netu (ba nawet w format rmvb był lepszy od tego co dawali na płytkach).
Jedynie to to było dobre, że było legalnie, i nie drogo - no chyba , że nie dostałeś/łaś wersje z polskimi napisami lub lektorem... mnie się to parę razy przydarzyło...

Sranie w banie MK2. widać kto się wychowywał na rmvb, skoro porównuje to tego shitcośtam. Mam od cholery wydań AG i wg mnie jest ona porównywalna z amerykańskimi R1 (których swego czasu nakupowałem sporo będąc na tamtejszym kontynencie) jeśli o jakość chodzi. Mi w każdym razie nie przeszkadzała, mimo że oglądałem na LCD z odległości średnio 1m (pomijam psychomaniaków co klatkują całe anime po to by dopatrzeć się błędów w obrazie). Jedynie timing czasem był taki se.

W ogóle, ta historyjka o odmowie wymiany wadliwej płyty jest jakaś fantastyczna. Przecież prawo do tego ich zmusza.

Pierwszy raz muszę się z tobą zgodzić. Też mi się wydaje, że to szpanerski popis.





Swoją drogą, może będzie wyprzedaż magazynowa, za pół darmo.

Offline

#33 2011-02-01 02:34:58

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Koniec Anime Gate?

_KiRA napisał:

A ja uważam że to całe biadolenie krzymaja to sranie w banie. Ja miałem problem z Erementar Gerad, bo mi zacinał się obraz po 3 epie na 4 volumie. Złożyłem reklamacje, odesłałem płytę, przysłali mi nówkę nieśmiganą. A z tym brakiem lektora czy rawa to też bajka wg mnie. Albo w menu zapomniał właczyć i teraz płacze że nie ma xD .

Może myli A-G z A-V? Tamci drudzy mieli takie wpadki.


Bo brak pl audio/napisów byłby odczuwalny nie tylko u niego, w końcu płyty się tłoczy masowo, z jednego "golda".

_KiRA napisał:

W ogóle, ta historyjka o odmowie wymiany wadliwej płyty jest jakaś fantastyczna. Przecież prawo do tego ich zmusza.

Pierwszy raz muszę się z tobą zgodzić. Też mi się wydaje, że to szpanerski popis.

Chyba nie, kiedyś nawet browarca stawiałeś: http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 27#p275127


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#34 2011-02-01 21:16:50

Tomeis
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Koniec Anime Gate?

Kiedyś napisał jaki tytuł oczkod Daphne dowód - > http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 36#p344836 /4 wiersz/

@KiRA Jeszcze są sklepy internetowe, jak chcesz robić zakupy, pytanie czy kupić teraz czy czekać na niższe ceny, jeśli w ogóle będą. 

A tak przy okazji to wydaje mi się, że po "wycofaniu się" AV trudniej dostać ich tytuły, coś tam jeszcze jest na animekompas, ale jak jest w innych sklepach internetowych czy "stacjonarnych" ?

Offline

#35 2011-02-01 22:37:28

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

Ostatnio wydałem ok 1200 zł na gry i mam chwilowo deficyt budżetowy. Wolałbym by były jakieś przeceny, czy to do gazet dodawali czy coś... albo boxy za pół darmo. W każdym razie muszę złapać jakąś fuszkę by mieć te 600zł na te animce które mi brakują (jak już pisałem, a może nie, w wakacje były obniżki, ale mnie nie było w kraju >.> i mi okazja przeszła koło nosa). Szkoda, że do oryginalnych DVD nie można podpiąć z zewnątrz subów, to bym sobie sprowadzał anime z Japonii czy też Ameryki.

Kilka wydań z AV widziałem w przejściu podziemnym na dworcu w Gdańsku, ale używki a stan ich wołał o pomstę do nieba. Płyty były zwilgotniałe i zmarznięte.

Offline

#36 2011-02-01 23:24:21

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Koniec Anime Gate?

_KiRA napisał:

Szkoda, że do oryginalnych DVD nie można podpiąć z zewnątrz subów, to bym sobie sprowadzał anime z Japonii czy też Ameryki.

Można podpiąć, jednak trzeba je najpierw zrippować, używając do tego odpowiedniego programu


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#37 2011-02-01 23:50:31

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

Hawok napisał:
_KiRA napisał:

Szkoda, że do oryginalnych DVD nie można podpiąć z zewnątrz subów, to bym sobie sprowadzał anime z Japonii czy też Ameryki.

Można podpiąć, jednak trzeba je najpierw zrippować, używając do tego odpowiedniego programu

Tyle to ja wiem. Chodziło mi o podpięcie w jakimś sofce pod podzielone voby na płycie. Odpalasz plyte i na to suby. nie da sie.

Offline

#38 2011-02-01 23:53:57

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Koniec Anime Gate?

Na kompie się da. Odpalasz wideo w MPC i ręcznie dorzucasz odpowiednio stimingowane napisy.

Ale pewnie masz TV 90" i obrazą byłoby oglądanie tak zarypistego obrazu na kompie...

Offline

#39 2011-02-01 23:58:57

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

Na kompie się da. Odpalasz wideo w MPC i ręcznie dorzucasz odpowiednio stimingowane napisy.

Ale pewnie masz TV 90" i obrazą byłoby oglądanie tak zarypistego obrazu na kompie...

Ace, nie trolluj. DVD oglądam na swoim laptopie i w MPC właśnie.

Da się, masa dvdiso jest tak zafansubowana na adc. Są tam nawet tutki, któych jako pijawka z banem za niskie ratio nie zobaczysz

Owszem, ale musisz wpierw przerobić. Zgrać oryginał na dysk, synchro zrobić i potem to sklecić. Jak oni to nazywają? Reauthoring? jakoś tak.

Offline

#40 2011-02-02 00:57:00

Tomeis
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Koniec Anime Gate?

Kira Odnośnie boxów to nie wiem czy to się zalicza do Twojego " boxy za pół darmo", ale teraz, w przypadku większości tytułów AG,  boxy są tańszym rozwiązaniem gdy kupujesz całą serię,  np. 4 "solo" płyty są po 25 (czyli 100), a w boxie(te same 4 płyty) za 50 zł.  Takie są ceny na animekompas i merlinie.

Ciekawie to by wyglądało, taki oficjalny importer anime, który dorzuca osobną płytkę z polskimi napisami. W obecnych warunkach to taki biznes się nie przyjmie, no i wymagałby obowiązkowo kompa oczkod

Ostatnio edytowany przez Tomeis (2011-02-02 00:59:55)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024