#1 2011-12-18 17:59:37

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

[RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

20669l.jpg

AniDB

Dowiedziawszy się o śmierci ojca, młody chłopak o imieniu Shiki, po ośmiu latach wraca do domu. Po tym jak on, przyszły dziedzic, opuścił rodzinę z powodu wypadku samochodowego, jego siostra stała się głową rodziny i zarządcą wielkiej posiadłości. Zaczyna się jego życie w nowym sterylnym środowisku. Wszystko na pozór wydaje się normalne, jednak nikt nie wie o tym, że chłopak od wypadku widzi "linie", których przerwanie doprowadza do destrukcji wszelakiej materii. Los chciał, że dziwny impuls po ośmiu latach uśpienia kazał mu użyć niszczycielskiej umiejętności i pociąć przypadkowo napotkaną kobietę na 17 kawałków...

Anime wydaliśmy w najbardziej nikczemnej, trollerskiej, parszywej i haniebnej (jak to określił jeden członek naszej grupy) formie, czyli patcha.
Mała instrukcja; patch pasuje do wersji dostępnej np. na BakaBT. Ściągamy go i rozpakowujemy w folderze, w którym mamy owe angielskie wydanie tego anime, następnie klikamy dwa razy LPM na plik o nazwie "Tsukihime_full_patch" i cierpliwie czekamy, w zależności od mocy obliczeniowej komputera proces ten może trwać parę minut, tym sposobem powinniśmy otrzymać 12 odcinków Tsukihime z nazwą naszej grupy w nazwie. Możemy wtedy usunąć angielską wersję i pliki patcha, które wcześniej rozpakowaliśmy. I niech mi nikt nie próbuje pisać na PW, że nie wie, jak ma to zrobić.

Patch

Dane techniczne widnieją na podanym wyżej odnośniku do BakaBT, gdyby to kogoś interesowało.

Offline

#2 2012-09-29 18:58:43

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

Po spaczowaniu odcinki się trochę rypią. Gdy przewijam odcinek o kilka sekund, na połowie obrazu wywala mi artefakty, które znikają przy zmianie sceny (czyli raczej nie więcej niż parę sekund). Podczas oglądania, nie używając opcji przewijania, nie ma problemów. W wersji bez patcha problem nie występuje. Dodaj, że wersje (sprzed i po patchu) różnią się między sobą o 15 MB.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3 2012-09-29 21:10:37

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

Nie mam pojęcia, jak ci pomóc. Jeżeli chcesz tylko obejrzeć anime i je usunąć, to ściągnij sobie same napisy z portalu od nas (w zasadzie powinny mieć mniej błędów niż te z patcha) i obejrzyj sobie z tym wydaniem, które jest źródłem. Raz jedyny miałem coś takiego, ale działo się to w serii, która miała podlinkowany op i ed, gdy się przesuwało, to obraz się krzaczył do kolejnej klatki, tak jak u ciebie.

Offline

#4 2012-09-29 21:45:46

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

Sado napisał:

Po spaczowaniu odcinki się trochę rypią. Gdy przewijam odcinek o kilka sekund, na połowie obrazu wywala mi artefakty, które znikają przy zmianie sceny (czyli raczej nie więcej niż parę sekund). Podczas oglądania, nie używając opcji przewijania, nie ma problemów. W wersji bez patcha problem nie występuje. Dodaj, że wersje (sprzed i po patchu) różnią się między sobą o 15 MB.

Sprawdziłeś, czy crc jest poprawne i dobrze się spatchowało?


wladza1.png

Offline

#5 2012-09-29 21:51:36

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

bodzio napisał:
Sado napisał:

Po spaczowaniu odcinki się trochę rypią. Gdy przewijam odcinek o kilka sekund, na połowie obrazu wywala mi artefakty, które znikają przy zmianie sceny (czyli raczej nie więcej niż parę sekund). Podczas oglądania, nie używając opcji przewijania, nie ma problemów. W wersji bez patcha problem nie występuje. Dodaj, że wersje (sprzed i po patchu) różnią się między sobą o 15 MB.

Sprawdziłeś, czy crc jest poprawne i dobrze się spatchowało?

Porównując crc ze spaczowanego odcinka i z anidb, to się zgadza. A gdyby źle się spaczowało, to wyskoczyłby chyba jakiś komunikat z błędem, co nie?

Nie mam pojęcia, jak ci pomóc. Jeżeli chcesz tylko obejrzeć anime i je usunąć, to ściągnij sobie same napisy z portalu od nas (w zasadzie powinny mieć mniej błędów niż te z patcha) i obejrzyj sobie z tym wydaniem, które jest źródłem. Raz jedyny miałem coś takiego, ale działo się to w serii, która miała podlinkowany op i ed, gdy się przesuwało, to obraz się krzaczył do kolejnej klatki, tak jak u ciebie.

Tak też chyba zrobię. Dzięki. Ale gdyby ktoś wiedział, co u mnie nie tak, to fajnie by było, gdyby napisał. Zawsze się przyda.

Ostatnio edytowany przez Sado (2012-09-29 21:53:41)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#6 2012-09-29 22:08:27

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

Sado napisał:

A gdyby źle się spaczowało, to wyskoczyłby chyba jakiś komunikat z błędem, co nie?

Wiesz, niekoniecznie :p Jedynym wyznacznikiem dobrze/źle jest funkcja skrótu pliku (np. CRC32). A kiedy coś pójdzie nie tak, nie da się stwierdzić, jak bardzo (parę zupełnie nieznaczących bitów czy totalna kaszana - z CRC się nie wyczyta).

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-09-29 22:21:10)

Offline

#7 2012-09-29 22:32:20

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: [RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

Sir_Ace napisał:
Sado napisał:

A gdyby źle się spaczowało, to wyskoczyłby chyba jakiś komunikat z błędem, co nie?

Wiesz, niekoniecznie :p Jedynym wyznacznikiem dobrze/źle jest funkcja skrótu pliku (np. CRC32). A kiedy coś pójdzie nie tak, nie da się stwierdzić, jak bardzo (parę zupełnie nieznaczących bitów czy totalna kaszana - z CRC się nie wyczyta).

Kompletnie się na tym nie znam, ale crc zgadza się z tym na anidb.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#8 2012-09-30 02:16:41

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: [RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

U mnie było to samo. Cyrycy nie sprawdzałem i nie sprawdzę, bo odcinki już dawno usunąłem. W każdym razie problem raczej znikomy, skoro przy normalnym odtwarzaniu wszystko jest cacy oczkod.


Yoshimori.png

Offline

#9 2012-09-30 10:42:17

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [RTT] Shingetsutan Tsukihime (Zakończony)

Sobie sprawdziłem i pikseloza z przebarwieniami wyskakuje mi nawet przy przewijaniu wersji niespczowanej (czystej od ED).

No i warto zmienić w linku domenę .com na .me

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024