#1 2012-06-12 09:38:58

Skarga
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-12

Napisy .ssa

Witam,
mam nadzieję, żę to odpowiednie miejsce, ale odpowiedniejszego nie znalazłem.

Mam takie pytanko newbie - po co komu te cholerne napisy .ssa?

Odtwarzam wszystko BESTplayerem, który sprawdza się świetnie, ale oczywiście .ssa nie odtwarza. Specjalnie dla anime Deadman Wonderland ściągnąłem i skonfigurowałem kodek K-lite oraz Allplayer'a, ale pojawił się kolejny problem - okazało się, że w najnowszym Allplayerze nie da się wyłączyć wbudowanych napisów, a w DW są takie - angielskie.
Ostatecznie ściągnąłem program do przekonwertowania .ssa na zwykły .txt i każde napisy osobno mielę.
Pytanie moje brzmi - po co ktoś wymyślił .ssa, z którym jest tyle problemów, stosuje się go chyba tylko w anime i mało co go odtwarza skoro można by było robić napisy w .txt i wszystko było by w porządku?
Chyba, że się nie znam, że wszyscy mają na to sposób, a ja wchodzę z butami na dywan i robię niepotrzebny bałagan, to wtedy proszę o poradę i instruktarz, co powinno się na moim miejscu zrobić.
Pozdrawiam!

Offline

#2 2012-06-12 09:48:05

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: Napisy .ssa

Weź użyj jak człowiek MPC HC albo VLC i nie rób sobie wstydu...

Offline

#3 2012-06-12 10:42:08

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: Napisy .ssa

Chyba ktoś tu nie przeczytał FAQ

Bana mu  ban

Offline

#4 2012-06-12 10:58:03

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Napisy .ssa

Skarga napisał:

się nie znam, że wszyscy mają na to sposób, a ja wchodzę z butami na dywan i robię niepotrzebny bałagan

+1

Skarga napisał:

Pytanie moje brzmi - po co ktoś wymyślił .ssa, z którym jest tyle problemów, stosuje się go chyba tylko w anime i mało co go odtwarza skoro można by było robić napisy w .txt i wszystko było by w porządku?

Nie, nie byłoby w porządku. Napisy ass są dla wygody fansubberów, żeby nie tracić pół dnia na różne pierdoły. A reszta jak chce oglądać, to niech się dostosuje (bo ty w tym momencie zachowujesz się jak zwykły pasożyt, nie dość, że ktoś ci tłumaczy, to jeszcze ma się pod ciebie dostosowywać, żeby tobie było wygodnie).

Ostatnio edytowany przez coellus (2012-06-12 11:00:17)


Ty dulowaty userze!

Offline

#5 2012-06-12 11:02:36

Skarga
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-12

Odp: Napisy .ssa

Umm... ok, kumam.

Ostatnio edytowany przez Skarga (2012-06-12 11:03:33)

Offline

#6 2012-06-12 11:03:57

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Napisy .ssa

Skarga napisał:

Oooo widzę panowie gościnni... Szkoda, że żaden nie odp. na pytanie.
Nie pytałem "czym otworzyć .ssa" tylko "po co jest format .ssa".

Może by tak bana za offtop?

A może by tak bana za nie przeczytanie FAQ?

A odpowiedź już padła.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#7 2012-06-12 11:07:55

Skarga
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-12

Odp: Napisy .ssa

Skąd wiesz, że nie przeczytałem?

Offline

#8 2012-06-12 11:23:52

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Napisy .ssa

Bo widzisz, panowie (i panie) od fansubów w kwestiach technologicznych są dosyć postępowi, zazwyczaj o krok czy dwa wyprzedzają resztę świata. Napisy w pliku txt są zbyt niedokładne, jeśli chodzi o czas wyświetlania (TMP, MPL2) albo nieprzyjemnie zależne od współczynnika FPS filmu (mDVD). SRT są już w porządku, ale fansubberzy lubią ładne, kolorowe, ruszające się, kiczowate i świecące (co się na szczęście zmienia)

Kiedy oglądasz animu w wersji innej niż raw, na ekranie często zobaczysz różne pierdółki - napisy kolorowe, wymyślne czcionki, dziwne pozycje, ciekawe karaoke - tego wszystkiego (w prosty sposób) napisami w pliku txt się nie osiągnie. Dla większości nawet standardowy format SSA jest już przestarzały, więc korzysta się z ASS. To, że jest dla ciebie problematyczny, bez obrazy, nie jest wyznacznikiem jego beznadziejności. Istnieje kilka metod obsługi takich napisów. Żadna wiedza tajemna - odpowiednie zapytanie w Google'u wyplułoby masę odpowiedzi. Póki co wybrałeś najgorszą.

Offline

#9 2012-06-12 11:52:18

Skarga
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-12

Odp: Napisy .ssa

Dobra, złamaliście mnie, zaktualizowałem VLC i śmiga. oczkod
W VLC nie ma problemu z wyłączeniem wbudowanych napisów.
Sir_Ace - avatar z Fight Club, nie? Mój ulubiony film.

pozdro

Offline

#10 2012-06-12 12:23:26

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Napisy .ssa

Generalnie napisy ssa/ass zadziałają na niemal każdym playerze, o ile do systemu doinstalujesz filtr Direct VobSub. Ta mała aplikacyjka sama wykryje, kiedy uruchamiasz film i sama nałoży na niego napisy (o ile nazwy plików sobie odpowiadają).

Offline

#11 2012-06-12 19:00:24

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Napisy .ssa

I to by było w tym temacie, najlepiej do eksperymentów walnąć homogenizowanego VLC.
Szkoda że autor narobił sobie bigosu z kodekami, ale cóż, życie.
I nie reaguj na zaczepki, każdy kiedyś zaczynał, a tutaj jest strasznie dużo trolli( w tym ja xD)

Temat wyczerpany, do zamknięcia.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024