#21 2013-04-25 21:47:49

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Monster jako serial

Spartakus ssie jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#22 2013-04-25 21:53:21

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Monster jako serial

Zarathustra napisał:

Ta seria od S01E01 do S03E10 opierała się na cyckach i komiksowej przemocy.  jezor

Zapomniałeś dodać o łataniu się w dupsko przez pedałów. A mnie Spartakus cholernie nudził.

Ostatnio edytowany przez Sado (2013-04-25 21:53:31)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#23 2013-04-25 22:02:40

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Monster jako serial

Pewnie będzie miało tyle wspólnego z mango co Gra o Tron z historią średniowiecznej Europy.

Offline

#24 2013-04-25 23:08:35

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Monster jako serial

Sir_Ace napisał:

Pewnie będzie miało tyle wspólnego z mango co Gra o Tron z historią średniowiecznej Europy.

Serial Gra o Tron też nie leci tak samo jak w książce. I Monster tym bardziej nie będzie tożsamy z mangą. Dla większości ludzi, którzy jej nie czytali (lub nie oglądali anime) serial będzie prawdopodobnie cud miód i orzeszki. Dla reszty, ekranizacja HBO będzie nędzna i biedna. Ekranizacja prawie zawsze wypada gorzej.

Tak samo jak z Grą o Tron, Harrym Potterem, Kodem Leonarda da Vinci, Tożsamością Bourne'a, Wiedźminem itp, itd. Oczywiście nie ma porównania pomiędzy HBO a TVP. Chodzi jedynie o to, że ekranizacje w oczach prawdziwych fanów nigdy nie będą tak dobre jak oryginały.


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#25 2013-04-25 23:24:17

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Monster jako serial

ofca_ciemnosci napisał:

Serial Gra o Tron też nie leci tak samo jak w książce. I Monster tym bardziej nie będzie tożsamy z mangą. Dla większości ludzi, którzy jej nie czytali (lub nie oglądali anime) serial będzie prawdopodobnie cud miód i orzeszki. Dla reszty, ekranizacja HBO będzie nędzna i biedna. Ekranizacja prawie zawsze wypada gorzej.

Tak samo jak z Grą o Tron, Harrym Potterem, Kodem Leonarda da Vinci, Tożsamością Bourne'a, Wiedźminem itp, itd. Oczywiście nie ma porównania pomiędzy HBO a TVP. Chodzi jedynie o to, że ekranizacje w oczach prawdziwych fanów nigdy nie będą tak dobre jak oryginały.

Mylisz pojęcia. Oni tego nie ekranizują, a robią adaptacje - to ogromna różnica.

http://www.kolkofilmowezsp1.republika.p … izacja.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekranizacja

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-04-25 23:28:35)

Offline

#26 2013-04-26 00:34:35

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Monster jako serial

Wg mnie z czapy ta nielogiczna i myląca definicja "ekranizacji" i nie widzę sensu w jej podpieraniu, ale już o tym kiedyś pisałem. A wiki podaje tak, ale już przy innych hasłach używa tych pojęć zamiennie jezor

Offline

#27 2013-04-26 15:39:09

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monster jako serial

Zarathustra napisał:

A to muszą być takie, żeby serial ze sporym budżetem prezentował chociaż średni ich poziom?

W każdym razie książka mnie nie interesuje w tym momencie. Piszę o serialu, który jest jej spłyconą wersją. Nikt nie oczekuje oblężenia na miarę tego z Królestwa Niebieskiego, ale twórcy serialu odwalają miejscami kaszanę.

Jesli ksiazki nie czytales to tym bardziej WTF ? Martin mocno maca palce w serialu, ale jak widac niektorym wystarczy ze beda cycki i beda sie napierdalac co chwile zeby warosc serialu wzrosla kilkukrotnie jezor Odrazu mi sie przypomina whine grubych hamburgerow z juesej po smierci  Neda Starka ktorego gral Sean Bean " Dlaczego rezyser zabil glownego bohatera"  rotfl


ara ara...

Offline

#28 2013-04-26 16:56:39

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Monster jako serial

Ale w tej twojej uwielbianej Grze o tron też wszędzie HBO wpycha na siłę cycki (więcej, niż w książce i do tego brzydkie), więc jak już pisałem to serial dla plebsu z kiepskimi walkami (nie chodzi o ilość, tylko ich jakość). Dobrze wiem, że autor udziela się przy serialu, ale co z tego? Sama książka też niczym specjalnym nie jest i gdyby nie serial to nie zdobyłaby tak dużej popularności.

Ludzie powinni obejrzeć naprawdę dobre seriale jak The Wire, zamiast takich fantasy kotletów. W Japonii triumf święcą lipne animu, a w Ameryce królują lipne seriale. Równowaga zachowana. oczkod

Offline

#29 2013-04-26 17:13:42

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Monster jako serial

Zarathustra napisał:

Ale w tej twojej uwielbianej Grze o tron też wszędzie HBO wpycha na siłę cycki (więcej, niż w książce i do tego brzydkie)...

Mniej aktów, więcej cycków. Coś kosztem czegoś.


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#30 2013-04-26 18:13:52

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Monster jako serial

Zarathustra napisał:

Sama książka też niczym specjalnym nie jest i gdyby nie serial to nie zdobyłaby tak dużej popularności.

E tam - ona od mniej więcej drugiego tomu była na tyle popularna, że zaczęła trafiać na listy bestsellerów. Także nie można mówić, że serial w jakiś bardzo znaczący sposób wpłynął na popularność książki i wcześniej słyszały o niej tylko fantasy nerdy.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#31 2013-04-26 18:17:57

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monster jako serial

Zarathustra napisał:

Ale w tej twojej uwielbianej Grze o tron

niezly =/= uwielbiany


Zarathustra napisał:

Sama książka też niczym specjalnym nie jest i gdyby nie serial to nie zdobyłaby tak dużej popularności.

Tak samo jak trylogia Tolkiena też niczym specjalnym nie jest i gdyby nie nie filmy to nie zdobyłaby tak dużej popularności


ara ara...

Offline

#32 2013-04-26 18:50:25

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Monster jako serial

Ariakis napisał:
Zarathustra napisał:

Sama książka też niczym specjalnym nie jest i gdyby nie serial to nie zdobyłaby tak dużej popularności.

E tam - ona od mniej więcej drugiego tomu była na tyle popularna, że zaczęła trafiać na listy bestsellerów. Także nie można mówić, że serial w jakiś bardzo znaczący sposób wpłynął na popularność książki i wcześniej słyszały o niej tylko fantasy nerdy.

Być popularną książką w środowisku przed adaptacją, a być popularną książką po sukcesie telewizyjnym/kinowym to nie to samo. lol

Kilgur napisał:

Tak samo jak trylogia Tolkiena też niczym specjalnym nie jest i gdyby nie nie filmy to nie zdobyłaby tak dużej popularności

Tyle, że ten autor był jednym z prekursorów współczesnej literatury fantasy, więc każdy spojrzy na to innym okiem. Plus filmy na podstawie tych książek są nieporównywalnie lepsze od Gry o tron (chodzi mi o kwestie techniczne jak efekty, scenografie, kostiumy, uzbrojenie, charakteryzację). Budżet wszystkich trzech części wyniósł coś około 280 milionów dolarów i widać, że ta kasa nie poszła w błoto. Serial HBO kosztował do tej pory jakieś 150-160 milionów zielonych i nic w nim nie zachwyca poza klimatyczną czołówką.

A tak to rzeczywiście, książka i filmy bywały miejscami nużące (na tym nowym Hobbicie prawie umarłem).

Offline

#33 2013-04-26 19:04:57

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Monster jako serial

Zarathustra napisał:

A tak to rzeczywiście, książka i filmy bywały miejscami nużące (na tym nowym Hobbicie prawie umarłem).

Te opowieści były nie tyle nużące, co wiele rzeczy było absurdalnych.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-04-26 19:06:19)

Offline

#34 2013-04-26 19:46:05

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Monster jako serial

marek2fgc napisał:
Zarathustra napisał:

A tak to rzeczywiście, książka i filmy bywały miejscami nużące (na tym nowym Hobbicie prawie umarłem).

Te opowieści były nie tyle nużące, co wiele rzeczy było absurdalnych.

Jak ktoś nie widział to polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=1yqVD0swvWU&noredirect=1


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#35 2013-04-26 21:32:38

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monster jako serial

Zarathustra napisał:

Być popularną książką w środowisku przed adaptacją, a być popularną książką po sukcesie telewizyjnym/kinowym to nie to samo. lol

Przeciez to mozna powiedziec o kazdej adaptacji/ekranizacji, procent ludzi ktorzy siegna po ksiazke po sukcesie jest zenujaco maly, z prostego powodu ludzie z mainstreamu nieczytaja ksiazek

Zarathustra napisał:
Kilgur napisał:

Tak samo jak trylogia Tolkiena też niczym specjalnym nie jest i gdyby nie nie filmy to nie zdobyłaby tak dużej popularności

Tyle, że ten autor był jednym z prekursorów współczesnej literatury fantasy,

To byla ironia  ej

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2013-04-26 21:59:51)


ara ara...

Offline

#36 2013-04-26 21:48:37

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Monster jako serial

Kilgur napisał:

Przecierz

fndwh.jpg

Kilgur napisał:

ludzie z mainstremu nieczytaja ksiazek

Nie wiem, co czytasz, po sposobie pisania śmiem twierdzić, że ty też jesteś mainstreamowy, hipsterze.

down: już się nie tłumacz smile_lol

Ostatnio edytowany przez coellus (2013-04-26 22:03:25)


Ty dulowaty userze!

Offline

#37 2013-04-26 22:02:22

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monster jako serial

coellus -> czytam jak tylko mam czas i jak cos fajnego sie trafi, glownie s-f , bledy spowodowane 12h w pracy -> braindead.

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2013-04-26 22:07:50)


ara ara...

Offline

#38 2013-04-26 22:06:58

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Monster jako serial

Kilgur napisał:

procent ludzi ktorzy siegna po ksiazke po sukcesie jest zenujaco maly, z prostego powodu ludzie z mainstremu nieczytaja ksiazek

J. K. Rowling i jej miliony funtów na koncie mają inne zdanie.

Kilgur napisał:

To byla ironia  ej

herp derp

Offline

#39 2013-04-26 22:09:43

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Monster jako serial

Zarathustra napisał:
Kilgur napisał:

procent ludzi ktorzy siegna po ksiazke po sukcesie jest zenujaco maly, z prostego powodu ludzie z mainstremu nieczytaja ksiazek

J. K. Rowling i jej miliony funtów na koncie mają inne zdanie.

Z czego 75% lub wiecej to kasa za filmy jezor

Ile czytamy Przygnebiajace wyniki badan

Na "zachodzie" jest jeszcze mniej ludzi ktorzy czytaja jezor

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2013-04-26 22:18:21)


ara ara...

Offline

#40 2013-04-26 22:14:07

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Monster jako serial

Kilgur napisał:

procent ludzi ktorzy siegna po ksiazke po sukcesie jest zenujaco maly, z prostego powodu ludzie z mainstremu nieczytaja ksiazek

Z prostego powodu: po co ma czytać coś, co już zna na wylot shithappens

Kilgur napisał:

Z czego 75% lub wiecej to kasa za filmy jezor

Nie obliczaj stosunku, lecz kwotę zawartą w tych 25%.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024