#121 2016-09-19 19:41:57

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Tak se myślałem jezor


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#122 2016-09-20 13:34:06

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Heja, sprawdziłem tylko ctrl+f w przeglądarce i dałem "odświe", więc mogłem coś pominąć. Będą odświeżone odcinki (i te ostatnie) również na mega?

Offline

#123 2016-09-20 17:35:08

JankieL
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2016-02-20

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

dulu napisał:

Heja, sprawdziłem tylko ctrl+f w przeglądarce i dałem "odświe", więc mogłem coś pominąć. Będą odświeżone odcinki (i te ostatnie) również na mega?

Hejka.
Tak... a przynajmniej jest na to bardzo duża szansa. smile
Mam w planach odświeżenie wszystkich odcinków i zrobienie paczki, którą wrzucę na jakiś hosting (może dwa, jak znajdę jakiś oprócz MEGA) i torrki/xdcc, jeśli Alan będzie na tyle miły i mi je podepnie.
Niestety, ostatnio krucho z czasem...

Ostatnio edytowany przez JankieL (2016-09-20 17:45:48)


Eg3ZUxW.gif

Offline

#124 2016-09-20 18:01:04

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Dzięki, dzięki. Mnie tam się nie spieszy. Wolę się po prostu wcześniej upewnić.

Offline

#125 2016-09-23 16:00:06

Askara
Użytkownik
Dołączył: 2016-09-09

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Myślałam, że to będzie jakaś podrzędna haremówka z gatunku takich, które omijam szerokim łukiem, ale z ciekawości postanowiłam obejrzeć odcinek i jestem zachwycona xD
Jak to się człowiek czasem miło może zaskoczyć.

Wielkie dzięki za kawał dobrej roboty dla wszystkich, którzy napracowali (i napracowywują xD) się nad tą bajką smile_big


crl6OJK.png podpisq.png

Offline

#126 2016-09-27 09:46:21

Kurajmo
Użytkownik
Dołączył: 2016-09-18

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Dlaczego żadne napisy do tego anime nie działają mi porawnie do wersji którą mam z http://animecruzers.com/download-rezero … i-mkv-mp4/

Stąd mam wszystkie odcinki z Angielskimi napisami. A te Polskie za szybko lecą podczas odtwarzania.
Dałoby radę jakoś dostosować te napisy?
Czy zostaje mi tylko oglądać z Angielskimi napisami?
Stąd pobrałem bo odcinek zajmuje 100mb maks i szybko mi się pobiera. Z horriblesubs leci jak krew z nosa.

Offline

#127 2016-09-27 10:04:12

Vladimir1
Użytkownik
Dołączył: 2013-08-27

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Pozwolę sobie polecieć klasykiem z wykopu

Pokaż spoiler
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I ANIME BĘDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I BIORĄ SIĘ ZA OGLĄDANIE MIMO, ŻE NIE WIEDZĄ CZEMU IM NAPISY SA SZYBKO LECĄ

Gdybyś się choć trochę wysilił i poszukał w google informacji to byś miał wszystko na tacy + byłaby satysfakcja, że sam do tego doszedłeś.  shithappens

Offline

#128 2016-09-27 12:28:17

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Kurajmo napisał:

Dlaczego żadne napisy do tego anime nie działają mi porawnie do wersji którą mam z http://animecruzers.com/download-rezero … i-mkv-mp4/

Stąd mam wszystkie odcinki z Angielskimi napisami. A te Polskie za szybko lecą podczas odtwarzania.
Dałoby radę jakoś dostosować te napisy?
Czy zostaje mi tylko oglądać z Angielskimi napisami?
Stąd pobrałem bo odcinek zajmuje 100mb maks i szybko mi się pobiera. Z horriblesubs leci jak krew z nosa.

FAQ.  jezor2


wladza1.png

Offline

#129 2016-09-27 21:43:47

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Sprawdź sobie jak w twoim odtwarzaczu możesz dopasowywać synchronizację napisów. A jak chcesz zachować zmiany na stałe, to jak już będziesz wiedział, o ile przesunąć, to w Aegisub w menu "Timing" -> "Przesuń czasy" możesz sobie to zrobić.

Offline

#130 2016-09-27 21:50:01

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

meowchin napisał:

Sprawdź sobie jak w twoim odtwarzaczu możesz dopasowywać synchronizację napisów. A jak chcesz zachować zmiany na stałe, to jak już będziesz wiedział, o ile przesunąć, to w Aegisub w menu "Timing" -> "Przesuń czasy" możesz sobie to zrobić.

Osobiście do dopasowywania napisów polecam Subtitle Edit - istnieje tam opcja robienia timiongu do już istniejących subów - zajmuje to minutę czy dwie a dopasowanie zazwyczaj jest idealne.

Offline

#131 2016-09-28 04:29:05

Kurajmo
Użytkownik
Dołączył: 2016-09-18

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Animazon napisał:
meowchin napisał:

Sprawdź sobie jak w twoim odtwarzaczu możesz dopasowywać synchronizację napisów. A jak chcesz zachować zmiany na stałe, to jak już będziesz wiedział, o ile przesunąć, to w Aegisub w menu "Timing" -> "Przesuń czasy" możesz sobie to zrobić.

Osobiście do dopasowywania napisów polecam Subtitle Edit - istnieje tam opcja robienia timiongu do już istniejących subów - zajmuje to minutę czy dwie a dopasowanie zazwyczaj jest idealne.


Dzięki sprawdzę. W ostatecznosci obejrzę po Angielsku bo te napisy są wgrane od razu i bez problemu działają
I tak miałem Angielski szlifować.
Ale pobawię sie w wolnym czasie. Eh swego czasu miałem to samo z DanganRonpą z torrentów kat też napisy nie pasowały Polskie.
No nic w każdym razie pobawię sie

Offline

#132 2016-09-28 14:49:10

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Kurajmo napisał:
Animazon napisał:
meowchin napisał:

Sprawdź sobie jak w twoim odtwarzaczu możesz dopasowywać synchronizację napisów. A jak chcesz zachować zmiany na stałe, to jak już będziesz wiedział, o ile przesunąć, to w Aegisub w menu "Timing" -> "Przesuń czasy" możesz sobie to zrobić.

Osobiście do dopasowywania napisów polecam Subtitle Edit - istnieje tam opcja robienia timiongu do już istniejących subów - zajmuje to minutę czy dwie a dopasowanie zazwyczaj jest idealne.


Dzięki sprawdzę. W ostatecznosci obejrzę po Angielsku bo te napisy są wgrane od razu i bez problemu działają
I tak miałem Angielski szlifować.
Ale pobawię sie w wolnym czasie. Eh swego czasu miałem to samo z DanganRonpą z torrentów kat też napisy nie pasowały Polskie.
No nic w każdym razie pobawię sie

Przecież przy każdych napisach pisze do jakiej wersji pasują wiec co za problem takie epki ściągnąć????


wizard2000.jpg

Offline

#133 2016-09-28 14:59:02

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Jakieś info odnośnie ostatniego odcinka i batcha do wszystkich odcinków jezor

Offline

#134 2016-09-29 00:00:24

JankieL
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2016-02-20

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Kurajmo napisał:

Dlaczego żadne napisy do tego anime nie działają mi porawnie do wersji którą mam z http://animecruzers.com/download-rezero … i-mkv-mp4/
Stąd mam wszystkie odcinki z Angielskimi napisami. A te Polskie za szybko lecą podczas odtwarzania.
Dałoby radę jakoś dostosować te napisy?
Czy zostaje mi tylko oglądać z Angielskimi napisami?
Stąd pobrałem bo odcinek zajmuje 100mb maks i szybko mi się pobiera. Z horriblesubs leci jak krew z nosa.

Jak wspominał @bodzio. Również polecałbym zapoznać się z FAQ forum.
Poza tym jeśli odcinek bajki ma ~100MB to zakładam, że jego rozdzielczość oscyluje w granicach 480p, a oglądanie takiego tworu nie tyle, co mija się z ideą pobierania bajek na dysk, co najzwyczajniej w świecie psuje odbiór danego materiału (i przy okazji oczęta).

wizard2000 napisał:

Przecież przy każdych napisach pisze do jakiej wersji pasują wiec co za problem takie epki ściągnąć????

+1
Szybsze pobieranie - marna wymówka.
Dla dobrego wideo warto trochę poczekać.

max-kun napisał:

Jakieś info odnośnie ostatniego odcinka i batcha do wszystkich odcinków jezor

Wyjdzie w momencie, kiedy poziom napisów będzie mnie satysfakcjonował.
Żartuję, podam bardziej realną datę.
Soon™

Ostatnio edytowany przez JankieL (2016-09-29 00:28:36)


Eg3ZUxW.gif

Offline

#135 2016-09-29 01:28:47

Nataniel
Użytkownik
Dołączył: 2016-08-31

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

JankieL napisał:

Poza tym jeśli odcinek bajki ma ~100MB to zakładam, że jego rozdzielczość oscyluje w granicach 480p, a oglądanie takiego tworu nie tyle, co mija się z ideą pobierania bajek na dysk, co najzwyczajniej w świecie psuje odbiór danego materiału (i przy okazji oczęta).

Akurat nie widzę powodu żeby się o to czepiać, skoro sam wrzucasz wersję 720p 2286kbps i trzeba z niej wyciągać napisy żeby oglądać przy lepszej jakości smile_big
Szkoda w sumie, że nie wrzucasz samych napisów do pobrania, byłoby łatwiej :p

Nie czepiam się ani nic, jestem wdzięczny, że te napisy robisz, tym bardziej, że robisz je na bardzo wysokim poziomie, ale wytykanie komuś że ogląda w słabszej jakości samemu oglądając w minimalnej akceptowalnej xD

Offline

#136 2016-09-29 01:56:13

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Nie powinieneś dotykać tematu jakości, jeśli za jego wskaźnik dajesz średni bitrate, mimo że to wideo kodowano na CRF.
Wiele zależy od źródła i umiejętności kodera, który potrafi skodować lepiej obraz niż gość, który zrobił ważący więcej plik.
A jeśli uważasz, że 400 MB to jest za mało jak na odcinek anime 720p 10 bit, to moja reakcja jest tylko jedna.  rotfl

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2016-09-29 02:01:12)

Offline

#137 2016-09-29 19:10:34

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Nataniel napisał:

Akurat nie widzę powodu żeby się o to czepiać, skoro sam wrzucasz wersję 720p 2286kbps i trzeba z niej wyciągać napisy żeby oglądać przy lepszej jakości smile_big

Przecież wrzucił hardka pod najlepsze dostępne video. Tak bardzo chcesz ściągać udawane 1080p, które będzie wyglądać dużo gorzej, bo CR ma skopany FR i wypłukane detale (wina dystrybutora)? Twoja strata.

W ogóle dziwię się, że ludzie dalej pobierają te 1080p z myślą, że to prezentuje jakąkolwiek jakość. Przecież te ripy wyglądają gorzej od 720p, bo mają za mały BR, no i to zwykły upscale. Na BD idzie to poprawić sztucznym pompowaniem materiału kolejnymi bitami, ale to nie ma porównania do prawdziwego FHD (anime produkowanych w rozdziałce wyższej niż HD jest bardzo niewiele).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#138 2016-09-29 21:07:42

JankieL
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2016-02-20

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Pokaż spoiler
dVCtw5u.png?1
Nawet On zasmucił się na wieść, iż to ostatni odcinek Re:Zero... no i że skopałem tłumaczenie.

Tak oto nastał koniec tej pięknej (w powalonym sensie) bajeczki (pomimo moich mieszanych uczuć do połowy wydanych odcinków)...
Wiecie co?
Tym razem nie rozpiszę się tu, a tu.
To tam napiszę moją refleksję na temat bajki i jak mi coś jeszcze do główki wpadnie.
Tylko będzie trzeba trochę poczekać.

W tym poście skupię się głównie na 25 odcinku.
Od strony technicznej - dla mnie to była żałość.
Braki w budżecie było widać wszędzie, chociażby tu...

Pokaż spoiler
LVkILyt.png?1

No ale tak to jest, kiedy do reżyserki dwóch odcinków zatrudnia się osobnych reżyserów (o ile mnie pamięć nie myli), które notabene były jednymi z najlepszych [mam tu na myśli 15 oraz 16], już nie wspominając o soundtracku, który co prawda był odegrany tylko raz, ale za to dosłownie urywał pośladki.
Moim zdaniem 25 w ogóle nie umywał się do takich odcinków jak 7, 11, 19, 22, 23, 3, 17, 21 oraz 15, który według mnie był najgenialniejszym w całej serii. Ba! Nie tylko w serii, ale jednym z najlepszych w ogóle (tutaj podkreślam - jest to całkowicie subiektywna opinia).
Ale o tym więcej napiszę w następnym poście (a może i nie jezor).

A jeśli chodzi o tłumaczenie...

Pokaż spoiler
W sumie to nie wiem co tu napisać, więc powiem wam coś, co do życia nie jest Wam potrzebne.
Moreno toukon, unare makiruu! -> Zapłoń, bojowy duchu! Zawyj, magiczna kulo!
Oreni dekiru koto nara nandatte yatte yaru! -> Zrobię wszystko, co zechcesz! On tam jeszcze mówił (chyba), że jeśli jest w stanie to zrobić, ale uznałem, iż lepiej będzie to wyciąć.
Sabishigariya onee chan, shinpai datte! -> O dziwo... Powiedział, że szybko samotniejesz, więc się martwił!; w definicji słownikowej sabishigariya oznacza "kogoś, kto łatwo ulega samotności", ale z tego, co widzę będę musiał wprowadzić poprawkę.
hizamakura -> spanie z głową na czyiś kolanach - dziwnie było to tłumaczyć, ale mam nadzieję, że moja wersja nikogo nie urazi
P.S. Pewnie polecą hejty od znawców japońskiego za te ww. bzdety, ale co mi tam. Tylko wyrażajcie się kulturalnie!

Z grubsza to tyle. Więcej napiszę po odświeżeniu starego tematu.
Z tej strony chciałbym jeszcze podziękować wszystkim osobom (zarówno tym, których wymieniłem w napisach, jak i nie wymieniłem) za wszelką pomoc.
Naprawdę! Bez was w życiu nie zrobiłbym takich napisów, jakie są teraz dostępne i jestem tego doskonale świadom.
Także wielkie dzięki!

A i jeszcze jedno.
Być może część z was już wie, ale napiszę o tym bardziej "oficjalnie".
Projekt niby można już uznać za zakończony, ale planuję (tzn. jestem już w trakcie prac) wydać batcha, a właściwie to 2. [haha]
Dlaczego 2? Ano...
1 Batch -> 3/4 vol. BD + TV
2 Batch -> 11 vol. BD
A z racji tego, że vol. 9 ma premierę planowaną na luty 2017, to ten drugi prędko nie wyjdzie.  okej 

No nic, jakbyście wyłapali jakieś błędy, to nie zapomnijcie dać znać.
===============================================
Odcinek 25 "I właśnie o tym jest ta historia"
Torrent: klik
XDCC: kanał #tbsubs@irc.rizon.net
Życzę miłego seansu!
===============================================

I na koniec - dziękuję wszystkim, którzy oglądali nasze wydanie.
Mamy nadzieję, że się podobało!

Ci, co jeszcze nie widzieli - czekajcie na batcha, bo wydaje mi się, że warto. smile


Eg3ZUxW.gif

Offline

#139 2016-09-30 00:04:30

cameleon
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

dzięki za wydanie :}

Offline

#140 2016-09-30 00:21:28

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: [jankiel] Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu | 25/25

Dzięki. Zabieram się za oglądanie smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024