#1 2018-07-31 17:38:44

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Overlord

Nie było tematu, więc go zacznę, a zacznę od trzeciego sezonu. Wydaje mi się, czy aktualnie lecą jakieś fillery? Jestem z polskim wydaniem LN na bieżąco i nie pamiętam tam tego, co się dzieje aktualnie w anime.

Ostatnio edytowany przez Mammoth (2018-07-31 17:39:03)


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#2 2018-07-31 18:21:15

Pawelr98
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz/Gdańsk
Dołączył: 2018-07-20

Odp: Overlord

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu to taki filler,2/3 to taki pół-filler bo mamy jakąś fabułę.Dziś wyszedł 4 i wygląda to nieźle bo szykuje się bitwa.


SI1QgvO.jpg

Offline

#3 2018-07-31 19:23:45

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Overlord

Nie ma żadnych filerów, a trwa obecnie ekranizacja 8 tomu LN, który jest zbiorem 2 historii pobocznych, a po nim robimy powrót do 7 tomu  i właściwej historii. O dziwo tutaj też zaczęli ekranizację tomu od końca.

Side Story 1: Enri's upheaval and hectic days
Side Story 2: A day of Nazarick

Ostatnio edytowany przez KieR (2018-07-31 19:27:41)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#4 2018-07-31 20:01:20

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Overlord

Mało jaka seria anime, jest w 100% odzwierciedleniem LN i zawsze ta sama śpiewka, złe, ble, fuj. A Efekt końcowy ten sam. Seria zostanie i tak obejrzana, przez zainteresowanych.  szalony

KieR napisał:

Nie ma żadnych filerów, a trwa obecnie ekranizacja 8 tomu LN, który jest zbiorem 2 historii pobocznych, a po nim robimy powrót do 7 tomu  i właściwej historii. O dziwo tutaj też zaczęli ekranizację tomu od końca.

Side Story 1: Enri's upheaval and hectic days
Side Story 2: A day of Nazarick

Widocznie zaczynanie od dupy strony, zaczyna być modne to nie pierwsza seria i nie ostatnia oczkod

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2018-07-31 20:19:38)

Offline

#5 2018-08-01 15:55:21

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Overlord

KieR, dzięki za odpowiedź smile_big


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#6 2018-08-11 13:23:31

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Overlord

Mnie już odrzuciło po pierwszym odcinku pierwszego sezonu... baka
Jedyne co tam dobre, to utwory MYTH&ROID.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#7 2018-08-11 15:17:30

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Overlord

A mi podobał się początek 2- 5 odcinek bodajże. W 2s odrzucił mnie 3 odcinek chyba. A na 3s czekam na BD jezor poza tym wszystko inne zjadliwe pozytywnie było, bo nie nastawiłem się na serie jako arcydzieło.

Offline

#8 2018-08-11 20:24:23

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Overlord

Wywaliłem wszystkie posty niezwiązane z anime (nawet jeśli tylko częściowo nie były offtopem).
@Pawelr98, albo zakładasz swój własny temat, albo nie pisz w ogóle o stanie tłumaczenia.

Offline

#9 2018-08-11 21:52:54

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Overlord

Moim zdaniem problemem Overlorda jest kreska i trzymanie się pierwowzoru. Otóż ilustracje w endingu lepiej oddają klimat mrocznych postaci. I gdyby była stylistyka jak w Hellsingu to by się czuło zło. A LN ma to do siebie, że to zbyt często tasiemce... historia Ainza jest co chwila przerywana innymi wydarzeniami, i nie dla tego, że mają ważny wpływ na oś fabuły, a z głównym bohaterem na ekranie nie da się wytrzymać, gdy już trzeci sezon mentalnie jest gamoniem, i coś sprawia, iż czasami ma powiedzonka jak na władce lochu przystało, więc robią przerywniki, które trwają kilka odcinków, a ledwo co pchają wydarzenia do przodu. Wątek wioski ludzi i jaszczurek mógłby by zostać skompresowane do jednego odcinka. Pozbyć się jeszcze scen stale powracających jak te z ślepym oddawaniem lojalności. Noż ile można patrzeć na to samo. I lepiej by się oglądało. W obecnym stanie to się czuje, jakby autor pierwowzoru miał pomysł na wstęp, ale nie wie co zrobić z rozwinięciem po za tym, iż ma klepać póki hajs się zgadza i oddalać zakończenie, które jak w przypadku np. Bleacha będzie za krótkie, rozczarowujące, sprawiające niedosyt, słabe... Co by nie pisać o SAO, to jednak potrafi wprowadzić różny poziom świeżości, a nie odgrywać tych samych scen i dawać zapychacze by cel głównego bohatera nie został osiągnięty zbyt szybko. Gra o Tron jest wzorem wielosezonowego serialu, który w świecie anime widziałem tylko raz w Legendzie galaktycznych bohaterów. A obecnie są gnioty jak Grancrest Senki, Log Horizon... Więcej odcinków powinno służyć bardziej rozbudowanej opowieści dziejącej się w dłuższym czasie, a nie odgrywania tych samych schematów i brakiem celu.

Ostatnio edytowany przez Nesbro (2018-08-11 21:55:31)

Offline

#10 2018-08-11 22:23:21

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Overlord

Gusty panie! Czy są i ile jest serii w 90% odwzorowanych na LN? Mi się podobały te dwa sezony Log Horizon, co do SAO to nim dalej tym słabiej i pisze już o 2s, a co do Gry o Tron to badziewie porzuciłem, pomimo tego że widziałem 4 odcinki które ledwo obejrzałem, dla mnie to... Co do samego Overlorda to fakt mogli by trochę poprawić to wszystko, zmienić wizerunek Aina bo fakt gamoń to czasem mało i dać trochę więcej z gł.wątku bo to naprawdę ciekawe. Szkoda również że sporo bohaterów z LN nie uczestniczy w tym wszystkim.

Offline

#11 2018-08-11 22:57:04

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Overlord

Mnie się pierwszy sezon bardzo podobał, bo lubię bajki z OP głównym bohaterem. Drugi to był jednak tragedia. Zamiast kontynuować historię o tym, jak się znalazł w grze i gdzie są inni gracze, to rozpoczęli jakiś debilny wątek z jaszczuroludźmi. Trzeciego jeszcze nie tknąłem, bo oglądam dopiero pod zakończeniu sezonu, ale mam nadzieję, że będzie lepiej.

Ostatnio edytowany przez Shaft (2018-08-11 23:11:53)

Offline

#12 2018-08-11 22:58:52

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: Overlord

Ja nie wiem co wy macie z tym Ainzem. Przecież to nie jest żaden geniusz zła i nigdy nie miał nim być, to jest zwykły nerd lubiący ciupać w MMORPG bez żadnego ponadprzeciętnego intelektu i zdolności przywódczych, który metodą prób i błędów stara się odgrywać rolę złego Overlorda po części, bo to fajna zabawa i po części, żeby dobrze wypaść w oczach swoich ślepo oddanych podwładnych.


podpisq.png

Offline

#13 2018-08-11 23:17:27

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Overlord

_Crimson_Red_ napisał:

Ja nie wiem co wy macie z tym Ainzem. Przecież to nie jest żaden geniusz zła i nigdy nie miał nim być, to jest zwykły nerd lubiący ciupać w MMORPG bez żadnego ponadprzeciętnego intelektu i zdolności przywódczych, który metodą prób i błędów stara się odgrywać rolę złego Overlorda po części, bo to fajna zabawa i po części, żeby dobrze wypaść w oczach swoich ślepo oddanych podwładnych.

No też nie do końca, z 2s wynika że chce ich rozwijać i odblokować puste głowy że on jest najmądrzejszy i nigdy się nie myli, przykład z Cocytusa i tej potyczki z jaszczurami. Do tego od początku miał coś z przywódcy, sam starał się utrzymywać gildie itp.

Offline

#14 2018-08-11 23:27:24

_Crimson_Red_
Użytkownik
Dołączył: 2014-02-18

Odp: Overlord

No otóż to, on stara się być jak najlepszym i nieomylnym przywódcą dla swoich podwładnych, ale z natury jest zwykłym nerdem i nie ma w  tym żadnego doświadczenia, dlatego często zdarzają mu się głupie wpadki.


podpisq.png

Offline

#15 2018-08-11 23:52:11

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Overlord

_Crimson_Red_ napisał:

No otóż to, on stara się być jak najlepszym i nieomylnym przywódcą dla swoich podwładnych, ale z natury jest zwykłym nerdem i nie ma w  tym żadnego doświadczenia, dlatego często zdarzają mu się głupie wpadki.

Nie źle to ująłem on w2s chce nauczyć te swoje potworki/npc/towarzyszy jak ich zwal że on jest własnie omylny i nie wszechwiedzący, żeby sami zaczęli myśleć.

Offline

#16 2018-08-12 01:10:15

Pawelr98
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz/Gdańsk
Dołączył: 2018-07-20

Odp: Overlord

Pytanie czy ktokolwiek "obiecywał" zakończenie.

Głównym celem Ainsa jest odnalezienie ludzi z Yggdrasila.
Jak na razie nikogo takiego nie znalazł. Jedyna poszlaka to ci co przekabacili Shalltear.
Kolegę który czyta nowelki pytałem to powiedział, że nawet w najnowszym tomie (po angielsku) nie spotkał żadnego gracza.

Też nie lubię sielanki, zwłaszcza tej z wioską Carne.

Tu zapowiedzi piątego odcinka.
https://www.youtube.com/watch?v=8AzLtUbCIV0
https://www.youtube.com/watch?v=clSDMmZY-SU
W tym drugim widać, że może w końcu nie będzie tak, że wszyscy padają "na strzała".
Zakładając że mają własnego rycerza śmierci.

Się zobaczy.

Ja tam nie jestem wybredny. Mi tam Log Horizon się podobał.

Ja już przyzwyczajony do sielanki.
Higurashi to modelowy przykład takiego anime.
Mamy sielaneczkę z bardzo mrocznym tłem które co jakiś czas wychodzi na wierzch.

Tutaj tak nie jest.
A mogłoby tak być, gdyby wrzucić co nieco "eksperymentów" Demiurga.
Ot taka wstawka co drugi,trzeci odcinek.

Bo po dialogach widać, że w tle mamy coś mrocznego ale próżno oczekiwać by to zekranizowali.


SI1QgvO.jpg

Offline

#17 2018-08-12 14:13:41

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Overlord

No, ta zapowiedź mi się podoba.

Dziwnym zbiegiem okoliczności ten rycerz śmierci wygląda tak samo, jak ten przyzwany przez Ainza w pierwszym sezonie na początku? (mówię tu o drugim filmiku). W LN był opisany jako super przepotężny smile_big


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#18 2018-08-12 18:05:33

yapi-kun
Użytkownik
Dołączył: 2018-08-05

Odp: Overlord

po 4 ep

Wreszcie cosik sensownego się dzieje, bo ep 2 i 3 mocno przymulały. Propsy za tyle scen z Ainzem, tak mnie zaabsorbowało, że nim się spostrzegłem to odcinek się skończył.

Pokaż spoiler
W ep 5 kroi się najazd na wioskę. Nie wiem, czy źle oglądałem, ale nie mam pojęcia kto będzie agresorem. W końcu Ainz zajął się Gigantem i Wężem, a to oni mieli niby nacierać. Wioska jest pod ochroną Ainza, jedyne co mi przychodzi na myśl to, że Ainz jednak za tym stoi (test dla Lupisreginy? //masz chronić jedynie trójkę wioskową//).

Offline

#19 2018-08-14 21:41:45

Pawelr98
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz/Gdańsk
Dołączył: 2018-07-20

Odp: Overlord

Obejrzałem odcinek szósty i jestem nieco zawiedziony.

Miałem nadzieję na jakąś walkę czy coś.
A tu tylko przedstawienie nowej frakcji oraz miasta.

Tyle dobrze, że już widać w jakim kierunku zmierza anime.

Pokaż spoiler
Najazd na Nazaricka. Jestem niemal pewien, że ta magiczna dziewczyna(ta co ma wzrok pozwalający zobaczyć poziom magii) zobaczy level Ainsa i się przerazi.

Oby była "rzeźnia godna Nazaricka" to będzie chociaż na czym odbić te parę odcinków sielanki.


SI1QgvO.jpg

Offline

#20 2018-08-14 22:14:21

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Overlord

Pawelr98 napisał:

Obejrzałem odcinek szósty i jestem nieco zawiedziony.

Miałem nadzieję na jakąś walkę czy coś.
A tu tylko przedstawienie nowej frakcji oraz miasta.

Tyle dobrze, że już widać w jakim kierunku zmierza anime.

Pokaż spoiler
Najazd na Nazaricka. Jestem niemal pewien, że ta magiczna dziewczyna(ta co ma wzrok pozwalający zobaczyć poziom magii) zobaczy level Ainsa i się przerazi.

Oby była "rzeźnia godna Nazaricka" to będzie chociaż na czym odbić te parę odcinków sielanki.

Wiesz, nowy arc się dopiero zaczyna, więc z założenia musi być lekki wstęp.

Pokaż spoiler
Chociaż nie radzę zbytnio zaprzyjaźniać się z nowymi postaciami.

Ostatnio edytowany przez KieR (2018-08-14 22:14:38)


tumblr_static_bug.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024