#1 2018-11-10 12:45:20

Lepanto
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2012-12-25

Podejrzany email - pomoc

Hej, dostałem dzisiaj takiego maila i nie wiem czy mam się nim martwić czy po prostu go zignorować. Może ktoś dostał coś podobnego i ma rozwiązanie.

Pokaż spoiler
Hello

So I'm the hacker who broke your email address and device a few months back.

You entered your pwd on one of the websites you visited, and I intercepted it.

Here is your security password from <mój mail> on time of hack: <Stare hasło, ale prawdziwe>

No doubt you can can change it, or even already changed it.

Then again this isn't going to change anything, my personal malware updated it each and every time.

Do not try to contact me or find me, it is impossible, since I sent this email from your account only.

By means of your e mail, I uploaded malware program code to your Operation System.

I saved all of your current contacts together with buddies, co-workers, loved ones along with the entire histo ;ry of visits to the Internet resources.

Furthermore I set up a Malware on your system.

You will not be my only prey, I commonly lock pcs and ask for the ransom.

However I ended up being hit by the internet sites of intimate content material that you generally visit.

I am in surprise of your own fantasies! I've by no means noticed something like this!

So, when you had fun on piquant internet sites (you know what I am talking about!) I created screen shot with utilizing my program by your camera of yours device.

From then on, I combined them to the content of the currently viewed website.

Now there is going to be laughter when I send these shots to your associates!

BUT I know you wouldn't like this.

For that reason, I expect payment from you for my quiet.

I feel $900 is an adequate price for this!

Pay with Bitcoin.

My BTC wallet address: 19iGYtYSPNArvM15biwpdo7j1dNoseMmot

If you do not know how to do this - type in to Google 'how to transfer money to the bitcoin wallet'. It is easy.

Immediately after getting the specified amount, all your details will be promptly eliminated automatically. My virus will ad ditionally clear away itself from your operating-system.

My Trojan viruses have auto alert, so I know when this particular e-mail is read.

I give you 2 days (48 hours) for you to make a payment.

If this does not happen - all of your contacts will get nuts photos from your dark secret life and your device will be blocked as well after 48 hours.

Don't be silly!

Law enforcement or pals won't assist you for sure ...

p.s I can give you advice for the future. Never type in your security passwords on unsafe web sites.

I wish for your wisdom.

Good-bye.

Offline

#2 2018-11-10 12:59:14

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Podejrzany email - pomoc

Pytanie jak stare jest to hasło i na jak wielu stronach go użyłeś.
Sam dostęp do hasła i konta e-mail nic nie znaczy. Dopóki nie wysłał ci wiadomości z plikiem, który mogłeś otworzyć, to można to zignorować. Chyba że ta podejrzana strona jakimś sposobem jednocześnie zaaplikowała wirusa przez skrypt java lub inne gówno.
Byłby bardziej przekonujący, gdyby wysłał ci zdjęcie z kamerki, którym ci groził.
Decyzja należy do ciebie. Na szczęście ja nie używam kamerki (gdybym miał laptopa, to bym go sprayem potraktował), więc nie muszę się przejmować takimi rzeczami.

Offline

#3 2018-11-10 13:00:23

Spaiki
Użytkownik
Dołączył: 2013-03-21

Odp: Podejrzany email - pomoc

Zignoruj. To tylko wyłudzenie kasy. Kiedyś chyba nawet było o tym na niebezpiecznik.pl

Offline

#4 2018-11-10 14:13:35

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Podejrzany email - pomoc

Osobiście bym nawet nie otworzył tego maila, ale skoro to już zrobiłeś i masz cykora to formacix. (i następnie zmiana głównych haseł)

Ostatnio edytowany przez senami (2018-11-10 14:14:40)


sygna.png

Offline

#5 2018-11-10 14:29:22

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Podejrzany email - pomoc

Spaiki napisał:

Zignoruj. To tylko wyłudzenie kasy. Kiedyś chyba nawet było o tym na niebezpiecznik.pl

Było, było.

Offline

#6 2018-11-10 14:45:40

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Podejrzany email - pomoc

Spaiki napisał:

Zignoruj. To tylko wyłudzenie kasy. Kiedyś chyba nawet było o tym na niebezpiecznik.pl

To wyłudzenie, ale nie należy go ignorować.

1. Sprawdź maila na https://haveibeenpwned.com/ - strona pokaże z czego wyciekł twój mail i hasło (wyłudzacze często korzystają z takich baz danych).
2. Pozmieniaj adres mailowy i hasła na wszystkich wskazanych stronach oraz na wszystkim co używa skompromitowanego adresu mailowego. Podobnie ze stronami, które korzystają z takiego samego hasła.
3. Wywal skompromitowane konto do kosza (kasacja konta). Zrób backup skrzynki, jeżeli czegoś potrzebujesz.

Akcję najlepiej przeprowadź na innym urządzeniu. Prawdopodobnie nic Ci nie grozi, ale lepiej dmuchać na zimne.


flzQwEU.jpg

Offline

#7 2018-11-10 16:11:53

Diablos
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2008-02-28

Odp: Podejrzany email - pomoc

Ja bym dla pewności przeskanował komputer. Zobacz czy masz jakieś zabezpieczenia na mailu - ja mam tak, że dostaję na telefonie informację, że ktoś się zalogował na maila z nowego urządzenia.

Offline

#8 2018-11-10 16:13:38

nepnep
Użytkownik
Skąd: xoxo
Dołączył: 2017-08-26

Odp: Podejrzany email - pomoc

klik
Jeśli otworzyłeś attachmenta - przeskanuj system Hitmanem Pro i Malwarebytes, jak chcesz możesz również puścić skan Emergency kitami od Emsisofta i Kaspersky.
Przy okazji polecam ściągnięcie i ustawienie Comodo Firewall, żeby nie martwić się o tego typu malware.

Offline

#9 2018-11-10 17:06:45

Lepanto
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2012-12-25

Odp: Podejrzany email - pomoc

@marek2fc

Żadnego pliku, ani linku nie było i tak bym go nie otworzył. Hasło kiedyś było główne, a tera jest częścią haseł w jakiś 24 kombinacjach.

@Spaiki

Sprawdzałem w internecie, ale chciałem się tutaj upewnić. Dzięki

@Subarashi

Byłoby to ciężkie gdyż jest to mój jedyny email i stosuje go wszędzie :/ Z hasłem jest mniejszy problem, ponieważ jak pisałem wyżej teraz stanowi część dłuższego hasła w wielu wariantach.

@Diablos

Pierwsze co zrobiłem to skan moim antywirusem (nod32). Co to zabezpieczeń to nie wiem loguje się przez stronę wp.poczta.

@nepnep

Nope, tylko otworzyłem wiadomość.

Offline

#10 2018-11-10 17:28:23

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Podejrzany email - pomoc

Chyba tylko na filmach hakują Windowsa za pomocą hasła do czyjejś poczty.

Skoro podał nieaktualne hasło, to nie mógł wysłać tego maila, jak twierdzi, z Twojego konta, więc w pozostałych kwestiach zapewne tak samo nakłamane. Mówisz, że hasło prawdziwe, więc teoretycznie mógł się kiedyś zalogować na konto i pobrać zawartość, ale to tyle (wątpliwe, żeby tak było, bo wtedy wcześniej by się skontaktował).

Offline

#11 2018-11-10 17:45:12

TheMichal160316
Użytkownik
Dołączył: 2017-07-03

Odp: Podejrzany email - pomoc

Ja kiedyś dostałem podobną wiadomość po wycieku/sprzedaży bazy z jakiejś gry przeglądarkowej sprzed 3 lat, więc możliwe, że u ciebie było podobnie, ale lepiej dla bezpieczeństwa i własnego spokoju pozmieniać hasła, maile i przeskanować kompa jakimś dobrym antywirusem.

Offline

#12 2018-11-10 18:33:05

Lepanto
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2012-12-25

Odp: Podejrzany email - pomoc

TheMichal160316 napisał:

Ja kiedyś dostałem podobną wiadomość po wycieku/sprzedaży bazy z jakiejś gry przeglądarkowej sprzed 3 lat, więc możliwe, że u ciebie było podobnie, ale lepiej dla bezpieczeństwa i własnego spokoju pozmieniać hasła, maile i przeskanować kompa jakimś dobrym antywirusem.

Dokładnie to zrobiłem oczkod Tylko czy według użytkowników tego forum NOD32 to dobry antywirus jezor Mam nadzieję, że skoro płacę za licencje to działa właściwie.

Offline

#13 2018-11-10 19:06:17

Skuty
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2012-04-02

Odp: Podejrzany email - pomoc

Dobry, ale szczerze mówiąc to teraz wystarcza Windows defender + skan malwarebytsem i adwcleanerem od czasu do czasu.
NOD jest przede wszystkim lekki i to jego chyba największa zaleta, bo wiele antywirusów potrafi nieźle zamulić kompa niezależnie od posiadanej specyfikacji jezor

Najważniejsze jest umiejętnie korzystanie z internetu.

Jak ściągasz coś do czego nie jesteś przekonany na 100%, to możesz sobie przeskanować na www.virustotal.com

Ogólnie to zmień hasło i miej wywalone. On nawet nie wie że wysłał do ciebie jakiegoś maila, pewnie poszło ich kilkaset tysięcy jak nie milionów i tylko czeka aż się pojawią bitcoiny na jego koncie jezor

Ostatnio edytowany przez Skuty (2018-11-10 19:08:51)

Offline

#14 2018-11-10 19:26:35

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Podejrzany email - pomoc

Skuty napisał:

Dobry, ale szczerze mówiąc to teraz wystarcza Windows defender + skan malwarebytsem i adwcleanerem od czasu do czasu.
NOD jest przede wszystkim lekki i to jego chyba największa zaleta, bo wiele antywirusów potrafi nieźle zamulić kompa niezależnie od posiadanej specyfikacji jezor

Avast też? Bo w sumie mam go tak z braku laku... i ostatnio zablokował mi ANSI.
Chyba przydałoby się zmienić na coś normalnego.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#15 2018-11-10 19:32:33

Prey
Użytkownik
Dołączył: 2006-10-05

Odp: Podejrzany email - pomoc

Lepanto napisał:

Hej, dostałem dzisiaj takiego maila i nie wiem czy mam się nim martwić czy po prostu go zignorować. Może ktoś dostał coś podobnego i ma rozwiązanie.

Pokaż spoiler
Hello

So I'm the hacker who broke your email address and device a few months back.

You entered your pwd on one of the websites you visited, and I intercepted it.

Here is your security password from <mój mail> on time of hack: <Stare hasło, ale prawdziwe>

No doubt you can can change it, or even already changed it.

Then again this isn't going to change anything, my personal malware updated it each and every time.

Do not try to contact me or find me, it is impossible, since I sent this email from your account only.

By means of your e mail, I uploaded malware program code to your Operation System.

I saved all of your current contacts together with buddies, co-workers, loved ones along with the entire histo ;ry of visits to the Internet resources.

Furthermore I set up a Malware on your system.

You will not be my only prey, I commonly lock pcs and ask for the ransom.

However I ended up being hit by the internet sites of intimate content material that you generally visit.

I am in surprise of your own fantasies! I've by no means noticed something like this!

So, when you had fun on piquant internet sites (you know what I am talking about!) I created screen shot with utilizing my program by your camera of yours device.

From then on, I combined them to the content of the currently viewed website.

Now there is going to be laughter when I send these shots to your associates!

BUT I know you wouldn't like this.

For that reason, I expect payment from you for my quiet.

I feel $900 is an adequate price for this!

Pay with Bitcoin.

My BTC wallet address: 19iGYtYSPNArvM15biwpdo7j1dNoseMmot

If you do not know how to do this - type in to Google 'how to transfer money to the bitcoin wallet'. It is easy.

Immediately after getting the specified amount, all your details will be promptly eliminated automatically. My virus will ad ditionally clear away itself from your operating-system.

My Trojan viruses have auto alert, so I know when this particular e-mail is read.

I give you 2 days (48 hours) for you to make a payment.

If this does not happen - all of your contacts will get nuts photos from your dark secret life and your device will be blocked as well after 48 hours.

Don't be silly!

Law enforcement or pals won't assist you for sure ...

p.s I can give you advice for the future. Never type in your security passwords on unsafe web sites.

I wish for your wisdom.

Good-bye.

Też dostałem dzisiaj coś podobnego, więcej o tym poczytasz tutaj:
https://niebezpiecznik.pl/post/twoje-ko … hackowane/

Ostatnio edytowany przez Prey (2018-11-10 21:31:41)


Prey.jpg

Offline

#16 2018-11-10 19:49:49

Skuty
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2012-04-02

Odp: Podejrzany email - pomoc

Kamiyan3991 napisał:

Avast też? Bo w sumie mam go tak z braku laku... i ostatnio zablokował mi ANSI.
Chyba przydałoby się zmienić na coś normalnego.


Z Avasta nigdy nie korzystałem, więc się nie wypowiem, ale z tego co wiem to on od zawsze miał taką średnią opinię.

Jak ktoś z jakiegoś powodu nie chce korzystać z MS Defendera, to chyba najlepszym wyborem jest Comodo Internet Security lub 360 Total Security.

AVG też jest niezły, ale czasami może być bardzo problematyczny. Potrafi usuwać pliki i foldery, mimo że te zostały dodane do wykluczeń. Ten sam problem ma Norton i Bit Defender.

Z płatnych to właśnie od lat ESET i Kaspersky.

Offline

#17 2018-11-10 19:53:37

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Podejrzany email - pomoc

Kamiyan3991 napisał:
Skuty napisał:

Dobry, ale szczerze mówiąc to teraz wystarcza Windows defender + skan malwarebytsem i adwcleanerem od czasu do czasu.
NOD jest przede wszystkim lekki i to jego chyba największa zaleta, bo wiele antywirusów potrafi nieźle zamulić kompa niezależnie od posiadanej specyfikacji jezor

Avast też? Bo w sumie mam go tak z braku laku... i ostatnio zablokował mi ANSI.
Chyba przydałoby się zmienić na coś normalnego.

Z darmowych wydaje mi się, że AVG jest ciut wydajniejszy od Avasta, osobiście używam Windows defendera i nic ciekawego nie złapałem przez ponad rok (skanowałem Esetem i nic nie znalazł), a według AVTEST wszystkie obecnie radzą sobie podobnie, więc jak ktoś ogarnia i nie wchodzi w byle co to raczej nie powinien nic poważnego złapać.

Offline

#18 2018-11-10 19:58:09

nepnep
Użytkownik
Skąd: xoxo
Dołączył: 2017-08-26

Odp: Podejrzany email - pomoc

Niestety Windows Defender jest jednym z gorszych antywirusów, Windows późno zaczął bawić się w antywirka i jest daleko w tyle za takim Bitdefenderem czy Kaspersky, co prawda ostatnio dodali ochronę folderów przed ransomware, ale wciąż jako całokształt wypada słabo.

Nie istnieje coś takiego jak "umiejętne korzystanie z internetu", większość infekcji pochodzi właśnie od tych bezpiecznych i zaufanych stron/programów.
Pokazuje to choćby zeszłoroczny hack apki Crunchyrolla, a póżniej wiele ludzi zadaje pytania w stylu "Jakim cudem latam w botnecie? przecież oglądam tylko bajki z zaufanej strony".

W tym momencie najlepszy sposób to korzystanie z firewalla od Comodo(sandbox ftw), oraz jakiegoś lekkiego antywirka z wyłączonym firewallem, być może jakaś Avira, Avast, Zemana czy Mbam. Ba, nawet Windows Defender wystarczy przy dobrze skonfigurowanym Comodo.

Offline

#19 2018-11-10 20:14:55

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Podejrzany email - pomoc

Od lat korzystałem z Avasta Internet Security, bo można było prostym trikiem zdobyć licencję za friko na 3 lata jezor Jednak odkąd złożyłem nową blachę na Windowsie 10, to na chwilę obecną korzystam z wbudowanego antywirusa oraz co jakiś czas pełny skan Malwarebytesem.

Tak a propos Kasperskiego: https://niebezpiecznik.pl/post/skandal- … m-swiecie/ oczkod

Offline

#20 2018-11-10 20:23:13

Skuty
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2012-04-02

Odp: Podejrzany email - pomoc

Tyle że to Crunchy dało ciała że dopuścili do takiej sytuacji. To nie użytkownik był winny, tylko właśnie Crunchy i to oni są odpowiedzialni za problemy, które sprawili.

Co innego, gdyby użytkownik pobrał jakąś lewą aplikację, która miałaby mu niby udostępniać bajki z Crunchy za darmo. Wtedy to użytkownik były winny, że połasił się na jakiś syf i narobił sobie problemów.


Mi chodzi o sytuacje, gdzie ktoś wbija na ruską stronę, gdzie z daleka widać, że to jeden wielki syf, a mimo to pobiera z niej plik i go odpala. Tak samo zresztą z podejrzanymi mailami, gdzie na chłopski rozum widać, że coś jest nie tak, a mimo to wchodzi taka osoba w ten odnośnik lub pobiera załącznik i go odpala na swoim PC.


Jeśli ktoś chce to i bez antywirusa czy innej ochrony nigdy nie złapie syfu, a są tacy co będą mieli pełny pakiet zabezpieczeń, a i tak coś złapią.

Sam pamiętam, że za dzieciaka jak się ściągało gry i cracki z różnych stron, mimo że antywirus krzyczał że to niebezpieczne, to i tak ostrzeżenie się ignorowało bo już się nie szło doczekać gry, a na następny dzień format bo system rozwalony jezor

Ostatnio edytowany przez Skuty (2018-11-10 20:25:10)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024