#1 2006-02-20 22:56:56

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Gry anime na PC-ta.

Chodzi oto czy są jakieś fajne gry na poctawie mangi anime lub w tych klimatach lecz na PC bo konsoli niemam, a ostatnio niemam w co grać;)

Offline

#2 2006-02-20 23:02:29

Jay
Użytkownik
Skąd: Wojkowice
Dołączył: 2006-01-28

Odp: Gry anime na PC-ta.

Emulatorki istnieja www.emu.pl bodajze

Offline

#3 2006-02-20 23:07:09

Dehumanizer
Użytkownik
Skąd: Raszyn | Akatsuki Fansubs
Dołączył: 2005-01-24

Odp: Gry anime na PC-ta.

Jay napisał:

Emulatorki istnieja www.emu.pl bodajze

Ale konsol typu PS2 czy X-Box za bardzo nie zemulujesz -_- Będzie dobrze, jeśli się w ogóle odpali, bo o płynnym chodzeniu nie ma mowy, nawet na hi-endowym kompie.

Offline

#4 2006-02-21 00:45:58

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Gry anime na PC-ta.

Posiadam super grę na Chrono Tigger spolszczonego przez grupę fanowską (profesjonalnie im wyszło). Przyznam się że nie grałem w tak dobre cRPG od wieku ^^

Upload znów u mnie szwankuję.
Postaram się zamieścić grę wraz z instrukcją nieco później.


Edit:
Znalazłem właśnie interesująca PL-stronę z romami

http://www.emuinfo.pl/romy.php?system=gba&from=P&to=Z

Może ci pomoże.

Edit2:
I już nie musze zamieszczać Chrono Tigger PL gdyż na tej stronie jest ^^

Edit3:
Jednak nie jest tak pięknie. By mieć dostęp do wszelkich anime (choć wcale nie legalny dostęp) trzeba płacić im kasę. Na szczęscie jest sporo tytułów opatrzonych znaczkiem "FREE" - w tym C.T. ^^

Ostatnio edytowany przez Yaku (2006-02-21 01:12:27)


center

Offline

#5 2006-02-21 01:28:29

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry anime na PC-ta.

Nie przejmuj się tym, że emulatory PS2 i Xboxa (na ch?j komu emulator Xboxa?) pozostają czymś w rodzaju tzw. "Białej Tezy". Przede wszystkim polecam wyśmienity Project64 (genialne gry z Nintendo 64 chodzą na nim, jak choćby The Legend of Zelda - Ocarina of Time i The legend of Zelda - Majora's Mask). Jeśli te Nintendowskie patenty przypadną Ci do gustu - spróbuj przepięknej bajki na PC (oraz GCN) - Beyond Good & Evil. Nie jest bardzo mangowa, ale... Dość powiedzieć, że - jak dla mnie - pod pewnymi względami lepiej się udała Francuzom, niż Metal Gear Solid 3 Japończykom (a trudno bardziej cokolwiek pochwalić). Do tego BG&E wyszła jakiś czas temu z pewnym czasopismem jako pełna wersja za chyba 2 dychy (jak to gdzieś znajdziesz - nie wachaj się nabyć drogą kupna). Na emulatory SNESa (Super Famicom w Japonii) są różne stare (ale jare) Finale, jest Chrono Trigger. Co jest na emulatory pierwszej Grajstacji Sony - chyba nie trzeba przypominać nikomu. Na PC jako taki wyszedł Metal Gear Solid i Metal Gear Solid 2, Final Fantasy VII, Onimusha 1 i 3 (może z anime jako takiego za wiele w Onimusha nie ma, ale to konsolowe złote zęby - choć Capcom dał ciała przy konwersji jedynki). Jest amerykańska gierka Sudeki na PC (konwersja z Xboxa), jest szalone mordobicie Guilty Gear XX #Reload (ale z klawiatury tam nie pozamiatasz - warto mieć choćby tani pad cyfrowy - zapraszam do wątku "Padem taniej niż myślisz na tym Forum, w Hydeparku>Grach). Jeżeli chodzi o arcade - emulator NeoRage ma nieduże wymagania, a chodzą na nim zaje?iste Metal SLugi i arcytrudne Ninja Master's... itd., itp.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-02-21 22:34:22)

Offline

#6 2006-02-21 01:29:07

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Gry anime na PC-ta.

Eee Chrono Trigger nie jest cRPG'iem. Z tego co mi wiadomo (zresztą grałem w to) to jest to jRPG. A to jest różnica jezor


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#7 2006-02-21 01:36:05

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Gry anime na PC-ta.

~strusic -> masz racje , mój błąd

Wiecie moze gdzie znajde spolszczone ry pod snes'a?
Na tej stronce co podałem jest:
Breath Of Fire 2 (PL)
Dragon Ball Z: Legend Of Super Saiyan (PL)
Front Mission (V1.0) (PL)
Harvest Moon (PL)
Legend Of Zelda - A Link To The Past (PL)
Magic Knight Rayearth (PL)
Ranma 1/2 - Treasure of the Red Cat Gang (PL)
Super Mario World (PL)
Terranigma (PL)
Villgust (PL)
Wonder Project (PL)
Yoshi Island (PL)

Tylkes nie da się z tamtąd pobrać bez dotacji


center

Offline

#8 2006-02-21 09:25:26

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Gry anime na PC-ta.

chyba bede musiał soboie kupić konsole;)

Offline

#9 2006-02-21 12:28:27

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: Gry anime na PC-ta.

Zgrzyt kupno konsoli jest najlepszym wyjściem w tym przypadku:) Polecam Ci kupić sobie PS2(na niej masz dużoooo gier anime, które niestety tylko ukzały się w Japoni, ale to nie problem dla Polaka:)), lub kupić tak jak ja Gamecube'a(konsola bardzo tania w dodatku doczekała się 4 części bijatyk z Naruto i już niedługo ma wyjść Bleach - a może już wyszedł?).

Offline

#10 2006-02-21 12:29:03

Yaku
Użytkownik
Skąd: fushigi Kraków
Dołączył: 2005-11-27

Odp: Gry anime na PC-ta.

Zgrzyt -> jeśli chcesz grać w gry z PS2 /XBoxa nie masz narazie innego wyjścia.
Mimo to masz jeszcze tyle innych gier z pozostałych konsol w które spokojnie pograsz na PC ^^"


center

Offline

#11 2006-02-21 12:57:30

Wishmaster
Użytkownik
Skąd: Ostrowiec Św.
Dołączył: 2005-12-17

Odp: Gry anime na PC-ta.

Dlaczego nikt jeszcze nie wspomniał o boskiej seri FF ? Na kompie można grać spokojnie w VII([yahoo]) , VIII , IX(chyba przez emulator ps) i kilka innych części. A jak już się przejdzie 7 i obejrzy film... to normalnie stan nirvany doskonałej[brakslow]

Offline

#12 2006-02-21 13:01:12

FANSUBS
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-07-14

Odp: Gry anime na PC-ta.

Guilty Gear X[respekt]
Guilty Gear XX # The reload[respekt]
Guilty Gear Isuka[respekt]
wszystkie na PC-a sam gram wypas mordobicia i krecha taka jak w anime[yahoo]

Offline

#13 2006-02-21 13:35:39

Mavet
Użytkownik
Skąd: Krakow
Dołączył: 2005-05-02

Odp: Gry anime na PC-ta.

Wishmaster napisał:

Dlaczego nikt jeszcze nie wspomniał o boskiej seri FF ? Na kompie można grać spokojnie w VII([yahoo]) , VIII , IX(chyba przez emulator ps) i kilka innych części. A jak już się przejdzie 7 i obejrzy film... to normalnie stan nirvany doskonałej[brakslow]

uwarzam ze 7 jest latwa wole 8...wogole 8 jest fajniejsza jezor

Offline

#14 2006-02-21 22:33:13

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry anime na PC-ta.

Zgrzyt napisał:

chyba bede musiał soboie kupić konsole

Zdecydowanie zakup konsoli bardziej Ci się opłaci, niż upgrade komputera do gier/emulatorów. W twoim przypadku przerabiana (żeby grać w oryginały NTSC z USA i Japonii, rzecz jasna) PS2 będzie idealna. Kostkę Nintendo widziałem w jednym markecie za 3 stówy, ale to się chyba pozbywali resztek, bo szybko zniknęła. Na GCN będzie The Legend of Zelda - Twilight Princess, a to raczej na pewno okaże się czymś wielkim. Jednak nie lekceważ emulatorów (starszych systemów - bo obecnie najmocniejsze, co się jako tako emuluje, to Dreamcast).

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-02-21 22:35:31)

Offline

#15 2006-02-21 22:52:04

Frioniel
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2005-03-19

Odp: Gry anime na PC-ta.

Wishmaster napisał:

Dlaczego nikt jeszcze nie wspomniał o boskiej seri FF ? Na kompie można grać spokojnie w VII([yahoo]) , VIII , IX(chyba przez emulator ps) i kilka innych części. A jak już się przejdzie 7 i obejrzy film... to normalnie stan nirvany doskonałej[brakslow]

Broń Boże grać w wersje na PC powyższych gier! Strasznie skopana konwersja, zaś pokonać ostatniego boss'a przy przygrywającym One Winged Angel w beznadziejnym MIDI to grzech!

Wady wersji PC:
-STRASZNA PIKSELOZA TEŁ
-MUZYKA W NĘDZNYM MIDI
-Skopana jakość filmików
-dodatkowy CD instalacyjny
-różne problemy techniczne
-postaciom dorysowano buźki w których wyglądają jak z zespołem downa

Dodatkowo wersja na PSXa doczekała się bardzo dobrego POLSKIEGO tłumaczenia (wersja na PC ma tłumaczenie w moim mniemaniu gorsze i wywołuje dodatkowe problemy takie jak zwisy gry, czy zacięcia).

Morał: Grać na emu (lub na konsoli) w wersję PSX!

Link do spolszczenia wersji konsolowej: http://ff7pl.psemu.pl/

Offline

#16 2006-02-21 23:14:58

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Gry anime na PC-ta.

Zgrzyt polecam ci jRPG: Grandia 2 która była wydana w Polsce przez LEm za śmieszne pieniądze jezor Co innego że to konwersja z Dremcosta i jest kiepska (filmy są kiepskie i trzeba mocny sprzęt)ale gra ma fajną fabułę i... ogólnie wciąga okej


10721827ve.gif

Offline

#17 2006-02-24 00:38:35

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Gry anime na PC-ta.

Frioniel napisał:

Broń Boże grać w wersje na PC powyższych gier! Strasznie skopana konwersja, zaś pokonać ostatniego boss'a przy przygrywającym One Winged Angel w beznadziejnym MIDI to grzech!

Dzięki za ostrzeżenie. Zdecydowałem się np. zagrać w jedynkę Residenta na ePSXe, bo Capcom wydał te konwersje na PC chyba dla (kiepskiego) żartu. Niestety - Resident się kaszani (choć Vagrant Story śmiga jak ta lala ze wszystkimi dopalaniami, fa, aa itd.). Pewnie trzeba pogrzebać w ustawieniach wtyczek, a nie chce mi się. Co do ePSXe - ma on tę fajną właściwość, że można w nim save'ować w dowolnej chwili. W takim Residencie to spore udogodnienie. Z jRPGów polecam jeszcze Golden Sun na GBA (i emulator VisualBoy Advance). Oczywiście warto sobie tak przeskalować i przefiltrować obraz, aby kafle nie raziły. Jest tu, w "Grach" wątek "jRPG bez ATB", gdzie dobrze się wypowiadano o grze Septerra Core, która jest nawet po polsku.

Offline

#18 2007-02-03 21:33:25

GhostofOrion
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-30

Odp: Gry anime na PC-ta.

Sorka ale wole niezakładać nowego tematu. Mam pytanko, czy ktoś wie gdzie można znaleźć łatke spolszczającą do gry Sudeki ???

Offline

#19 2007-02-03 22:09:13

diablic
Użytkownik
Skąd: n/a
Dołączył: 2006-07-16

Odp: Gry anime na PC-ta.

jesli ktos lubi gry anime to polecam serie "Galaxy Angel Eternal Lovers" (fajny symulator walk kosmicznych, statkiem steruje sie cala klawiatura), inna gra jest "Sakura Taisen" (odziwo nawet ciekawy)

Offline

#20 2007-02-03 22:19:08

ryba
Użytkownik
Skąd: Duisburg
Dołączył: 2006-11-22

Odp: Gry anime na PC-ta.

Na PC jest Girlfriend of Steel kombinuje

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024