#1 2005-01-30 11:07:19

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Heeeelp z MKV

No więc zassalem se dzis Kiddy Grade w MKVce , i nie moge w niej zmieniac audio. Kiedy próbuje z domyslnego audio angielskiego przejsc na japonskie nie slychac japonskiej ścieżki dzwiekowej . Nie mam podobnych problemow z innymi filmami w formacie MKV wszedzie moge bez problemu zmienic audio. Druga sprawa to fakt ze nie moge wyedytowac z żadnego z odcinkow napisow angielskich znajdujacych sie wewnątrz. Prubnie udalo mi sie wyciagnąc video i scieżki audio za pomoca mkvextractgui
, podobna pruba wykonana na VirtualDubie zakonczyla sie jego wywaleniem . Natomiast złożenie obu audio + video i nadanie im statusu MKV zakonczylo sie stworzeniem pliku gdzie z audio japonskie będonce domyslnie ustawione jako 1wsze sie odpalilo natomiast angielskie nie bylo slychac i byl sam obraz . Ciekawostką byl dla mnie fakt ze kiedy przypisałem w VirtualDubie tym samym założeniom statusu OGM spowodowało powstanie pliku MKV gdzie obie scierzki audio można bylo normalnie zmieniac i odsluchiwac. Tak wiec jak ktos wiec w czym tkwi problem niech da znac :]

Offline

#2 2005-01-30 13:50:10

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Heeeelp z MKV

Ale nakręciłeś smile

Wygląd na to że plik został błednie utworzony... albo u ciebie coś siadło w filtrach...
Czym odtwarzasz?

Jakiej grupy to jest release? nalepiej podaj linka, to zassam 1 epek i sprawdze czy u mnie tez tak jest.. jeśli tak, to wina z plikiem, jesli nie to coś u Ciebie z kompem..

Offline

#3 2005-01-30 15:25:33

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Heeeelp z MKV

No to w skrócie wszystkie serje i filmy jakie mam w MKV a mają 2 ścieżki dzwiekowe lub tylko pojedyncza sa odtwarzane prawidłowo poza tym Kiddy Grade com zassal dzisiaj :]
Link jest dostepny na Boxtorrencie
http://tracker.boxtorrents.com/
Encoded by : Animecha
Specs : MKV format , 640x480 , Xvid , 2-ch vorbis audio

Nie pliki sa poprawne .Najdziwniejsze jest to ze przeinstalowalem wszystkie kodeki i nadal jest to samo .Odtwarzam standardowym mplayer2.exe . Prędzej to owo wydanie jest jakos zle zrobione .:] Ale każda możliwosc biore pod uwage .

Offline

#4 2005-01-30 17:27:45

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Heeeelp z MKV

Wiem, ze przy ACC trzeba było muxowac z odpowiednimi parametramia, ale tutaj widze, że OGG więc raczej nie w tym problem...

Ja zassam 1 epek do testów, a Ty w tym czasie sprawdź czy MediaPlayerClassic tez ma te problemy..

Offline

#5 2005-01-30 17:40:44

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Heeeelp z MKV

A z tym ACC możesz rozwinąć kwestie? Bo jak na razie to sobie przekompresowywałem do mp3 by móc konwertować na avi. Ale może można to jakoś prościej zrobić?

Offline

#6 2005-01-30 18:04:32

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Heeeelp z MKV

OK problem sie wyjasnił , winne byly kodeki . Zawsze instalowalem oficjalne relasy i do nich doinstalowawyłem same kodeki audio z pakietow + pakiet matroski . Teraz zrobilem na odwrót najpierw zainstalowałem pakiety a potem oficjale i chodzi teraz wszystko jak powinno :p

Offline

#7 2005-01-30 18:27:20

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Heeeelp z MKV

Chodzi o to, że przy muxowaniu do MKV plików ACC jako ściezki dźwiękowej nie są one automatycznie wykrywane (wynika to m.in. z tego, że ACC ma aż 3 różne standardy utworzone przez 3 różne firmy), wtedy trzeba muxowac z parametrem:
--aac-is-sbr

Nie dotyczy to sytuacji gdy ACC jest brane z pliku MKV lub MP4

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024