#1 2006-04-30 14:59:24

Demon
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Dołączył: przed 2004-07-25

Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Witam. Od razu przepraszam jesli takie pytanko juz padlo, ale cos mam nie netem i nie pokazuje mi wsyztskiego smutny

Zauwazylem ze anime w wersji raw wazy sporo wiencje niz potem anime z hadsubami(przyklad : Tokko w wersji raw wazy 233mb , a wersja z hadsubami wazy tylko 175mb i wyglada tak samo), i moje pytanko tyczy wlasnie tego zjawiska, mianowicie jak przerobic tego rawa zeby wazyl mniej a nadal miel taka sama jakosc?? Jesli dla was to nie problem to prosze o odpowiedz jak dla malego dziecka, bo jestem nie kumaty zabardzo w te klocki jezor

Z gory bardzo dziekuje za pomoc i jeszcze raz sorry jesli to juz bylo smile

Pozdrawiam

Offline

#2 2006-04-30 15:10:39

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Trzeba się nauczyć dobrze kodować smile
Suchy na pewno coś o tym wie, aha i tego się nie robi w 5 minut jezor


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#3 2006-04-30 16:14:00

grejpfrut
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-07

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

ard napisał:

A nie lepiej ściągać wersje mniejsze? Czas ściągnięcia będzie prawdopodobnie krótszy niż przerobienia.

tak, tylko jak się już ma powiedzmy 26 odcinków to się nie opłaca zasysać jeszcze raz na wolnym łączu/limitach a szybkim komputerze - opcja 'job control' w VD czyni cuda smile ustawić wszystko, zostawić kompa na kilka dni i nagrać na płytkę smile

Offline

#4 2006-04-30 16:39:56

Demon
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Ard czemu nie sciagam tych z wersji miejszych, a temu ze one maja hadsuby, a ja nie lubie ogladac z nimi anime no chyba ze sa po Polsku smile Nie zauwazylem zeby jakosc sie roznila, ale nie jestem specem smile Dzieki za  ifno smile

Pozdrawiam

Offline

#5 2006-04-30 17:56:19

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Szkoda, że kodowanie nie jest tak proste jakby się wydawało :/ Ale tak jak napisał ~Ard to popmniejszanie wielkości jest bez sensu, biorąc pod uwagę czas trwania całego procesu i ilość zużytej na to energii. Ale jeśli już tak na prawdę chcesz zmniejszać to rób tak jak mój znajomy: pierwszy odcinek zostawiaj nietknięty, a z pozostałych wytnij opening i ending i tyle. Na każdym odcinku zyskasz sporo MB.

Offline

#6 2006-04-30 18:26:13

George
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-01-22

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Według mnie musisz przybrać inny tok myślenia, wmów sobie, że im więcej zajmuje tym lepsza jakość (w praktyce nie zawsze, ale zazwyczaj) i nie przejmuj się, że będziesz musiał nagrać to na większej ilości nośników. Ciesz się z tego, że masz w dobrej jakości i twoje Anime więcej zajmuje. Pamiętaj wszystko zależy od podejścia.
Jak przeczytałem tytuł twojego post'a to od razu pomyślałem, że albo prze-kompresować, albo obciąć OP i EN, ale po pierwsze stracisz oryginalność pliku (kod CRC) i nie będziesz mógł się mim dzielić z innymi, a po drugie to trochę takie bezczeszczenie.

Offline

#7 2006-04-30 18:30:19

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Jak to bezczeszczenie? Gdybym potrafił kodować sam bym to robił. Pamiętaj, że czysty raw zawiera zazwyczaj masę śmieci, nie jest to obraz obrabiany i to właśnie odpowiednio go obrabiając za pomocą odpowiednich filtrów możesz uzyskać lepszą jakość i zmniejszyć rozmiar (choć nie zawsze). Plusem samego rawa jest tylko to, że nie ma w nim wkurzających napisów na stałe. A to, że większy wcale nie  znaczy, że lepszy. jezor

Ostatnio edytowany przez gracol (2006-04-30 18:30:44)

Offline

#8 2006-04-30 18:38:36

George
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2005-01-22

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Chodzi mi o to obcinanie openingów i endingów, że to bezczeszczenie, bo ja lubię mieć cały odcinak, zwłaszcza jak mi się podoba OP i EN to nie przewijam ich tylko oglądam je 26 razy, może ja tylko tak mam smile.

Offline

#9 2006-04-30 18:44:48

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

George napisał:

Chodzi mi o to obcinanie openingów i endingów, że to bezczeszczenie, bo ja lubię mieć cały odcinak, zwłaszcza jak mi się podoba OP i EN to nie przewijam ich tylko oglądam je 26 razy, może ja tylko tak mam smile.

Nie tylko ty ;]

Offline

#10 2006-04-30 18:47:05

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Ehh mi jak soe OP czy end podoba to mogę oglądnac i 50 razy oczkod


90TLh

Offline

#11 2006-04-30 19:16:16

Demon
Użytkownik
Skąd: Wałbrzych
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Dziekie wszytskim za wyjasnienie smile Rozmiar az tak mi nie przeszkadza, tylko sie troche zdziwilem ze ze po dodaniu hadsubow anime mam nadal taka sama jakosc, a wazy duzo mnije smile Nie mam nic przeciwko ogm czy mkv tylko zeby nie byly kodowane w h264 bo za holere nic nie moge potem zrobic, np. usunac sciezki angielskiej, albo dodac napisy PL smutny Niby to wina kodekow ale probowalem juz roznych i zawsze jest to samo smutny Z anime mozna wycicac tylko zapowiec kolejnego odcinka ale to przewaznie 2-3mb smile Zgadam sie George ze wyciecie op i end jest nie do przyjecia smile Szkoda ze zrobienie czegos takiego to wysza szkola. Jeszcze raz wam dziekuje za zainteresowanie jezor

Pozdrawiam

Offline

#12 2006-05-03 12:47:48

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak zmniejszyć rozmiar filmu?

Wracam z długiego łikendu, a tu takie rozważania. smile

Każda kolejna rekompresja stratna (czyli 90% tego z czym mamy do czynienia) materiału, powoduje teoretyczną stratę jakości. Materiał po każdej kolejnej kompresji zawiera dane coraz mniej zgodne z poprzednią (a tym samym z początkowym źródłem/oryginałem).

Jednakże każda kolejna rekompresja nie musi powodować wizualnej straty jakości. To co widzimy nie musi być zauważalnie gorsze od poprzedniej wersji (a tym bardziej od początkowego źródła). Oczywiście warunkiem jest dobre filtrowanie i umiejętne kompresja materiału.

Podsumowując: w zalezności od umiejętności kodującego rekompresja może powodować zarówno odchył w porównaniu do oryginału jak i stratę jakości wizualnej. Może także (jeśli ktoś umie kodować) powodować tylko odchył od oryginału (ten jest zawsze, ale może być b. mały), a jakość wizualna może (jesli to koniecze) ulec poprawie.


P.S.
A zaoszczędzić miejsce można rekompresując dźwięk np do AAC+ HE. Starty w dźwięku są znacznie mniej odczuwalne niż straty w obrazie.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024