#1 2005-04-19 20:16:08

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Mam mały problem z dźmiękiem w plikach ogm. Ściągnąłem ostatnio kilkanaście odcinków Inuyashy [a4e] i okazało się, że w większości z nich nie mogę przełączyć na język japoński bo gdy to zrobie z głośników dobiegają mnie jakieś cholerne piski zamiast nomalnej ścieżki dźwiękowej. Angielski działa normalnie. Nie wiem może pliki się źle ściągnęły, alę wątpię, że aż tyle i to akurat problem z japońskim. Instalowałem wszystkie kodeki z tej strony i nic nie pomogło. Więc może ktoś wie jak temu zaradzic?


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#2 2005-04-19 20:51:15

Placuszek
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-03-05

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Trudno coś napisać bo za mało danych. Żeby sprawdzić źródło (ogm) można na piechotę ocenić każdą ścieżkę (prawdop. ogg).
1. Otwórz plik w VirtualdubMod - sekcja streams - stream list: tam są dane o ścieżkach. Zaznacz ścieżkę która nie działa i przez funkcję demux zapisz osobno. Spróbuj ją otworzyć w jakimś audioplayerze np. dla ogg foobar z filtrami ogg.
2. Jak nie wiesz co to jest to pozostaje ci zainstlować program Audacity i nim otworzyć plik i następnie wyeksportować do wav.
a) jeżeli audacity nie otwiera to dźwięk jest w jakimś nowym kodeku, może flac
b) jak otworzy to musi wyeksportować do wav, a wtedy jak nie da się go odtworzyć to dźwięk jest zepsuty.
P smile

Offline

#3 2005-04-19 21:17:44

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Wyjąłem tę ścieżkę i jako ogg działa normalnie, czyli wszystko jest spoko. Tylko czemu nie chce mi w filmie działać :/


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#4 2005-04-19 22:00:54

shinma
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2004-08-25

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

odtwórz ten plik w VLC (VideoLAN), a napewno usłyszysz japoński (tylko zmień ścieżke dzwiękową)

Offline

#5 2005-04-19 22:12:04

Placuszek
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-03-05

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Dzwięk, plik, sprzęt - wszystko dobre. Czasami ogg trudno współpracuje z windows, ale jeżeli dźwięk jest odtwarzany czysto to problem może być tylko w ustawieniach videoplayera (audio switcher) i braku współpracy softu z urządzeniami windows. Najczęstszą przyczyną tego jest zainstalowanie zbyt wielu "tych samych" filtrów (dla tego samego kodeka) i soft działa z innym niż urządzenie, lub kodeka i filtra (podobnie). Proponuję spróbować coś odinstalować (choć po zainstalowaniu np. ffdshow w pewnych wypadkach aby się go pozbyć trzeba na nowo instalować system) i porównać właściwości audio i ustawienia playera lub zmienić ustawienia playera.
Jeżeli nie za bardzo będziesz wiedział co z tym zrobić to najprostszą rzeczą jest znaleźć kogoś kto nie instalował wszystkiego jak leci i zobaczyć jak "chodzi" u niego i gdy będzie dobrze przenieść ustawienia. Ostatecznością jest wybór ścieżki (jap lub ang) i złożenie sobie w VirtualdubMod chudszego ogm-a. Kto używa Microshit zawsze się natknie na coś co wydaje się nie do przejścia, a rozwiązanie jest na pewno banalnie proste. Myślę, że "na sucho" nic więcej nie wymyślę! P. smile

Offline

#6 2005-04-19 22:31:20

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Polecam zestaw MPC + divx, xvid, ac3, i filter pack do ogm/mkv podany na forum animereactora, nic poza tym, żadnych packów z matroski, morgan switcherów itp. Jeszcze się nie spotkałem z jakimś problemem.

Offline

#7 2005-04-19 22:49:18

Placuszek
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-03-05

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Popieram w pełni bo... sam tego używam. Ogg to nie divx, że po zaistalowaniu 1 kodeka i windowsowski player odtworzy. Wydaje mi się że każdy player sam w windowsie układa sobie współpracę z ogg (instaluje sobie kodek np. foobar). Dlatego trzeba używać do ogg i ogg w ogm programów to realizujących jak MediaPlayerClassic czy VLC.

Offline

#8 2005-04-19 23:48:47

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Generalnie sam polecam taki zestaw. Chociaż osobiście używam filterpacka od A-L. I powiem wam, że dopóki chcecie tylko oglądać, to nic więcej nie potrzebujecie. A jeśli chcecie kodować coś, to już powinniście znać się na tyle by wiedzieć co potrzebujecie, a co możecie pominąć. Wtedy spokojnie można użyć najnowszego k-lite full i tam starannie wybrać co potrzebujecie i nic więcej nie instalować. Zresztą, jak się walnie tylko divixa i xvida + potrzebne filtry, to wszystko śmiga jak miło. Im więcej doinstalujecie, to tym więcej będziecie mieli problemów. A i pod żadnym pozorem nie instalować takich rzeczy jak realplayer czy quicktime. Te to naprawdę potrafią namieszać. Jak już nie ma wyjścia to zawsze można zainstalować sobie qtalternative czy real-alternative. Czyli same kodeki, bez tego syfu i tych gównianych playerów.

Offline

#9 2005-04-20 00:45:17

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Ne no quicktime i real są konieczne, przynajmniej dla mnie, nie wymieniałem ich tutaj w kontekście anime tylko smile Przecież trailery jakoś trzeba oglądać smile Przy czym obecnie faktycznie używam wersji alternative. Z tym namieszaniem to przesada (no chyba, że ktoś ładuje RealOnePlayer smile, kiedyś się używało quicktimeplayera i też nie było żadnych problemów. No ale po co qtp, skoro można moviki oglądać w mpc (czy każdym innym niemal playerku, nie wyłączając nieśmiertelnego, choć zasuszonego niczym towarzysz Lenin Bestplayera smile_big

Offline

#10 2005-04-20 01:05:54

pnat
Użytkownik
Dołączył: 2004-12-13

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

.

Ostatnio edytowany przez pnat (2013-01-14 01:52:03)

Offline

#11 2005-04-20 17:07:52

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Problem z dźwiękiem w OGM'ach

Już wszystko działa jak należy. Okazało się że problem był w jakimś starym kodeku Divx'a który jeszcze dotrwał na moim dysku do tych czasów oczkod. Dzięki wszystkim za pomoc oczkod


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024