#1 2004-05-28 15:46:17

WiCheR
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Tworzenie OGM (ewentualnie MKV)

Chciałem się zapytać jak stworzyć film w tymże formacie z dwiema ścieżkami dźwiękowymi oraz dwiema ścieżkami z napisami ???

Offline

#2 2004-05-28 16:51:53

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie OGM (ewentualnie MKV)

Taka instrukcja bez bardziej zaawansowaych czynności, dla początkujących (jeśli napisałem coś niejasno - pytaj smile :

Co potrzebne:
1) Zakładam, że masz DVD/VCD/SVCD z którego chcesz zgrać ten film oraz ścieżki dźwiękowe, oraz ewentualnie napisy..
2) VirtualDubMod (poszukaj na Google), VirtualDubMPEG (opcjonalnie)
3) MKVToolnix + MKV Runtime (oba na www.matroska.org)
4) GordianKnot + Auto GordianKnot (dalej AGK)
5) Subripper
Rzecz jasna, czym nowsze wersje tychże programów tym lepiej smile

Przygotowania:
1) Za pomocą AGK zgrywasz z płyty DVD strumień video i zapisujesz do pliku AVI. Ofkoz przed zgraniem ustawiasz w AGK kodek i ewentualne parametry kompresji.
2) Jeśli przy zgrywaniu strumienia wideo nie zgrałeś też strumieni aduio to za pomocą AGK lub za pomocą VirtualDubMPEG, bądź BeSweet wyciągasz interesujące Cię strumienie audio i zapisujesz w jako odrębne pliki. Ofkoz format kompresji sam wybierasz (najczęściej AC3, Mp3 lub OGG - ja polecam AC3 jeśli chcesz to rozplanować na 2 CD, a jeśli na 1 CD to Lame MP3 VBR).
3) Za pomocą SubRipper wyciągasz interesujące Cię napisy.

MKV:
1) MKV Runtme wrzucasz do katalogu WindowsSystem32 (jeśli masz WinNT/XP/2k/2k3) bądź do WindowsSystem (jeśli masz Win95/98/Me)
2) Wypakowywujesz MKVToolnix i uruchamiasz mmg.exe
3) W zakładce Settings podajesz adres do pliku mkvmerge.exe
4) W zakładce Input za pomocą przycisku Add dodajesz zgrane strumienie i napisy, pamiętając o tym by pierwszy w kolejności był strumień wideo, potem strumienie audio i na końcu strumienie z napisami (MKV przyjmuje napisy w formacie ssa i srt)
5) Ustawiasz język i nazwy poszczególnych ścieżek i napisów
6) Jeśli chcesz to w zakładce Attachments dodajesz dodatkowe bajery (np: pliki jpg z okładkami, pliki txt z piosenkami, cokolwiek, dowolne pliki jakie chcesz)
7) W zakładce Chapter tworzysz ewentualny podział filmu na rozdziały (będzie 1 plik, ale z kilkoma rozdziałami)
8) W Output filename ustawiasz gdzie i pod jaką nazwą ma zapisać plik wynikowy
9) Dajesz na StartMuxing i czekasz smile

OGM:
1) Uruchamiasz VirtualDubMod
2) Otwierasz plik AVI
3) Ustawiasz Video->DirectStreamCopy
4) Streams->Stream list
5) Jeśli masz już jakiś strumień audio to dajesz na niego prawym i ustawiasz na DirectStreamCopy
6) Za pomocą Add dodajesz alternatywne strumienie audio oraz napisy (tylko format SRT)
7) File->SaveAs i zapisujesz jako OGM

Szczegółowe instrukcje masz pod tymi adresami:
http://www.divx.howto.pl/
http://www.divx.pl/

Offline

#3 2004-12-03 20:18:36

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie OGM (ewentualnie MKV)

Hmm zapodal bys jeszcze jak mozna do gotowego OGMa wlorzyc swoje napisy :]

Offline

#4 2004-12-03 22:40:17

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie OGM (ewentualnie MKV)

Hmm, jak by ci to wyjaśnić? Patrzysz na ten fragment odnośnie OGM i zamiast słowa "avi" wstawiasz "ogm" i już masz gotową istrukcje do wrzucania napisów do ogm smile_big

Offline

#5 2004-12-03 23:21:43

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie OGM (ewentualnie MKV)

niom dokładnie tak jak dopisał Yang, tylko, że zamiast ścieżki aduio dodajesz napisy.. ale sugeruje wmuxować napisy do MKV za pomocą MKVToolnix.. znacznie prościej i szybciej
P.S.
Widzę że funkcja cenzurująca musi być jeszcze poprawiona oczkod

Offline

#6 2004-12-04 01:01:31

YamatoBomber
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tworzenie OGM (ewentualnie MKV)

Heh , thx brothers of Blood . Dziwne bo w 1h later znalazlem odpowiedz na moja prosbe w watku znajdujacym sie w temacie : Tworzenie napisów :] . Wiec sie nieco pospieszylem z pytaniem wyjasniajacym wstyd:D

Offline

#7 2005-07-29 01:05:35

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Tworzenie OGM (ewentualnie MKV)

hmmm no niby wszystko wpozadku ale cos mi sie zwalilo. Wiec mam kilka pytan.
Po pierwsze gdzie sie ustawia ktora sciezka dzwiekowa (jak jest ang i jap) i ktory tekst maja byc wlaczane automatycznie?
Po drugie jak dodalem swoj tekst to po zapisaniu wyswietlanie tekstu zwariowalo i tekst byl wyswietlany w zabojczym tempie.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024