#21 2007-07-01 14:52:57

Sayuri
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Zaczynam już powoli łapać o co chodzi z MPC i KMPlayer, ale dalej mam kilka drobnych problemów. W MPC nieprzeźroczyste tło nie obejmuje do końca napisów, mniej więcej tak to wygląda : obrazek i nie potrafię nic z tym zrobić oczkod poratuje ktoś?
A po wyczerpującym tutorialu który sprezentował mi Obiwanshinobi KMPlayer nie jest już dla mnie taką tajemnicą, chociaż dalej nie ma nieprzeźroczystego tła xD
A jeśli chodzi o tego vobsuba, zainstalowałam go, ale problemy coś znikać nie myślą.

A zapomniałam, dalej nie mogę dopasować napisów do Sumomomo, ciągle są na pół ekranu, a czarne tło się nie pojawia, nawet kiedy jest zaznaczone smutny czy za pomocą vobsuba da się coś z nimi zrobić, żeby nadawały się do SE?

Ostatnio edytowany przez Sayuri (2007-07-01 14:58:22)

Offline

#22 2007-07-01 15:09:55

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Nie ma mnie teraz w domu, ale jak bede, to zobacze co i jak i jak nadal bedziesz miala problem, to sprobuje ci pomoc. Co do ustawien vobsuba, to masz tutaj wszystko opisane: LINK

~ddarek oswiece cie i zrobie ci screeny oczkod

Ostatnio edytowany przez songoku (2007-07-01 15:10:41)

Offline

#23 2007-07-01 15:43:13

Sayuri
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Songoku naprawdę będę wdzięczna za pomoc. Do tego napisy w MPC zaczęły się wyświetlać szare.  Vobsub jest dla mnie za trudny, dalej za bardzo nie wiem o co w nim chodzi smutny. Czyli nie ma innej możliwości odtwarzania napisów ASS/SSA w SubEdit? Bo MPC do gustu mi za bardzo nie przypadł, oglądanie w nim filmu z napisami to dla mnie lekka katorga smutny

Ostatnio edytowany przez Sayuri (2007-07-01 15:53:30)

Offline

#24 2007-07-01 16:25:24

ddarek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-06-08

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

hint aby SE odtwarzał napisy w ass/ssa plik tłumaczenia musi się nazywać dokładnie tak samo jak film, który odtwarzasz. Ładuje wtedy z automatu, pod warunkiem że masz VobSub.
VobSub instaluje się np. z paczki CCCP. Wszystkie kodeki tutaj oprócz paczki CCCP, a gdzie jest wystarczy wpisać w google

Offline

#25 2007-07-01 16:39:32

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Sayuri, jeśli boisz się instalować CCCP (albo inny codec-pack), radzę PRZED instalacją utworzyć punkt przywracania systemu. Jeśli PO instalacji będzie gorzej, niż było PRZED instalacją, przywrócenie systemu powinno cofnąć wszelkie zmiany.

Offline

#26 2007-07-01 18:49:38

Sayuri
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Ale ja mam zainstalowany CCCP,a wcześniej miałam K-lite codek pack.

Offline

#27 2007-07-01 18:56:00

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Sayuri napisał:

Ale ja mam zainstalowany CCCP,a wcześniej miałam K-lite codek pack.

Moja rada dotyczyła wszelkich eksperymentów z kodekami, które to eksperymenty nie zawsze kończą się szczęśliwie.

Offline

#28 2007-07-01 19:05:31

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Nie używam ani VobSuba, ani SEP, ale w teorii, jeśli masz CCCP razem z VobSubem właśnie i nic przy nim nie ruszałaś, to domyślnie powinien mieć włączoną funkcję ładowania napisów (jeśli nazywają się tak samo, jak film). Wtedy wyłączasz ich wyświetlanie w SEP i oglądasz tylko te z VobSuba, ale z twojego opisu wnioskuję, że sprawa wygląda inaczej (VobSub nie ładuje napisów). Hmm... Aha, w MPC oczywiście można regulować wielkość czcionki w optionsach subtitlesów.

Offline

#29 2007-07-01 21:46:29

Sayuri
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

No właśnie, VobSub nie ładuje napisów. I film i napisy nazywają się tak samo, SEP sam je ładuje, ale znaków PL nie ma. Spróbowałam dla odmiany z subami do DMC w formacie subrip, i też to samo. Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego brak tych znaków PL i do tego brak wybiórczo. Miałam już do czynienia z tymi formatami, oglądałam z nimi ale nigdy czegoś takiego nie było smutny
I #Freeman wiem, że można czcionkę regulować, ale coś za bardzo mi to nie wychodzi, bo czcionka jak była mała tak jest i do tego ma ciemny, szary kolor. Albo jest ogromna i za nic w świecie nie pojawia się czarny pasek zakrywający hradsuby.

Ostatnio edytowany przez Sayuri (2007-07-01 22:31:02)

Offline

#30 2007-07-01 22:46:26

copyninja
Użytkownik
Skąd: Danzig
Dołączył: 2006-08-25

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

@Obiwanshinobi: Nie ma sensu przywracać systemu. To dość inwazyjny proces. O wiele lepiej jest korzystać ze zwyczajnego rejestrowania kodeków. Zoomplayer posiada opcję "Unregister all codecs"(albo coś w ten deseń) a sam CCCP ma "re-register", dzięki czemu oszczędzamy masę czasu, i wszystko przebiega stabilnie.

@Individual : Dobrze gada!!!

Offline

#31 2007-07-01 22:46:33

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Hehe, ja w akcie desperacji zrobiłbym formata, zainstalował tylko CCCP z MPC i odpowiednio skonfigurował;)...


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#32 2007-07-01 23:17:01

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Jesli nie laduje ci vobsub napisow, to upewnij sie najpierw czy on w ogole sie uruchamia przy wlaczaniu filmu (musi byc taka zielona strzalka kolo zegara na pasku zadan). Jesli sie strzalka uruchamia, a napisow wciaz nie ma to sama podaj mu sciezke dost., czyli: na zielonej strzalce wciskasz prawy klawisz i wybierasz DirectVobSub.
W vobsubie w zakladce "main" masz "open" i wczytujesz napisy. Jesli to wszysko nie pomaga, to znaczy, ze cos namieszalas (dzis wgrywalas dosc duzo softu), wiec radze odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj K-Lite pack lub cccp mysle, ze warto tak zrobic, niz szukac przyczyny itd. Moze to czasem dluzej zajac niz reinstalacja.
DMC w subripie to moje napisy i na pewno dzialaja poprawnie. Ja uzywam vobsuba i w nim na 100% wszystko chodzi ok.

Teraz wracajac do problemu "Opaque box" - ten nieszczesliwy, czarny prostokat, ktory jest tlem dla napisow w MPC. U mnie jest wszystko ok., ale podany przez ciebie przyklad wystepuje, gdy nierownomiernie rozciagam czcionke, czyli "scale x" jest mniejsze niz "scale y" np. "scale x" =80, a "scale y" =100.
Jesli oba zrobisz na 100, to powinnas miec wszystko ok.
Poza tym zmiana kodowania znakow jest tez w MPC, w tej samej zakladce, polskie znaki ustawiasz: w czesci "Font" jest najpierw miejsce do wyboru czcionki itd. a poniezej pole wyboru, w ktorym to polskie znaki mozna ustawic, wybierajac: "EASTEUROPE (238)".

~ddariuszu teraz niespodzianka dla ciebie smile
Edycja w MPC:
[URL=http://img240.imageshack.us/my.php?image=mpcws6.jpg]mpcws6.th.jpg[/URL]

Mozna zmieniac przy liniach nawet style i kody. :]

Edycja w dziadku Bestplayerze 1.0:
[URL=http://img180.imageshack.us/my.php?image=bestplayerdq5.jpg]bestplayerdq5.th.jpg[/URL]

Innych playerow niestety nie posiadam, wiec nie wiem czy maja, ale mysle, ze jeszcze kilka pewnie ma tylko trzeba by sie troszke nimi zainteresowac oczkod

Offline

#33 2007-07-02 02:22:03

ard
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-27

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

songoku napisał:

Jesli nie laduje ci vobsub napisow, to upewnij sie najpierw czy on w ogole sie uruchamia przy wlaczaniu filmu (musi byc taka zielona strzalka kolo zegara na pasku zadan).

Menu start->CCCP->VSFilter Configuration. Ma być ustawione tak, jak na tym obrazku:
http://www.gtw.avx.pl/images/podrecznik … eneral.jpg
Napisy muszą być w jednym katalogu z filmem i posiadać tę samą nazwę.

songoku napisał:

wiec radze odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj K-Lite pack lub cccp mysle, ze warto tak zrobic, niz szukac przyczyny itd.

Trzeba ściągnąć i odpalić CCCP-Insurgent. Odinstalować wszystko, co będzie w lewym oknie. Potem reset i instalka CCCP. Opis instalacji jest tutaj [obrazki są ze starszej wersji ale opcje zostały te same].

songoku napisał:

~ddariuszu teraz niespodzianka dla ciebie smile
Edycja w MPC:

Mozna zmieniac przy liniach nawet style i kody. :]

Można zmienić wszystko:
http://ard.internetdsl.pl/PFv2_beta/MPC … cionka.htm
Opis jest dla MKV ale softy tak samo się ustawia.

songoku napisał:

Innych playerow niestety nie posiadam,

Bo po co?

Jeszce jedno, MPC należy skonfigurować, zakładka output.

Sayuri:
- Masz starą wersję VSFilter.
- K-lite zostawia czasem śmieci w rejestrach.
- Nie jest to wina napisów, skrypt jest poprawny.
- SE nie obsługuje ASS.
- Ściągnij napisy jeszcze raz i wywal tamte, prawdopodobnie przy grzebaniu, nadpisałeś sobie je.

Offline

#34 2007-07-02 08:05:51

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

copyninja napisał:

@Obiwanshinobi: Nie ma sensu przywracać systemu. To dość inwazyjny proces.

Może inwazyjny, ale zaznaczyłem, że chodzi o przywracanie do punktu zapobiegliwie utworzonego przed samą instalacją czegoś, co może sprawiać kłopoty, a nie do stanu sprzed kilku dni. Osobie niedoświadczonej doradzałbym raczej opisany przeze mnie środek ostrożności, niż np. ręczną modyfikację rejestru. No i samo utworzenie punktu przywracania, tak na wszelki wypadek, nie jest niczym ryzykownym.

Offline

#35 2007-07-02 10:28:09

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

ard napisał:

 
Menu start->CCCP->VSFilter Configuration. Ma być ustawione tak, jak na tym obrazku:
http://www.gtw.avx.pl/images/podrecznik … eneral.jpg
Napisy muszą być w jednym katalogu z filmem i posiadać tę samą nazwę.

Nie musza miec tej samej nazwy i nie musza byc w tym samym katalogu.
Mozna to zrobic manualnie ;]

~Ard WTF, co ty tutaj robisz?? :/
I co najwazniejsze dlaczego to wszystko adresujesz do mnie, ja to wszystko wiem. smile

Offline

#36 2007-07-02 11:58:49

Sayuri
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

W końcu udało mi się z tym uporać. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, bez niej nie udałoby mi się rozwiązać tego problemu smile jestem ogromnie wdzięczna smile

Offline

#37 2007-07-02 12:03:56

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Nie trzymaj nas w niepewnosci i zdradz co takiego zrobilas, byc moze przyda sie innym oczkod

Offline

#38 2007-07-02 12:15:26

Sayuri
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Brak polskich znaków w napisach.

Z racji, że miałam już zainstalowanego CCCP to go odinstalowałam i zainstalowałam jeszcze raz. Vobsub dalej nie wyświetlał napisów, więc zrobiłam tak jak radziłeś ~songoku. I to pomogło. W ED suby wyświetlane przez vobsub wyświetlały się nad hardkiem, więc przeniosłam się z tym do MPC, który w końcu zaczął się mnie słuchać xD. Chyba muszę go polubić.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024