#161 2007-10-26 15:55:23

bojer
Użytkownik
Skąd: Elbląg [MinO]
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

hehe... mozliwe ze polskie tam maja - nie przesiaduje tam, wiec nie wiem smile
Jak znajde troszkę chęci to się zarejestruję, ale... narazie mi sie nie chce smile

BTW. Sam pomysł kanału uważam za bardzo dobry i szkoda że w polsce ta forma komunikacji nie jest jeszcze za dobrze rozwinięta (w mentalności oczywiście) - Tylko jakieś poryte GG ludzie umieją zainstalować...
Tfu! przepraszam, niektórzy nie potrafią nawet zainstalować, a co dopiero skonfigurować...

Offline

#162 2007-10-26 15:59:02

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

~bojer idea irca jest nawet bardzo dobrze rozwinieta smile i ciezej spotkac dzieci neo smile_big


ara ara...

Offline

#163 2007-10-26 17:52:43

kolec
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

sorki... ale dalej nie wiem co i jak powinieniem wpisac... jestem podlaczony do server IRChiighway... chce miec nick "kolec" a chce wejsc na kanal "ansi" czyli wpisje : /msg kolec register mojehaslo mojemail -> przeciez /msg oznacza message... nickserv -> co to znaczy smile_big ??

jeszcze jak to wpisuje to wyskauje mi wiadomosc ptywatna do samego mnie ...

Ostatnio edytowany przez kolec (2007-10-26 18:04:30)

Offline

#164 2007-10-26 18:14:54

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

kolec napisał:

sorki... ale dalej nie wiem co i jak powinieniem wpisac... jestem podlaczony do server IRChiighway... chce miec nick "kolec" a chce wejsc na kanal "ansi" czyli wpisje : /msg kolec register mojehaslo mojemail -> przeciez /msg oznacza message... nickserv -> co to znaczy smile_big ??

Pisałem co trzeba zrobić, ale chyba nie dociera, no to spróbujmy jeszcze raz. Wpisujesz:

/msg NickServ REGISTER [hasło] [e-mail]

NickServ - nie musisz wiedzieć co to znaczy, masz to wpisać.
Nawiasów kwadratowych oczywiście nie wpisujesz, dałem je tylko żeby rozróżnić hasło od maila.
A to jaki chcesz mieć nick musisz ustawić w swoim kliencie IRC.
To jest proste, poza tym przecież jest dostępna pomoc na samym serwerze "/NickServ HELP REGISTER"

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2007-10-26 18:44:49)

Offline

#165 2007-10-26 18:31:43

Saeroth
Użytkownik
Skąd: Helheim
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

bojer napisał:

hehe... mozliwe ze polskie tam maja - nie przesiaduje tam, wiec nie wiem smile
Jak znajde troszkę chęci to się zarejestruję, ale... narazie mi sie nie chce smile

BTW. Sam pomysł kanału uważam za bardzo dobry i szkoda że w polsce ta forma komunikacji nie jest jeszcze za dobrze rozwinięta (w mentalności oczywiście) - Tylko jakieś poryte GG ludzie umieją zainstalować...
Tfu! przepraszam, niektórzy nie potrafią nawet zainstalować, a co dopiero skonfigurować...

Jak nie jest ? jest i to bardzo od dawna, sam pierwszy raz na ircu bylem okolo 96 roku, pamietam gdy powstal kanal #kawaii-pl na ircnecie , bywalo tam srednio 100 ludzi i tak do 2001-2003 roku kanadl podupadl, jedynie spotykaja sie strzy wieloletni znajomi z Kawaii team - nie gazety lecz kanalu :>, w latach 97-2001 na ircu mozna bylo spodkac od groma tak zwanych 'dzieci neostardy' lecz po tym jak pojawil sie gg itp liczba z roku na rok malala, i teraz na ircu bywaja osoby z wyzszego szczebla ;>

Pamietam tez jak samoloty rozbily sie o WTC, na kanale #CNN bylo grubu ponad 12tys ludzi ;> lagi bywaly 30 minutowe ;>

Ostatnio edytowany przez Saeroth (2007-10-26 18:33:44)

Offline

#166 2007-10-26 18:43:50

Gizmo100
Użytkownik
Skąd: Otwock koło W-Wa
Dołączył: 2005-09-04

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

Nighthanter napisał:
kolec napisał:

sorki... ale dalej nie wiem co i jak powinieniem wpisac... jestem podlaczony do server IRChiighway... chce miec nick "kolec" a chce wejsc na kanal "ansi" czyli wpisje : /msg kolec register mojehaslo mojemail -> przeciez /msg oznacza message... nickserv -> co to znaczy smile_big ??

Pisałem co trzeba zrobić, ale chyba nie dociera, no to spróbujmy jeszcze raz. Wpisujesz:

/msg NickServ REGISTER [hasło] [e-mail]

NickServ - nie musisz wiedzieć co to znaczy, masz to wpisać.
Nawiasów kwadratowuch oczywiście nie wpisujesz, dałem je tylko żeby rozróżnić hasło od maila.
A to jaki chcesz mieć nick musisz ustawić w swoim kliencie IRC.
To jest proste, poza tym przecież jest dostępna pomoc na samym serwerze "/NickServ HELP REGISTER"

a potem zeby sie dostac na swoj nick wpisujesz:
  /msg NickServ identify [twoje haslo]

a tu przydatny srypt ktory wpisujemy w "script tools" w zakladce "remote"
on *:CONNECT:{
  /msg NickServ identify [twoje haslo]
  /msg NickServ ghost [twoj nick] [twoje haslo]
  /nick [twoj nick]

  /join #ansi
  /join #anfo
}

Offline

#167 2007-10-26 20:37:49

bojer
Użytkownik
Skąd: Elbląg [MinO]
Dołączył: 2006-11-19

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

Saeroth napisał:
bojer napisał:

hehe... mozliwe ze polskie tam maja - nie przesiaduje tam, wiec nie wiem smile
Jak znajde troszkę chęci to się zarejestruję, ale... narazie mi sie nie chce smile

BTW. Sam pomysł kanału uważam za bardzo dobry i szkoda że w polsce ta forma komunikacji nie jest jeszcze za dobrze rozwinięta (w mentalności oczywiście) - Tylko jakieś poryte GG ludzie umieją zainstalować...
Tfu! przepraszam, niektórzy nie potrafią nawet zainstalować, a co dopiero skonfigurować...

Jak nie jest ? jest i to bardzo od dawna, sam pierwszy raz na ircu bylem okolo 96 roku, pamietam gdy powstal kanal #kawaii-pl na ircnecie , bywalo tam srednio 100 ludzi i tak do 2001-2003 roku kanadl podupadl, jedynie spotykaja sie strzy wieloletni znajomi z Kawaii team - nie gazety lecz kanalu :>, w latach 97-2001 na ircu mozna bylo spodkac od groma tak zwanych 'dzieci neostardy' lecz po tym jak pojawil sie gg itp liczba z roku na rok malala, i teraz na ircu bywaja osoby z wyzszego szczebla ;>

Pamietam tez jak samoloty rozbily sie o WTC, na kanale #CNN bylo grubu ponad 12tys ludzi ;> lagi bywaly 30 minutowe ;>

Ja rozumiem, że pokolenie "wyjadaczy" szpan zna i rozumie irc, ale zobacz na posty pomiedzy smile a i na wszystkich których znam osobiście ( grupa osób raczej mająca komputery 'bliżej' ) to 1/5 wie co to irc, a nie mówie o używaniu smile

W skrócie: W polsce irc powinien być bardziej rozpowszechniony ( w tych czasach ) No i powinniśmy 'dbać' o młode społeczeństwo, które ucząc się od podstawówki angielskiego potrafi tylko 'f*ck you' powiedzieć w tym języku... zresztą nawet pewnie nie wiedzą co to znaczy XD

Offline

#168 2007-10-27 11:50:28

kolec
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

...wielkie dzieki i sorki za klopot ::P

Offline

#169 2017-11-18 14:58:19

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

A o irc jeszcze mniej osób wie. xD

Offline

#170 2017-11-18 15:04:57

manieku
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-01-12

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

Takto, wykopałeś temat sprzed 10lat - GRATULACJE!

Offline

#171 2017-11-18 15:11:47

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Oficjalny kanał IRC - START!

Ale ten IRC jest jeszcze bardziej martwy niż forum. :^)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024