#41 2008-03-24 15:12:44

Dżibril
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-11

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Freeman napisał:
BigBang napisał:

Ja przykładowo nie kupię jakiegoś anime, jeżeli go wcześniej nie widziałem, zanim kupiłem HoMM najpierw grałem w pirata przez kilka tygodni, spodobało mi się, kupiłem więc oryginał, położyłem na biurku, a pirata nawet nie odinstalowywałem (i tak od chwili zakupu posiadałem go legalnie).

Podejście jest zrozumiałem, ale mam wrażenie, że właśnie dzięki niemu rynek anime w Polsce jest jaki jest (w ogóle abstrahując od tematu tego wątku) i w ogóle sprawa piractwa. No bo pomyślcie - czy żadnej książki też nie kupujecie, póki jej nie przeczytacie? Czy do kina nie idziecie na żaden film, którego już wcześniej nie obejrzeliście? Zjawisko "najpierw zobaczę na piracie co to, a później kupię oryginała" nie przekracza granicy błędu statystycznego (w każdym razie wśród ludzi, których znam, ale jest to dość przekrojowa grupa), więc to trochę takie "czarowanie rzeczywistości" samemu sobie. Wyraźnie to pokazuje przykład tej stronki ze skanlacjami Naruto i postępowania JPFu (czyli jednak komuś to przeszkadza).

Zwykle nie kupuje książek których nie przeczytałem , albo nie przejrzałem no chyba że zaufane osoby mi ją polecą , ale nawet wtedy przeglądam. A z kinem to jest zdecydowanie inna sprawa niż z kupowaniem filmów/anime. DO kina zwykle idzie się z kimś , więc nawet na kiepskim idzie się świetnie bawić.

Offline

#42 2008-03-24 15:33:39

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Dżibril napisał:

Zwykle nie kupuje książek których nie przeczytałem , albo nie przejrzałem no chyba że zaufane osoby mi ją polecą , ale nawet wtedy przeglądam. A z kinem to jest zdecydowanie inna sprawa niż z kupowaniem filmów/anime. DO kina zwykle idzie się z kimś , więc nawet na kiepskim idzie się świetnie bawić.

Jak przeglądasz książkę, to równie dobrze może obejrzeć zwiastun anime (czy zagrać w demo gry - zwykle dema są). Nawet jeśli przed zakupem musisz przeczytać całą książkę (co jest odrobinę dziwne, jeśli jest regułą), to nie czytasz tej książki zeskanowanej i zbindowanej czy w jakimś pdf'ie, tylko pożyczoną ("oryginalną") od kumpla czy ewentualnie wysiedzianą w Empiku. Dlaczego kino jest inne? Równie dobrze możesz kupić oryginalną drętwą serię anime i obejrzeć ją z ziomkami świetnie się przy tym bawiąc. A z drugiej strony ja na przykład chodzę do kina z kimś, ale <na film> i osobiście strasznie mnie denerwują grupki, które przyszły "świetnie się bawić" na filmie.

Offline

#43 2008-03-24 16:09:28

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Anime to gusta i nie można oceniać ich po obejrzeniu zwiastuna, inną kwestią są dziesiątki przykładów, gdzie po pierwszych odcinkach wydaje się być hiciorem, ale gdy dochodzimy do końca to się zastanawiamy, czy obejrzeć kolejny odcinek, czy może zagrać w bierki samemu, co będzie równie pasjonujące. Zawsze można zaryzykować i kupić "bo kumpel powiedział, że było fajne", ale jak mnie się to nie spodoba, to poczucie rozczarowania i pieniędzy wywalonych w błoto będzie ciążyć nade mną przez wiele tygodni, wolę obejrzeć np. TV ripy i potem jak się mi spodoba, to kupię DVD bo taka powinna być kolej rzeczy, żaden ripek nie zastąpi tłoczonej płytki, często z dodatkowymi bajerami i zapachem farby drukarskiej. Jeżeli ktoś tego nie czuje, to nie kupi DVD bez względu na brak napisów, zaś dla prawdziwego fana napisy i szum (w dobrym znaczeniu tego słowa) wokół danego tytułu tylko zachęci do zainteresowania się wydaniami DVD, mangą, przynajmniej tak było w moim przypadku, tylko dzięki ANSI dałem zarobić JPF'owi i prawdopodobnie AG jeżeli zdecyduje się na wydanie kilku interesujących mnie tytułów.

Offline

#44 2008-03-24 16:16:33

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

BigBang napisał:

Anime to gusta i nie można oceniać ich po obejrzeniu zwiastuna

Skąd się bierze to idealizowanie anime? smile

Książki, filmy i wszystko inne to też "gusta". Film też może po fajnym początku okazać się kaszaną, książka po fajnym początku może się zrobić nudna itd.

BigBang napisał:

Jeżeli ktoś tego nie czuje, to nie kupi DVD bez względu na brak napisów

Na logikę (chociaż już coraz bardziej odchodzimy od tematu wątku): w jakiej sytuacji osobnik x (zwykły człowiek, nie mega fan) prędzej kupi oryginalną płytkę z tytułem y (oczywiście przy założeniu, że chce go obejrzeć i potrzebuje do tego polskich napisów)? W sytuacji:
a)gdy ma dostępne ripy i ma do nich polskie napisy
b)gdy ma dostępne ripy i nie ma do nich polskich napisów?

Można dodać jeszcze c)gdy nie ma dostępnych ripów i nie ma <do nich> napisów oraz d)nie ma dostępnych ripów i ma <do nich> napisy, ale tutaj te opcje są raczej nieistotne smile

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-03-24 16:23:29)

Offline

#45 2008-03-24 16:24:57

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Racja, ale dlatego właśnie najpierw ściągam tą czasem mniej legalna wersję, a jak się podoba to inwestuję, jak ktoś ma dużo pieniędzy to może kupować DVD w ciemno i mu nie będzie żal, ale ja zanim wydam każdy grosz muszę wszystko sprawdzić w 100%. Możliwe nawet, że polscy wydawcy anime używają sceny fansubingu jako barometru oczekiwań naszego rynku dla nowych wydań, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie i zresztą byłoby to całkiem słuszne posunięcie, mogliby się wiele nauczyć, zwłaszcza ich tłumacze jezor

Edit: Uogólniasz, zachowanie się każdego w każdej sytuacji jest inne:
a)
1. spodobało mu się, zrozumiał i chce mieć w lepszej jakości na biurku,
2. spodobało się, zrozumiał, o 21:00 wejdzie na sex.com i pójdzie kupić piwo by stać się prawdziwym internautą
b)
1. nie rozumie po angielsku i za namową kolegi pójdzie kupić DVD
2. nie rozumie po angielsku i woli pograć w bierki
Każde z tych zachować w każdej z wymienionej sytuacji jest prawdopodobne.

Edit2: To co naprawdę niszczy polskich wydawców to nie napisy, lecz prawdziwe piractwo.
Więcej w TYM temacie.

Ostatnio edytowany przez BigBang (2008-03-24 16:38:15)

Offline

#46 2008-03-24 16:40:16

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Jedyny problem stanowią osoby obeznane z Anime itd. BO zwykła osoba widząca anime na półce nie weźmie togo do reki a potem odłoży mówiąc ze pobierze z neta. BO nie wie co gdzie i jak. czyli zwykli ludzie odpadają. Problemem są fani którzy piracą A fanów nie jest zaś taki ogrom a tym firmą bardziej zależy dotrzeć to szerszej gamy odbiorców. czyli straty znikome tym bardziej że ów fani jak mają okazje zamieniają piraty na oryginały. Jak bym mógł mieć moje piraty w oryginalnej wersji kupił bym je byle leżały na półce a ja mógł się ślinić patrząc na okładki. Jedynak bojąc się PROFESJONALNEGO suba bądź lektora nie odpalał by tego na DVD, no może by napawać się jakością.

Offline

#47 2008-03-24 16:41:15

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

BigBang napisał:

Edit: Uogólniasz, zachowanie się każdego w każdej sytuacji jest inne:

Niczego nie uogólniam. To proste pytanie - czy prędzej kupi oryginał w sytuacji a, czy w sytuacji b (nawet pomijając wszystkie sytuacje wyjątkowe). Która z opcji jest bardziej prawdopodobna, nic poza tym.

BigBang napisał:

Możliwe nawet, że polscy wydawcy anime używają sceny fansubingu jako barometru oczekiwań naszego rynku dla nowych wydań, przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie i zresztą byłoby to całkiem słuszne posunięcie, mogliby się wiele nauczyć, zwłaszcza ich tłumacze jezor

Niestety "scena fansubbingu" a "nabywcy wydań DVD" to, jak się okazuje, dwie różne grupy. A może inaczej, skoro tak drążycie wątek finansowy - "scena fansubbingu" jest zbyt mała, by na dobrą sprawę znaczyć cokolwiek (podkreślam - w kwestii finansowej).

Offline

#48 2008-03-24 18:42:05

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Ja niby też byłem za skasowaniem napisów do serii licencjonowanych, ale zdanie zmieniłem. Np. cieszę się, że ktoś umieścił napisy do Vexille, bo bardzo chciałem wybrać się wreszcie na jakieś anime, nawet kumpli przekonałem, a wydawca całkowicie nas olał i nie zamierza wyświetlić filmu w największym mieście Warmii i Mazur.

Ostatnio edytowany przez kiczowatykoles (2008-03-24 18:42:49)

Offline

#49 2008-03-24 18:53:54

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

kiczowatykoles napisał:

Ja niby też byłem za skasowaniem napisów do serii licencjonowanych, ale zdanie zmieniłem. Np. cieszę się, że ktoś umieścił napisy do Vexille, bo bardzo chciałem wybrać się wreszcie na jakieś anime, nawet kumpli przekonałem, a wydawca całkowicie nas olał i nie zamierza wyświetlić filmu w największym mieście Warmii i Mazur.

Cóż, w Łodzi też nie ma, ale wiesz, że za jakiś czas wyjdzie na DVD, nie?

Offline

#50 2008-03-24 19:02:21

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Freeman napisał:

Cóż, w Łodzi też nie ma, ale wiesz, że za jakiś czas wyjdzie na DVD, nie?

Wiem, wiem. Ale kino to zupełnie co innego. Jestem trochę zły na Anime-Gate, bo jak mówiłem, już mi się nawet udało namówić znajomych wrogo nastawionych do anime na wyjście, a oni tak nas potraktowali. No i człowiek by zapłacił 15 zł, a DVD na pewno będzie dużo droższe.

Offline

#51 2008-03-24 19:06:45

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

popatrzcie na wydawnictwa mang, które same wysyłają meila do grupy skalancyjnej, by przestała udostępniać skanlancje do danego tytuły i właśni to robią te grupy...
nasz fandom jest dość mały i nikt mi nie wmówi, że dystrybutorzy nie wiedzą nic o ansi...

imo stare zostawić, nowych nie wrzucać...
oczywiście zawsze się ktoś znajdzie, kto udostępni napisy po licencji...

z tego co pamiętam miały być wysłane meile do dystrybutorów w sprawie tych napisów, ale jakoś zapadła cisza w tej sprawie... mam nadzieję, że ktoś z administracji się wypowie w tej sprawie...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#52 2008-03-24 19:26:25

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Skoro już leci offtop po całości, to zobaczcie jakiego komenta znalazłem na torrencie pod ripem polskiego wydania Erementar Gerad:
[cytuj]Tłumaczenie (tekst) - super - Jap dub i Pl tekst. Lektor - taki sobie. Mimo paru wad (głównie w wątkach) jeria jest dynamiczna i ciekawa.
Zachęciło mnie to do kupienia oryginału - 4 płytki DVD to nie majątek.[/quote]

Może zezwalając na dodawanie napisów do zlicencjonowanych serii będziemy przy okazji promować anime jezor

Ale to tylko taka bezmyślna dygresja...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~| Edit |~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Chodziło mi o to, że gość po zobaczeniu całego pirata mimo wszystko pewnie kupi oryginała [choć to nie jest pewne]. Może po obejrzeniu z "naszymi" napisami, co po niektórzy też by tak zrobili, a może nie... Nie ma co generalizować, bo każdy człowiek jest inny... Ale i tak IMHO wniosek z tego taki, że najlepszą formą to jednak jest promocja i w tym kierunku trzeba by było iść, zakazy mogą nie być na tyle skuteczne...

Ostatnio edytowany przez MasterPLASTER (2008-03-24 19:56:50)

Offline

#53 2008-03-24 19:33:39

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

MasterPLASTER napisał:

Skoro już leci offtop po całości, to zobaczcie jakiego komenta znalazłem na torrencie pod ripem polskiego wydania Erementar Gerad:
[cytuj]Tłumaczenie (tekst) - super - Jap dub i Pl tekst. Lektor - taki sobie. Mimo paru wad (głównie w wątkach) jeria jest dynamiczna i ciekawa.
Zachęciło mnie to do kupienia oryginału - 4 płytki DVD to nie majątek.

Może zezwalając na dodawanie napisów do zlicencjonowanych serii będziemy przy okazji promować anime jezor

Ale to tylko taka bezmyślna dygresja...

Tylko w podanym przykładzie chodzi, jak widać, o napisy z DVD oczkod

Offline

#54 2008-05-17 12:03:42

Mocny Gaara
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-29

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Według mnie, anime które są na licencji oraz ich tłumaczenia powinny być ogólnie usunięte z serwisu animesub aby sytuacja z napsiy.org się nie powtórzyła . Również autorzy którzy robią napisy do anime licencjonowanych powinni zostać ostrzeżeni że jeśli dalej będą podejmować, próby tłumaczenia na własną rękę, to zostaną tymczasowo zablokowani. Jak dla mnie na tym dyskusja powinna się skończyć jezor jezor

Offline

#55 2008-05-17 12:58:27

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Mocny Gaara napisał:

Według mnie, anime które są na licencji oraz ich tłumaczenia powinny być ogólnie usunięte z serwisu animesub aby sytuacja z napsiy.org się nie powtórzyła . Również autorzy którzy robią napisy do anime licencjonowanych powinni zostać ostrzeżeni że jeśli dalej będą podejmować, próby tłumaczenia na własną rękę, to zostaną tymczasowo zablokowani. Jak dla mnie na tym dyskusja powinna się skończyć jezor jezor

Nie zapominaj, że wysłano pytania do polskich dystrybutorów anime, czy skasować napisy do serii licencjonowanych, a ci w ogóle się nie zainteresowali sprawą.

Ostatnio edytowany przez kiczowatykoles (2008-05-17 12:58:54)

Offline

#56 2008-05-17 13:01:34

Arst
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-05-22

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Mocny Gaara napisał:

Według mnie, anime które są na licencji oraz ich tłumaczenia powinny być ogólnie usunięte z serwisu animesub aby sytuacja z napsiy.org się nie powtórzyła . Również autorzy którzy robią napisy do anime licencjonowanych powinni zostać ostrzeżeni że jeśli dalej będą podejmować, próby tłumaczenia na własną rękę, to zostaną tymczasowo zablokowani. Jak dla mnie na tym dyskusja powinna się skończyć jezor jezor

Widzę, że jesteś fanem "Naruto" (po nicku tak sądzę), więc chyba wiesz, że jest ono w Polsce na licencji Jetix.
Tak z ciekawości się spytam, czy byłbyś za skasowaniem napisów do ww serii??


Zniszczmy świat, aby stworzyć go na nowo.

Offline

#57 2008-05-17 13:14:12

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

Arst napisał:

Tak z ciekawości się spytam, czy byłbyś za skasowaniem napisów do ww serii??

Ja bym był smile_big


"Skazany na zajebistość"

Offline

#58 2008-05-17 13:44:07

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

W Niemczech jest takie czasopismo jak "Animania". Można sobie go kupić z wydaniem DVD dołączane do tychże wydań na zasadzie płytek do gazetek komputerowych. I tam zwyczajowo zamieszczane są pierwsze odcinki do trzech różnych anime. To się nazywa promocja. No, ale u nas nawet autostrad nie potrafią wybudować, to co żądać, aż takiego luksusu. Chociaż ten luksus wcale znacznie nie podraża "Animania". Fajnie jest obejrzeć wystawę w Anime w Japonii, czy Cosplay'a z niemieckich imprez. Ale to jeszcze przed nami, a może i nie... My Polacy nie adoptowujemy sprawdzonych rozwiązań z zewnątrz, tak jak inne narody. My musimy sami, tak na błędach, bo inaczej to się niczego nie da się tak zakosmacić, by trochę grosza nam po drodze na konto spłynęło oczkod

Co do VEXILLE zgadzam się, że ktoś sobie leci w m&m'sy. Widziałem to na kompie i nie mogę się doczekać wystawienia go w kinie. Ale skoro w Łodzi go nie było, to jakie szanse są by w zapyziałej mieścinie go puścili smutny Szkoda. Na WIELKIM EKRANIE grafika musi wyglądać niesamowicie. O muzyce już nie wpomnę.

Ostatnio edytowany przez fillip75 (2008-05-17 13:46:46)

Offline

#59 2008-05-17 13:51:34

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

jak nie bylo jak byl. w ss i cc byl normalnie puszczany. moze lodz z innym miastem ci sie pomylila jezor


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#60 2008-05-17 13:57:38

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy do zlicencjonowanych anime

kappuchu napisał:

jak nie bylo jak byl. w ss i cc byl normalnie puszczany. moze lodz z innym miastem ci sie pomylila jezor

Był? To serio nie zauważyłem.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024