#1 2008-09-03 21:17:40

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

[AG] Strait Jacket

_strait_jacket.jpg

Tytuł: Strait Jacket
Tytuł ang: Strait Jacket
Gatunek: Action, Fantasy, Seinen
Typ: OAV
Ilość epizodów: 3
Rok: 2007

Koniec roku 1899. Świat, w którym magia stała się polem naukowych badań. Reiott Steinberg, nielicencjonowany Mag Taktyczny, walczy z demonami. Kiedyś były one ludźmi, jednak przez nadużywanie magii zmieniły się w przerażające potwory. Jedynie ludzie zwani Strait Jacket mogą je unicestwić. Dzięki pancerzom o nazwie Mold sami pozostają ludźmi. Ale czy na długo?

Link do projektu: http://animegarden.eworks.pl/projects/show/id:63

STATUS: ZAKOŃCZONY

Offline

#2 2008-09-08 16:11:12

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: [AG] Strait Jacket

No i projekt zakończony - możecie już zasysać suby do 3 epa. Miłego oglądania oczkod

Offline

#3 2008-09-08 18:30:37

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: [AG] Strait Jacket

Przed chwilką skończyłem oglądać 3 odcinek i muszę powiedzieć, że nie jest źle. Na początku myślałem, że 60 minut na serie o takiej fabule to mało. A tu po obejrzeniu 3 epa mogę powiedzieć, że takie 3 krótkie odcinki mogą wystarczyć na  pełne skończenie serii.

Anime jest  ciekawe. Nie za bardzo odkrywcze, ale też nie schematyczne względem innych tytułów. Nie jest wyjątkowym animcem, ani też jakimś z niskiej półki. Jest po prostu dobre i tyle. Każdy kto go obejrzy to nie zmarnuje czasu, bo 60 minut to nie jest aż dużo. Oceniam je na 4 z minusem (w skali 0-6).

Trochę nie czaję czemu Magowie Taktyczni używali takich wielkich spluw jako narzędzia ich magicznych mocy oczkod Czy nie mogli jakoś ich sobie pomniejszyć do normalnych rozmiarów? oczkod

BTW
Subki są bardzo dobre. Fajnie się z nimi oglądało Strait Jacket-a. Moja ocena za napisy to 5 na 5 smile

Ostatnio edytowany przez arystar (2008-09-08 18:33:34)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4 2008-09-08 18:46:26

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Strait Jacket

arystar, wiesz, im większa spluwa tym większa moc i efektowność wyglądu smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#5 2008-09-17 00:29:10

Latarnik
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-26

Odp: [AG] Strait Jacket

Jak na grupę tłumaczenie trochę robione na skróty, ale ujdzie w tłoku. Głowna bohaterka to Nerin, nie Mary.
"Wolny strzelec" to raczej Ray Otto Steinberg.
Wydaje mi się, że lepiej zostawić w oryginale kwestie wypowiadane przez Magów (nieszczęsna energizacja).
Poza tym wydaje mi się, że czary dzielą się na ofensywne (Magowie wypowiadaja słowo Exist i defensywne - Insist, na przykład ep.2 14.30 min).
W kilku miejscach zbyt dosłowne tłumaczenie
"-Czy w pobliżu jest demon?"
"-Tak" i pojechali na drugi koniec miasta smile (kwestia "-Wyczuwasz demona?" chyba pasuje lepiej)
To tak na szybkiego. Może później, jak znajdę czas podeślę propozycję korekty.

Offline

#6 2008-09-17 11:44:17

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [AG] Strait Jacket

Imiona takie dało Ureshii, w opisach też na początku takie były z tego co pamiętam. Jak już raz zostały dane, to zostały. Z tymi "exist" po części masz rację. Zamieszanie wprowadziło na początku Ureshii. Ale ich tłumaczenie było wyborem Jas. Mi dopiero przy 3 epie przyszło na myśl, żeby je zostawić, ale nikomu już by się nie chciało zmieniać oczkod
Sugestie wyślij Jas na PM, zasadne pewnie wprowadzi smile


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024