#21 2009-04-27 11:41:18

koni
Użytkownik
Skąd: EPWA [SAS][KA][Sró-chan]
Dołączył: 2006-09-10

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Skala ocen:
- od 1 do 5/6

Ocena bez konieczności wystawienia komentarza:
- totalnie jestem na NIE

Danym napisom można wystawić ocenę tylko raz:
- nie, zły pomysł. Niektórzy lubią weryfikować ocenę.

Podstawowy bb-code:  b/u/i
- W sumie można dać, ale z zastrzeżeniem, że nadużycie będzie karane.

Komentarz zawiera sugerowane poprawki:
- nie do końca rozumiem, jakby to mialo wyglądać. Ale zakładając, że ma to być mini wypiska, to ciężko to widzę.

Opcjonalne powiadomienia o nowych komentarzach (tu tylko dokładacie)
- jeśli Admin i technicy dadzą sobie z tym radę, to czemu nie.

Możliwość wystawienia tylko jednego komentarza:
- nie, czasem coś się dopisuje albo wynika ciekawa dyskusja.

Kasowanie i edycja komentarzy
- pomysł z 15 min. brzmi dobrze.

Wyłączenie możliwości komentowania subów (przez autora napisów)
- Nie, zły pomysł. Czasem autor musi coś wyjaśnić. Drugi problem związany jest z kontami grupowymi. Co z tego, jeśli zablokuje się możliwość komentowania napisów autorowi (np. Naraku no Hana), a tłumacz (np. David) i tak może spokojnie pisać? :]

Prawdziwy powód usunięcia komentarza
Razem z powodem przychodzi treść oryginalnego komentarza.

- tu raczej modertorzy będą na nie, bo takie rozwiązanie oznacza dla nich więcej roboty. jezor  Poza tym moderacja nigdy się nie myli, tylko ma inny punkt widzenia na daną sprawę.

Ogólnie pomysły są dobre i warte uwagi.

Ostatnio edytowany przez koni (2009-04-27 11:43:02)


Anime makes you stupid

Offline

#22 2009-04-27 11:42:18

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Oin napisał:

Może też możliwość przywrócenia usuniętego komentarza, gdyby został on usunięty bezpodstawnie/niesłusznie/bo mod miał zły dzień? Tak jak to było w moim przypadku. Coś w rodzaju archiwum usuniętych komentarzy z N ostatnich dni. Nie wiem.

Takie coś funkcjonuje na wielu forach, gdzie usunięty post trafia do Kosza - widocznego tylko dla modów. Nawt oryginalne wersje postów "soczystych", które po cenzurze wracają na forum.
Tylko, że to by wymagało sprzężenia silnika komentarzy z silnikiem forum.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#23 2009-04-27 12:13:22

ivelios
Użytkownik
Skąd: BB
Dołączył: 2006-02-18

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Skala ocen - sądzę, że szkolna skala będzie najlepsza.
Edytowanie komentarza do 15min - tak, możliwość edycji powinna być jakoś ograniczona. Nie jestem tylko do końca pewien, czy te 15 minut rzeczywiście wystarczy. Może lepszym rozwiązaniem/ograniczeniem byłoby, gdyby pozwolono tylko jeden raz edytować komentarz?
Opcjonalne powiadomienia o nowych komentarzach - tak, zaznaczając wyraźnie, że powinno być to "opcjonalne".
Ocena bez konieczności wystawienia komentarza - oczywiście, że nie. Każda ocena powinna być poparta rozsądnymi argumentami. A autor powinien mieć jakąkolwiek możliwość obrony swojej twórczości (tak samo jak komentujący swojej opinii), tak więc komentowanie swoich napisów jest konieczne.
Danym napisom można wystawić ocenę tylko raz - sprzeciw. Myślę, że Hikikomori napisała wszystko w tym temacie.
Podstawowy bb-code:  b/u/i - może być.
Wyłączenie możliwości komentowania subów (przez autora napisów) - pomysł chybiony. Dlaczego tłumacz chciałby unikać oceny? Jeżeli autorowi nie podobają się komentarze do swoich napisów, może wykasować te napisy z bazy ANSI, poprawić je i wrzucić ponownie. Wtedy napisy będą miały "czyste konto".


I found an island in your arms
Country in your eyes
Arms that chain, Eyes that lie
Break on through to the other side

Offline

#24 2009-04-27 12:27:32

pomyk
Użytkownik
Skąd: Gdynia (Anime-People)
Dołączył: 2006-06-23

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Nie produkujcie się tak, komentarze będą na forum oczkod

Offline

#25 2009-04-27 12:28:13

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

skala ocen
1-5 i zostaną stare paski po prostu dodamy 2 nowe kolorki, jasny zielony dla 4 i jasny czerwony dla 2
Ocena bez konieczności wystawienia komentarza
nie, bo jak już mówiono oceny będą wystawiane za szybkość, a nie za jakość :/
danym napisom można wystawić ocenę tylko raz
tak pod warunkiem, że te ocenę można zmienić (a raczej wystawienie ponownej oceny = zmiana oceny)
Powiadomienia o nowych komentarzach
jak najbardziej tak, na:
-PW
-maila
-gg (inne komunikatory łączą się z gg więc jeden chu*)
Możliwość wystawienia tylko jednego komentarza
nie... niech sobie będą te dyskusje w komentach, byle by były na temat.
Kasowanie i edycja komentarzy
-kasowanie tak, ale tylko jeśli nasz komentarz jest ostatni, ewentualnie olać to jest "zgłoś mod"
- edycja tak, 15min na edycje !
Prawdziwy powód usunięcia komentarza

Razem z powodem przychodzi treść oryginalnego komentarza.
tak, i nie trzeba pisać za co komentarz poleciał tylko:
komentarz złamał punkty 1, 3.4, 6.7, 6.8 itd... (na upartego jak komuś się nudzi to może napisać programik przypisujący F-kom wpisanie danego tekstu, trudny nie jest, a jaki pomocny by był smile_big)

Offline

#26 2009-04-27 13:46:12

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

skala ocen: 1-5m, 1-6, skad u was to zamilowanie do 10?? Oin skoro tak podajesz anidb za przyklad, to moze bys spojrzal ile tam osob komentuje jeden tytul? Jesli sie nie myle to min jest ich KILKADZESIAT. Co ci ze skali 1-10, jesli oceny wystawi 2-4 osoby, przejrzystosc mozna schowac w buty.

Powiadomienia o nowych komentarzach: PW

Kasowanie i edycja komentarzy:
-kasowanie nie
-edycja tak, 15 min. brzmi dobrze.

Podstawowy bb-code:  b/u/i MUSI BYC smile_big w ten sposob wystarczy pogrubic blad i wszystko jasne.

Komentarz zawiera sugerowane poprawki: zupelnie tego nie rozumiem, przecie wlasnie komentarze sa do tego, zeby sugerowac poprawki. Jak tlumacz zrobil zdanie potwora, to jaknajbardziej mozna mu napisac, ze lepiej byloby to napisac tak i tak.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#27 2009-04-27 21:37:07

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Asan napisał:

skala ocen, najodpowiedniejsza byłaby szkolna, czyli 1-6

Ostatnią skalę ocen ze szkoły jaką pamiętam - to była 2-5

Asan napisał:

Kasowanie - do momentu, aż komentarz nie zostanie wyświetlony - nie rozumiem, przecież jak dajesz "dodaj komentarz", to pojawia się on od razu, a nie po jakimś czasie. Poza tym jestem przeciw usuwaniu komentarzy przez użytkowników.

Ktoś inny niż Ty.


ivelios napisał:

Wyłączenie możliwości komentowania subów (przez autora napisów) - pomysł chybiony. Dlaczego tłumacz chciałby unikać oceny? Jeżeli autorowi nie podobają się komentarze do swoich napisów, może wykasować te napisy z bazy ANSI, poprawić je i wrzucić ponownie. Wtedy napisy będą miały "czyste konto".

Niech Ci bodzio odpowie. W drugim wątku zaznaczył sprawę, lecz w tym PM-ie całość ładnie wyjaśnia.

bodzio napisał:

Zasadniczo to jak usunąłem te swoje 200 subów, ludzie zaczęli po jakimś miesiącu dopiero reagować i więcej ich się wtedy odezwało niż przez cały okres, gdy suby były dodawane i dostępne.
Ale to gdybanie. Suby wywaliłem, bo były słabe, a i tak część z nich wróciła w stanie niezmienionym. Gdyby jednak była opcja oznaczenia subów i niemożność ich komentowania w wypadku takich, które autor uważa za słabe [tajne] Bo jak ludzie piszą: Te suby robił bodzio? Ble... ble... a to jedne z moich pierwszych i są one słabe... aż nachodzi ochota je wywalić. Mi chodzi tylko o brak możliwości komentowania dla takich subów albo ich usuwanie. Tyle.



Kolejne pomysły

Rozdzielenie ocen z komentarzem od ocen bez komentarza
I w podglądzie szczegółowym będą 2 skale. A jak nie dojdziemy do konsensusu co zrobić ze starymi, to 3 skale

podgląd ocen "tajniackich" kto co wystawił


//edit: podmieniony cytat z bodzia

Ostatnio edytowany przez bato3 (2009-04-27 22:07:23)


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#28 2009-04-27 21:48:16

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

bato3 napisał:

Kolejne pomysły

Rozdzielenie ocen z komentarzem od ocen bez komentarza
I w podglądzie szczegółowym będą 2 skale. A jak nie dojdziemy do konsensusu co zrobić ze starymi, to 3 skale

podgląd ocen "tajniackich" kto co wystawił

Już Ci teraz mówię, że to nie przejdzie. Będzie jedna skala ocen. Najpewniej 1-5


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#29 2009-04-27 22:13:45

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

lilith_ napisał:
bato3 napisał:

Kasowanie i edycja komentarzy
Tak, ale z ograniczeniem czasowym. W przeciwnym wypadku bałagan by się robił.
- kasowanie - do momentu, aż komentarz nie zostanie wyświetlony (mój świeży pomysł) sprzeciw: Oin
- edycja - max 15 min
- edycja - do czasu aż ktoś go nie zobaczy

Zdecydowanie na nie. Straszny bałagan się z tego zrobi. Ludzie często odpowiadają sobie na komentarze i co w sytuacji kiedy jeden zdąży wyedytować komentarz a drugi nie?
Jeśli ktoś coś źle napisał w komentarzu albo chciałby coś zmienić czy też usunąć

Jak ktos chce sobie pogadac niech na irca idzie jezor wszelkie bledy znalezione w napisach na PW powinny byc wysylane. Komentarze powinny byc przejrzyste, zeby osobnik widzacy wiecej niz jedne napisy do szukanego anime mogl w miare sprawnie ocenic na ich podstawie ktore beda "lepsze". Inna opcja jest powiazanie strony z forum w taki sposob zeby komentarze ladowaly na forum w jakims dziale smile


ara ara...

Offline

#30 2009-04-27 22:19:59

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

(bogini SIC!) lilith_ napisał:

Już Ci teraz mówię, że to nie przejdzie. Będzie jedna skala ocen. Najpewniej 1-5

Komuś już mówiłem, żeby przedstawiać każdy, nawet najgłupszy pomysł. Bo można odrzucić. Albo zmodyfikować tak, że będzie całkiem fajny.

Ps: moim zdaniem przejawiasz za dużo pewności


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#31 2009-04-27 22:22:51

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

bato3 napisał:

W drugim wątku zaznaczył sprawę, lecz w tym PM-ie całość ładnie wyjaśnia.

Ja się mogę podpisać pod tym PMem, skoro upadła kwestia omawiana w temacie obok.
Czyli wyłączenie możliwości komentowania i oceniania przez autora napisów.

I przy okazji jednak zmieniam zdanie odnośnie kasowania komentarzy przez użytkowników: jestem za tym, aby user miał możliwość usunięcia swojego komentarza.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#32 2009-04-27 22:24:30

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

bato3 napisał:
(bogini SIC!) lilith_ napisał:

Już Ci teraz mówię, że to nie przejdzie. Będzie jedna skala ocen. Najpewniej 1-5

Komuś już mówiłem, żeby przedstawiać każdy, nawet najgłupszy pomysł. Bo można odrzucić. Albo zmodyfikować tak, że będzie całkiem fajny.

Ps: moim zdaniem przejawiasz za dużo pewności

Przejawiam dużo pewności bo wiem od admina, że tego nie będzie smile Peace ^^


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#33 2009-04-27 22:27:20

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

lilith_ napisał:

Przejawiam dużo pewności bo wiem od admina, że tego nie będzie smile Peace ^^

Gdyby jakimś, cudownym wręcz sposobem, wyszło na to, że użytkownicy chcą jednak skali 1-6 (w końcu każdy z nas chodził do szkoły), 1-7 (bardzo popularna w ocenie rozwiązań) lub 1-10 (przejrzysta i również popularna) to też by wiadomo było co będzie, a czego nie już z góry?


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#34 2009-04-27 22:29:39

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Ariakis napisał:
lilith_ napisał:

Przejawiam dużo pewności bo wiem od admina, że tego nie będzie smile Peace ^^

Gdyby jakimś, cudownym wręcz sposobem, wyszło na to, że użytkownicy chcą jednak skali 1-6 (w końcu każdy z nas chodził do szkoły), 1-7 (bardzo popularna w ocenie rozwiązań) lub 1-10 (przejrzysta i również popularna) to też by wiadomo było co będzie, a czego nie już z góry?

To nie jest z góry. Już dłuższy czas redakcja na ten temat dyskutuje. I ostatecznie stanęła skala ocen 1-5 +0
Jeśli znajdą się jakieś sensowne argumenty na zwiększenie skali ocen to zostanie to ponownie przedyskutowane.


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#35 2009-04-27 22:43:27

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Oprócz redakcji są userzy - ciekawi mnie po prostu czy w ogóle brane jest pod uwagę ich zdanie, bo z tego co widzę to nasze póki co są podzielone.
I może mam inne podejście do tematu, ale hipotetycznie, gdybym jako programista miał zaplanowaną jakąś funkcję, a userzy widzieliby ją w inny sposób (nie sprawiający problemu) to czemu nie iść im na rękę?


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#36 2009-04-27 22:47:47

Asan
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-10-12

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

bato3 napisał:

Ostatnią skalę ocen ze szkoły jaką pamiętam - to była 2-5

A ostatnią, którą ja pamiętam była 1-6, ale chyba ten temat nie jest o tym jaką skalę ocen pamiętamy ze szkoły.

bato3 napisał:

Ktoś inny niż Ty.

Co to ma wspólnego z tym, co napisałem?

autor nie może oceniać swoich napisów - Jestem za, autor powinien mieć wyłączoną opcję oceniania swoich napisów.
opcja cytowania komentarzy - Jestem na nie. Wystarczy, że na forum niektóre posty przez te cytowanie są baaaardzo długie. Chyba że wyglądałoby to jakoś inaczej, jeśli tak, to chętnie się dowiem jak.

Offline

#37 2009-04-27 22:50:59

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Ariakis napisał:

Oprócz redakcji są userzy - ciekawi mnie po prostu czy w ogóle brane jest pod uwagę ich zdanie, bo z tego co widzę to nasze póki co są podzielone.
I może mam inne podejście do tematu, ale hipotetycznie, gdybym jako programista miał zaplanowaną jakąś funkcję, a userzy widzieliby ją w inny sposób (nie sprawiający problemu) to czemu nie iść im na rękę?

Jest brane to co piszą userzy. Tylko zauważ, że co user to inne zdanie i nijak wszystkim się nie dogodzi. Kane podjął decyzję o takiej skali ocen a nie innej, i jako admin i właściciel serwisu ma do tego prawo i jego zdanie jest ostateczne. Nie ma on jednak klapek na oczach i wszystkie sugestie są brane pod uwagę.


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#38 2009-04-27 23:05:34

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Przynajmniej tyle. Zauważam też, że, gdy się chce czegoś dowiedzieć to robi się ankietę. jezor
Informuje o tym ludzi - w ten sposób da się poznać opinię większej ilości osób, które być może, z różnych względów nie chcą brać bezpośredniego udziału w dyskusji. Albo to tylko moje zboczenie związane z badaniem opinii konsumentów. ^.-


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#39 2009-04-27 23:08:42

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Ariakis: te dwa tematy założone przez bato3 są nazwijmy to 'samowolką'. Kiedy prace nad serwisem nabiorą rozmachu i będzie potrzebna opinia userów to albo założona zostanie ankieta albo jak napisał Kane:

Kane napisał:

A do zgłaszania błędów i nowych pomysłów będzie specjalna aplikacja.


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#40 2009-04-27 23:11:40

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: (nowe) ANSI: komentarze i ocenianie napisów

Są - ale skoro już ktoś dyskutuje, wysila się to co szkodzi z tego skorzystać już teraz? Ewentualnie faktycznie - później, jak już z grona nadesłanych pomysłów wysupła się te najlepsze.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024